• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Anglie, jste tu?

5. února 2017 
@veronila ahojda, my bydlime v Londyne v Notting Hill ;)
25. led 2013 v 00:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janinek bydlime na severozapade, v Middlesexu, takze taky na okraji :slight_smile: Jinak diky as info, musim s malym nekam vyrazit, i kdyz momentalne mam pocit, ze na nic nemam cas a porad kolem neho litam :slight_smile:
25. led 2013 ve 02:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sweettweety tak to mas super - moc hezka oblast, I kdyz na me uz moc v centru :slight_smile:
25. led 2013 ve 02:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@safryy Děkuju moc, dokonalejší už to být nemohlo..jak já se těším na krupici, ááách. A na jáhlovou kaši. Zítra vyrazím do Sainsburys a budu hledat. Musím sama, protože s malým to nejde..ten lítá, nakupuju, vše hází do košíku a jde vždy jinou cestou, než potřebuju..no a v košíku nikdy sedět nebude. :slight_smile:
Dneska krásně slunečnej den, tak snad ji u vás!
@sweettweety
jůů, krásná čtvrt!
25. led 2013 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby.Je tu niekto kto byva blizko Isleworth Middlesex.??Ak tak by sme mozno mohli pokecat alebo dat s tretko Ja mam 22 mesacne dievcatko.A volam sa Lea Moje cislo je 07988830569.
26. led 2013 v 00:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@safryy Děkuju moc, mám semolinu, bulgur, jen jáhly jsem nesehnala, prodavačky ani nevěděly, co to je :slight_smile: tak snad v morrisons..už dělám kašičku na snídani :slight_smile:
27. led 2013 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@safryy ja taky nakupuju v polskem nebo jsem nasla jeden indicky a tam maji regaly i s ceskym a slovenskym zbozim. Hlavne oplatky mnamka. Na tech jsem zavisla. A jaka mouka v polskem sklepu odpovida nasi polohrube? Ta tortova? A krupicku maji pod nazvem kasa mana :slight_smile:

@sidynka muzes mrknout taky na internetove obchody. napr. Halusky.co.uk

@veronila
@sweettweety
@janinek V Londyne je taky par ceskych obchodu a maji tam i rohliky! co ja bych za ne dala :( se mi o nich uz i zda :grinning:
A jednou jsem tam zasla do ceske restaurace. Obsluha nic moc, jidlo proste udelane dopredu, vytazene z mrazaku a ohrate. Takze nic moc. Jak ja se tesila na kynute knedliky! A dost me zklamaly a po Videnske kave jsem myslela, ze padnu. Takovy humus jsem jeste opravdu nepila :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jedinym pozitivem bylo, ze se tam ten den zrovna sesli na obed veterani z 2.sv.valky. Tak to byl zazitek :slight_smile: Byli to vsechno Cesi,ale cestinu pouzivali jen minimalne, bylo jednodussi komunikovat v AJ.

Dnes je u nas kraaasne. Celou noc strasne prselo, ale radsi at se to vyprsi pres noc a pres den je slunicko :slight_smile: My mame more asi 10min jizdy autem. Dnes se tam chystam za kamoskama na pokec :slight_smile: Byla jsem na Stonehenge - krasne misto, ale nepusti vas za plot. Takze ke kamenum se nedostanete. A vstupne bylo asi kolem £20 myslim. Pak par km od Stonehenge je jedna vesnice, kde je taky velky kruh z kamenu. Jsou mensi a v rozsahu nekolik stovek metru. Vstupne se myslim neplatilo a byla to hezka prochazka :slight_smile: Taky je fajn si s detma zajet do vesnicky medvidka Pu, je tam museum s obchudkem a les, kde se cela ta knizka odehrava. Takze je tam ten most, kralickuv domecek atd. Taky hezky stravene odpoledne a navic v prirode. A pokud pocasi nepreje, tak doporucuju Monkey business. Zahraji se tam vsechny deti, me to taky vzalo. O necem podobnem jsem jako dite snila :dizzy_face: A maminy si zatim muzou dat kafe a precist casopis nebo se vyradit s detickama :grinning:
27. led 2013 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sidynka ...tak to jsem rada, ze jsem pomohla :wink: A dalo se to? :slight_smile: Ze neznaji jahly se nedivim...ja jsem nedavno kupovala cocku a kluk na pokladne to propipl a pak se ptal, jestli to fakt jime??? Ze to prece neni vubec dobre :confused: :grinning:
@kateczka ... ja kupuju tu anglickou krupici...vyjde levneji...polaci jsou mnohdy fakt smejdi...treba obycejne maslo maji 2x drazsi a pritom, co je na tom polskem tak uzasneho, ze musi stat tolik? :grinning: Mouku kupuju normal polohrubou, pac u nas maji i ceskou, ale kupovala jsem jakousi a uz jsem zapomnela nazev...tortova to nebyla...vyzkousej...ono je to celkem jedno myslim...kdyz nemam cestu do polskeho (tez ho mame dost z ruky), tak proste pouzivam tu anglickou, jde asi jen o zvyk. V polskem kupuju plnotucnou hortici, pac ta anglicka je humus nad humus :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zive drozdi...pouzivam i mistni susene, ale nic moc, ja to susene nemam proste rada. Rohliky jsou srdcovka, pokazde, kdyz za nama nekdo jede, ma v kufriku vzdy pytel rohliku, chleba a granko :grinning: Krupice bez granka...to proste neni ono...on i ten cokoladovy neskvik neni spatny...ale granko je granko :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ta ceska restaurace musela byt narez teda :grinning: No a ti veterani museli byt zajimavi, taky bych si rada poslechla nejake prihody. Muj pra deda, budiz mu jiz zeme lehka ...vzdycky jak mluvil o valce, tak jsme nikdy nevedeli o ktere je zrovna rec, jestli o te prvni nebo druhe...dozil se 100 let :slight_smile:
Vstupne na Stonehenge je vazne tolik? Wow...no pristi vikend nam dorazi navsteva, tak musime neco vymyslet, ale pojedem spise k tomu Keswicku :slight_smile: A pak severni Wales...koukala jsem ale na otviracky hradu a vsude maji otevreno az od Brezna?Nevite jak to je?Mozna se jen blbe koukam...
27. led 2013 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka no do penez to trochu leze, ale neni to tak hrozny, jsem ve wizz clubu, takze vetsinou me letenky stoji 1200,- tam i zpet + autobus - teda pokud mi to neuleti jako predminule, to me prebookovani stalo 150 liber :( myslela jsem, ze padnu....
Jinak my jsme si sem dovezli nase auto, takze vsechny mouky, ceske susenky atd... jsem si privezli, ted obcas kdyz letim, tak tu sousedi chteji chleba, nebo vinnou klobasu :D tak to pak pasuju v kufru hehe... takze kdybys chtela neco sepsl dovezt, tak neni problem, jen do kufru mi povoli tekutiny do 100ml :/ a nic tezkyho... Dalsi vyhoda, ze az po porodu pojedem, tak taky autem, takze zase udelame zasoby :D auto az po strechu.... Ohledne te tv nevim presne jak to funguje, vim, ze mame satelit, bez toho se to asi chytit neda, ale resi to ambasada, takze do toho nevidim jak je to zarizene..
27. led 2013 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sidynka diky za rady, zkusim to probrat s doktorkou a uvidime, vubec nevim co se ted ockuje jako povinne... musim to vyzjistit. Super urcite se na ty krouzky podivam, tak to vis, manzel je pres den v praci (jako asi vetsina vasich chlapu), tak se aspon zabavim.. Ikdyz porad mi to nejak nedochazi, ze za chvilku budem 3, uff.. nejak moc rychle to leti...

@safryy ptala jsem se na to svoji doktorky, jestli muzu chodit i ted plavat a rekla mi, ze ne. Ze jsem TUK TUK TUK naprosto zdrava a nerada by, abych neco chytla a musely jsme to resit na dalku, nebo ja tady u doktora, tak se snazim aspon kazdy den chodit, nekdy sice jen do Tesca, ale je to prochajda... s kocarkem toho pak v Hyde Parku nachodim az az :slight_smile: Ohledne toho doktora, nevim, ze tolik. To si nasel manzel, ale ted se to trochu vyresilo za nej, pac mu umrela babicka :( Tak leti se mnou do Prahy na pohreb a rovnou si dojde k doktorovi na kozni tam...
27. led 2013 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@safryy
@kateczka
@sidynka
@veronila
@janinek to byste nam mohli porad nejaky hezky vylet. Byli jsme v Eastbournu, tam se nam moooc libilo, pak jsme to vzali pres Brighton, tam nic moc a jinde jsme zatim nebyli. Tim, ze mame auto, tak je to jednodussi. Zatim jsme 2, pak uz to budou vylety i s baby :slight_smile:
27. led 2013 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@safryy jee, promin, ja si to spletla, za 20 byl family ticket a za dospeleho kolem 8.....Tady ten polsky neni tak drahy, zdaji se mi tam ty ceny jako v tescu. Ja zas neumim pect s tema normalnima kvasnicema, porad je v tom pak citim :unamused: tak si kupuju susene.
Kazdy hrad to ma trochu jinak. Nektery je otevreny celorocne, jiny jen v sezone. Do Walesu bych se taky rada jednou dostala, ctu erskinovou a ta pise hlavne z walesskeho prostredi :slight_smile:
27. led 2013 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sweettweety tak kdyz jezdite az sem na jih, tak si zajedte do Portsmouth, kdyz je hezke pocasi, tak je to tam super. My to mame cca 2h autem. Jsou tam historicke lode, krasna rozhledna primo u more a dum Charlese Dickensev :slight_smile:
27. led 2013 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sweettweety ... ja jsem plavat chodila...ale asi tak od 34tt uz pak ne...to uz jsem se bala nejake infekce nebo tak...zajimave, ze do te doby me to vubec nenapadlo...chodili jsme spolecne, pac Verunka je vodomil, takze ta blbla s tatkou v bazenku a ja jsem byla ve virivce a koukala na ne....a doufala, ze v bazenku, jen kousek jinde porodim :grinning: Uplne si pamatuju, jak jsem si zive predstavovala, jak ten nas plavacek vyplave...mela jsem mega bricho(mela jsem problem se vlezt do futer...bokem bych neprosla :sweat_smile: )...myslim, ze ti co tam byli nalozeni se mnou se dost bali, abych tam fakt neporodila... Babicky je mi moc lito, tak se to tak nestastne vyresilo :unamused: Koukala jsem, kde ten Notting Hill vubec je, kdyz pises, ze budes litat po Hyde parku...a bydlis kousek od meho bratrance...ten zije na Kensington :slight_smile: Tak to mas na ambasadu coby kamenem dohodil...to se ti to bude vyrizovat vsechno jedna radost :wink:

@kateczka .... no me 20 prislo silenych...kdyz se k tomu ani nedostanes :grinning: Ale pry jednou za rok to zpristupnene je...to tam ale musi byt mega naval lidi...Wales je uzasny...ovsem ta jejich rec je totalni masakr :sweat_smile: I ty nazvy na cedulich...bez GPS bych si tam netroufla...ostatne nikam tady bych bez toho nevyjela :slight_smile: Ty hrady budu muset jeste poresit...at nam tady navsteva netrci tyden doma na zadku :sunglasses:

Tip na vylet je i mesto Bath...my to mame z ruky...jedinne, az jestli zase pojedem na par dni do Cornwallu....ja videla jen obrazky na netu a nalakalo me to moc :slight_smile: Jih jinak absolutne neznam...ale prijde mi, ze je vsude krasneji nez u nas :grinning:
27. led 2013 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sweettweety vedle Eastbournu je pekny hrad (zricenina) Pevensey Castle - prvni hrad postaveny Vilemem Dobyvatelem... Hezky vylet je taky na Old Sarum a pak se muzete rovnou jet podivat Salisbury Cathedral :slight_smile:
Ja mam moc rada Dorset, strasne se mi libilo v okoli Corfe Castle...krasne prochazky po pobrezi, zapomenute vesnice... :dizzy_face:
Doporucuju podivat se na stranky English Heritage z kdyz si zaplatis clenstvi, tak pak chodis po pamatkach zadarmo. My jsme takhle minuly rok projeli Cornwall a Northumberland...vyplati se to :wink:
28. led 2013 v 00:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My byli na Stonehenge na specialni prohlidce mezi kameny. Stoji to myslim 2x vic a je to bud pred nebo po otviracich hodinach a musi se to bookovat hodne dopredu. Pogooglete Stonehenge Inner Circle nebo tak. nejak. Byli jsme tam na vychod slunce, byla to nadhera, museli jsme tma byt v sest rano, , vstavali jsme v pul 4 a vyjizdlei ve 4 a dojeli presne v 6. Je to na hodinu. A meli jsme stesti, byli jsme tam skoro celou dobu sami dva, protoze az v 6:45 prijel autobus se skupinou a vsichni se tam motali mezi sutry. Takze kdyz tam clovek jde takhle, dostane se sice mezi kameny, ale pokud nema stesti jako my, nevyfoti si je poradne, protoze vsud budou lidi.

@sweettweety Nase oblibena vyletni mista, kam bereme navstevy, jsou Oxford, Cambridge, Colchester, Canterbury, Dover, Southend-on-the-sea, to je nase nejblizsi more asi, Windsor. Zalezi, odkud jedes, pro nas je nejlepsi ten jih, jihovychod nebo pak severovychod. Na zapad to je horsi, to jen hodinu jedeme z Londyna. Pro vas to bude zase asi lepsi spis na zapad.

Jak se ti v Notting Hillu libi, jste v nejake hezci casti? Mam nejak zafixovano, ze je to tam pekne i nic moc, ale nevim uz, jak se to deli. Mate kde parkovat? Jinak my bydlime od vas na druhem konci, na Central Line, ale na vyhcode, zona 4. Na ambasadu to mame tak do hodinky nejak. Jsem tam ted vyrizovali male RL a pas.

Jinak ten soukromy doktor muze byt takhle drahy, soukroma nemocnice, kam chodim, ma uvodni konzultace psane £200-250. Ale treba kdysi mi tu nekdo dal kontakt na Polskou kliniku a tam jsou ty ceny priznivejsi, vim, ze jsem si tam zjistovala kycle pro malou a to melo byt do sto liber se vsim vsudy, kdezto v te moji by to bylo tak 200 za scan a jeste za doktora, ze.

@kateczka A nexzkousela sis rohliky ci housky upect? Ceske obchody znam,akroat je mame z ruky, ale objednavaly jsme parkrat s kamaradkou z Halusky.uk ci jak je adresa. V ceske restauraci jsme nebyli, je to ta u Swiss Cottage?

@veronila Hele, ja s malou zacla chodit az v pul roce, tedy prvne jsme sly nejak v 5M, ale to jsme sly do te baby a toddler nevedomky a ta byla ve stejnou dobu, jako ta prava baby group, ale ta prvni je k nam bliz. A pak bylo pred Vanoci, takze jsme vlastne zacly az v tech 6M. Ve 2M jsem stale nevedela, ktera bije :slight_smile:
28. led 2013 v 00:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek no uvidime... googlovala jsem to a skupiny tady mame ve village hall...v nekterych recenzich bylo, ze jsou dost unfriendly a cliquey...budu to muset jit ohlidnout :slight_smile:

My na Stonehenge byli taky ale dost davno...lidi tam bylo hodne. Cambridge, Oxford I Winsdor fakt stoji za to.
28. led 2013 v 00:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jak jste sve deti registrovaly na uradech v CR? Maly uz ma britsky pas, po tatinkovi je Anglican, ale ja bych chtela, aby byl I Cechem :slight_smile: V unoru jedeme do CR, tak bych to chtela nejak vyridit...
28. led 2013 v 00:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila Okoukni, uvidis, treba se s nekym seznamis. Nebo se zeptej na vazeni. A to cos nasla je baby group v Chidlren Centre? Ty dobre u nas totiz jsou pri kostelech, vstupne libru. Ja v centru take jeste nebyla, to jedno bliz je na objednani a ti mi nezavolali zpet - baby massages, soft play atd a dalsi dal je drop in, ale tam je to nic moc, panelaky :( A kamaradka kdysi byla vte, co mame bliz, a rikala, ze to bylo takove usmudlanejsi tam. Asi tam ale zkusimz ase zavolat a okouknout to, mohlo se to zlepsit.

My jsme oba Cesi, takze jsme vse vyrizovali tady pres ambasadu. Budes potrebovat britsky RL, tu rozsirenou verzi, na tu je potreba apostila, to tady v Uk jim posles, oni potvrdi, ze je to pravy dokument, ktery si bud sama prelozis ci nechas prelozit, pak asi bude potreba vas oddaci list, take apostilvoany a prelozeny. S tim si zazadas o ceskty RL a s tim pak o cesky pas. K te apostile to vse pisou na strankach ambasady.
28. led 2013 v 01:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek ne to neni pri baby centru - tam bych musela jet metrem :confounded:
ve stredu jdeme na vazeni tak se jeste zeptam tam - diky!

nevim jestli ty apostily ted jeste stihnu vyridit... ktery urad v CR se tim vsim bude zabyvat?
28. led 2013 v 01:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila apostilu musis tady. To prijde za par dni. My poslalu v patek a meli v utery. Tu rozsirenou verzi RL mas? Normalne davaji jen kratkou, kdyz si nereknes. V CR na urad, kde mas trvale bydliste a ti to poslou do Brna.
28. led 2013 v 01:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janinek apostilu jsme uz vyrizovali na svatbu - prislo mi, ze to trvalo dlouho :slight_smile: rozsireny RL mame - potrebujes ho na vyrizeni pasu.
Pas malemu vyrizovat nebudu - staci ze na pasove kontrole vzdycky drzi me, zatimco manzela rovnou pousti :grinning:
28. led 2013 ve 02:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila Tady to je http://www.fco.gov.uk/en/about-us/what-we-do/services-we-deliver/legal-services/Legalisation/

Jsem to znovu cetla, tak tam psali, ze to posilaji dalsi den, pokud tam nejsou zadne problemy. Coz u toho overovani Rl by byt nemelo.

Koukam, ze take vazite ve stredu, i my. Snad se dokopu, nebyla jsem dva mesice.

Mimochodem, jezdis nekdy metrem do centra? S kocarem je to des, co? My mame nastesti bezbarierovou stanici a pak jsem schopna dojet na ty 4 bezbarierove, co v centru jsou :slight_smile: Westminster, London Bridge, Waterloo a Southwark. A pak DLRko teda ma vetsinu stanci bezbarierovych. Jinak jezdim jen s muzem.
28. led 2013 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
diky. podivam se na to.

v centru jsem jeste nebyla, ale asi budu brzy muset - kolegove a znami z prace chteji videt mimi :slight_smile: my tady ale nemame vytah, jen schody a nas kocar neni uplne nejlehci tak nevim nevim. Vytah je v centru jeste v Green Parku...
@janinek
29. led 2013 v 00:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila Jukni. My to tehdy posilali nejakym tim rychloneco, spechali jsme. Takze to bylo drazsi o to next day delivery pro nas, tak nevim, kdy jedete do CR, jestli ti bude stacit jen recorded delivery nebo radsi ta next working day.

Jee, to je blbe bez vytahu. My jsme uz nad zemi a nastesti s podchodem, coz je super. Dve stanice pred nami je sice nad zemi, ale vylez jen na jedne strane a s mostem pres.

Vidis, Green Parku jsem si nikdy nevsimla, tak to se bude hodit, diky. Ja mam take tezky kocar, bych ho neunesla. Uz se tesim, az bude v golfkach, ze kamkoli dojedeme mnohem snadneji. I kdyz zase kocar bude lehky, ale Leus tezsi. Ja si takhle dojedu do Stratfordu do nakupace, kdyz neco potrebujeme, to mame blizko prave a tam jsou vytahy. A do mesta za kamaradkami na to Waterloo ci London Bridge. Jak jsem driv vsude znala zachody zdarma, tak ted zase obrazim prebalovaci a kojici mistnosti :slight_smile:
29. led 2013 v 00:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek my jsme az v 6 zone takze nad zemi jsme ale jen s tema schodama... zatim jezdi vsichni ke mne domu :slight_smile:
ja v tom prebalovani mimo domov jeste nejsem dost sbehla - vzdycky neco zapomenu...
29. led 2013 v 00:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila No my mame fakt stesti,ze jsem zrovna na dobre zastavce.

Vsak ja take zacla jezdit az tak kolem 3M jejich. A o prebalovani mi nemluv, ja mam vzdy tka narvanou tasku - latkovky i papirovky, nejaky ten ctverec, latkov u brousky, papirove ubrousky, ale uz jsem docela dobra, nezapominam. Naucila jsem se teda, ze si balim vecer vse. V klidu, kdyz spi. Jak balim pred odchdoem, casto neco prave nemam. A balim prave jen do mesta nebo na playgroup, kdyz jdem jen na prochazku a maly nakup, tak neberu nic. Kdyz ale jedu na nakup autem, beru plinu, ubrousky, podlozku a nahradni obleceni. Ale vetsinou nevyzuji.
29. led 2013 v 01:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj Holky, prave jsme se pristehovali do UK, presne mesto Ebbw Vale, blizko je Cardiff, Bristol, Newport. Prosim je tady nekdo odtud. Mam chlapecka 19 mesicu. Diky moc a mejte se krasne :slight_smile:
4. únor 2013 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulkak. škoda, všechny sme tady tak daleko od sebe :frowning2:
5. únor 2013 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je fakt skoda, jinak by ten zivot v UK byl pro nas vsechny mnohem jednodussi. :wink: obzvlast kdyz mame za muze cizince a bydlime v malem meste. Stejne se asi budeme stehovat podle prace ale nejdriv tak za 2 mesice, tak uvidime v jake casti UK budeme, ale chceme byt v jiznim Walesu, kvuli babicce a dedovi :slight_smile:
5. únor 2013 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek