• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Anglie, jste tu?

1. února 2016 
Bydlim v Anglii a taky tu budu rodit, chtela bych se podelit a poprosit o zkusenosti s doktorama, midwife nebo jen tak probrat co a jak :slight_smile:
3. srp 2012 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@berenika39
@anrebcz diky, ale nikde jsem tam nenasla nic ohledne predcasne materske nebo nemoceske :pensive:
26. říj 2012 v 00:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka no my jsme to myslely tak, že nemusíš zakládat novou diskusi, protože se tu blbě hledá, ale zeptat se přímo v té, která už tu je, tam jsou maminky, které to čtou, a poradí ti:slight_smile:
26. říj 2012 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat". Poznámka admina: “od toho je na MK přímo diskuze.”
26. říj 2012 ve 14:37 • andysek111
@kateczka ...jsem tu :grinning:
@sweettweety .... teda, to bude komplikovane s presunem...do ktereho mesice se vubec muze litat? Ja jsem letela, kdyz jsem byla nejaky 30tt...a to mi rok a neco stara Verunka celou cestu rajtovala po brise :rolling_eyes: To byl teda zazitek ti povim. A jak casto litas na kontroly? A ty tady nechodis k midwife vubec?
@sidynka ...holky, proc vubec chcete rodit v cechach? :slight_smile:
18. led 2013 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sweetweety woh to jsi me taky predstavila... to si nevim predstavit jak bych to zvladala cestovat up and down, manzela mas cecha?? Proc nechces rodit tu? A jak to mas s pojistenim v cesku a tu?? Me se tu opravdu dobre rodilo... domu do cr bych nesla nebot tam nejsem pojistena a musela bych si vse platit, zacka bych musela ze skolky/skoly vybrat a hlavni muj by nebyl u porodu a to by me mrzelo nejvic,ale asimas sve duvody,tak drzim peste at jde podle planu a jinak se muze letat do 36tt pokud cekas jednoho drobka pokud dvojcata tak je to jine a musis predlozit u check in letter od midwife ze je vse ok.
@safryy
18. led 2013 ve 22:48  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radkayeboah ...no ja bych prave v cr nechtela rodit ani za mak :slight_smile: Tak me to taky prekvapilo.
18. led 2013 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@radkayeboah ...fakt az do 36tt bez nejakych papiru? Fiha...ja myslela, ze mene :slight_smile: A co snih??? Uzivate si? My byli dneska venku asi 20min...Veru si furt sundavala rukavice a delala obtisky rucicek...pak byla cela vztekla, ze ji studi, chtela se nosit...coz jsem nechtela ja a tak se nastvala definitivne a sli jsme domu...na zahrade se ale jeste vzpamatovala a delala se mnou mikro snehulaka...ale snehu tu teda moc neni...jen popraseno. Decka tu vsude blaznili na bobech, tak mi to prislo strasne srandovni :slight_smile:
18. led 2013 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sweettweety ja jsem taky puvodne chtela radsi v CR, ale zdalo se mi to slozite. A navic bye muj na tak dlouho ani nepustil :slight_smile: a chci aby byl u porodu. Ja jsem letela ve 24tt a vse ok, ale meli jsme tak silene turbulence, ze jsem se fakt pekne stresovala :( ale zatim si zadna ceska na porod v uk nestezovala, spis naopak, takze to zprubnu a snad vse bude ok :slight_smile:
18. led 2013 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@safryy
@radkayeboah

HOlky, já bych chtěla rodit v česku, protože tam mám obě babičky a mohly by se zatím postarat o staršího. Manžel má hodně náročné povolání a přece jenom se ted porod nedá naplánovat.
18. led 2013 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale to byl takový hrubý nástřel, bůhví,jak to ve skutečnosti dopadne. Potom vás budu žádat o rady. já vlastně ani nevím,jak je to tady s pojištěním. Jsem pojištěná dohromady s Otakarem ( manžel ) , když ona tady pracuje , ale sama nic nemám. Na mé pojištovně mi nebyli schopní cokoliv sdělit.
18. led 2013 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a u nás stále sněží, takže sněhu habaděj, už mi leze krkem :grinning:
18. led 2013 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@safryy
@radkayeboah
Holky musim se pochvalit. Mame snih!!!! Tak uz to prislo i k nam na jih :slight_smile: ale musim opatrne, abych sebou nekde nesvihla. Zitrejsi cesta do prace bude zajimava :slight_smile:
18. led 2013 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sidynka pojistena jsi automaticky jakmile mas national insurance number ne?
18. led 2013 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka To jsem si taky myslela, myslím...mám ho. jenomže zároveň jsem ojištěná v ČR, protože tam mám opracované a beru rodičák..tady si o nic na sebe a malého nežádám. Jenomže právě je "sranda" jak by to bylo u druhého. Ze zákona nárok na peníze mám, ale porod by musel být v ČR, pokud by byl tady, tak pak asi nic, protože tady nemám odpracovaný ani den. NO radosti :slight_smile: Hlavně, že sme všichni tři a jako rodina pohromadě :grinning:
18. led 2013 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka gratuluju ke sněhu a opatrně. chodníky jsou tady ledové.
18. led 2013 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@safryy no od 29tt chteji uz ten letter, ja tehda byla 28tt kdyz jsem jela do cr a na zpet jsem si zasla na gyndu a tak mi to v angline napsal ze vse ok a ze cekame jedno baby:slight_smile: doma mam super dr na gynde, sice kazda navsteva me stoji cca 1000kc ale zase vim ze vse ok.... ted pujdu taky nebo od potratu nemam mesicky a na tehu testu dusika... nemyslim si ze jsem tehu nebo dusik nesili a my si I pozor davali spis mi asi neklesa hormon hcg... tu mi dr rekla ze je vse ok ze se to po potrate stava... krava tak me vytocila!!! Jsem se ptala ci mi blood test muzou udelat a ze oni to uz nedelaji-chapas?? Pritom by to bylo tak easy avedelo by se co a jak... poslochej vis co mas za krevni skupinu?? Nebo ja jsem 0- a muj je 0+ a jsem se tu kdesi docetla ze se davaji po porode ci I behem nejake protilatky?? No musim se zeptat gyndare... no jinak snehu u nas kalamita!!! Dnes jsem jela autem a me to hazalo ze strany stranu az jsem strach mela... no snad v pondeli odletime.....taky jsme byli venku,dobrou hodinku koupila m Zackvi bob a jaky byl stastny sedel a krici na me MAMI RUN, RUN MAMI!!! Ja ze ho unavim a da mi driv pokoj a on jeste v pul desate letal jak strela!!
18. led 2013 ve 23:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sidynka zlato tak to u tebe nevim a v tom pojisteni nevim ale vim ze byt pojistena ve dvou zemich nejde... kamoska to tak mela pak na to prisli a musela vse vratit..... mas to comlicated... ja jak jsem v cr tak si vsechno osetreni platim (gyndu,zubar) no mamka je sestra takze zacky je for free:slight_smile:
18. led 2013 ve 23:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sidynka
@radkayeboah
ja v CR taky nejsem pojistena, vzdycky jsem se pripojistovala, kdyz jsem prijela na par tydnu, ale v kanclu sedi tak nechutna zenska, ze uz me to preslo a jsem tam bez pojisteni. Takze taky necham pokazde na gynde tisicovku, ale za to mi to stoji. Tady je s doktorama tezka rec. Oni si z niceho nic nedelaji. A kdyby nebyl paracetamol, tak nevim co by na vsechno ordinovali....

Ja jsem to taky cetla, ze pokud je RH- tak se to musi nejak resit. Prvni tehotenstvi je ok, ale u dalsich se muze plod poskodit. A jestli to tady ti tupci nevzali v uvahu, ze otec je RH+, tak uz opravdu nemam slov.... Me to jejich zdravotnictvi tak stve, cim dal tim vic. Divaji se na nas jako na hypochondry a nedojde jim, ze clovek potrebuje radu a hlavne uklidnit. Co jim udela, kdyz ti vemou krev a poslou na dalsi vysetreni?od toho tu jsou ne?
19. led 2013 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@radkayeboah ...tyjo, tak to je kravka teda :unamused: A ano, protilatky se davaji...je to jedna injekce. Po porodu se Zakym jsi ji nedostala? Mozna se to dela az po narozeni druheho prcka. Ja mam 0+ takze oukej...ty bys i behem tehotenstvi mela jednu nebo dve injekce dostat. No to musela byt prca...my boby nemame teda...nevim, jestli se vyplati tento kus zdorba kupovat pro dva dny srandy v roce :grinning: Navic, nevim jak bych drandila s bobama a s kocarem zaroven :grinning: No snad v pondeli od/do-letite uplne v pohode a na gynde ti povi vic. Jako tady to je taky mazec s gyndou...zadna tu neni :sweat_smile: Po porodu s Veru mi udelala ster z cipku obyc sestra na obyc luzku a prohlidka veskera zadna. Ja se citila uplne naprosto priserne...posledni opravdickou prohlidku u opravdickeho gyndare jsem mela v dubnu 2008 :zipper_mouth: V cechach jsem mela gyndare celkem fajn...az do chvile, kdy si na me jmeno zacal psat vykony, ktere mi nikdy nebyly provedeny...pac jsem jaksik jiz zila v UK. Mi prislo vyrozumeni z pojistovny, ze mam doplatit nejakych 20tis za vykon ten a ten a bla bla...tak jsem na nej podala hlaseni a tim jsem u nej zkoncila. Nastesti jsem nic platit nemusela. No ale o gyndare jsem prisla :sweat_smile:

@sidynka ...tak dvoji pojisteni je urcite nepovolene....ja ti nevim, penize z CR sice dostavas, ale tim padem zadne mistni benefity ne, ze? A co bys delala, kdyby byl maly nemocny? Vzdyt u kazdeho dr chcou n.insurance number...S tema penezma je to zasmodrchane...narok na nejake penize bys mela...ale ne na materskou. Narok mas na child tax credit a child benefit...ja dostavala materskou (statutory maternity) na Veru, pac jsem tu mela odpracovano a misto nastupu do prace jsem dala vypoved, pac uz jsem byla zase tehotna a dostavala jsem na Samika (maternity allowance)...tedka pri pripadnem tretim bych nedostala nic...tedy CHB a CHTC jo....CHB dostavaji vsichni a CHTC je podle prijmu uff, jsem se uplne vycerpala :grinning:

@kateczka .... tak bacha zitra, at se nepotluces :wink: Ale je to hezke, kdyz je venku snih...skoda, ze nebyly zasnezene Vanoce :slight_smile:
19. led 2013 v 00:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
'@kateczka no ona mi tehda rikala ze u prvniho baby je to ok,ale nevim nevim tu jedna maminka psala ze pokud se to u prvniho prcka nehlida tak by potom u druheho baby telo mohlo ,,vyrabet,, protilatky a mohlo by se stat ze bych mohla potracet baby jineho krevniho faktoru... takze se musim na to poptat co a jak..
@safryy zadnou injekci jsem nedostala... me nejvic mrzi tu ze si clovek jak idiot pripada ze jde k dr otravovat... nebo jak na me vzdy hledi atd.... po porodu mi jen sahla na bricho a ze ok ze se deloha vraci na sve misto a to bylo vse... ale kamoiska slovenka si vydupala gyndare a po xx tydnech ji objednali...
@sidynka ja ma takovy dojem ze deti maji peci free... alespon mi to porad muj tvrdi nebo ja opravdu nevim co a jak. V cesku jak jsem byla na VZP tak na me poani oci valilka, chtela jsem vedet jak to bude se zackem nebo e narozeny v uk ale trvale bydliste ma tak jako ja v cesku. Tak mi rekla ze si musi osetreni platit v pripade (nedej boze)
19. led 2013 v 00:33  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nehody by mel mit eu heath card a to by bylo fo free.... tak rika ok, no a do 2 tydne mu dosla vzp karticka.... tak mamka volala do prahy na vzp a dalsi pani ji rekla ze pokud ma zack trvale bydliste v cr tak ma narok na osetreni zadarmo....nebo ze do nej plati stat... tak nevim teda..
19. led 2013 v 00:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@safryy Otík už byl nemocný několikrát a vždy bylo ve v pořádku. ležel i den v nemocnici, nikdo po nás nic nechtěla a co chtěli, tak sme dodali. Měli bychom být pojištěni společně s manželem, který tady pracuje, dítě je zdarma a já když jsem měla první schůzku v nové surgery, tak po mně chtěli jen číslo NHS.

žádné benefity tady nepobírám, ale zase si říkám, každé na měsíce lítám skoro na měsíc domů, takže se to i tady dá brát jako návštěva. A jsem připojištěna v bance na nehody v zahraničí.
je to fakt složité a nejhorší je, že než sem se stěhovala, tak mi nikdo nikde neporadil, ani na pojišťovně.

@radkayeboah Radunko a mohla bys mi jen tak okruhem napsat, jak to je, když žádáš maléhu o pas, kdyby se narodil v UK? Ikdyž to má asi čas, jen vím, že si psala, že se musí jet do Londýna.
19. led 2013 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bre rano holky :slight_smile:

@radkayeboah ...to me tez stve, ze kdyz uz jdes k dr, tak se malem bojis, abys toho nevedela vic nez on :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Loni mi tu malem zamordovali 'lekari' manzela. Ve stredu prisel z prace drive domu, ze furt zvraci a boli ho priserne bricho. Ctvrtek sel k dr...dejte si paralen a vylezet. Patek k dr, ze uz se to neda vydrzet...nasazeny atb na podezreni na zanet mocaku. Manzel ho prosil o blizsi vysetreni ve spitale, ze by to mohl byt slepak. Ale kdepak...slepak boli pry jinak :angry: V pondeli k dr. ze uz umira, at uz ho vazne posle...vypsana zadanka do spitalu, tam mu rekli, ze si ho pisou jako emergency a ze se mu brzo ozvou. Volali ve stredu, ze ve ctvrtek odpoledne ma dojit na ultrazvuk ...a to si ho tam nechali, pac se jim neco nezdalo. Pozdeji sel na CT kde zjistili, ze to slepak opravdu byl a ze praskl!!!! Jak dlouho jsem ho mela doma s prasklym slepakem nevim, zustal asi 4 dny na jip, kde byl na vsech moznych kapackach, nesmel ani pit, ani jist celou dobu. Muj chlap vazi pres sto kilecek, velky je dva metry a kdyz jsem za nim dochazela na jip a videla ho ve stavu v jakem byl...byla ve me jen velmi mala duse, pac shodil silene na vaze a byl bily jak stena...Infekce mu zasrala komplet celou dutinu brisni....Jeden z lekaru mu rekl, ze nebyt toho, ze je takovy statny, uz by tu urcite nebyl :frowning2: ...tak takovy umelci nas tady leci :frowning2: Jo a doma pak byl jeste dalsi mesic, takze s placenim najmu a dalsich poplatku to bylo velice zajimave...

@sidynka ...tak s delanim pasu mame bohate zkusenosti :grinning: Nechavali jsme delat jak pro Veru, tak pro Sama. Ale my jsme to udelali tak, ze jsme si tady nechali udelat jednorazovy a ten normalni co plati 5 let jsme si nechali udelat v cr. Casove to vyjde asi na stejno, ale my museli vyjizdet narazove a tak nezbylo, nez jet na ten jednorazovy...ja jsem pak byla s detma v cr u rodiny a Jirka se po tydnu dovci v cr vracel do uk a cekal az se mu vratime :slight_smile: No a my vegetili a uzivali rodiny a pratel.
19. led 2013 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@safryy Páni chudák manžel, já to tak nerada slyším :frowning2: manžel pracuje v lékárně, tak má taky bohaté zkušenosti s doktorama, on pak zachranuje, co oni pokazili..
taky počítám s tím, že ten dlouhodobý udělám v čr, vždy letím s prckem a manžel pak za nama nebo spolu tam a já déle zůstávám. Jak se to s dvěma dětma? bydlíš u vašich? dvě postýlky? promin, že se tak hloupě ptám,ale odhodlávám se k druhému :grinning:
a co je třeba k tomu jednorázovému pasu, prosím..až budeš mít chvíli, to nespěchá, děkuji
19. led 2013 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sidynka ...tak to jako lekarnik musi mit fakt jeden pribeh za druhym :pensive: A vy tu chcete zustavat nebo jak to mate? No s dvema se to da...ted uz bych si mozna snad i troufla letet sama :sunglasses: Kdyz jsme leteli do cr, tak jsme leteli vsichni 4 na manzelova bratra svatbu, to mela Verunka jeste pod 2 roky a tak sedela na kline Jirkovi a na me lezel Samicek. V cr byvam u sveho dedy na baraku...mista je tam spoustu, mame na zemi rozlozene matrace a spime vsichni na zemi, aby se nam deti nikde nekutaleli...zaberem si pro sebe ten nejvetsi pokoj, ale jsme roztahani vicemene uplne vsude, deda vzdy lomi rukama, ze jak odjedem, tak si bude zase horkotazko zvykat na to, ze si nemusi davat majzla kam slapne :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zpet se mnou letela ml. segra a byla tu s nama v uk tyden...uplne mi bylo smutno, kdyz zase odletala, ale po vanocich priletela zase...jsem ji zrovna predevcirem posilala do cr balik s hadrama...nejak to prehnala s nakupama a povanocni vyprodeje byly pro jeji platebni kartu pekny zabijak :grinning: No a tedka se do cr nejak nehrnu...ale kdybych nahodou letela, tak Veru uz bude mit svoje sedadlo...no sama neveim, zda bych si sama troufla...ja se hlavne v letadle vzdy tesim, jak bude jedno nebo druhe spat a prdky....a pres dve hodiny vymyslet zabavu pro dva hemzici lotry, to bude vskutku zazitek :grinning:
19. led 2013 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@safryy @sidynka ty jo, tak to je hrozne!!! To je na facku, clovek vi jeste lip nez dr. co mu je... U me je to prkotina ale u tvojeho to je druhe narozeni!!! Priserne...... Ja to s tim pasem udelala stejne, kdyz se Zack narodil nechala jsem mu vystavit dlouhy rodny list co ti udelaji na councilu (myslim ze to tak bylo) oni ti kdyz porodis v uk uz v nemocnici daji slozky s tel. cislem na zavolani a tam to vsechno je. Tam myslim kazda kopie stala kolem £3 (uz si to presne nepamatuji) no tenhle dlouhy rodny list musis poslat do Milton Keys na overeni (apostila) stalo to kolem £90 tehny jak ti to poslou zpet tak si to sama prelozis do cestiny a odfotis maleho, zavolas na ambasadu smluvis si den a dropnes jim to tam... Ja si to nechala poslat domu do CR na mamku to slo bez problemu (jinak to automaticky poslou zpet na ambasadu) to je kvuli zapsani do matriky, overeni jmena (pokud je cizi)pak jsem si zabukovala letenku domu,zase zavolala na ambasadu a jela si pro ten jednorazovy cestovni doklad... k tomu je potreba zase rodny list, fotka a to ti vystavi na pockani... no @safry si to urcite lip pamatuje, s tim cestovnim pasem mas asi cca 14 dni na odcestovani... Slo to celkem rychle ja jsem si tohle obehala v listopadu a domu jsem letela v unoru a vsechno uz na me doma cekalo. Vzala jsem rodny list,zasla na pasove oddeleni. Tak nas oba vyfotili(ja si taky delala pas nebo zase kvuli zmene jmena-to jsem si taky zazila svoje!!!!) a do 3 tydnu maximalne jsme meli pas hotovy... No u druheho prcka si zazadam na anglicky i ted jsem rikala ze si pozjistuji jak to jde abych i Zackovi udelala anglicky pas... Nebo vim ze muzes zazadat o anglicky pas svemu diteti kdyz tu v uk mas odpracovane na smlouvu(musis dolozit) pet let pred narozenim ditete.. Ja tu byla 4 kdyz se Zack narodil...Takze mi to nepreslo,ale prej by to nejak muselo jit....

Jinak s tim letanim te uplne chapu, me staci tenhle rostak!! Ja mam vzdy nachystane hracky, filmy, jidlo atd... na cely let tak ze se asi nudi jen 20 minut,ale posledne nas v Brne chytla hrozna bourka a nechali nas sedet hodinu v letadle!!! a pak dalsi hodinu 45minut let, takze to co jsem mela pripravene bylo fuc! Uz ho to po druhe nebavilo!!! to byl let... uz mi i dvakrat zaspal tak doufam ze tentokrat taky vytuhne, nebot letime 16.40 tak pokud mi nezaspi po ceste na Luton tak by mel byt kolem te 4 hodiny hotovy...uvidime...Ja jsem jeste nikdy neletela sama, vlastne jednou ale to jsem narazila na super babu cesku ktera shodu okolnosti bydli v Northamptone (tehdy 10minut od nas) se stejne starym klukem. Tak jsem si navzajem pomohli a bavime se do ted! A jinak se vzdy nekdo rad najde a leti s nama.. .Ted leti bracha,ale na zpet musime sami...To nejak dame, jsem si koupila tablet tak mam zasubu filmu, her,kresleni...atd...jdu varit kocky:grinning:
19. led 2013 ve 12:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radkayeboah
@safryy
@sidynka
@kateczka ahoj holky, u nas se ma vec tak, ze manzel je cech, pracuje na ceske ambasade a meli bysme tu byt cca 4roky (ted uz 3,5), ja jsem na neschopence, tudiz v CR stale zamestnana (vysla mi sefka vstric a slo to udelat), takze mam ceske pojisteni a tady jsme se oba prihlasovali na formular E 106, takze nas tu osetrit musi. Jak je to s placenim, nebo proplacenim nevim.

Rodit doma chci hlavne z duvodu, ze tam mam skvelou doktorku a hlavne jim rozumim, nejsem tak zdatna v aj (z toho mam bobky i do budoucna, ze nebudu vedet co po me chteji), takze tady k zadnemu gyndari zatim nechodim, ale nekdo mi radil, at si nejakeho najdu a nez odletim do CR at tam zajdu, aby me znal a vedel a pak az s miminkem. A mam tam rodinu i od manzela.... tak je to takove jednodussi...

Manzel doufam u porodu bude taky a pak snad 14dnu po, pak uz se bohuzel bude muset vratit a uvidime co my, jak je to s kontrolami po porodu jak prcka, tak me.... to musim jste zjistit. Litam zatim ob 3-4tydny, tuk tuk v poradku, ted letim 4.2. a nekdy v dubnu me manzel poveze autem (aby mi ho tam rovnou nechal, kdybych potrebovala...)

neni to jednoduchy, ale nejak to neslo jinak udelat a jako prvorodicka jsem ze vseho vypleskla :D asi jako kazda, ze... takze ted slidim, porovnavam a koukam co uz koupit a kde - coz je dalsi vec, vse musime koupit, aby bylo v CR (postylka, vanicka......) a pak i tady :grinning:
19. led 2013 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radkayeboah ... tyjo 90£?? Me se to nejak nezda...ja mam dojem, ze to bylo mene...No ja jsem taky vzdy na let pripravena :grinning: Ted jsem mela s sebou maly laptop, takze filmy nachystane byly, knizecky taky, veskere ovoce, krupky a tycinky, no plny bagl hovadin....jako se segrou se to dalo, Veru ji miluje, takze se holky zabavily a Samicek mi usl, tak to bylo fajn...Veru mi teda taky ke konci usla...to byl bozi klid...skoda, ze jsme hned pristavali, ja bych vytuhla jinak taky okamzite :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@sidynka ....tak jsem se divala do svych zapisku, co je teda treba.... na ten rodny list (velky) potrebujes, jak uz Radu psala apostilu. Tu ziskas tak, ze si ji tady: https://secure.fco.gov.uk/en/secure/public-legalisation/Domestic-Post
predplatis za 30 liber a posles zde:
Legalisation Office
Norfolk House West
437 Silbury Boulevard
Milton Keynes
MK9 2AH
No a pak nezbyva, nez se objednat na ceskou ambasadu...cekacka je vetsinou dlouhatanska...ja jsem ale potrebovala odletet rychle, takze jsem ji proste rekla, ze uz mam letenky a nutne potrebuju ten jednorazovy pas tehdy a tehdy a dala mi termin v pohode...jsou tam na drate docela mili :slight_smile: Nejvetsi ulet je pak cekani pred ambasadou s tlupou nasich opalenych spoluobcanu....dovedeli jsme se tolik veci od jednoho, ze je mi jeste ted zle...to si neumite predstavit, co ti barabi berou za davky na decka...vrrrr
No, udelala jsem Verunce provizorni boby (bo jsou vsechny marne vyprodane :grinning:) a sly jsme spolu aspon pred barak litat po poprasenem travniku, postavily jsme snehulaka a ted jdem bastit :slight_smile:
19. led 2013 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 20
Tvůj příspěvek