• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Anglie, jste tu?

1. února 2016 
autor
@safryy aspon bych nemusela vymyslet jiny darek :grinning:
No ona to dela podle nejake stare ruske tabulky a ze ji to vzdycky vyjde. A pry, kdyz to vyjde u me, tak si s tim udela bussines....tak ja doufam, ze u me maji pravdu doktori :dizzy_face: Byla jsem jen na normalnim utz, zadne 4D, tak snad se od te doby nic nezmenilo.
Tak termin mam 11.dubna podle ang.PA a podle ceskeho doktora 16.dubna, tak do toho 20teho by se to jeste dalo. Ale minule se mnou sedela holka v cekarne v nemocnici a pry ji v sobotu praskla voda a bylo pondeli!!! ale nemela zadne bolesti, tak ji tak proste nechali. Toho se bojim, ze se neco semele a namisto vyvolani porodu me nechaji jen tak :frowning2:
2. dub 2013 ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Tady bylo taky vcera a dneska krasne... v sobotu tu ale snezilo :slight_smile: ale hned to samozrejme roztalo...

Taky vam ,holky, preju rychly a pohodovy porod... urcite to bude vsechno v cajku :slight_smile: a katecko neboj - urcite to bude holcicka! :sweat_smile:
3. dub 2013 v 00:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kateczka jj, zustanu az do porodu, protoze uz nemuzu do letadla a budu mit castejsi kontroly. Ale tak to vis, tim, ze manzel zustava tady tak se mi vubec nechce :( bude mi fakt smutno...navic, jak clovek nevi kdy to prijde, tak to jeste bude zajimavy :dizzy_face:

smarjaaa do 20teho bych ti to teda fakt neprala, ale to si nemyslim, ze by se ji nechtelo ven :slight_smile: urco uz je na vas taky zvedava
3. dub 2013 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@safryy tak tady dneska uz tak hezky nebylo, uvidime predpoved na vikend se klasicky zacina kazit, ikdyz... melo by byt 9st, tak aspon, ze tak :slight_smile: A v jake zoo jste byli? My chodime s manzelem do prazske zoo kazdy rok na vyroci v breznu (letos nam to samozrejme nevyslo), tak jsme chteli tady v Londyne, ale vsichni rikaji, ze za ty penize to fakt nestoji, ze neni moc hezka :unamused: Jj, na porod letim domu, diky moc! drzeni palcu urcite budu potrebovat, to vis uz zacinam byt nervozni :slight_smile:
3. dub 2013 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sweettweety treba mu to zrovna vyjde, ze bude v Praze, az se baby rozhodne na svet, i kdyz to muze byt driv nebo pozdej, ale mas tam celou rodinu coz je super :slight_smile:
4. dub 2013 v 00:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@safryy
@veronila tak u nas chumelilo dnes vecer, ale taky moc dlouho nevydrzelo...
Taky jsem chtela jit do zoo, ale tady to za mic nestoji. Vsude jen opice a male zvirectvo, aby se clovek podival na zirafu, slona nebo lva, tak to asi jedine do Londyna co? No reknu vam CR je mala, ale v kazde zoo je na co se jit podivat :sunglasses:
4. dub 2013 v 00:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka ... to si delas srandu...to ji nechali s odteklou plodovkou tak dlouhatansky??? :confused: To je naprosto neskutecne...nemam slov. Hele, takze ted je na tobe, jestli bude bussines nebo ne :grinning: No ja ti tu holcicku moc preju, my jsme prvni ditko vedet chteli a pipinka byla opravdu zretelna...tak snad jste ji videli nebo ne? :grinning: A klucici jmeno vybrane mate? :grinning: Se vam treba bude jeste hodit :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@sweettweety , @kateczka .... my jezdivame do Chesteru ... je to 'pry' (nemam overeno) nejvetsi Zoo v UK. A musim rict, ze krasnejsi zoo jsem nikdy nevidela...a hlavne je to tam tak obrovske, ze na jeden zatah to proste nejde projit :sweat_smile: a s deckama uz vubec ne....akorat to vstupne v sezonu je dost ble ble (18liber/osobu) + nejake to papani tam a plus za benzin (mame to hodku cesty) a blbinky tam...no stovecka jen to hvizdne :zipper_mouth:
4. dub 2013 v 01:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@safryy tak to mame bliz do Parize :grinning:
No jo a kdyz jsem prijela, tak ona uz tam pry 4hod sedela a cekala az bude mit doktorka cas. Ale kdovi jak to bylo, mlada anglanka prvorodicka, kdovi co ji kde odteklo... Ja myslim, ze to by ji snad nenechali jen tak s odteklou vodou ne?
4. dub 2013 v 01:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka ...no ja taky doufam teda...me teda voda rupla doma (ve 23h) a tak jsme volali, pac do te chvile uz to bylo zazivne, ale od toho co ze me s kazdou kontrakci litaly kyble vody to bylo jeste mnooohem zazivnejsi :grinning: A na drate me tak nejak poslali do haje, zeptali se na barvu, to pry ok a ze si mam dat paracetamol a zkusit spat, ze za mnou rano nejakou mw poslou :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jeste par hodin jsme to doma vydrzeli a pak volali znova, ze uz za nima jedem, ze to do rana fakt nedam...
Ale ty anglanky jsou celkem heeerecky, aspon z doslechu a taky poslechu na vlastni kuzi...takze asi fakt, cert vi jak to s ni bylo...to mohla byt hlenova zatka klidne...
A blize do zoo do Parize me pobavilo...hold zijem v desne dupe no :grinning:
4. dub 2013 v 01:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka t bysme radi, je to tak v planu, ze prileti par dnu pred terminem, podle toho co reknou doktori, ale.... se ji taky nebude chtit ven, nebo naopak driv a je to. Ale vtipne jsme vybrali jsmeno Sofie a az ted koukli do kalendare a svatek ma 15.5. a termin porodu je 24.5., takze jestli si to vybere driv, tak rovnou i se svatkem :stuck_out_tongue_closed_eyes: a jak to dopadlo s tim pasem? Pomohlo nejak co jsem vyslidila?

@safryy nam prave na tu Londynskou zoo vsichni rikaji, ze nic moc a vstup 20 liber :astonished: silenyyy, tak chceme v dubnu v Praze kouknout na hrochy, pokud teda pres tent trus budou jeste videt :grinning: na tu v Chesteru se mrknu :wink: ale kamaradi nam tu doporucili Safari, je to sice, ze projizdis autem, ale pry parada http://www.woburn.co.uk/safari/ a jeste jsem videla tohle http://www.longleat.co.uk/
4. dub 2013 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@sweettweety nakonec to asi udelame tak, ze manzel zkusi zazadat o britsky pas a popta se rovnou i na ten detsky. A pokud to nepujde, tak si zazadam jen o ten tydenni a vyridim to v CR. Tak dekuji :slight_smile:

@safryy
@veronila holky, da se tu sehnat kojenecka voda nebo jste prevarovali normalni balenou a kohoutkovou?
5. dub 2013 v 01:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka nevim, nikdy jsem se po ni neshanela ani neznam nikoho, kdo by pouzivam... Ja jsem prevarovala kohoutkovou :wink:
5. dub 2013 ve 02:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sweettweety ... ta v Chester je fakt krasna, dik za odkazy pak okouknu :wink:
@kateczka ... ja jsem kojila dlouho, takze nebylo třeba zadne kojenecke (a ikdyby bylo, stejne bych ji nekupovala...jsem brigádničila na skole všude mozne a jak se naklada s vodama vseho druhu...ehm dekuju :grinning: )... verim, ze kohoutkova je v pohode. Ja jsem snad ani neprevarovala nikdy...na kasi nebo tak jsem ji teda nechala projet ve varne konvici, ale vis jak...plne jsem oba kojila do 7 mesice a pak uz jsou to velke decka celkem, ze to není třeba snad tak hrotit :slight_smile:
5. dub 2013 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka Kojeneckou v Uk nemaji, maximalne pres ceske eshopy. Nevim, zda v polskych obchodech bys nasla. Kojim, od 6M teda prikrmy, to prevaruji prefiltrovnaou vodu z kohoutku.
5. dub 2013 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky;)
je tady nekdo z Watfordu a nebo okoli? v 31tt by bylo fajn najit nekoho na pokec a radu.
4. kvě 2013 v 19:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@londynanka skoda, ze je to na druhou stranu.
10. kvě 2013 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@janinek
@safryy
@veronila
@sweettweety holky me asi trefi! Poslala jsem manzela vyridit RL a on mi tam napsal rodne prijmeni bez -ova. Myslite, ze to bude problem, az budu vyrizovat pas na ceske ambasade nebo v CR?
10. kvě 2013 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Myslim pas pro dite.
10. kvě 2013 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka ... u ceskych uradu bych se nedivila vubec nicemu, ale pac je to jen rodne prijmeni a ty uz uzivas jine jmeno, snad z toho nebudou delat vedu...verim,ze to bude v pohode. Pripadne si cinkni do Brna na matriku, kde se to vyrizuje, co ti k tomu reknou... Aco Nelinka? Uz bude mit mesic, mazec! :fearful: :wink:
10. kvě 2013 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka radsi si na ambasadu zavolej a zeptejte se rovnou, at se ti to zbytecne pak neprotahne :/ nebo, ze by se tam jeste vratil a opravil to? nebo je to daleko? :/
10. kvě 2013 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@safryy no jo, leti to leti :slight_smile: manza si jedte zkusi vyridit papiry, ze je v UK uz 5 let a pak by mohla mit britsky pas, coz by bylo idealni a hlavne rychle vyrizene. Myslela jsem, ze se tu dostava i nejake porodne, ale nikdo nic netikal a ani zadne papiry jsme k tomu nedostali :frowning2:
10. kvě 2013 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sweettweety zkusim to obvolat a pri nejhorsim to bude muset udelat jeste jednou.
10. kvě 2013 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka ... tak porodne tu neni...neco podobnemu porodnemu tu bylo...ja to s Veru jeste stihla a taky jsem si vyridila porodne v CR...nesmis pobrat stejne davky v ruznych zemich, ale tu se to jmenovalo jinak, takze jsem to proste vzala, kdyz jsem na to mela narok :grinning: (to byly taky jedinne penize z cr o ktere jsem zazadala) a pak to zrusili jak tu, tak v cr....takze bohuzel...V uk bylo aji po dosazeni 20tt nejaky prispevek na vitaminy nebo neco...bylo toho 200liber a to uz jsem u Samicka taky nedostala...no sama zrada :grinning:

@sweettweety ... a co ty? Uz se ti to blizi...kdy dorazi manzel? :slight_smile:
10. kvě 2013 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky, dlouho jsem to nebyla. Tak pomalinku docitam. Zacky chodi do skolky, uz se mu tam I libi:wink: my si take tehdy vybehali porodne v Cr(Ted uz to rusili) a I tu to bylo myslim 500£ ale taky uz je to pryc:frowning2:
@kateczka Ty mas jmeno po manzelovi? Bez ova? Ja se tehdy na to v Cr ptala ze kdyby zacky byl holka tak ci musi mit -ova a nemusi jen je treba zazadat o zmenu... Je to nejaky form... No dovedes si predstavit ze by nase holcicka byla Owusu-Yeboova?? To by bylo strasne... Snad kdyz by se nam zadarilo dalsi baby tak uz zazadame o British pas.... A bude klid.
Holky jak to mate s detma v Cr u lekaru?? Ja byla na vseobecne poj. Kdyz se Zacky narodil a oni mi rekli ze pokud ja jako matka nejsem pojistena tak ani maly neni pojisteny, ale po asi 2tydnech mu dosla karticka pojistence... Kdyz mamka volalq do prahy na na vzp tak ji rekli ze pokud ma Zack trvale bydliste v Cesku tak mu pojisteni plati do 16let stat... Co je na tom prevdy? Kdyz jsme v Cr tak vzdy chodime k pediatrovi....ja jen aby mi to potom vsechno nedali uhradi... Diky za radu:wink:
10. kvě 2013 ve 13:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kateczka ja bych jim urcite zavolala, jestli je to ok... A porodne jsme taky nedostali :grinning: Skoda, 500 liber je docela dost :wink: S tim britskym pasem pro manzela se vam to neprotahne? Nemusi se tady delat nejake ty zkousky nebo tak neco? Radsi bych si to zjistila...
@radkayeboah to je fajn, ze se Zackymu ve skolce libi :slight_smile: Kdyz chces holcicku zaregistrovat v CR, vyplnis jen jeden formular navic a nebude ova... Prijde mi to docela jednoduche... S tim pojistenim nevim, protoze si ho v CR neplatim...

Ja ted maleho necham zaregistrovat i v CR, aby mel oboji obcanstvi. Cesky pas mu ale vyrizovat nebudu :slight_smile:

@londynanka ja jsem rodila ve Watford General :wink:
10. kvě 2013 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radkayeboah
@veronila hele, k nasim, kde mame trvale bydlist,e prisla karticka VZP pro malou, tak me take zajima, jak to vlastne je.
10. kvě 2013 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, omlouvám se, že vám sem lezu, ale chci se zeptat, jestli "dry infant rice cereal" je rýžová mléčná instatní kaše - nemáte zkušenost? našla jsem to v anglických receptech, ale nejsem si jistá, jestli si pod tím představuju správnou věc :slight_smile:
10. kvě 2013 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvie_z ja zatim nikdy nic takoveho nekupovala, ale rekla bych, ze to bude nejaka detska ryzova instantni kase... :wink:
11. kvě 2013 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila děkuju. no prostě to vyzkouším, maximálně vyhodím :slight_smile:
11. kvě 2013 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kateczka kam az na druhou stranu:(
@veronila a byli na tebe hodni, ja uz to mam za par tak jsem zvedava
11. kvě 2013 ve 20:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek