• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Anglie, jste tu?

5. února 2017 
@sidynka
@janinek
@veronila diky za typy na vylety, tim, ze tu mame auto, tak vzasade je nam jedno kam, at taky neco vidime :slight_smile: Jinak my bydlime v hezke casti Notting Hill a vlastne primo na ambasade :sweat_smile: , ale ty parky okolo jsou fajn, tam budu trajdat s kocarkem :slight_smile: Me prave to centrum docela vyhovuje, bydlet uplne nekde daleko, tak jsem tu asi zahrabana, takhle na Oxford street atd. to mam 40min prochazkou.
Na ty hraci centra i ty zdravotni asist se podivam, nejak to utika, ale porad si rikam, ze tim,ze se vratime az po sestinedeli, tak jeste nejaky cas mam.
Bylo by moc fajn se nekdy nekde potkat, kazda spriznena duse se tady hodi ;) My ted letime za 3tydny dom na 3D ultrazvuk, tak uz se moc tesime.
10. únor 2013 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka diky, Portsmouth uz nam tady taky doporucovali, ale to asi az tak koncem brezna, aby bylo lepsi pocasi a nebo pak az v lete s mladetem :slight_smile: Koukala jsem, ze uz peres a finisujes s pripravami, ja porad ladim seznam, kde co, za kolik a jestli tady, nebo v Praze uff :slight_smile:
10. únor 2013 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sweettweety Jo, auto je super. Je fakt, ze ja ty vylety hodne resim, aby bylo kratke, protoze jsme doma nechavali psa, takze max 2h cesty, ale to vy resit nemusite. Hele, ja bych asi doporucula Wales treba ted na vikend, proste neco dal spis, at zkusite a vidite ted, kdyz jste sami.

Jinak ja se sejdu rada, jsem schopna se dopravit na ty zastavky na Jubilee, jak maji bezbarierovy pristup jako green Park, Westminster, Waterloo, London Bridge. A nebo u nas na cervene Stratford, jak je nakupni centrum Westfield.

Pokud jde o veci a oblecnei pro mimi, prijde mi, ze vetsina je levnejsi tady, hlavne obleceni ve slevach, ja mam vetsinu ze slev, hodne objednavam ze Spencera, ze na proedejne se da vyzvednotu zdarma. Mothercare i next asi take, ale MC nemam tak blizko jako spencera a u nextu jsem stale nepochopila jejich online stranky, takze tam odmitam klikat :slight_smile:

Hracky atd jsem hodne dostala, ale jinak je mam a amazonu vetsinou. Porovnavam ceny amazon, toysrus, mothercare a kiddicare, kdyz teda mam cas.

A nevim, jak planujete nabytek, my vzali z toysrus a moc nadsena nejsem, myslim, ze Ikea aby byla lepsi a levnejsi. Takze tam ten nabytek nedoporucuji.
10. únor 2013 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sweettweety
@janinek
Taky se sejdu moc rada :slight_smile: pro me je nej Green Park, protoze je na Piccadilly...
Janinek tam dojede a sweett muze dojit pesky nebo busem :slight_smile:

Taky bych rekla, ze obleceni je levnejsi tady a taky nakupuju vsechno online...

Janinek jakeho mate pejska?
10. únor 2013 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sweettweety no jo, kdyz mam ted cas, tak to chci mit hotove. Ted me vylekalo par holek co maji stejny termin jako ja a uz maji miminka na svete. Jeste jsem cekala na balik z Cech, prisel mi kocarek a par veci z lekarny a muzu si za chvilku nabalit tazku do porodnice :slight_smile:
10. únor 2013 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila Ja si rikala, ze Green Park by byl pro tebe asi nej.

Mame bisonka, to je neco jako bily pudl na kratkych nohach, Koukala jsem, ze take mate chlupace, jak prijal maleho? Nas prekvapive pochopil, ze teda je mala nase a docela ji hlida. A Leus na nej tak od 4-5M uz hodne reaguje, kouka po nem, saha na nej, kdyz je blizko. Akorat mame pocit, ze od te doby, co jsme prisli z porodnice, tak Cliff vic steka, asi ma pocit, ze musi vic hlidat ted.

Jinak hlasim, ze jsem byla na dalsi baby group, je docela zakerne, ze se jmenuje Toddler, ale je i pro babies. Takze asi nej je se fakt jit podivat osobne. Protoze tamta tehdy byla baby a toddler, ale nebylo, kam polozit baby. A tahle je Toddler, ale maji tam deky pro babies a je to ohranicene zidlemi, takze to neni tak, ze by tam pres ne behaly deti, jako by to bylo na te me prvni. Je to tedy maly prostor, ale to asi neva. A halvne tuhle mam naproti domu, koukam na ne z okna a bude super pak az bude vetsi.

Premyslelas o nejakem plavani? Ja bych docela rada, ale nevim, jak to tu vypada v praxi, v CR jsou to zvlastni bazenky jen na plavani mimin. A tady podle fotek mi to prislo, ze to je v normalnim bazenu s ostatnimi. No musim to prozkoumat.

A lehce off topic, ale slysely jste o te lisce ted, jak v SE Londyne pokousala to mimco?
11. únor 2013 v 00:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek Piccadilly je sice nekdy des, ale jede mi to tam primo.....
..
Gimlincina nejlepsi kamoska je bisonka :dizzy_face: s malym je v pohode, ale zatim si jeden druheho nevsima :slight_smile:

Jsem ostuda a na zadne baby group jsem jeste nebyla...

Plavani bych taky moc rada, ale jeste jsem to nezjistovala...

Ted jsem o tom neslysela,, ale pamatuju si, ze vic jak rok zpatky liska pokousala miminko do tvare...:frowning2: u nas by liska nemela sanci - Gimli je strasne teritorialni a hlida si to tady. Na zahrade nesmi chodit ani hodin :slight_smile:
11. únor 2013 ve 02:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak holky, tady u nas snezi!!
11. únor 2013 ve 02:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila U nas takze zaclo nedky v 10 vecer snezit, venku je pekna ledovka. Byl to nejdriv takovy snih s destem. Vubec se mi tam nechce.

Leus si Clfifa zacla vsimat prave pozdeji, tak kolem toho 4-5M a az zacne lezt, tak myslim, ze pred ni Cliff bude primo utikat :slight_smile: Na to s emoc netesim, budu je msuet fakt hlidat, aby ho mco netahala a on ji pak nekousl.

To s liskou se stalo ted v sobotu snad. Cliff take lisky nesnasi, ony k nam chodi na terasu v noci obcas, protoze jedna sousedka ma na zahrade odpadky, druha tam sype kockam a ptakum, takze koukaji i k nam. A Cliff spi nahore, ale jak prijde liska, coz je dole a na druhe strane domu, tak najednou zacne silene stekat a vrcet a leti dolu a muze se zblaznit, dokud ta liska zase neodejde.
11. únor 2013 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek tady zase snezi - to musi byt dneska na cestach legrace...

Gim vzdycky malem proleti dverma na zahradu, kdyz ji slysi.... jednou jsem tu lisku pozorovala z okna - fakt sla ke vsem sousedum ale k nam ne :slight_smile:
Ja myslim, ze taky budou kamosi, Gim je strasne hodna.... nekdy mi ale prijde ze si rika: prosimte vrat toho rvouciho tvora tam odkud prisel :slight_smile:
11. únor 2013 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila No u nas take dost snezilo, ale nezustalo to, tak snad rano nebude napadano.

No lisky jsou desny. A orpskly. Kdyz vencime a potkame ji vecer, tak ona vubec nema tendenci utect, az kdyz fakt se hodne blizime, tak line popojde, ale asbolutne se neboji.
11. únor 2013 ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@veronila
@sidynka
@janinek
@safryy

Holky, co jste rodily v Uk, budu potrebovat nejake doklady a dokumenty do porodnice nebo staci ty pregnancy record co sebou nosim pokazde k midwife? A kdy si mam zacit vyrizovat pas pro dite, pokud chci odcestovat cca 3m po porodu?Dekuji
28. únor 2013 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka Do porodky jen ten folder, co tahas s sebou na kontroly.

Manzel je Cech nebo Anglican?
28. únor 2013 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@janinek polak :slight_smile: a pise se v porodnici jmeno ditete pro holku i kluka?
28. únor 2013 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka jen ten folder... My zacali pas vyrizovat hned jak maly dostal rodny list (28.11. se narodil, 12.12. jsme dostali rodny list a v lednu uz mel pas) N. je ale Anglican, tak ma britsky pas....
Na jmeno se te zeptaji az se dite narodi. Dopredu to nikdo nechce vedet ;)
28. únor 2013 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kateczka ... jak uz tady padlo...jen ty zelene papiry. Jmeno nikoho nezajima...to az po porodu si to zapisou. My jsme jeli do cech s jednorazovym pasem. Ten dostanes na ambasade na pockani. Na dohodnuty termin samozrejme. K nemu je ale potreba apostilovany ten velky rodny list. Uz nevim kolik to stoji, ale nekde jsem tu ten odkaz davala...jsou tu toho jen 4 stranky, to najdes, me se nechce :grinning: No a pak jsme vyrizovali cesky pas v cechach a to se teda pekelne protahlo...potrebujes k tomu CZ RL....dela se to jen v brne....neco se teda posila snad prvne do Prahy (overeni o statni zpusobilosti), pak to putuje do Brna spolu s prelozenym UK RL a pak zpet na tvou matriku a pak si muzes zazadat o pas...3 mesice jen to hvizdne :sweat_smile:
28. únor 2013 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka ... ale ted jsem si uvedomila, ze kdyz je tvuj manzel polak, snad by to mohlo byt jednodussi....pac my tu zname jen polaky a dvoji nasi kamaradi nechavali delat pas detem na mistni ambasade (maji i v Manchesteru...chjo a my museli az do Londyna) a meli ho hnedka hotovy. Vubec nevim, jak je to mozne....ze ty ceske pasy trvaji tak nehoraznou dobu....tak mozna zkuste polsky pas pro urychleni...
28. únor 2013 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@safryy diky, uz jsem neco nasla na strankach ambasady :slight_smile:
28. únor 2013 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@veronila tak to byla rychlovka, cesky pas bude trvat asi dyl :unamused:
28. únor 2013 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka koukni na stranky ambasady cedke i polske a uvidis, jsk to vyjde casove.

Nejdriv anglicky RL. Potrebujes rozsirenou verzi. A tu posles na overeni. S tim ti pak udelaji cesky RL. Zsvolej si na tvuj urad v CR a zeptej se, jak dlouho to trva. Nam to z Anglie trvalo pres dva mesice, ale v CR to je snad tyden? A pak pas. Ten byl z Anhlie za mesic. Pokud to chces delat pres ambasadu, hlavni je mit schuxku vcas domluvenou. Ceka se tak dva tri mesice.
12. bře 2013 ve 02:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek , @kateczka ...tak vyrizeni rodneho listu v cr urcite netrva tyden! :grinning: Maji mesic na vsechno...nejdrive potvrzeni o statni zpusobilosti(to jde do Prahy...to trvalo okolo 10ti dnu, ale maji na to az mesic) a ti to pak posilaji do Brna a ti na to maji opet mesic...ja jim tam psala i volala, chtela jsem to uspisit a ujistili me, ze ten mesic urcite dodrzi, ze maji stale spoustu zadosti...a fakt presne na den mesic :confounded: No a s rodnym listem pak smele muzez vykrocit na pasove...v nasem pripade dalsi 3 tydny...nekdy jsou rychlejsi, ale pred prazdninama urcite dele...opet na to maji mesic :slight_smile:
12. bře 2013 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@safryy
@janinek
Takze nejlepsi bude vyridit si tady apostilu, osobne zavest na ambasadu, tam mi udelaji jednoraz.pas a pak s tou apostilou v CR nechat vyridit normalni pas jo?
12. bře 2013 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@safryy
@kateczka Ted jsem to znovu hledala a pisi tam 30 dnu na ten RL v CR, tak nevim, loni jsem nekde videla tyden, ale mozna to byl tyden an ten rychlo pas? I kdyz ten je 14 dni, no je toho hrozne mco a uz si to nepamatuji.

Kato, to zalezi, kdy rodis, kdy chces jet domu a jak dlouho tam budes. teda vidim, ze rodis za chvili, tak to ostatni. Pokud to budes chtit zarizovat v CR, tak to abys tam byla dva mesice. A co ten polsky RL a pas, tam to probiha jak? Stejne lhuty na mabasade i v Polsku primo?
12. bře 2013 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek , @kateczka ... Jednorazovy pas ma platnost jen par dnu, takze ten se vyrizuje az tesne pred odletem do CR...ma myslim tyden...musela bych se mrknout, ale vic to fakt nebude. Ale k jeho porizeni je treba sjednat schuzku co nejdrive...pokud teda vis, kdy chces letet. Na jeho vyrizeni je nutny apostilovany velky anglicky rodny list. Pokud je ale manzel polak, zkus to pres polskou ambasadu, pac jak jsem uz drive psala...nasim znamym polakum to udelali skoro hnedka...nevim jak to, proc to u cechu tak trva...ale oni si sjednali schuzku na ambasade, meli s sebou rodny list(jestli apostilovany nebo ne netusim...ale stejne pro ceske urady ji budes potrebovat) a pas byl vyrizen behem chvilky...
Koukam, ze mas 4 tydny do porodu...to uz si mozna schuzku na cz ambasade zarizuj tedka...cekaci doby jsou tam tak 3 mesice totiz....jak kdy no...Je na tobe, jak to vsechno zmaknes..jestli pres ambasadu ceskou nebo polskou nebo pas az v cr...pokud pas az v cr, tak fakt pocitej s dlouhou navstevou tam :slight_smile:
12. bře 2013 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@safryy zatim se divam na vsechny moznosti, meho zitra vyslu do citizen advice burea, aby se poptal na moznost britskeho pasu, coz by bylo nejjednodussi a nejrychlejsi. Uvidime co reknou a pokud by to neslo, protoze muj nema P60, jelikoz je celou dobu OSVC, tak se jeste mrknem na polskou ambasadu. Tam je myslim moznost poridit rychle pas, ktery je na jeden rok, coz by zatim stacilo.
12. bře 2013 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka
@safryy
@janinek
@veronila Ahooj, tak jak si uzivate dnesni konecne! jarni pocasi? :slight_smile: Nechapu proc takhle nemohlo byt na vikend, vydali jsme se do Hyde Parku na prochajdu do ruzove zahrady a po nakrmeni kachnicek a labuti jsme to vzdali jaka byla zima :(

Ja uz jsem tu jen tyden a pak tradaa do Prahy, takze tu finisujem s vyzdobou a zarizovanim :slight_smile: jak se mate vy?
2. dub 2013 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sweettweety a v Praze zustavas az do porodu? No u nas bylo krasne i vcera, ale strasne fouka :( ale rak porad je tu teplej nez u nas.
2. dub 2013 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sweettweety ...no my tu mame nadherne cely tyden :grinning: V patek jsme byli v zoo, bylo uzasne...ale co se deje v cr je mazec...a zítra ma zase snezit....babi ma na zahrade okolo pul metra snehu :sweat_smile: A to nebydli nikde na horach...normalne ve meste, v Ostrave :slight_smile: Takze fakt frcis rodit do cr... :slight_smile: Tak at ti cesta do rodne země ubiha rychle a at je všechno v pohode a Sofinka krasna a hlavne zdrava kocicka :wink:

@kateczka ... fiiiha, ty uz nevis dne ani hodiny koukam!!! :slight_smile: I tobe preju, at probiha všechno jak ma a Nelinka je zdravoucke a krasne miminko...urcite bude :wink:
2. dub 2013 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@safryy diky, no cekam, ze neco prijde kazdou chvili a porad nic, muj by chtel narozeninovy darecek, tak uvidime, jestli se nam do soboty vyklube :slight_smile: Ale ted me jedna pani postrasila, ze dle jejich vypoctu to bude kluk a budu rodit kolem 20teho :sweat_smile:
2. dub 2013 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka .... :grinning: to jsou soky...do 20teho bych ti prenaset tedy neprala...a proc kluk? Sono snad nekecalo a bude to Nelinka :wink: A narozeninovy darecek chapu, to by se mi taky libilo :sunglasses:
2. dub 2013 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek