• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Anglie, jste tu?

1. února 2016 
autor
@janinek a platis si v CR pojisteni?
11. kvě 2013 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@londynanka ja bydlim od Londyna na jih
11. kvě 2013 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@londynanka muj zazitek z Watfordu je popsany v mem fotoblogu :slight_smile: kdybys mela konkretni otazky, tak se ptej...
11. kvě 2013 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@veronila
@janinek
@radkayeboah
@safryy
@sweettweety Holky me asi trefi, zacala jsem vyrizovat dokumenty pro malou, abysme mohli v lete domu a zavolala jsem si do Brna na tu zvlastni matriku kvuli ceskemu RL a tam mi rekli, ze overeni v Praze trva 30dnu, pak u nich dalsich 30 a dalsi min 3 tydny cekani na pas. Takze 3 mesice a to si vsechno musim vyridit osobne. Takze pokud bych letela na ten jednorazovy pas, tak bych doma musela 3mesice cekat na pas. Vyrizovali jste si nekdo papiry ohledne British citizen? Manzel uz je tu pres 5 let, tak si rikam, jestli nebude jednodussi vyridit si, ze je settled v UK a pak zazadat o britsky pas, to by mohlo trvat cca 2 mesice od zazadani, ja bych zatim odletela na ten jednorazovy a on by nam privezl britsky pas. Ja uz nevim, jak to udelat co nejjednoduseji a nejrychleji :fearful:
13. kvě 2013 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@safryy noo, nam uz se to blizi :slight_smile: a uprimne se mi ani zpet do UK nechce, nejak se furt bojim, ze kdyz bude cokoliv s malou, ze tam nebudu vedet co s ni a kam atd.. ale tak stejne mi nic jineho nezbyva. Tady uz pediatra mame, tak vyzjistim snad co nejvic info - ohledne kycli, ockovani atd... manzel prileti ted v patek! Byl tu pred 14 dny, ted prace a ted tu bude s nami, tak se strasne tesim :slight_smile:
@janinek
@radkayeboah
@veronila
@kateczka bysme treba v lete mohly udelat nejaky sraz :wink: bylo by fajn vas poznat :slight_smile:
13. kvě 2013 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kateczka hmm, to je otrava s vyrizovanim... ja ti bohuzel neumim poradit, nikoho v podobne situaci neznam :( Snad ostatni holky budou vedet....

@sweettweety uz se na malou taky moc tesim :dizzy_face:
V kazdem pripade ji tady musis u Dr. zategistrovat...kdyby neco...
Ten sraz by byl fajn, ja muzu cely cervenec a pak posledni 2tydny v srpnu :wink:
13. kvě 2013 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kateczka kamaradka slovenka vyrizovala male anglicky pas a slo to velmi rychle. Potrebovala jen jeden proof of id toho kdo je tu dele, minimum je 5 let odpracovanych na kontrakt... Par vyplatnich pasek, P 60 vsechny zpetne... Letter od nejakeho rodileho anglicana co vas zna ale neni vas pribuzny...no a ten form- slysela jsem ze je dostupny I na netu ci vetsich postach:wink: kdyby jsi neco potrebovala tak pisni a ja se ji pomtam.
13. kvě 2013 v 16:41  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kateczka ... presne tyhle doby co pises jsem tady vypisovala :slight_smile: (str.4) ...ja s detma taky zkysla 3 mesice v CR, jinou moznost jsme nemeli....ale nam to(az na to, ze nam tatka tuze chybel) vubec nevadilo, my jsme si ten cas s rodinou a prateli dostatecne uzili :slight_smile: V Brne ten mesic opravdu dodrzuji, drive to do sveta nepusti a v te Praze to trvalo 10 dnu, no a pas 3 tydny...My jsme leteli narychlo na manzelova bratra svatbu, takze bychom papiry pres Londyn nestihli vyridit...v pripade tretiho prdoly to ale resit budeme odsud nebo vyridime britsky pas...je to fakt silena doba bohuzel...

@radkayeboah .... ja ti nevim teda, ale jak jsem byla v cr poprve s Verunkou, to mela tehdy asi 6 mesicu...tak jsem se na to sla do pojistovny zeptat...pani i volala kamsi do Prahy, aby se ujistila a pry to nejde a vse si musime hradit sami. Jedna znama tady ma ale taky karticku pojistence pro maleho, taky jim prisla domu...to je zajimave, ze nekomu to prijde domu automaticky a jinemu ne...ja jsem se z pojistovny odhlasila, tak mozna mi ta karticka neprisla. Kazdopadne je zajimave, ze mi jako prvni vec domu (na ceske adrese) prisla slozenka na odpady pro deti :grinning: Napsala jsem si teda zadost o zruseni, tak doufam ze nebudu neplatic nebo co...
14. kvě 2013 v 01:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kateczka Ahoj, kamarádka řeší něco podobného, ale jí známá v Prazec( tam spadá ) na úřadě řekla, že to do dvou týdnů stihne vydat..takže letí na jednorázový a v ČR si počká na nový. Tak ji budu držet pěsti a tobě taky!
@sweettweety pro sraz jsem určitě taky! já nemůžu první tři týdny v červenci :-/
neboj, i tady si zvykneš a vše naučíš..zaregistruješ v surgery, najdeš i blízké children centre a budeš to mít podobné jako v ČR.
My teď řešíme, že si manžel nemůže vzít volno na Vánoce a třetí rok už se mi tady přes svátky být nechce :frowning2:

@veronila

@radkayeboah Raduško, nám mělo by být v měsíci víc víkendů! Už se nemůžu dočkat, až nám to vyjde bez dětí!
23. kvě 2013 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sidynka my tady taky letos budeme tretim rokem pres Vanoce :slight_smile: a manzel bude zase v praci...
25. kvě 2013 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila O. je právě taky v práci..teda 24. 12. což je pro mě důležité. Dva roky jsem to zvládla,ale ty procházky, kdy vidím, že je rodina spolu a nám tatínek přijede až po sedmé večer, to už mě štve, tak uvidíme.
Leda se můžeme sťuknout my dvě, udělat si bramborovej salát a malé české vánoce :grinning:
25. kvě 2013 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sidynka manzel si vzdy bere dovcu na Stedry den a casto i driv. Ale jme oba Cesi, on by take domprace nechtel.
25. kvě 2013 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek Manžel si vzít dovolenou právě nemůže, byla mu zamítnuta :( taky jsme oba Češi.
25. kvě 2013 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sidynka jezis, to je pitomy. A co dela?
25. kvě 2013 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek Je lékárník. Pitomé to je, protože dva roky jsme to nechali a letos jsme hodně chtěli za rodinou. Ale nedá se nic dělat.
25. kvě 2013 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sidynka Chjo, to je fakt skoda. U nas je v Bootsu take lekarnik Cech :slight_smile: A nemuz enejaky kus ordiny prijet za vami?

My uz na Vanoce jsme take spis tady, naposledy jsme jeli autem a to byla hrozna cina v Nemecku, jeli jsme to 20 hodin, tak uz v zime nechci. A mame psa, takze letecky to nehrozi, tak budeme tady. Mozna pozveme nejake rodice.
25. kvě 2013 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek Naši mají právě taky zvířata, takže nemůžou a tchýně zase nechce, protože se sama lítat bojí a budou slavit spolu. No uvidíme..já jsem byla s prckem naposledy v prosinci u našich, tak to byly předVánoce,ale neodletěla jsem domů, kvůli mlze, takže jsem přiletěla 22, což bylo o fous :grinning:

Jé, to je super náhoda :slight_smile:
25. kvě 2013 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sidynka Jj, byla jsem si tam asi v 6tt pro ATB a videla jsem, ze ma cedulku Filip a tak jsem se myslim zeptala. Tak me uklidnil, ze to mimcu nevadi. Bez nich bych to bohuzel nedala.
25. kvě 2013 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sidynka ja si takhle Vanoce delam kazdy rok :slight_smile:
To mas jeste dobre, ze ti prijde v 7 vecer. Mne odchazi odpoledne a vraci se v noci :frowning2: Je to narocne, ale nemuzeme holt mit vsechno...
26. kvě 2013 v 00:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek jj, neboj, ATB v těhotenství nevadí a teď už máš holčičku, takže vše dobře dopadlo :slight_smile:

@veronila to je pravda :grinning: Ale do Vánoc daleko, teď budu ráda, když se nám podaří nějaká společná dovča v teple :slight_smile:
26. kvě 2013 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Pred nedavnem djsem zjistila, ze jsem tehotna a chtela bych si nacist nejakou odbornou literaturu, at vim, co me ceka:wink:)) nemate tip na dobrou knizku o tehotenstvi tady v UK?
26. kvě 2013 v 08:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuznana ja mela myslim pregnancy bible
26. kvě 2013 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
A gratuluji.
26. kvě 2013 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sidynka ja v teplo uz prestavam doufat... I kdyz dneska tady mame krasne :slight_smile:
@zuznana gratuluju! Ja mela The day-by-day pregnancy book... je pekne udelana, hodne obrazku a informaci... Podle ni jsem si diagnostikovala cholestasis, kdyz me zacalo silene svedit telo :sweat_smile:
26. kvě 2013 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek
@veronila dekuju, holky. Mrknu na Amazon a objednam. Jeste jsem se chtela zeptat, dnes chci jit poprve k GP s tim, ze jsem tehotna...Jak dlouho to asi trvalo, nez jste dostaly appointment k midwife? dela se tu vubec nejaky scan v 8. Tydnu nebo se ceka az do 12.?
28. kvě 2013 v 08:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuznana appr si nepamatuji, scan v osme samozrejme ne, az ve 12. A zalezi, kde zijes, zda tam delani NT screening nebo jiny.jinak mne prisel muslim dopis s datem k midwife a datem do nemocnice. Ze GP to tam zada. Musis rict, kde chces rodit. To bylo teda u nas, okraj Londyna.
28. kvě 2013 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek diky, dnes jsem byla u GP. A rekla mi to same, co ty:slight_smile: Ale aspon byla prijemna, vetsinou mam stesti na neprijemne kozy. Jeste jeden dotaz. Rikala, ze mam narok na zubare zdarma, ale to bude asi jenom NHS zubar, co? Diky jeste jednou.
28. kvě 2013 ve 13:18  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuznana ja zase mela na tuhle schuzku hroznou. Jinak dostanes papir, ktery posles, a prijde ti karticka, na mterou mas zdarma leky a zubare. Zubar je nhs, ale muze to byt i soukro y, co ma smlouvu s nhs.
28. kvě 2013 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek diky, budu muset zjistit nejakeho NHS zubare pobliz, zubarka mi nasla 6 kazu, predbezna cena 600liber:stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak, nikdy jsem nemela strach z doktoru a zubaru, ale tu jim nejak neverim...
28. kvě 2013 ve 14:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuznana a nestihnes si na to zajet do CR? To by asi vyslo le neji. I kdyz ten nhs by mohl bytntreba jen s priplatkem za lepsi plombu. Dalsi vec zase je cekacka.
28. kvě 2013 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek