• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Anglie, jste tu?

5. února 2017 
@sweettweety aha tak to chapu proc chces rodit v Cesku,a to tu jeste mate byt dalsi 3 a pul roku nebo uz jen 6 mesicu?? Ja si myslim ze by jsi ale i tak mela zajit k nejake midwife... Kdyby neco nedej boze delo tak at mas kam jit... ja jak jsem byla posledne u midwife tak se me zeptala ci budu rodit v uk, tehda me to prislo divne ze proc se pta...Ale uz chapu ze ne asi vsichni rodi tu...Jen se u ni zaregistrovat, jak se budes chtit pak vratit tak budes jezdit na prohlidky a ockovani do CR?? Joj moja nezavidim ti takove rozhodovani na pul tu a na pul doma v CR... Ja vim ze jsme te tu postrasili tim zdravotnictvim,ale midwife jsou hrozne fajn a i kdyz neumis poradne anglicky oni ti daji prekladace nebo jak tvuj bude mit off tak muze chodit k midwife s tebou.. no jeste mas nejaky mesic na poradne rozmysleni,ale opravdu klobouk dole, ja si to nedovedu predstavit. nejhorsi je ze clovek nikdy nevi kdy ty nase zazraky na nas vykouknou,ze?

@safryy vis co ted tak premyslim ze ja si nechala o apostilovat dva rodne listy, kdyby nahodou... Tak je mozne ze to bylo dohromady, ono se ty ceny meni kazdy rok co vim... @sidynka a cekacka na ambasade je dloooooooohaaaaa ja si volala jeste v zari hned po porodu jeste jsem ani apositu nemela hotovou a dali mi app. az na listopad!!! s tim nahradnim dokladem to nebylo zase tak dlouhe, ale ambasada je malinka a vim ze jsem musela se Zackym cekat venku v desti, tam jsem ho i ve stoje kojila:frowning2: tim nechci urazit @sweettweety pritele..... Tech otazek a formularu clovek musi vyplnit... Na slovenske ambasade vim ze ti nahradni pas poslou postou domu (nebo to tak driv delali) na ceske si musis osobne...Jen opravdu clovek plati takovych penez a kdyz muj volal na ambasadu kvuli zjisteni viz tak dotycny na telefone neumel poradne anglicky...Security tam byl Polak a African......Ja tam dobre dva roky nebyla! A prej se ted cela ambasada predelavala,takze kdyz je tam ted tvuj snad je to tam lepsi:grinning: :grinning:
19. led 2013 v 18:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sweettweety no, já to mám vlastně stejně jako ty, muž taky čech, taky na určitou dobu a taky mám vše napůl. i proto sme tady vše o rok prodloužili, abych mohla v Česku porodit. Muž musel nastoupit do práce nejpozději do tří let od ukončení UK univerzity, tak se to dalo.
Ale je to těžké, vím to sama. malého očkuju jen v ČR a tady jsou s tím tahanice. AJ jsem si teda dost zlepšila a jsou tady mnohem horší případy, lékaři jsou skoro všichni cizinci, oni to chápou, toho už bych se nebála. Dokonce se říká, že pouští hned domů,ale kamarádka rodila v prosinci a protože nenašli vhodnou polohu na kojení, tak si ji tam ještě pro její klid nechali, šla domů tak, jak v čr. POrod ti přeju v čr,ale zbytek být tebou, tak oběhám tady, hlavně ta očkování. Bude to pro tebe lepší.
Je fajn, že ti vyšli vstříc s neschopenkou, já tehdy chtěla taky, než jsem se rozhodla, že to o rok posuneme,ale vím že se nesmí při neschopence překročit hranice, takže v případě, že by se ti něco stalo tady, tak nevím,jak by se to řešilo. Pojištění je jedna věc, neschopenka druhá, ale tím tě nechci strašit,
Budeš si žádat o českou mateřskou? asi ano, že?
Je fajn, že máš vše v Praze, to je brnkača Londýn- Praha..já bydlím až na Moravě a to je mnohem horší.

Kdyby ses potřebovala na cokoliv zeptat, tak my sme tady.
Já mám u našich vše náhradní, postýlku, kočár, vybavení. Lítám jen s oblečením, ale i to tam nějaké je, hračky taky.

@radkayeboah @safryy
hoky, moooc vám díky, neskutečně ste mi pomohly a ste dobré, že to víte, vlastně musíte, ale to zjištování teda muselo být.
jdu dělat véču, taky sme se vyblbli venku, ale zima jako blázen, fučí.
boby dosta v prosinci malej od našich, v česku řádil, ale nebrala jsem je, neb jsem tady sníh nečekala. Jo a u nás ve vesnici jsem se po silnicích klouzala
19. led 2013 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sweettweety ... s gyndarem tady si vubec nelam hlavu :grinning: Tady zadny totiz neni :grinning: Ale jako k midwife by ses nahlasit mohla, nic svetoborneho od ni necekej, je to spise takovy mily pokec...udelaji rychly test z moci, zmeri tlak a doplerem poslechnou srdicko...pohmataji bruch a od nejakeho tydne na tebe vytahne metr a bricho ti premeri a namaluje puntik do grafu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Z anglictinou se netrap, jsou zvykli na cizince...ja se vzdycky stydim az potom...pac si az zpetne uvedomuju, co jsem to zase mlela za blaboly :grinning: No...kazdopadne obdivuju tvou odvahu a odhodlani s porodem v cechach a cestovanim s takovym prtetem...Ja jsem taky netusila co cekat a delat a nejvetsi horor pro me byl telefonat do spitalu, zda uz muzeme jet nebo jak...no vsak si pocti u me v albech popisy mych dvou porodu...nicmene musim rict, ze tak strasne mile lidi jsem nikdy nikde nezazila a po porodu bych se tam klidne ohrala dele...u Veru me tam nechali pres noc a se Samem par hodin :sweat_smile: coz jsem tedy necekala, ale doma je doma... ja jsem byla uplne v poho a mimino tez, tak cobyne. Ale neboj, kdyz bys chtela zustat noc nebo dve, nechaji te tam, to zase ne ze ne :wink:
19. led 2013 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sweettweety
@safryy
A ja jsem gyndare nasla :slight_smile: nelibilo se me, ze me GP skoro vubec nevysetril a tak jsem mu rekla, at mi da kontakt na nekoho, kdo me vysetri poradne. Dal mi odkaz na sexual and health clinic a tam mi udelali vysetreni snad na vsechno a jo, doktori byli vetsinou cizinci, bud Africane nebo Arabove. Ale nic jsem neplatila a odchazela jsem klidna. Sice jsem tam byla asi 2hod, protoze jsme vyplnovali milion dokumentu, ale byla jsem konecne s nejakym vysetrenim tady v UK spokojena.
Midwife je v poho, az na to, ze se me porad pta jestli rozumim. A to ja rozumim docela obstojne :slight_smile: Ted jsem si zazadala o predporodni kurz. Plati se tu neco? V papirech jsem jen mela, kdy to bude a co si mam prinest a o penezich zadna zminka. Tak nevim.
20. led 2013 v 00:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sidynka A z ktere casti Moravy jsi? Ja bych dala nevim co za to, kdybysme se uz presoupli do CR, ale nevim, jak to tam bude s praci pro muze. tak porad jeste nevime.
20. led 2013 v 01:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka ... tak precijen tu nejaky gyndar je :stuck_out_tongue_closed_eyes: My jsme taky Moravaci...z Ostravy :slight_smile: Ja to mam vzdycky tak, ze kdyz jsem na dovci v cr, tak uz se mi nechce vracet do uk, ale pak stejne musim a behem chvilky se mi uz zase nechce vracet...kor do Ov, kde chcip pes....o tom, ze bych si tam nasla nejakou normalne placenou praci si muzu nechat leda tak zdat :pensive:
Porodni kurzy se snad neplati....my jsme teda urcite neplatili...a vedla ho ve spitale moje midwife :slight_smile: Holky, ja bych zase tehotnela, jak se tak o tom bavime :grinning:
20. led 2013 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kateczka Mohelnice
@safryy HOlky, já to mám zase tak, že když jsem tady , tak chci zpátky a když jsem v čr, tak chci do UK :slight_smile: Ale manžel tady má skvěle placenou práci, uživí nás tři, já nemusím do práce pospíchat a v Česku by to bylo jen za pár korun, do práce bych určitě musela..a hlavně, to samotné místo lékárníka je úplně jiné tady, než v Česku a tam by byl muž neštastnej :frowning2: no a znáte to, zpruzenej chlap z práce je nic moc. tady ji miluje.

ale brzo budeme muset udělat rozhodnutí, hlavně do Otíkových pěti, šesti let..no, uvidíme.
Hrozně mi chybí rodina, Otík babičky, i že by mohly občas pohlídat, taky se bojím u druhého, že mi s prvním tady nemá kdo pomoct. Už sme přemýšleli i o au-pair, ale doma nikoho nechci mít stále, taky jen o nějaké paní, slečně na inzerát..no, je to těžké :frowning2:
20. led 2013 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sidynka Ja tu mam od svagrovou a od manzela sestrenku, ktere bydli kousek od nas, tak si rikam, ze kdyby neco, tak mi s hlidanim pomuzou... A tvuj manzel je vystudovany lekarnik v cesku nebo tady? Oni tu na vsechno uprednostnuji mit jejich kurzy, certifikaty a tak. Tak se jen zajimam. Ja bych pak chtela zkusit praci v oboru, tak uvidim jestli pi me nebudou chtit jeste nejake extra zkousky.
20. led 2013 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka tak to máš lepší, určitě ti pomůžou, to je jasné !
Manžel studoval v UK , v Nottinghamu farmacii..jsem si víc, než jistá, že by lékárníka vystudovaného jinde nevzali, ale to ani nejde, tady mají mnohem větší kompetence, než v Česku.
Já bych tady určitě práci v oboru nenašla, dělala jsem v bance.
20. led 2013 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sidynka ...to mame taky takovou hranici, ze se musime rozhodnout, kde tu dupu usadime nadobro...nez deti zacnou chodit do skoly, at jim v hlave nedelame komplet gulas. Babicky chybi, teticky jak by smet...no...jednou to rozlousknout budem muset. To ma manzel bezva praci, kdyz ho bavi a dela v oboru. Muj manzel v oboru nedela a stve ho to...ale netroufa si ji v oboru hledat, neveri si :unamused: A proc bys nemohla delat v bance? Banky jsou plne polaku, tak co by tam nemohla sedet i ceska :wink:

@kateczka ...to mas bezva, ze tu mas nejakou rodinu :wink: Urcite ti pomuzou, budou z miminka poprdeni :grinning:
20. led 2013 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@safryy Manžel je Čech nebo Angličan?
Je to hrozné se rozmyslet, že? Zase tady máme klid, bez takových těch rušivých elementů, jako je vlezlá tchýně, vlezlé švagrové, kamarádi..prostě stačí vždy na návštěvu a pak sme rádi samotní :slight_smile:
A jak si to dělala, když si rodila? kdo hlídal prvňátko?
Co je manželův obor?
Dnes máme na oběd pozvané přátelé, on Brit ona Japonka, tak snad jim bude chutnat kačena :grinning:
20. led 2013 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sidynka .... manzel je cech :slight_smile: V cechach programoval, tady dela kontrolora :grinning: (ve firme co dela a opravuje naslouchatka...sedi a ohmata a okouka, jestli ten a ten kus je dobre napraven...takze neco pousti, ze ok a neco posila zpet :stuck_out_tongue_closed_eyes:) No moc si hlavu lamat nemusi...jako bokovku teda dela svuj konicek a to opravy pc a telefonu a xboxu a vsech takovych veci...sice u toho cato nadava, ale myslim ze je vzdycky mega rad, kdyz se mu podari nejake zdorbo opravit :grinning:
Ja mam uzasnou tchyni, casto skypujem...me rodina dost chybi....ale jak ma kazdy svuj zivot nejak zabehly, tak je to stejne tak, ze kdyz jsme v cr, tak na nas stejne nikdo moc cas nema...A rekla bych, ze po tech letech tady uz tu mame snad i vice pratel nez v cr :slight_smile:
Verunku mi hlidala kamaradka...bydli o par baraku vedle. Je to polka...my se tu vicemene zname hlavne s polaky....ja na ne kdysi byla totalne alergicka, ale tak nejak se stalo, ze ti co zname jsou tak bezvadni lide...jsem za ne moc rada. Treba kdyz byl Jirka ve spitale kvuli tomu slepaku...chodili mi ruzne na stridacku hlidat obe deti...tim jak jsme tu vsichni hromadne od rodin, tak nejak drzime o to vice pospolu :slight_smile:
Hele...ceska kacena musi chutnat uplne kazdemu!!! My jsme si s Jirkou udelali vlastni tradici o vanocich a davame si kacenu na obed :grinning: Jsme prasata a tak to zlate videt nepotrebujem. A delas ji s nadivkou? Na kys. zeli?Nebo s jablkem? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hmmm...hnedka bych si taky dala :wink:
20. led 2013 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@safryy naši kamarádi, on taky programátor, Angličan, se musí stěhovat do Laosu, kde před dcerkou 7let žili a on tam tvořil webovky a učil angličtinu, protože tady žádnou práci nesehnal. Vrátili se z Laosu, vzali dům na hypotéku, místo nesehnal, jdou zpátky i s malou :frowning2:
Můj chlap, musel po univerzitě rok do lékárny na praxi, za půlku platu, než má normální lékárník a pak mu nabídli dvě místa v lékárnách. Jedno v Winsford a druhé tady v Kings Lynn a to sme si vybrali. Praxi měl v Yorkshiru, takže tam sme bydleli a já to tam milovala, ale kvůli práce sme se museli stěhovat 300 mil. NO v ČR hledají lékárníka na každém rohu,ale za dvacet čistého, což chlap nechce ani náhodou.
Takže jás i udělala loni plno přátel a zase těhování, ale už i tady je pár maminek. Žádné Polky, samé Litevky a ty jsou nic moc, vůbec neumí a nechtějí mluvit anglicky a já rusky neumím :grinning: V naší vesničce, která má 2tis obyvatel jsou samí důchodci :-/ tohle mi tady právě vadí nejvíc, že nemá kdo ihned pomoct.

Kačenu děláme jen ve vlastním tuku a k tomu na plechu pečenou zeleninu a bramborem na husím sádle, to miluju :grinning:
my máme kačenu taky na Vánoce,ale až 25 nebo 26, ale každý rok :grinning:

to máš super, že ste tam taková parta, to je k nezaplacení. Ale já tady teď v Lynn bydlím tři měsíce, tak to je ještě krátce.
20. led 2013 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sidynka ...no jo, kdyz on je programator a programator...je to tak obsahle...manzel treba webovky vubec neumi, ale zase umi kde co jineho...vetsinou na kazdy lepsi flek chteji takove nebyvale pozadavky, ze to proste ani nezkousi....platem bychom byli uplne jinde no....ale mame se radi, ikdyz jsme furt svorc :grinning: Posledni nase dovolena byla svatba a svatebni cesta zaroven (brali jsme se na Kube) a tim jsme zkoncili :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale snim o ni furt!!! :sunglasses: Treba se jednou ze vsech dluhu vyhrabem a nekam si zaletime do tepla opalit dupky :slight_smile:
Tyjo..s tim stehovanim je to silene...To jste museli mit hrozne narocne se stehovat celou anglii, to si neumim vubec predstavit....my jsme se od toho co jsme v uk stehovali 4x :confounded: ale vsechno v ramci mesta a prace porad stejna...i tak opruz jako blazen. To se nedivim, ze po trech mesicich tam jeste nemas bandu znamych...vsak oni se snad nejaci najdou. Mrzi me, ze nemame za kamarady nejake anglicany, aby nas to donutilo vice mluvit...polsky gadame na vybornou, uz i Veru umi pozdravit : cześć :sweat_smile:
Tyjo Litevky....to ja bych se hned s nima ucila rusky...na vysce jsem se dobrovolne prihlasila na dva semestry do rustiny a hrozne me to bavilo :slight_smile:
20. led 2013 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sidynka ...ti vasi znami to maji silene teda :unamused: To si neumim predstavit, ze bych se mela stehovat kamsi do Laosu...ale ona tam ma zrejme rodinu ze? A to nesehnal vubec zadnou praci? A chce se jim?
20. led 2013 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@safryy nene, nikdo tam nemá rodinu, jsou oba z Anglie,ale po studiu tam jeli pracovat jako učitelé angličtiny, zůstali 7 let, otěhotněla, kvůli tomu, že je to rozvojová země a žádné zdravotnictví a taky rodina, tak se vrátili. On nastoupil na nějaké místo mimo obor, ale to se rušilo, žádné nové nemohl sehnat a tak se museli rozhodnout. Bez peněz tady žít nemohli, hypotéka na krku a mohly se vrátit tam. Už tam přece jen mají nějaké známe,ale pořád je to země plná malírie, toulavých psů a ničeho :frowning2: jenomže si tam vydělá 800 liber měsíčně, což je tady nic,ale tam budou mezi nejbohatšíma, takže si zase něco ušetří. Je mi líto hlavně jí, Liz, protože sebou berou roční dcerku :frowning2: no, uvidíme, mají odlítat za měsíc.

a ty máš i Verunku doma nebo chodí do školky ?
20. led 2013 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@safryy já jsem měla v Yorkshiru polskou kamarádku, ale i tak sme spolu pořád mluvily anglicky..no a výborné dvě angličanky, s těma jsem se zlepšila o 100% . NO a tady Japonku, kterou učím mluvit anglicky a ona mě Japonsky, to je sranda ..občas, když třeba chvíli hlídá malého, než se nachystám, tak na něj mluví japonsky :grinning:
Verunka mě rozesmála :grinning: :grinning:
Já rusky neumím ani slovo :slight_smile: ale ony hodně drží spolu, teď nechci, aby to vyznělo povýšeně,ale já si Anglii chci užít, takže se učím mluvit, v televizi jen anglicky mluvené pořady, jezdíme na výlety, poznáváme to tady..ale ony jsou tady 7 let a vůbec nemluví, mají ruskej satelit, jsou jenom mezi sebou a vaří jenom z ruských a polských obchodů, nic víc, prostě taková bublina a to já moc nechci :frowning2:
20. led 2013 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sidynka ....ja s tou moji skoro sousedkou mluvim polsky a ona obcas prohodi ceske slovo...a kdyz je nejhure a nerozumime si ani tak ani tak, tak prichazi na scenu anglictina :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nejake anglicanky znam, moc s nima ale nemluvim...chodivame v pondelky do play group...ale uz jsme tam dlouho nebyli. Veru si v listopadu nastipla zapesti, mela 3 tydny sadru :rolling_eyes: a tak jsme tam nechodili, abych nemusela furt vysvetlovat, ze to nase kopyto furt vsude skace a svalila se jako spalek z gauce rovnou na ruku....a pak byly razdniny a pak jsme byli nemocni...takze uz par mesicu jsme tam nebyli. Ja jsem tam teda nacvalala hned to pondeli po vanocich, ale nikdo tam nebyl, tak jsme byli aspon na hristi a pak sli domu a pak jsem videla, ze od tama vychazeji vsechny ty zname matky....ja tam byla na 9 a ono to zacina 9:30 :grinning: Ja jak uz tam dlouho nebyla, tak jsem koza zapomnela i v kolik to zacina...no asi tohle pondeli uz koncene pujdem :wink: Jinak Veru mam doma...na skolku ma narok az od ledna pristiho roku na 15h tydne.
Ta japonstina je super!!! To musela byt docela prca :grinning: Hele to vetsina polaku je stejnych...taky jen polske obchody a nikam moc radeji nevyjizdet....my cestujem jak se da. Nez jsme si poridili auto, tak vsude vlakama, ale s autem je to parada. Mame to dost blizko do Peak district, takze vyslapy jsme delali, kdykoliv bylo pocasi aspon trosku dobre...k pobrezi to mame okolo hodinky a neco pres hodinu do severniho walesu, coz je tez pecka...no a na sever je to krapet dal, ale i Lake district se snazime poznavat. Je tu porad hodne k videni....jsme tu jak na mega dovci, jen s tema financema by to mohlo byt tedy lepsi no...to chce vymyslet nejaky super kseft...a tak cekame az nas napadne a pak budem nechutne v baliku :grinning: :grinning: :grinning:
20. led 2013 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@safryy
@sidynka
@radkayeboah
Holky, jen tak rychle mimo tema, nevite o nejakem pripojeni na ceske televize?myslim, aby mi normalne bezeli programy v TV. Svagrova tak ma polskou TV, plati £11 na tri mesice a nepotrebuje kupovat ani zadnou antenu. A me to strasne chybi, vzdycky se divam pak na ivysilani ze zaznamu, ale spousta veci mimo uzemi CR ani prehrat nejde.
21. led 2013 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka ... ahojky...jedni znami maji UPC .... normalne plati mesicne v cr, ale maji to proste tady... :slight_smile: Tyjo me ti ta ceska bedna vubec nechybi :grinning: Vzdyt je tam akorat tak velke prd :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. led 2013 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@safryy dik, me zas jo, driv mi to nevadilo, ale uz jsem tu dlouho a zacinam byt alergicka na ty jejich programy :rolling_eyes:
22. led 2013 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radkayeboah Jeste tu mame byt 3,5 roku, pokud se neco nepo... :slight_smile: Je to slozitejsi, ale holt to prislo takhle a zatim se to da, litam 1x mesicne, tak to jde, pak me tam manzel odveze, ale jak rikas otazka kdy mrne opravdu bude chtit ven, takze planovat si sice muzem co chcem, ale jak to bude se teprve uvidi :slight_smile: Ohledne prohlidek s malou, uz bych asi chtela zustat tady a chodit sem, ale... je fakt, ze s tim zdravotnictvim me strasi uplne vsichni :( fakt sileny co obcas slysim, tak jsem ze vseho pak jeste vic vyplasena, to vis clovek se snazi nic nezanedbat a pak narazis na doktora, kterymu skoro musis rikat s cim tam jdes...

@sidynka aha, takze ty radis ockovani zarizovat az tady? Ja bych teda v CR chtela zustat jen sestinedeli (nevim jeste co je za prohlidky v tu dobu, ale urco musim na kontrolu vahy a i sebe...) samozrejme pokud vse pujde dobre a pak zase sem. Dneska uz jsem mela druhou hodinu aj, tak doufam, ze to nejak vytrenuju. Pro me horsi, ze tady bydlime vsichni cesi a mame ceskou tv, tak me nenuti aj pouzivat vubec... Ja mam prave povolenou neschopenku tady, takze mam ze socialky podepsany papir od doktora, ze souhlasi, ze budu marodit na teto adrese, tak snad to neni problem. Zitra konecne budem posilat ty formulare, aby nam pridelili nejaka tusim ID zdravotni cisla a pak uz snad bude vse ok. Ted treba resime, ze se manzelovi udelala nejaka vyrazka v hlave (sub. dermatitida, co jsme si nasli na netu), jeden lek jsem dovezla z CR, ale obsahuje corticoidy, tak to neni na dlouhodobou lecbu a kdyby sel tady k doktorovi, tak je to pry 230 liber za prvni navstevu :( chjooo, takze tohle je treba na prd. Musi to vydrzet az poleti se mnou za mesic do Prahy....

@kateczka to je treba dalsi vec co mi tu chybi, chodit plavat a pripadne pak na plavani s prckem, nic jsem tu v okoli nenasla :( Nebo na to nejsou recenze moc dobre (kvalita vody, spina atd..) A predporodni kurz, nebo nejake cviceni me taky napadlo, ale asi to holt necham az na duben do Prahy, kde budu rozumet..Tu aj ti zavidim, snad se taky nejak naucim ;) Inspiruji se tvym albem, uz taky koukam a mam z toho hlavu v pejru :D Co, kolik ceho, kde, za kolik :D uff, uff
23. led 2013 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sweettweety ja jak mam cas, tak tady chodim po lekarnach a ruznych obchudkach se zdravou vyzivou a hledam kremy a miminkovske leky, ktere odpovidaji tem ceskym. Ale stejne si budu muset nechat jeste par veci poslat. Treba hojici krem z dubove kury tady neni, nasla jsem nejaky witch hazel, ale nevim jeste se da pouzit zrovna na hojeni po porodu.

Ty jo, kazdy mesic litat, to dost leze do penez ne?A co ten tvuj manzel vubec dela na ambasade?jeste jsem tam nebyla, ale az se mala narodi, tak tam musim vyridit pas, tak to se urcite dostanu do Londyna :slight_smile:

Je to nahouby, kdyz mas kolem sebe same Cechy, to te pak nedonuti mluvit, ja jsem s mojim na zacatku mluvila jen anglicky a pracovala jsem porad mezi anglicanama, takze jsem se rozmluvila a naposlouchala jsem si pekne anglictinu. Ted jsem za to rada, i kdyz ze zacatku jsem se bala ceknout :slight_smile: A jak to mate s tou ceskou TV?ja bych taky chtela, ale nic jsem nenasla. Mate to taky pres to UPC?
24. led 2013 v 01:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak ja jsem se do Anglie odstehovala, abych mohla mit domaci porod, klid s ockovanim a delat domaci vyucovani.
Domaci porod byl moc prima jsem spokojena mame krasnou holcicku a ten porod byl skvely, predtim jsem absolvovala dva porody v cechach v porodnici a neda se to srovnat. Domaci porod s porodni asistentkou asi jak vite ted v cr nelze.
Na domacim porodu se mi moc libila ta plynulost jak to prechazelo z jedne faze do druhe, ve znamem prostredi mohla jsem se mnohem snaz uvolnit a otevrit. Cely porod byl asi 3x kratsi nez ty v cr v porodnici. Taky se mi libilo ze jsme byli po porodu hned ve vlastnim prostredi a hned jsme se mohli zavrtat do vlastni postele a uzivat si svuj klid.
24. led 2013 ve 02:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sweettweety
Já jsem byla v ČR do malého 5 měsíců a to už jsem měla dva druhy očkování po třech dávkách u malého..pak další v roce, další v 18. měsících..já lítám mnohem častěji, takže pro mě to není problém. Ale není to tím, že bych tady neěřila očkování, ale proto, že když už to mám rozjeté v ČR, tak by s tím tady byly problémy. MUseli by si nechat všechna očkování přeložit, zkonzultovat..a to je lehčí to vzít v ČR najednou i s návštěvou.
Na tvém místě, bych to nechávala očkovat v UK.
Mít kolem sebe čechy, to je to nejhorší. Ale chápu, že se s tím nedá nic dělat. Musíš se hodně zajímat o společné kroužky i s miminkem, ať potkách zahraniční maminky, angličanky. Plavání za mě, na to si dát pozor. Hodně bazénů je starších a čistota nic moc, některé krásné, já musela vybírat a našla jsem. Ale nechodila jsem na kurzy, ale většina bazénů má i menší bazén a nějaké hodiny týdně, kdy do něj můžou jenom rodiče s dětma, to mi vyhovovalo víc.
Najdi si nejbližší children centre. Dělají podporu kojení, masáže pro miminka a různé playgroup, podle věku miminka, zpívání a tak.
Já sem teĎ "chytrá", ale věř, že první půlrok byl pro mě těžkej, malé miminko, manžel věčně v práci, ale pak právě playgroup byla super, tam jsem potkala dvě anglické maminky, spolu sme pořád jezdili i s dětma na výlety, navštěvovali se, hlídaly si děti..fakt super. Teď sme zase 3 měsíce na novém místě a taky první co, takjsem šla do playgroup. Ono tě to možná nebude tak lákat, když si máš s kým doma pokecat, že tam máš čechy, ale byla by to škoda, kdybys tu angličtinu nevytrénovala. BTW: první měsíc jsem nešla ani do obchodu, jak jsem se styděla.

@kateczka S televizí nevím, co mi chybí, kouknu na netu a hlavně jsem ráda, za tu angličtinu, což ty už nemusíš :slight_smile:
já zase marně sháním jáhly a takové ty zdravé věci k jídlu :frowning2: nebo žitnou mouku a tak.
Já měla dubovou kůru koupenou, nakonec jsem ji nepotřebovala, ale mám ji v ČR :frowning2: Doporučuju masírovat hrát, pokud bude manžel svolnej, moc mi to pomohlo a nebyla jsem asi nastřižená, ani šitá .

@safryy ááá, svatba na KUbě? to je paráda!! mě zatím moře neláká, teda to horké o dovolené. Tady to mám k moři 30 minut autem a to si užíváme, těším se na jaro. My máme vstup v National trust, tak jezdíme pořád po nějakejch vyhlídkách a budovách, ale tady v Norfolku toho moc není. Lake District miluju, strávili sme tam loňskou dovolenou a určitě pojedeme někdy zase. letos chceme zkusit týden v Lodge, ale v dřevém domku, ne obytném voze, kolem Londýna a objet další památky.
24. led 2013 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sweettweety ... 230£ za navstevu u dr??? To slysim teda poprve :fearful: My na bazen tedy chodime...i pro miminka tu je plavani :wink: Ale nechodime na ne...chodime jen normalne na bazen. S tou spinou je to tady taky nic moc...v botech az k bazenu :zipper_mouth: Jako voda cista, teplota vody i vzduchu ok, ale ty kabinky...nekdy to v nich smrdi jak na hajzlu...odpadky...nevim jak casto to uklizi, ale uz jsem mela kolikrat takove nutkani se tam jit nekam vyrvat, at to nekdo uklidi, bo humus...Oni jsou anglicani vesmes opravdu desna prasata...zvykli, ze za nima furt nekdo lita a uklizi...v autobusech bordel, na ulicich bordel a furt nekdo cvala v oranzovych vestickach a sbira to a tak to pusobi, ze je tu furt vsechno vypulirovane. Toz napadlo by vas dopit vodu a hodit flasku na zem, kdyz mate kousek pod nosem kos? Nebo dojist toust ci jablko a prasknout s tim o zem??? Ja to tady vidim na kazdem kroku tohle jednani a ekluje se mi to neskutecne...a neni to jen o detech, ale o rodicich co jsou v podstate stale detmi a i ti starsi bohuzel...no masakr :confounded:

@ela9 ... tak ja bych doma nerodila ani za nic...bala bych se, ze se muze neco zkomplikovat :slight_smile: Samuela jsem si skocila porodit do vody a za par hodin jsme byli uz doma vsichni 4, takze taky vsechno v podstate doma, jen to vytlaceni probehlo ve spitale...kde to teda bylo moc prijemne a jednani a vubec vsechno bylo bezva. Narodil se o pul druhe...nebo treti, kurnik uz nevim :sweat_smile: A okolo sesti nebo sedmi jsme uz byli doma...ja bych to nemenila ani zanic...ty ceske porodnicke pribehy, kdy te nepusti domu kdyz: nekojis, se nevykakas, a mnoho dalsich kdyz...brrr...pro me kazdy kdo rodi v cr je desne statecny :grinning:

@sidynka .... mouku kupuju v polskem...ja nechapu, ze ti anglani se spokoji s hladkou bud obyc a nebo smichanou s praskem do peciva :grinning: Jahly i kroupy atd se tu preci daji koupit ne? U nas v Sainsbury to maji. Me chvili trvalo, nez jsem nasla obyc krupici :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tu mame doma hromadne radi totiz. A v Lake district...mas nejake misto, ktere bys mi doporucila? My byli akorat u Keswick se mrknout na to kamenne kruhove uskupeni (neco jako Stonehange, akorat jak pisou...pry jeste starsi!) Bylo to tam nadherne...atmosfera dokonala, vydrzela bych tam cely den. Bonus je ten, ze muzes az k sutrum a je to zcela zdarma :grinning: V lete urcite vyslapnem i nejaky kopec, Samuel byl na vyslapy loni jeste maly, letos uz to zmakne...jen musime koupit druhe nositko na zada...uz to vidim...budeme chcipat na prvnim pahorku :sweat_smile: K mori to mame asi hodku...ale kdyz si kousek zajedem tak jeste 30min navic, tak jsme v severnim Walesu a tam je to tuze krasne :slight_smile: Jen to pocasi by mohlo byt lepsi casteji...nebo aspon, kdyby se to vyprselo pres tyden a vikendy byly hezke :stuck_out_tongue_closed_eyes: Predloni jsme byli na super vylete s bandou do Cornwallu....to byla teda pecka...kdybychom zili nekde vice na jihu, urcite bychom jezdili do te oblasti casteji...Akorat jsme nestihli spoustu veci, co jsme meli puvodne v planu....ono jak jede banda o 5ti autech, tak se to pak blbe vsechno organizuje :sunglasses:Ale uzili jsme si to maximalne. Nestihli jsme Stonehange a mesto Bath...urco nekdy podniknem jeste...
@sweettweety ... souhlas...play group je super. To pak urco zacni chodit :wink: Zrovna tedka v pondeli jsem s deckama byla...akorat chumelilo...no hadejte kolik nas tam bylo? Nikdo, jen ja s deckama :grinning: :grinning: :grinning: A tak jsem byla nucena komunikovat a ztrapnovat se v kazd vete :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jindy chodivame s kamaradkama (polkama) ...ale ta jedna pred mesicem porodila...takze ta tam ted chvili asi chodit nebude, no a ta druha ma decka nemocne...kde byly vsechny ty maminy, ktere tam obvykle chodi, to fakt netusim :fearful:

No a decka mam od vcerejska nejake nemocne...chjo...ja tedka taky pokaslavam a Samuela to desne bavi...muze si vychechtat plice...pacholicek jeden :grinning:
24. led 2013 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@safryy prosím, anděli, nemám teď moc čas, vybitej noťas,ale mohla bys mi říct, kde a v jakém oddělení mají jáhry a kroupy ?? a krupici?? vždyt tu já hledám už rok!!
díky díky díky díky!! a jak se to jmenuje a firmu,ju? jsi zlatá, krupici miluju.
Polskej obchod mám trochu z ruky. moc moc moc děkuju!!
24. led 2013 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky!
neni tady nekdo z Londyna?
Ja taky uvazuju nad playgroup - malemu ale budou teprve 2 mesice - co se tam s tak malym miminkem dela? :confused:
24. led 2013 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila Ahoj, kde v Londyne jste? My jsme severovychod, Essex border.

Jinak chces na baby group, ne toddler group. Nase baby group je v kostele, kde jsou na zemi deky a jsou tam hracky pro mimca do roka. Hraci deky s hrazdickami a takova ruzna chrastitka a tak. Je to spis, aby ses seznamila s dalsimi maminkami se stejen starymi detmi, ted si spolu nehraji, ale az budou vetsi, budes rada, ze uz znas stejen stare deti. Nase je hodinu a pul, prijdu, nabizi kafe, caj, vybalim ji z kocaru a posadim nas k nejakym maminam a povidam si s nim a pritom male davam hracky. Vetisnou ji tam kojim a prebaluji v prubehu.

Byla jsem jednou na baby a toddler, ale to byla spis toddler ne zbaby, protoze jedna mistnost byla na jezdeni, tam meli ruzna jezditka a druha byla na hrani, ale vsude behaly ty deti a mala si nemela vubec kde hrat, nic pro mimca tam nebylo, nejake deky nebo prostor, jediny koberec byl u skluzavky. Takze az ji bude rok a pul, bude to pro ni super, ted by mi ji spis zaslapli.

@sweettweety Ahoj, jak to budete mit se zdravotnim pojsitenim? to budete pojisteni tady i v CR? Kde bydlite? Jinak ty obecni bazeny nejsou pry nic moc, my meli clenstvi v klubu a tam byl bazen pekny.

K prohlidkam - jako tehotnou t ebdue vysetrova tjen midwife, pokud nebdue smit zadne problemy, do konce tehu uz zadny ultrazvuk, je tu jen ve 12 a 20tt normalne. A doktora take neuvidis, pokud nebdues mit nejake komplikace, to i u porodu, ale ty chces rodit v CR, tak tim se trapit nemusis. A pokud jde o prohlidky s malou, tak tady je prohlidka doma health visitorkou par dni po propusteni z porodnice, pak v sestinedeli u GP a pak v roce. Jinak si ji mzues chodit vazit na vazici stanici, to ti reknou pak, kde budes registrovana, tak kam mas chodit. To byva jednou tyden vzdy hodina a pul, tak se nejak do toho trefit. Jinak jsou ruzne skupiny podpurne - laktacni atd. Jestli chapu dobre a nepracujes tu, tak bych ti doporucila zkusit chodit na nejake kurzy, AJ, at se co nejvic naucis. To bydleni s Cechy je blbe, ale jestli to jinak nejde, ... Pokud tu ale mate zit jeste tri roky po porodu, tak urcite budes potrebovat chodit mezi lidi, at ti doma nehrabne.
24. led 2013 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sidynka .... :grinning: Tak krupice tu je pod nazvem 'semolina' ...a ted zalezi kde ji budes kupovat...v Asde ji nikdy nemuzu najit a kdykoliv se zeptam...tak me akorat zavedou mezi konzervovane pudinky a fakt se prodava i uz udelana :sweat_smile: Takze asda nevim...V sainsbury ji najdes nekde v okoli ryze...jak maji i ryze na ryzove pudinky atd...obal ma ciry a na nem fialovy pasek a nazev proste semolina...je takova hodne hruba...neni uplne jako klasicka jemna krupicka...nam to vsak neva...ja jsem i na takovou byla zvykla, nase babina delala doma vzdy jen hrubou krupici.Mnam mnam. No a v morisone se prodava v oddeleni kde jsou piskoty, pudinky atd a je to modra pixla...Ta je zase naopak jeste trosku jemnejsi nez klasika krupicka, je taky moc moc dobra :wink: Ted me napadlo stahnout obrazky z netu, tak ti je sem hodim :wink: Jahly i kroupy jsem ti na webu tez nasla, tak aspon vis kde a co hledat...jsou obvykle v oddeleni, kde je cocka, fazole a tak :slight_smile:
25. led 2013 v 00:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek