• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Anglie, jste tu?

5. února 2017 
@bibicz tak aspon ze nejake pozitivum to nocni kojeni ma :grinning:

Tady je to vsechno docela srozumitelne vysvetleno: http://www.childrenslegalcentre.com/index.php?page=FAQ_UKBAandgovernmentpolicy_question_12

A tady je to o tech 5ti letech usazeni: http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/visas-immigration/partners-families/citizens-settled/spouse-cp/settlement/
15. říj 2013 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJ holky, tak nase prekvapko je holcicka Isabella Alexandra a narodila se 15.10. Po dlouhych 30 hod. Nemocnice super, byla jsem moc spokojena. Vcera jsme uz meli doma midwife (tu samou co vedla antenatal classes ;)
@veronila uz se tesim, az vyrazime s kocarkem na mini prochazku, zatim se jeste davam dohromady ;)
@janinek @veronila muzu se zeptat, jaky jste pouzivaly nipple cream? Ja do koupila of medely, a zda se dobrej, ale je dost tuhy a uz ho mam akoro vypotrebovany ;( cetla jsem ze ten fialovy lanisoh je dobry?!
18. říj 2013 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@denif moooooc gratuluju k holcicce. Vybrali jste ji krasne jmeno :slight_smile: Jsem rada, ze vsechno probihalo dobre. Ted odpocivej a uzivej si miminka. Tesim se na fotku...

Ja se po porodu dala dohromady rychle, ale hodne jsme pak bojovali s kojenim. na bradavky mi asi nejvice vyhovoval Kamillosan (nemusi se smyvat), ale nekdy jsem davala i Bepanthen. Pry je dobry i Lansinoh. Ja je mela ale totalne rozkousane a popraskane, takze mi nezbyvalo nic jineho nez porad vetrat...a pak i odsavat :unamused: Drzim palce, at vam to jde bez problemu :wink:
Jinak my jsme s kocarkem vyrazili ven do tydne, ale trvalo mi asi 3 mesice, nez jsem byla schopna vyrazit ven sama, vlakem, do centra.... :slight_smile:
18. říj 2013 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila dekuju :slight_smile: ja jsem rada, ze uz je to za mnou, ale co jsme doma tak si to uzivam, i kdyz je to trosku zmatek zatim :grinning:
Dekuju, taky jsem cetla o tom Kamillosan tak asi vyberu bud ten nebo ten lansinoh (pry se taky nemusi smyvat), urcite by se mi nechtelo porad se umyvat pred kojenim :stuck_out_tongue_closed_eyes: jejda, to kojeni dava zabrat, ze :sweat_smile: a to jsem sirikala, ze se proste naji, bude spat. uz jsem byla pripravena na probdele noci ale neee na tu bolest jeste pri kojeni :grinning: snad se to trosku srovna

taky premyslim, ze bysme vyrazili na malou prochazku v nedeli, teda jestli bude hezky :dizzy_face: uvidime, kdy se vydam do city, chtela jsem zajet do kanclu a za znamyma co jsem pracovala jeste v druhy firme, tak uvidime, kdy se odvazim :wink: mas to daleko do centra? ja nastesti ani ne :slight_smile:
18. říj 2013 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

zdravím po delší době. Měli jsme to před odjezdem hektický, bohužel pár dní před odletem jsem měla úmrtí v rodině, takže jsem rušila let a letěla s malou až později sama. Byla jsem z toho hooodně vynervovaná, ale Elli to zvládla na jedničku, snad si ani nevšimla, že letí, takže ouška, kterých jsem se bála, úplně v pohodě :slight_smile: Kojila jsem při startu, ale než jsme se dostali do vzduchu, tak spala a tedy ani nepolykala a asi jí to nevadilo, při přistání se kojit nechtěla, tak jsem jí nacpala aspoň trochu čaje a ok, jen já jsem měla zalehlý ucho ještě druhý den :grinning:

Moc děkuju za info k příkrmům. Zatím jsem si menší zásobu přitáhla v kufru z ČR, než se tu rozkoukám a začnem asi příští týden, až se nastěhujem do podnájmu, zatím jsme v centru v bydlení od firmy.

Budeme bydlet na zastávce vlaku Kidbrooke, nejste některá "poblíž"? :slight_smile:

@denif Moc gratuluju k narození holčičky :slight_smile: 30 hodin.. to muselo být náročný, tak hlavně, že už to máte obě za sebou a teď si sebe můžete užívat :slight_smile:
Taky jsem používala od Medely Purelan, ale nakonec mi nejvíc pomohl obyčejný Bepanthen. Taky jsem dlouho nemohla nosit ty jednorázový vložky, ale používala jsem takový umělohmotný chrániče od Medely, v těch to hezky větralo :slight_smile: Jen jsem párkrát zlila Ellinku a postýlku, když jsem zapomněla a ohnula se k ní a ono mi to tím větráním vyteklo :grinning:
18. říj 2013 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebbinka to je mi lito :(
a jsem rada, ze jste zvladli let, my letime na vanoce do cr, tak jsem zvedava, ale nepoletim sama, tak to bude ok :wink:
doufam, ze se vam tu bude libit ;) a uz jste se rozhodli, kde budete pak hledat bydleni?
Kidbrooke je south east? nikdy jsem tam nebyla. jaky to tam je? my bydlime na zapade :wink:
a bepanthen se musi smivat na kojeni? to je ten co se pouziva na opruzeniny mimcum?
a dekuju... jojo 30 hod narez, jsem stastna,, ze je to za nama a ted uz to bude jenom lepsi :wink:
18. říj 2013 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denif no to ja prave taky nebyla pripravena vubec - vubec me nenapadlo, ze by kojeni mohla byt takova veda :sweat_smile: Davej pozor, at se ti dobre prisaje, protoze kojeni by nemelo bolet... Drzim palce!
My jsme hodne cestovali hned od maleho narozenim, ale spise autem. Vlakem az fakt pozdeji....

@ebbinka tak to je super, ze to mala tak dobre zvladla... Mne taky prislo, ze maly vubec nevi, ze leti. Jedine co ho zajimalo bylo sedadlo pred nim :sweat_smile:
Je mi lito, ze jste meli meli v rodine tezkou dobu....
Pobliz nejsme, ale dojet se da vsude :wink:
18. říj 2013 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@denif jo, bepanthen se musi smyvat....ale ja uz tehdy nevedela cim si pomoct, tak jsem zkousela vsechno :sweat_smile:
18. říj 2013 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila presne tak! ja mela vcera midwife a koukala prave jak se prisava a rikala, ze dobre, ze necuca jenom ten konec coz je dobre, ale asi si musi ty bradavky zvyknout jak jsou sensitivni....ale nekdy kdyz se prisaje, tak mi prijde, ze mi to taha az z palce u nohy :slight_smile: heheheh
ja asi budu dost cestovat vlakem / metrem za kamoskama atd, tak snad si na to zvyknu. auto mame taky ale po londyne nekam dojet, to je rychlejsi vlak :wink:
@ebbinka taky klido nekam dojedu, jen se musime trosku zabydlet jako rodinka :wink:
letite domu na vanoce holky? musim jit kouknout na letenky, kdyz uz je mala venku :grinning:
18. říj 2013 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denif to mi prave midwife ze zacatku rekla taky - maly krasne pribiral a vsechno vypadalo v poradku, jen ja jsem nenavidela kojeni...
Ja mela stesti, ze vsichni cestovali za nama. Do playgroup a Children Centra jsem ale chodila tady :slight_smile:
A vlak do centra je teda urcite lepsi nez auto :sweat_smile: to je nekdy za trest... :wink:
18. říj 2013 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denif Ahoj, moc gratuluji! jeste doctu pdorobneji, ale mela jsem bepanthen, coconut oil z amazonu a lansinoh, stridala jsem to. Kazdy si chvali neco jineho. take mam kalciovku z CR. Vykapni si tam po kojo vzdy par kapek MM.
18. říj 2013 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denif Mne na zacatku kojeni silene bolelo take, ale pomohla mi laktacni, prisla domu zadarmo, midwive smi davaly rady takove smisene a nic moc, v porodce, doma i na vazeni. Ale bolet to nema, to je spatne prisata. Citlive to byt mzue. Zase kaxdy mame ten prah boelstivosti jinde.

A to jsi dobra, ze planujes uz kam jit, ja prvni tydny ani nemohla sama tlacit kocar, jak jsem byla zranena.

Sejdu se rada, jen teda ted hledame nove bydleni, tak uvidime, jak to bude casove. A k cestovnai metrem, nevim, jakou mas kondicku, ale musis si dobre hledat rasy, kde jsou eskalatory a vytahy - cela jubillee line, jiank v centru nic. Tahat kocar po tunach schodu je zazitek fakt.
18. říj 2013 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebbinka Vitej v Londyne a at se vam tu libi, je to zmena, co?
18. říj 2013 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosim nevite kdy se muze odejit na materskou? Musim cekat az do toho 26 tt?
18. říj 2013 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denif Mně v Podolí říkali, že Bepanthen (je to ten na opruzeniny) smývat nemusím, že jen kdyby vadilo mimču, že mu to klouže při přisávání. Tak jsem nesmývala a v pohodě, Elli to nevadilo. Zase jsem toho dávala jen tenkou vrstvu a vždycky po kojení, takže do dalšího se to vsáklo. Na začátku mě kojení taky děsně bolelo, u přisávání se mi kroutili snad i palce u nohou.. fuj. Časem to přešlo a teď už je to úplná pohoda :slight_smile: Jestli se malá přisává dobře, tak to bude chtít čas, aby si prsa zvykly.. je to prostě nezvyklej nápor :slight_smile:

Původně jsme chtěli jen na Vánoce domů, ale teď je to zase nejistý.. uvidíme :slight_smile: Když pojedeš s manželem, tak to bude v pohodě, oni to ty mimča fakt zvládají překvapivě dobře a když budeš mít pomocníka na zavazadla, podávání věcí a tak to bude dobrý :slight_smile: S jakou společností lítáte?

Jen se v klidu zabydlete, my taky budeme mít co dělat s našima 40 krabicema, co v pondělí přijedou :wink:
Kidbrooke je south east, tam se budem stěhovat, zatím jsem tam taky nebyla, tak uvidím, jaký to tam je.

@janinek Děkuju. To jo, změna jak hrom :slight_smile: Jsem tu zmatená jak lesní včela, neumím přecházet přes silnici a jezdí tu auta bez řidičů! :grinning:
18. říj 2013 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebbinka pri prechazeni v centru doted ctu napisu na zemi :slight_smile: v krabicich za mesic take budeme
18. říj 2013 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebbinka pry auta bez ridicu :grinning:
Jinak ja se radsi pri prechazeni silnice rozhlizim 2x na kazdou stanu...v UK, ale pro jistotu i vsude jinde :slight_smile:

Holky, ja jsem sla maleho ulozit v 8 a ted jsem se probudila :sweat_smile:
18. říj 2013 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek Ještě, že tu ty nápisy jsou, bez nich už by z nás byly placky :grinning:
A kam se stěhujete?

@veronila Já si tu připadám jak na tenise, několikrát se rozhlížím, než vlezu do silnice a i při přecházení to pro jistotu pořád kontroluju :grinning: Navíc jsem tu asi jediná, co čeká na přechodech až skočí zelená.. včera mě takhle oběhli i dva policajti a šupajdili si to na červenou :confused: :grinning:
No vidíš, tak sis aspoň hezky schrupla :wink: Já už bych se asi nevzbudila a spala až do rána :slight_smile:
18. říj 2013 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebbinka tak nekdo tady ten bo.del uklidit musi :sweat_smile:
Mne kdysi manzel rikal, ze se musim naucit prechazet, kdyz tady ted ziju :slight_smile: Ted ale taky cekam, protoze mam s sebou maleho a taky vetsinou psa, takze mam strach :wink:
18. říj 2013 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebbinka presne tak pri prisavanim mi prislo, ze taha mlikko z palce a ne z prsa :slight_smile: ale dneska mi prijde, ze se to lepsi, vcera jsem mela krizovou noc :stuck_out_tongue_closed_eyes: jeste ze manzel tak pomaha :dizzy_face: Ale rikam si ze bude uz jenom lip
musim dneska kouknout na letenky, kdyz uz mame Isabellku a mohla bych to booknout. jeste ji teda musime jit prihlasit a udelat pas, ale to snad uz bude rychlovka na pas. nevite jak se dlouho ceka holky?
@veronila
mne prechazeni nedelalo problemy, ale poprve ridit, porad jsem chtela radit pravou...na dverich :slight_smile: hehehe
teda dneska tu je slejvak, to vzdy prijde, ale hruzaaa!
20. říj 2013 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@niky10 mne se zda ze je to 11 tydnu pred due date!
20. říj 2013 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denif bude lip, neboj :slight_smile: Ted si na sebe musite zvyknout a trochu se szit... :wink:

K tomu pasu - nas maly se narodil 28.11., 12.12. jsme meli schuzku ohledne rodneho listu, v 6ti tydnech se fotil na pas, ten den jsme poslali zadost a nekdy v lednu jsm uz pas meli.... Takze to jde celkem rychle!

Ja se zase nekdy tou levou rukou nemohla na radici paku trefit a hmatala jsem do prazdna :sweat_smile:
20. říj 2013 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy.tak minuly tyden jsme meli prvni schuzku s midwife.nabizela vam take ockovani pro tehotne? Dale mi rekka ze cr patri do nejake rizikove skupiny,ze bude brat me i manzovi krev.ale nevim na co :( jak to he s temi midwife?ja myslela ze budu mit jednu po celou dobu-Ale dala mi letak s rozepsanyma jmenama od pondelka do patku,ze kdyby nejaky dotaz nebo problem,tak si mam zavolat na urcite jmeno. na sesterne mi brali 4 ampule krve- jaksi sem nerozumela na co vsechno :( a ani jsem se nezeptala zda si mam volat na vysledky nebo mi je rekne az za 3 tydny. Mate nejake infa prosim? :slight_smile:
24. říj 2013 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@niky10 s osobni zkusenosti vim.. ze ktera midwife ma zrovna smenu tak tu mas.. bohuzel se mi to taky nelibilo.. I obcas s GP kdyz si fakt nevyzadas tu svoji dr.. nebo midwife tak mas jinou pac tvoje muze byt fullybooked
24. říj 2013 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak už jsme přestěhovaný, byt plný krabic, pomalu to likviduju, když Elli spí, nějak jí nebaví vybalovat se mnou :grinning: Ale jsem zvědavá, jestli to někdy dodělám, je toho tolik... fuj.

@denif Tak jak to jde holky, kojení už je lepší? A jak Isabellka spinká?

Jako řídit tady auto, tak je po mně a nejspíš to odnese i někdo další, pořád jsem tu z těch aut úplně zmatená.. :grinning: Navíc řadit levou rukou, kterou mám totálně nešikovnou, no nevím, nevím :slight_smile:
24. říj 2013 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ještě dotaz, když vaříte dětem příkrmy, používáte normální zeleninu/ovoce nebo organic? Kvůli těm dusičnanům to asi nemá smysl řešit, co? Ty se asi dostanou z půdy do všeho.
24. říj 2013 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebbinka Ahoj, o krabicich mi ani nemluv, desime se toho. Tak at jde vybalovani. Ja s malou rpes den nci neudelam, jen kdyz spi vecer a to se mi nechce uz. A pres denni spanek si radsi delam neco sveho nebo varim, peru a tak.

Ja kupuji ovozel tak pul na pul, vybiram podle vzhledu/ceny/ trvanlivosti.

A k rizeni, ja ridim jen kolem nas, umim i delsi trasy, ale nesnasim tu ty velke kruhace. A mame automat, jinak bych tu ridit nidky nezacla.
24. říj 2013 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, bydlite nekdo v colliers wood nebo okoli?
31. říj 2013 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek @ebbinka @luciebx @kachnik22 @niky10 @denif @veronila @radkayeboah @sidynka @kateczka @londynanka @zuznana ahooj holky, zdravim po delsi dobe. Sof uz je pres 5mes, takze uz jsme zacali prikrmy. Zatim kupuji zeleninu v Tescu a Sainsbury.. nevim presne jaka je to kvalita, ale snazim se vybirat" hezke a vonave". Jinak na NHS stale cekame...my s manzelem uz jsme u dr byli (zvazila a zmerila nas, vzala si moc a zmerila tlak), ted by se meli ozvat i na kontrolu Sof, coz jsem pochopila, ze prijdou k nam domu? Uz ma prvni davku ockovani za sebou, dle UK kalendare, tu mela ve 3mes, ted by mela dostat dalsi...

holky co ten sraz? Jeste nez bude uplne hnusne? Ikdyz ja si nestezuji, tady sviti slunicko skoro kazdy den :wink:
4. lis 2013 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sweettweety Jsem pro sraz :slight_smile:
4. lis 2013 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek