• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Anglie, jste tu?

1. února 2016 
@offmisha Na FB je skupinka, jmenuje se Ceske a Slovenske maminky zijici v UK, tak se tam muzes prihlasit a take si pres ni najit maminky v okoli kde budete bydlet. Probira se tam spousta uzitecnych veci a holky dobre poradi se vsim co je treba. :wink:
23. črc 2015 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
maminky, opravdu se omlouvám pokud už je tu na mé otázky sposta odpovědí, ale jen letmo jse pročítala a nenašla jsem.
Po novém roce se stěhujeme do anglie. přítel už v listopady, a my až v březnu-dubnu.
Mám syna, který bude mít 4 roky v lednu, a druhý bude mít 9 měsíců. Vím že starší musí od 4 let do "školky", ale jak to mám vyřešit s mladším? budu ještě pobírat českou mateřskou, protože ta (pokud se nepletu) se dá zkrátit jen na 2 roky min. Ale tím pádem mladší nebude mít pojištění?
A jak vaše cca stejně staré děti vzali změnu jazyka? zvládne 4-letý komunikovat s učiteli?
Je někde nějaký "můstr" kde zjistím co jako matka musím vše udělat a vyřídit, abych mohla vycestovat a žít v anglii? plácám se v tom jako ryba na souši, a to ani nemluvím o mé hororově špatné angličtine...
3. srp 2015 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@goldlady ahoj, prosim ta, pisala si, ze ste si kupili kocik uppababy
rozmyslam si dat doviezt kocik uppababy cruz 2015, len neviem, ci je vhodny do zimy, som z ba, takze dlho sa tu sneh neudrzi a na dedinu, co chodievame pomerne casto, mam stary kociar do snehu aj,ale v ba ho mat nechcem
neviem, ci bude vhodny aj na take zamrznute cesty a tak....v lesoch mame maleho v nosicoch aj tak
prosim ta, ak si ho niekde videla, alebo ho niekto mate, dajte mi vediet, ci je to ok a dobry kocik
dakujem
2. zář 2015 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem, chtěla jsem se zeptat, jestli je tu někdo, kdo žádal o český rodný list pro dítě narozené v UK teď někdy v poslení době - jak dlouho to trvá? Dcera se má narodit v půlce listopadu a už má letenku na Vánoce domů, tak vymýšlíme jak to nejlíp zařídit s cestovním dokladem...Díky!!
19. říj 2015 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@des ... v Londyne na dceru dostanes jednorazovy cestovni doklad, cili do CR se dostanes, zpet uz ale ne....me pred par lety trvalo vyridit rodny list a pas tri mesice :zipper_mouth: Musis mit apostilovany anglicky RL, ten si musis nechat prelozit soudnim prekladatelem (kvuli te apostily). Pak muzes na matriku jit vyrizovat cesky RL. Zadost jde nejdrive do Prahy, kde potvrdi narok na obcanstvi nebo tak neco (potvrzeni o statnim obcanstvi?) a pak to jde na zvlastni matriku do Brna, kde ti cesky RL vyridi. A pak smele muzes jit vyrizovat pas. Vsude maji lhutu 30dni a bohuzel musim rict, ze u me ji dodrzeli vsude do puntiku a ani o den drive...tak preji hodne stesti s vyrizovanim a snad to budes mit rychleji! :wink:
19. říj 2015 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@safryy Moc díky za info, zkusím dát v ČR někomu plnou moc, aby začal s tím RL dřív...přes Vánoce navíc...no to bude teda doba:frowning2:(( Snad nebudu moc přenášet:wink:
20. říj 2015 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, chtěla jsem se Vás zeptat, zda nevíte kolik je mateřská v Anglii.S přítelem bychom se tam chtěli odstěhovat ze lepším životem.Tak ja mám odpracované jenom v CR.V Anglii bych neměla odpracované nic.Měla bych nárok na nějaké penízky?
1. únor 2016 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek