• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky ze Žďáru nad Sázavou, přidejte se.

1. února 2016 
Ahojky mamky,

tak my jsme si dneska s taťkou udělali príma odpoledne :slight_smile: :wink: . Byli jsme v ZR, prošli se po městě, koupili jsme Lukiimu papučky a pak jsme si zašli na kafčo do kavárny :slight_smile: .

Teď musím doma pouklízet a nachystat věci a zítra zase do ZR. Jdu na kontrolu na gyndu a budu mít sebou oba prcky, tak doufám, že sestra bude schovívavá a hned mě vezme :slight_smile: . Pojedu asi až na 10, páč stejně asi nikdo nemá čas zajít do kavárny, co?

Koukám, že řešíte obědy. Já naštěstí nevařím :wink: . Mám obídky z jídelny :slight_smile: . Já totiž nějak vařit ani neumím (o víkendech vaří manža) a kdybych měla vařit, tak nestihnu vůbec nic. Na nádobí mám naštěstí myčku....zlatá to věc :grinning: :slight_smile: :wink: .
3. bře 2010 ve 20:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak mě vaření taky baví,na to,že jsem ještě před 3 lety uměla jen řízky a polívku ze sáčku....ale mám ráda klid a ne,když musím ráno spěchat,abych mohla vzit dopoledne malou ven,to je pak na prd,taky mám nejraději obědy na dva tři dny(rizoto,omáčky,guláš...)To je pak pohodsa.Ale včera jsem dělala zapékané těstoviny a bude i na zítra,tak taky pohoda :wink:
3. bře 2010 ve 20:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Cvach,tak to je divný mě vzala uplně v pohodě.Ale oni sly někteří do duchodu tak byl asi velký zájem tak asi přestala brát já tam jsm asi cca 3 roky.Jj golfky jsou bezva dostal je k vánocům ale zatím je používáme jan na cestování doma máme kočár...

Jituš nedělej si prdel že to Jára čte Honza vždy nadává že se z toho drbání zblázním :grinning:
A co at si to přečte vždit je to pravda když jsem ho ted naposlady vyděla tak jsme se dost zděsila je jak nákej starej fotr...Na to že myslím že je mladší než Honza né?Vždit to byl pěknej chlap a ted?? :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: tak doufám že si to přečte a vezme si to k srdci ale co já nemůžu moc říkat nic o váze jsem taky vyžraná ale já od malička ale on takovej nebyl....je vidět že se má u tebe dobře.
To Honzu krmím vyvářím mu samé tučné jídla a ona váha nic nedělá a já se jen na jídlo podívám a hned jsem zase tlusčí....to je nespravedliví :angry: :angry: :angry:
Ale přesně některý jídlo se prostě bez pečiva nedá.... u nás se pro pečivo chodí skoro každý den...

kk28 my by jsme klidně šli ale už máme celý den naplánovaný jedeme k babičce a pak k prababičce.
taky jsem mývala obědy od Honzy z práce ale jen když jsem byla těhu a když byl Domík malinkej ale pak se mě to zprativělo vaří jím tam děsně proto vařím doma a Honza si to taky zrušil... :slight_smile:
Tak na tebe budu myslet aby tě vzali předčasně já tam nechodím ani s Domíkem si to nedovedu představit...tak pá pá :wink: :sunglasses:
3. bře 2010 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Luci - jojo, Tadík je ranní práče, hrůza :grinning: Když vstaneme před šestou, což je rekord, tak si pískáme :grinning: Mně by vaření taky bavilo, ale jelikož vařím denně - až na pár výjimek - už asi 2,5 roku tak fakt nevím co pořád vymýšlet, jelikož Jára ten si zase docela vymýšlí, takže to mám dost omezený :stuck_out_tongue_closed_eyes: A hlavně to nádobí, to je takovej opruz!!!! Katka má pravdu, zlatá to věc, ta myčka :grinning: Bohužel, o té si můžu nechat zdát..Jo a taky nejsem žádná extra kuchařka, nerada bych ji tady ze sebe dělala :sunglasses:

Kristinko - to jsme na tom podobně :grinning: Já teda tak před 4 :grinning: Zapékané těstoviny miluju, jak je děláš? Miluju těstoviny celkově, bych se jich užrala..Já jsem na véču s Tadíkem spráskala šopák - ten taky úplně žeru - a teď dojídám rohlík se sýrem co jsem si nechala pro Táďu koupit od Gabči a pak jí ho ani nezaplatila, skleróza :stuck_out_tongue_closed_eyes: A udělám si kafíčko a půjdu mrknout na Poštu, teď jsme dorazili s Matesem z venčení..

Káťo - nejeli jste okolo, když jsme šli s Gabčou s klukama po cyklochodníku k nám do klášera? Já teda po autech nekoukám, ale Gabča říkala, že Tě možná zahlédla, pokud se nespletla..Do kavárny bych mohla příští týden dopo..

A srazík od toho 15.3. by byl super, jak říkám, přizpůsobíme se :wink: :astonished:
3. bře 2010 ve 20:24  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jíto: máme zelenou octávku a v ZR jsme mohli být tak po 15 hodině?
3. bře 2010 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Jíťo,já je dělám jednoduše a bez masa,dávám tam místo toho točený.Uvařené těstoviny dám do pekáče,přihodím nakrájený točák,zamíchám,přisypu nastrouhaný sýr a nivu(čím víc,tím líp),zaliju vajíčkama a posypu ještě sýrem.A dám upéct :grinning: :grinning: Mám to moc ráda.

a ten kdo peče,tohle vypadá dobře.Zítra asi zkusím http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=18507
3. bře 2010 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Káťo, tak to jste asi fakt byli vy :wink: Ta Gabča má oči jak ostříž, což se o mně říct nedá :grinning:
Kristinko - tak pošli :slight_smile: Jako buchtu.. :grinning: Těstoviny bych dala :wink: Já dělám buď s nivovou omáčkou nebo zapékané s mletým nebo s boloňskou omáčkou zapékané - ty jsou z pytlíku od Vitany a vynikající :wink:
3. bře 2010 ve 20:39  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Já miluju i lazáně,ty dělám z mletého,mňam...asi udělám na víkend.Buchtu bych klidně poslala,ale jak znám Českou poštu,,,došla by zelená :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. bře 2010 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak se opravuju, pošly lazáně :grinning: Jéééé, já bych si je tak dala, sakra, ale ty jsem ještě nezkoušela..Ani na ně nemám recept a Jára by je nejedl.. :pensive:
3. bře 2010 ve 20:54  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Proč by je nejedl?Tak já Ti recept pošlu a vyzkoušej,ale dám ho tu zítra,je to na dýl
:wink:
3. bře 2010 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Protože je v tom rajčatový protlak, ne?
3. bře 2010 ve 20:59  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
no,rajčata v konzervě tam jsou
:wink:
3. bře 2010 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak proto, nejí rajčata..Ani rajskej protlak.
3. bře 2010 ve 21:04  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Aha :sunglasses:
Tak si je můžeš udělat Ty s malým,jsou fakt výborné.My je máme moc rádi.Zítra písnu recept a uvidíš.
3. bře 2010 ve 21:07  • Odpověz  • To se mi líbí
To věřím, měla jsem je jednou, ale teda sýrovo-houbové a byly vynikající :slight_smile: Mňam, ty bych fakt mohla často..Jo, asi to tak uděláme, jen já s Tadíkem a Járovi udělám něco jinýho..Tak jo, zítra se budu těšit na recept. Teď jdu chrnět, vstávačka v pět to jistí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak dobou :wink:
3. bře 2010 ve 21:10  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobrou noc :slight_smile:
3. bře 2010 ve 21:12  • Odpověz  • To se mi líbí
holky teda...si delate srandu to mi nemuzete zavolat že drbete :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: hihi prijdu az toho nadrbete mrakec :grinning: :grinning: :grinning: koukala jsme na tu vizitu, tekly mi teda slzy.. :frowning2:

jo sraz od 15.3 jo??a teda hodte nekdo nejaky datum.. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

mnam o takovych mnamkach se tady bavite.. :slight_smile:.
3. bře 2010 ve 22:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Díky za typ na kavárnu,mrkla jsem na jejich stránky a fakt super,díky :slight_smile: Do Žďáru jezdíme každou chvilku,ale o něčem takovým jsem nevěděla :slight_smile:
4. bře 2010 v 07:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Kijo tuhle buchtu dělám a je vynikající. NEní suchá.
4. bře 2010 v 07:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Já bych taky prosila recept na lasagne,ještě jsem je nezkoušela.

criterska mě taky dochází inspirace,kdyby člověk nebyl líný se podívat do kuchařky,ale...
4. bře 2010 v 08:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Kristinko, čekáme netrpělivě na recept :grinning: Lazáně zakoupeny.. :wink:
4. bře 2010 v 09:16  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,

Luci,tak buchta je dobrá?Tak fajn,nakoupím zakys.smetany a pudingy a odpo budu péct,až Karlík usne :wink: recept přihodím,jak příjdeme z venku nebo po O,až bude více času.

Jdu si vysušit vlasy a půjdeme ven,vypadá to,že je tam moc hezky,ale beztak bude kosa :wink:
4. bře 2010 v 09:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Kristi - kosa jako prase, i když sluníčko svítí hezky, my byli v obchodě a na poště..Takový extra zboží jako je květák tu samo neměli, takže budu dělat jenom filé s bramborovou kaší..Na lazáně se těšíme, budu je zítra dělat..
4. bře 2010 v 09:55  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,jsem po O,tak mám chvilku čas,než dám malou spát a začnu dělat tu buchtu.

takže...do hrnce dám na oleji osmahnout nadrobno nakrájenou cibuli a přidám orestovat mleté maso(kupuju mix 500g),trošku osolím,opepřím.Pak přidám 2 plechovky rajčat v plechovce(nebo jednu a kečup,jak mám) a trošku hořčice.Chvilku dusím a pak ještě přidám česnek podle chuti,propasírovaný.A koření(oregano,bazalku,i provensálské,by se dalo),občas musím trošku dosladit,záleží,jak jsou kyselé rajčata.Prostě,aby vám to chutnalo,ta směs.Pak dusím ještě tak 15 min,asi.

V dalším hrnci rozehřeju máslo,fakt nevím kolik,dělám to od oka,možná 1/4??? :wink: Připsypu hl.mouku a udělám jíšku,kterou pak zaleju mlíkem a míchám,dokud to nezhoustne a nebude z toho bešamel,samo osolím. :wink:

Do zapékací mísy(já mám jen kulatou) kápnu olej(jen trošičku),rozmažu a dno pokladu plátky rajčat(to je kvůli tomu,aby se to nepřichytilo).Pak dám první vrstvu lazání,klidně je můžete i lámat,prostě,aby bylo pokryté dno(rajčata),na lazáně příjde masová směs a pak bešamel(v tom se ty těstoviny uvaří,tak nešetřit),pak zase lazáně,maso,bešamel.Mně výjdou tak dvě vrstvy,více ne.Záleží,jak budete mít hlubokou mísu.Jako poslední musí být vždycky bešamel.Ten pak posypete strouhaným sýrem a dáte do trouby,já dávám asi na 175 a nechám,dokud nejsou lazáně měkké.(vždycky to vytáhnu a píchnu vidličkou,když nenarazím na nic tvrdého,vypínám a nechám dojít)
4. bře 2010 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Je lepší je dělat ráno,aby to do oběda trochu vychladlo,když jdou horké,nedrží tvar a na talíři vypadají jako šlichta,sice dobrá,ale přece jenom jíme i očima.Tak já vypínám troubu aspoň hodinu před konzumací.

Tu masovou směs si můžete dochutit podle sebe,mně minule dost zbylo,tak jsem myslela,že to nechám na špagety,ale Jarda mi to do večera sněd,jen tak,furt chodil kolem sporáku a ujídal,až to nakonec snědl všechno :wink:

Tak snad bude chutnat :wink:
4. bře 2010 ve 12:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Kristi, díky moc, já je možná budu dělat už dnes večer..A ještě mám dotaz - ty rajčata jak se dávají na dno jsou už asi klasická, že? Ne z konzervy..A jakou gramáž lazání kupuješ? Já jsem koupila 1 kg, ale měli tu i 0,5 kg..Jinak to vypadá moc dobře, už se mi sbíhají sliny :wink: :grinning: Ale Jára je fakt nebude.. :slight_smile:
4. bře 2010 ve 13:17  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
kijonkova buchta je fakt strašně výborná. Akorát navrch nedávám skořici,ale granko nebo kakao. Ale jak je tam hodně toho pudinku a zakys.smetana,tak je to vlhké a dobroučké. My nemusíme suché buchty. A není ani tak sladká,puding osladím normálně podle návodu a do zakysanky dávám 3 i víc a dávám jenom jeden vanil.cukr. Prostě podle chuti. Na lasagne se moc těším,hned je vyzkouším,inspirace dochází.
Criterska on květák je ted stejně drahý jako blázen, manža ho chtěl koupit na křoupání a stál kolem padesáti korun.
Kijo tak to jdu zkusit. A to ujídání manžela znám,tím ujídáním toho sní víc,jak kdyby si nandali na talíř. :grinning: Ale ted se snaží hubnout,tak je na sebe tvrdej a večer nejí. :grinning:
4. bře 2010 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojky :slight_smile:
kijo: mnamka, vyzkouším :slight_smile: :wink: já to jednou kdysi za svobodna zkoušela, ale nebyl v receptu ten bešamel a nemělo se v čem teda uvařit, asi jsem kápla na blbej recept a šli do koše :angry:

mona: co to je ta vizita? neznám :confused:

kyti: taky pěkná fotka :slight_smile: :wink:

káto: zelenou krátkou oktávku myslím, určitě jste to byli vy, zrovna jsem koukla na silnici a zahlídla tvůj obličej :slight_smile: a koukám, že i do sedana se perego vejde, my máme taky oktávici, ale combíka, takže problém snad určo nebude....

jinak vojtas chrní, tak jsem poklidila, byla za náma lucka /lucifirek/ a má už krásnej pupíček a těhu jí moc sluší :slight_smile: vojta se ze začátku styděl (klasika) a pak dělal jak kůň ..... včera u jitky super, zase se jí blyštěl celej byteček a měla dorta, no blázen, kluci si pohráli, i když bez bitky o hračky se to neobešlo, klasika, zvířátka :grinning: :slight_smile:

tak ten sraz dejte vědět,jaký den se komu v ten týden “od 15ctého“ hodí a čas...tak 15hod? či déle? pak bych zarezervovala :slight_smile:
4. bře 2010 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Gabčo - přej blyštěl celej byt, Ty jsi prdlouš.. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kdyby to aspoň byla pravda..Ještě vám dlužíme za tu bagetu sýrovou, nechám si ji koupit a pak Ti nedám peníze, to jsem celá já :astonished:
My jsme už vzhůru, dnes spal necelou hodinu a za chvíli razíme na město s tetou Mirkou, kupovat dary..Děda měl narozky. A sraz - je mi to fakt fuk, na mně nekoukejte, tak třeba hned toho 15.?V těch 15 hod bych řekla super..
4. bře 2010 ve 13:34  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jíto: jooo taková bageta stojí peněz, to je hroznej průšvih, že si mi jí nezaplatila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. bře 2010 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek