• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Anglie, jste tu?

1. února 2016 
@denif jojo, ja furt rikam, ze co se ma stat, stane se :wink:

@niky10 ja myslim, ze jen midwife by te na neschopenku nedala, poslala by te spis ke consultantovi, at te poradne vysetri... V kazdem pripade ji urcite rekni jak ti je a jak se citis, ale pokud se "jen" bojis o mimi a nic jineho ti neni, tak te doma nenechaji, jak jsi psala vyse - tehotenstvi neni nemoc. Spousta zen pracuje manualne a je tehotnych a myslim, ze na svete neni normalni zena, ktera by se o mimi v tehotenstvi nebala...
Drzim palce, at ti je lepe a vsechno probiha, tak jak ma :wink:

@luciebx system tady ma taky sve mouchy, ale v zasade s tebou souhlasim :slight_smile:
2. říj 2013 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila je fakt.. ze byt na matersky 3-4 roky.. tak mi hrabe.. ja byla doma 13 mesicu a fakt mi to stacilo.. chodim na part time.. a nemuzu si to vynachvalit..
2. říj 2013 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciebx me materska zatim strasne bavi - je to ta nejkrasnejsi prace :dizzy_face:
2. říj 2013 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciebx a kdo ti hlida? Ja bych v roce malou cizim nedala, jen rodine, coz u nas nejde.
2. říj 2013 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@veronila nebala bych se tolik kdybych nebyla po revizi v 16tt mole(4 tydny jsem mela v sobe mrtvy plod a zadne komplikace).a lekar mi rekl ze je pravdepodobnost opaku a ze hned dalsi tehu budu na rizikovce a kontroly krve kazdy 2 tyden a vysetreni spodku kazde 4 tydny. Jinak ted me stale boli podbrisek a obcas krec od pupku dolu, snad jsou to jen upony delohy. Tak pockam a uvidim
2. říj 2013 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@niky10 tak to me mrzi, tentokrat to urcite vyjde...
Takze jestli to dobre chapu, to ti rekl Dr v CR?
A co o tehotenstvi a problemech rict tvemu primemu nadrizenemu...mozna by ti nejak ulevili... Ja to taky rekla pred 12tt, pro ostatni to bylo tajemstvi - taky jsem potrebovala vice volna na kazdotydenni kontroly....
3. říj 2013 v 00:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@niky10 Ja bych zkusila GPho ci tu midwife donutit, at te poslou ke konzultantovi do nemocnice. Zdurazni tu HISTORY, ze jako ti rikali, ze se to mzue opakovat (pokud to byl dr v CR a ne UK, asi bych to nezduraznovala).

Me teda bolelo vsechno mozne neustale a pichalo a porad jsem plasila, ale to tezko samy pzoname, jestli to neco je nebo ne. Tady jsou vlastne dva scany, kolem 12tt a pak ten ve 20tt a to je vse. navic jen pri problemech. A gynekolog te take nevidi a nevysetruje nijak. Ja mela problemove tehotenstvi, kazdy tyden krev a musela jsem na maternity unit take kazdy tyden na kontrolu, ale to bylo od 24tt a oni me jen davali na monitory, sledovali moc, ta byvala ok, sledovali krev, ta byla blba. Ale scan navic jsem mela jeden a vysetreni dr zadne. A mela jsem naprosto otresnou midwife, ale byla jsem u ni jen 2x a pak po porodu, protoze jsme chodila do nemocnice.

Uz jsi byla u GP? Oni jako s tebou nic neudelaji na zacatku, absoltune neresi, ale je to dobre jit, aby ti zabookovali ten NT screening. Reknes, kde chces rodit, v jake porodnici a GP tam ma poslat podklady a oni ti maji posalt dopis, kdy mas jit na scan. Ty GP reknes posledni datum MS a podle toho se ti jakoze pocita tehu a ze zakona musis ten scan mit nejpozdeji 13+6, Mne prislo z nemocnice docela brzy pozvani, ale dali mi to na 13+1 az. Tak kdybys treba do 10tt nic nemela, uhanej GP ci primo nemocnici. A stejnou dobu ti ma prijit pozvani k midwife, to mi neprislo vubec, to sjem msuela nahanet. Ja ji prvne videla snad po tom NT scanu? Ne, pred nim, ona musi ti dat na scan nejaky form. A ja sla na to dva dny pred snad, maji tu ve vsem binec desny. neustale jsem nekoho uhanela.
3. říj 2013 v 00:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek malyho hlidavali manzelovi rodice.. ted uz chodi do skolky..
jooo jenze co nadelas kdyz pak nedostanes zadny penize a proste do ty prace jit musis ..
3. říj 2013 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciebx Tak ono se od ditete dochazi jinak, kdyz treba uz matka nekoji a hlavne kdyz teda ma hlidani v rodine. Na systemu vrazit 9-12M dite cizim lidem (nursery, childminder) nevidim nic skveleho a uzasneho. A treba nase vybrana nursery statni, dela jen 3 hodiny denne, dopo ci odpo, ale neexistuje dat si cele dva dny.

Jinak ja udelala to, ze proste jsem doma zadarmo od jejich 8M a jeste dlouho budu.
3. říj 2013 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
3. říj 2013 v 10:40 • chrobackach
@janinek dekuji za infa. No ja mela predoperacni ultz kde uz v te nhs videli mimi.tak mi rekli at jdu za gp.gp sem vse rekla a ta me rekla at se objednam k midwife.no ale gp zadne infa nedala, jen ze mam brat tablety proti nevolnostem a hodne v praci odpocivat a po praci lezet. :slight_smile:
A jakto ze tve bylo tak komplikovane? Porod pak ok?
3. říj 2013 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek jojo tady je ta materska na nic. taky mi prijde, ze mimco je dost male v 9 mesicich, ale je to tu normalni. hodne kamosek se vracelo uz po 6ti mesicich, holt kariera / penize :frowning2: a jak planujes byt doma dlouho? ja bych si taky chtela materskou prodlouzit, jeste nevim jak dlouho :wink:
@luciebx to mas dobry, ze jsi sehnala part time, aspon se dostanes mezi lidi a jinak si porad uzivas ditka :wink:
@veronila presne tak :slight_smile:
ja ted stale cekam na ten den D :slight_smile: a holky bylo to hodne behani zaridit papiry do cr, chtela bych aby nase mimco nebylo jen anglican ale i cech :slight_smile: :dizzy_face:
7. říj 2013 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denif ja. Budu doma asi dlouho jeste, casem chceme druhe.

Ad papiry, zavolej si na ambasadu a domluv schuzku, nerikej, ze se dite jeste nenarodilo. Az se narodi, potrebujes z angl matriky podrobny rodny list, bezne davaji jen jednoduchy, chtej nekolik kopii, nejaka nekde zustane. Angl rodny list poslels na apostilu a s tim pak pujdes na ambasadu. Na nasi angl matrice se musela do luvit schuzka, ale delali to pak na pockani, slo se s pasem a papiry z nemocnice. My meli schuzku na angl matrice tyden po porodu a na ambasade tyden pak, meizitm se to expresne poslalo na apostilu. Ale ja vedela, zebudu mit predcasne vyvolavany, tak jsem to stihla.
7. říj 2013 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denif nas maly ma ted pres 10 mesicu a taky si jeste nedokazu predstavit, ze by mel byt cely den beze mne a ve skolce... Pujde, az na to budeme oba pripraveni, takze uvidime :sweat_smile:

Pro me bylo taky dulezite, aby byl maly i Cech :slight_smile: Uz jsme to tady nekde s @janinek probiraly, ale ja pak jeste psala email do Prahy na ten prislusny urad. Na strane 7 tehle diskuse jsem ho zkopirovala. To vyrizovani je relativne jednoduche, prvni musi mit samozrejme britsky rodny list, apostilovany a dalsi veci a stim pak jdes na matriku v miste sveho bydliste. Ti to pak posilaji do Prahy a pak to jde jeste do Brna. My jsme na to nijak nepospichali, ale stejne jim to trvalo dost dlouho - v cervnu jsem to podavala a az v zari nam prisel CR rodny list :confounded: Trochu se to zpozdilo tim, ze nas maly ma 2 middle names, ale podle ceskeho zakona muze mit jen jedno...tak bacha na to :wink:

I kdyz to ted asi vidis jinak, ale uzivej si jeste briska...je to pak dost divny pocit, kdyz uz neni :sweat_smile:
7. říj 2013 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denif a kdybys nahodou chtela ty formulare, tak je zkusim pohledat a poslat ti je emailem :wink:
7. říj 2013 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denif ted mi doslo, ze budete mit UK pas, tak nemusitr na cesky spechat. Tak to res az pak :slight_smile: mu museli mit cesky na cestovani, jsme oba Cesi. Vyrizovali jsme pres ambasadu v Londyne, ale muzes i v CR, jen to treba bude trvat vic navstev nebo jednu hodne dlouhou.
7. říj 2013 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila dekuju moc, nechci te obtezovat, zkusim to pak nekde najit! tohle papirovani fakt nesnasim :(
taky si neumim predstavit, ze bych dala takovy maly mimco jako mas ty nekomu na cely den a pak ho videla az pujde spat :frowning2: no uvidime, jaky to vse bude ;) ja na to take nepospicham, ale chtela bych aby mel i ceskou narodnost, kdyz to jde :wink: my budeme mit jenom jedno prostredni jmeno tak snad to bude ok :wink:

@janinek dekuju za informace a jak pises, my na to tolika spechat nebudeme, ale zase cim drive vyrizeny tim lipe, protoze jak se znam, ja jak neco neudelam, tak to pak trva mesice / roky :slight_smile: hehehe
My letime na vanoce do cr, tak jen co se narodi, budeme delat uk pas, takze to je v poho :slight_smile: tak to jste to meli trosku tezsi, kdyz jste oba cesi. takze kdyz se vam narodilo mimco, tak bylo cech nebo automaticky anglicky? ani nevim, jak to chodi, kdyz rodic neni uk a narodi se tu mimco... jen tak pro informaci :wink: :slight_smile:
7. říj 2013 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denif koukni na stranky ambasay, maji tam formulare ke stazeni i to popsane
7. říj 2013 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denif neboj, urcite bys neobtezovala... :sweat_smile: Mne lidi taky pomahaji, tak to rada vratim :wink: A urcite je to dobre vyridit drive nez pozdeji :slight_smile:

Me se nekdo z rodiny ptal, proc to obcanstvi vyrizuju a ze je to zbytecne... jasne, mit britsky pas je asi trosku lepsi nez ten cesky...ale zase tak dite bude moci mozna jednou v CR studovat a pry muze bezplatne studovat ve Skotsku, kdyz neni jen Anglican. Anglicani tam platit museji... A kdyz uz nic, tak je to fajn aspon pro muj dobry pocit, ze je Cech po mne :grinning:
7. říj 2013 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@denif Jinak teda s tim obcanstvim, my jsme oba Cesi, tak dcera mzue mit jen jedno a my take, takze je to pro nas bez nejakeho reseni ceske. Ale kdybych mela muze Brita, melo by dite oboje obcanstvi. Stejne jako bych na nej mluvila doma cesky a ne anglicky. Jinak myslim,z ekdybychom tu zili pet let, mzueme dceri a nam zazadat o britske obcanstvi, ale jelikoz se ceskeho nechcem vzdat, tak britske mit nebude.

Jinak zalezi, jestli budes zarizovat pres ambasadu ci v CR, ci napul. My sehnali UK RL, poslali na apostilu, pak doensli na ambasadu, kde zazadali o RL, staci jeden rodic. Oni pak poslali korespondak, ze RL k vyzvednuti, na to netreba schuzka na vyzvednuti. A meziitm jsem meli objednnaou schuzku na zadost o pas, na kterou jsme sli asi tri mesice od zazadani o RL, pas pak byl do 2 mesicu. Kdyz si volas o schuzku na ambasadu, vetsinou je termin za 6-8 tydnu, pri schuzce o zadost RL si sjednas tu na pas, ale nedaji ti ji driv jak za 2 mesice ci kolik je ta lhuta, kterou si na RL davaji.Nevim, zd ajde treba zazadat na mabasade, ale domluvit, aby lis tbyl k vyzvednuti V CR na tvem trvalem bydlisti, to by ses msuela zeptat.
7. říj 2013 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, omlouvam se, ze vam vstupuju do rozjete diskuze. Hledam maminku pobliz Cambridge k seznameni. Ja bydlim v Cambourne a mam 11ti-letou dceru. Budu moc rada, kdyz se ozvete. Mejte se hezky.
9. říj 2013 v 11:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila taky to spis chci pro ten pocit, jednou si muze vybrat, kde bude chtit byt :slight_smile: a o tom studovani jsem ani nevedela :wink: i kdyz nez budou nasi prckove studovat, tak to bude jeste roku :grinning:
@janinka to byste se museli vzdat ceskyho? ja jsem prave taky premyslela, zazadat i o anglicky pas abych mela oba, nikdy nevis, ale jeste jsem to poradne ani necetla co je potreba atd :sweat_smile: @veronila nevyrizovala sis to nahodou? sice k nicemu to ted neni, ale co kdyby nejaky zmeny v budoucnosti :astonished:
dneska je teda skarede, pravy podzimni den :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ja stale cekam na juniora/ juniorku, mame 3 dny po terminu tak vyckavame. u nas v nemocnici pry nechavaji prenaset az 14 dni. jak jste byly holky spokojeny s porodem / nemocnici? ja si nemumim predstavit ani rodit v cr, tolika kontrol a toho vseho, ale zase vedi, na cem jsou ;) ja mela posledni kontrolu 26.9. a ted az 15ctyho jestli neporodim :grinning:
11. říj 2013 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denif ja vim, to studium je fakt za dlouho :slight_smile: ale tohle papirovani je fakt lepsi udelat drive, nez pozdeji...

Ja britsky pas nemam, i kdyz mi manzel rikal, ze bych si ho mela vyridit :sweat_smile: Nevim ale na co bych ho mela, nevidim, ze by mi z neho plynuly jakekoliv vyhody... Mohla bych jit volit, ale ted muzu do obecniho zastupitelstva a to mi staci.
Nekdy sice mame srandu pri cestovani - minuly rok jsme jeli vlakem z Parize a na pasove kontrole manzela pustili rovnou, ani si jeho pas nevzal do ruky. Me ale zastavil a pekne si v mem ceskem pase pocetl... takze jsem tam pak na N rvala at na me ceka... Vsichni se bavili :slight_smile: Na druhe strane treba ale v Turecku to bylo obracene - ja jsem sla rovnou a N pas studovali :grinning:
A ze by v budoucnu byly tak velke zmeny, ze by se hodil?? :confused: Tak si ho pak kdykoliv vyridim...

@janinek od ledna 2014 je zmena zakona a ceske obcanstvi uz nezanikne nabytim jineho :wink: http://www.mzv.cz/london/cz/konzularni_a_vizove_informace/statoobcanska_agenda/dvoji_statni_obcanstvi.html
12. říj 2013 v 00:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denif tady bylo dneska taky hrozne - ani jsme nemohli jit ven :rolling_eyes:

Hele bud rada, ze jsi nemela zadne kontroly - znamena to, ze jsi ty i male v poradku :wink: Ja mela kontroly kazdy tyden, ultrazvuky navic, chozeni do nemocnice k consultantovi.... mela jsem vysoky krevni tlak :pensive:
Jinak ja mam na svem fotoblogu clanek o mem porodu...kdyby sis chtela pocist :sweat_smile: nebylo to ale nic zas tak hrozneho :wink:
Rada za me: hlavne bud v pohode, pozitivni a v klidu...i kdyby neco neslo podle planu. Za chvilku uz budes mit mimi u sebe...je to to nejkrasnejsi....fakt.... :slight_smile:
12. říj 2013 v 00:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :slight_smile: Tak jsem na vas narazila pri nocnim kojeni :sunglasses:, precetla jsem posledni stranku a trochu jste me znejistely ... kdyz se dite narodi v Anglii, tak neni automaticky Brit, kdyz rodice jsou jine narodnosti? Nase mesicni dcerka ma britsky RL, pristi tyden jsem chtela poslat zadost o britsky pas a na zacatku prosince planujeme letet do CR. Ale ted teda nevim, jestli je to vubec mozny ... ? Abych nezaplatila za letenky a ubytovani a pak jsme nakonec nesedeli doma. :sweat_smile: To by nas vyslo trochu draho. :grinning:
12. říj 2013 ve 04:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek proc by dcera mohla mit jen jedno statni (ceske) obcanstvi? Ten odkaz od veronila pise, ze i ted pred nabytim toho noveho zakona ceske zustava, i kdyz ma clovek jine obcanstvi nabyte narozenim v jinem state. Jestli to teda dobre chapu. Nas syn ma troji obcanstvi a nikdo se me v CR pri zadosti o RL neptal, jestli ma jeste jine nebo ne. :sweat_smile:
@veronila jak jsem cetla ten odkaz od tebe ... jsem ani nevedela, ze existuje slovo "zrusuje" :confused: :grinning:
12. říj 2013 ve 04:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bibicz Protoze to CR proste pro Cechy nedovoluje, pokud nejde o Cesku, co ma za mzue cizince ci jejich dite. Tedy nedovolovala, viditelne se to meni, coz je dobre.
12. říj 2013 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denif Tak jak pise Veru, uz se ten zakaz rusi. Ale tebe by se to netykalo, kdyz mas cizince, ty mzue smit obcanstvi dve a vase deti take. Tedy mohli jste i predtim. Nam by ceske zaniklo predtim. Ja bych si dve obcanstvi klidne zaridila, kdyz to bude jednoduche, mit dva pasy neni nikdy na skodu.

Dobre zvladej prenaseni, ja to neznam, ale ja byla uz dost vyrizena po 34tt, po 40tem bych uz asi bydlela v nemocnici a cekala :slight_smile: Hlavne at je vse v poradku a jste oba zdravi. Ja mela take milion kontrol jako rizikova. Asi vic nez v CR. Mne by se libilo neco mezi ceskym a anglickym systemem. Treba tady me vytacelo, ze proste neudelaji cloveku utz jen tak, ja na nej cekala v nemocnici dva dny, zbytecne. Kdyby mi ho udelali hned ten den, mohla jsem spat a jist doma a ne za penize NHS.
12. říj 2013 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bibicz Ahoj! No jo, jazyk naseho zakonodarce ;-N
Co se tyka toho obcanstvi, tak britske obcanstvi lze nabyt, kdyz je tady alespon jeden rodic settled, tzn, muze dolozit, ze tady zije uz vice jak 5 let. Kdyz takhle chtel Cech ziskat britske obcanstvi (vlastnim rozhodnutim), prisel by o to ceske, protoze do 1.1.2014 ceske pravo dvoji obcanstvi neuznava... U deti je to jine, ty nabyvaji obcanstvi narozenim a tam je to ceskemu pravu jedno, takze muzou mit obcanstvi vice :slight_smile: To, ze ma dcerka britsky rodny list jeste neznamena, ze ji bude automaticky vystaven i britsky pas... Radsi bych se na to jeste detailne podivala - muze tam byt nekde nejaka zmena :wink:
13. říj 2013 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila já jsem si to pak druhej den hledala a na stránkách UK Border Agency ty informace jsou, akorát je tam teda trochu zmateně vysvětleno, co myslí tím 'settled':
You are normally resident in the United Kingdom with no immigration restriction on the length of your stay. To be free of immigration restriction you must have the right of abode or indefinite leave to enter or remain in the United Kingdom.
Nikde žádné info o těch pěti letech. Ale dneska jsem si volala na jeden úřad a paní mi potvrdila, že dcera UK občanství nemá právě kvůli tomu, že tu nejsme dostatečně dlouho. Teda, ale ještě že jsem si vás tady přečetla. Já už bych jinak rezervovala letenky atd. :sweat_smile:
14. říj 2013 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek