• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Anglie, jste tu?

5. února 2017 
@veronila Děkuju :slight_smile: Zatím z toho mám lehce divný pocit, pořád si to nějak neumím představit, ale to asi ani nebudu, dokud tam nebudu :sunglasses: Bydlení teprve budeme hledat, zatím budem první dva týdny na Webber street.

@janinek Děkuju za tolik informací :slight_smile: S hledáním bydlení nám bude pomáhat nějaká agentura, taky nám říkali, že je trh nemovitostí v Londýně teď neuvěřitelně rychlý, a že co je jeden den na netu už je obsazený, čemuž se mi nechtělo věřit.. ale asi to tak nejspíš bude. To jsou vyhlídky, jsem zvědavá, kde skončíme :sweat_smile: Manžel bude pracovat u City Hall, metro London Bridge. Doporučovali nám Greenwich / Blackheath / Clapham a Wilsden Green a okolí Arsenalu, vy bydlíte v jaký části Londýna? Ráda bych něco bezpečnýho, aby se tam dalo kam jít s kočárkem, nakoupit, nějaký noční život a tak teď moc nevyužijem :slight_smile: Ale zároveň, aby to nestálo majlant, což asi bude oříšek, zlatý nájmy v Praze, co se tak dívám :slight_smile:
Zatím to vypadá na rok, manžel by rád dýl, já naopak :wink: Smlouvu a účet má, bude pracovat pro stejnou firmu jako tady, tak je to o kousek jednodušší. Doktora pro Elli budem muset pohledat jako první věc, budem až tam začínat s očkováním. Jak je to s placením za doktory v Anglii, někde jsem četla, že pro děti je snad zdarma? Ty jsi asi taky očkovala v UK, že? Očkovali jste všechno podle britskýho očkovacího plánu?
To National insurance number budu potřebovat i já, když jsem na mateřský? To je k tomu, abych mohla k dr. tam?
Vy jste v Londýně jak dlouho? Malá se vám narodila tam? :slight_smile:
26. zář 2013 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebbinka To budete bydlet ted pekne v centru :slight_smile: Ty casti Londyna jsou osemetne, idealne se tam podivat rano v sobotu ci nedeli, at vidis, jak to vypada po party nocich. A treba i vecer, jak to tam vypada. I si vyzkosuet jet odtamtud do prace ve spicce presne, jak by to bylo. To plati teda pro busy, kdybys mela jezdit, metro se da spocitat na tfl, musis teda pricist neco, ale busy muzou klidne petiminutovy usek jet 20-30 minut. Takze je super mit pesky metro/DLR. z tech tebou jmenovanych by nemusela byt spatna Greenwichm obrovsky park, observator, s ditetem podle me dobre vyziti. A jsou tam slusne najmy i slusne oblasti.Odtamtud na London Bridge by to slo docela dobre. Jinak tfl.com je takovy idos, kde si muzes najit trasy.

My jsme Wodoford Green, to je na Centrla Line zona 4, severovychod, na London bridge uchazejici spojeni. Ale zalezi, jake mate pozadavky na bydleni, dum/byt (pes neni?), U dr se budete registrovat vsichni, tim vlastne ziskate NHS bezplatne statni zdravotnictvi. Tam budete chodit se vsim.

my tu sjem pet let, rodial jsem tu a ockuji dle mistniho kalendare, ale posouvam si trochu terminy. Pediacel se tu dava ve 2M prvni davka. mate uz nejake ocko vubec? A anglciky umis dobre?

SUcet ma u anglicke banky uz ted?
26. zář 2013 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJ holky, taky bydlim v uk v londyne ;) muzu se pridat, az ted jsem videla vasi diskuzi ;)
26. zář 2013 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebbinka Jinak kdyz kouknes na mapku Londyna, tu metra, tak Londyn je rozdeleny na zony, stred zona 1 a pak kolem zona 2, kolem zona tri atd. A ja mam zkusenost, ze zona 1 pekna, draha, pak 2-3 jsou spis horsi a pak je to zase lepsi od ctyrky dale. V jednicce to bude nejdrazsi, dvojky trojky budou levnejsi a pak to bude drazsi nez 2,3, ale levnejsi nez jedna. Ty ceny se hodne lisi podle toho, jak to je daleko na metro/vlak. U nas treba bude za stejnou cneu dum pet minut pesky k metr ua o 10-15min autem dale, dke je to daleko na metro/vlak muze byt za tu cenu dum vetsi, zahrada vetsi atd. Nebo co u nas by byl 2 bedroom house, v centru bdue kamrlik 1+0 v patme patre bez vytahu. jinak rikam to hodne vseobecne.

nevim, jaka agentura vam bdue pomahat hledat, zda nekdo z prace primo nebo proste cizi agentura, co vam v praci doporuci. Ale na co si dat pozor:
- v inzeratech neuvadi m2, jen pocet loznic, takze 2 bedroom bude takove 3+1, 2 loznice, obyvak, koupelna, domy/byt s jednou koupelnou maji jen vanu ci sprchac ve vetsien pripadu
- platis mesicni najem, to je to, co inzeruje realitka, treba £800 z amesic, k tomu se plati council tax, dan obci, ta se vypocitava dle veliksoti domu a oblasti, kde to je, takze cim lepsi dum a oblast, tim drazsi tahle council tax, mzue to byt £20 mesicne, nebo kldine pres £100 mesicne. Plati se to teda deset mesicu, pak jakoby dva ne, no ale prumeruje se to na rok. v council tax jsou popelnice, pes atd.
- dale platis eletrinu, vodu a plyn zvlast, realitka ti ma rict, kde to platitl ten posledni a ty bud platis dal tam, nebo si najdes jine poskytovale. doprocuji si proverit, nekdy maji blbe tarify z minule, nebo my v jednom dome meli plyn na DOBIJENi, jako mobil. Takz ejsme kupovali kredit po 10-20 librach a tukali tma kod. To vyjde mnohem draz, nez nejaky tarif - realitka ti nidky nerekne, kolik jsou v tom byte poplatky, max si neco vymysli, ale ucty ti pravdepodobne neukazou
- telefon pevna linka - zjistit, zda je aktivni, pokud budete chtit kvuli Internetu treba, oni ti rkenou, z epevna tam je, ale treba ji nikdo neplati, v prvnim byt nas to stalo 120 liber, ze prisle chlapek a pripojil nejaky kablik, jelikoz to pet let nikdo nepouzival, to nemusi byt vzdy, kdyz byla pouzivana, jen se to prehlasi
- zaloha je 6 tydnu najmu minimalne, k tomu s epalti ten credit check atd realitce, nejake stovky liber to jsou, ale ot platis az u domu, co chces pronajimat, date zalohu nejakou (jako rpedzaloha, to je par set liber), pak se projede credit chceck a pak se podepise smlouva, kde se dopocita zaloha a prvni najem slozite.
- s nabytkem / bez nabytku - dalsi kriterium, povezete si svuj? Zakladni nabytke, dkzy je s nabytkem je gauc, konferencni stolek, postele, vestavene skrine, ale je to ruzne, vzdy se ptejte, co presne by v byte BYLO pro vas a vezmi si metr a zmer si, ze se vam vejde postylka do lozncie ci nekam jinam.
- tv poplatky a radio, nevim, kolik to je, ale platime to celou dobu,
- parkovani - budete tu mti auto? ceske auto tu legalne mit nemzuete jako rezidenti, ale v praxi to asi plocie nezjisti, kdy jste s tim prijeli a jak dlouho tu jste, ale patkovaci msito, zda je jen vase nebo cizi na chodniku
26. zář 2013 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeste topeni, zjistete si, jak se tma topic, im. kazdy byt. dum ma vlastni kotel, neni centralni. A my v prvnim byte meli topeni a vodu na elektricky kotel, takze docela mastne. Byl to teda novy byt v novostavbe, tak slusna izolace

ha, izolace. OKNA, podivat se na okna, stara jednsotenna blbe tesni aprodrazi topeni. Takze chcete doubleglazed a nova.
26. zář 2013 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek ty jsi taaaak hodna :slight_smile: Moc dobre napsane :wink:

@ebbinka taky bych rekla, ze v Greenwichi by to melo byt fajn a taky Clapham. Ve Willesdenu jsem kdysi bydlela a tam to neni nic moc, ale hodne zalezi, kde to bude. Jedna ulice muze byt skvela a krasna a dalsi ulice hned vedle hruza a des... U Arsenalu jsem delala nekolikrat zkousky a tam se mi to taky moc nelibilo... Budete se muset do tech oblasti jet podivat, jak pise Janinek. Obecne se ale o ubytovani v Londyne rika, ze west is the best :slight_smile:

@denif ahoj! Jak se divam, tak uz to mas taky za par :slight_smile: Preju rychly a pohodovy porod!
26. zář 2013 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denif Ahoj, kdepak jste a kde budes rodit? Dobre to zvladni a at je to bezproblemove. Budes tam mit manzela? Hlavne at tam nekoho mas, aby se te zastal, kdyz bude neochotny personal. To teda nerikam, abych te desila, jen je ta opora dulezita, hlavne psychicka. Samotny porod pak uz ani neni nutny ten druhy, ale nez dojde k tlaceni, tak to ocenis.
26. zář 2013 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila dekuju, jeste 10 dni tak snad se nebude nikde dlouho toulat ;) mame to prekvapko, tak jsem uz moc zvedava co se tam skryva ;)

@janinek dekuju manzel urcite bude, uz ted radsi odreknul par business tripu a muze se mnou byt celou dobu nez pujdu Dom, tak jsem rada, ze to ted zmenili a mame tu moznosti :slight_smile: Rodim v Kingston , uz se nemuzu dockat, az to bude za mnou!!!

Jak jste Tu uz dlouho holky?
28. zář 2013 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Muzu se k vam pridat? :slight_smile: minuly tyden jsme zjistili tehu,tak hledam infa kde se da:slight_smile:
28. zář 2013 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila Díky za zhodnocení, asi tam fakt budem muset vyrazit na oblídku a uvidíme, co se nám bude zdát ok. Z Londýna zatím znám jen centrum, když jsem tam byla na dovče :slight_smile:

@janinek Jéé, ty jsi zlatá, tolik informací, jsem si to uložila, abych to měla po ruce, až to budem potřebovat :slight_smile:
Anglicky umím vcelku dobře, na vejšce jsem strávila dvoje prázdniny v USA, ale teď jsem ji pár let moc nepoužívala a britská angličtina pro mě taky bude změna :slight_smile:
Zatím máme naočkovaný jen rotaviry, hexu jsem teď nechtěla dávat, protože v Anglii bysme s ní asi nemohli pokračovat a létat na každý očkování do ČR by se prodražilo. Co jsem se dívala na NHS na očkovací plán dětí, tak jsme podle něj pěkně ve skluzu, doufám, že jí to nebudou chtít naočkovat všechno najednou.. Ale co jsem někde četla, tak očkování není v Anglii snad povinné? Tak snad se bude dát domluvit..
Účet v bance manželovi nějak vyřizovala londýnská kancelář, jen vyplnil nějaký papíry, když vidím, co je s tím za starosti, tak jsem ráda, že aspoň ten máme. Na to hledání bydlení máme nějakou agenturu mimo práci, tak snad najdou něco slušnýho, ale jsem ráda, že vím, na co si dát pozor :slight_smile:

Zatím kojím, ale nejpozději v polovině listopadu začnem s příkrmy, dívala jsem se, že v Anglii zřejmě neexistuje kojenecká voda. Z čeho dětem děláte kaši nebo čaj, z normální kohoutkový? A jakou značku příkrmových skleniček kupujete a jsou dobrý? Jsem lehce nervozní z toho, že to neznám... co mi tady doporučily kamarádky, v Londýně zřejmě neseženu :sweat_smile:
28. zář 2013 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denif 10 dní? Tak to už může být každým dnem :slight_smile: Tak ať všechno proběhne v pořádku :slight_smile:

@niky10 Gratuluju :slight_smile: Tak to budeš mít asi červňátko, viď? Naše taky měla být, ale byla nedočkavá, tak vykoukla už v květnu :slight_smile:
28. zář 2013 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denif tak to musis byt teda napnuta :slight_smile: Ja jsem to vedet "musela", ale napodruhe se uz snad udrzim :sweat_smile:
Jinak ja jsem tady zacala jezdit jen na prazdniny od 2000 a v 2005 jsem se tady prestehovala natrvalo...

@ebbinka jako vodu pouzivame prevarenou kohoutkovou a co se tyce sklenicek, tak bych nedoporucovala zadnou... Nedavno delali testy slozeni nejznamejsich znacek a nedopadly vubec dobre... Nejlepsi je domaci vareni - presne vis, co jidlo obsahuje :wink:

@niky10 gratuluju! :slight_smile:
28. zář 2013 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebbinka dekujeme :slight_smile: no podle tehu kalkulacky to vychazi na 28 kvetna, tak kdovi :slight_smile: no uprimne uz mam hlavu velkou jak balon ze vsech informaci tady.a pritom nic nevim. A mala je prvorozene?
29. zář 2013 v 01:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminy prosim kdy jste nahlasovali tehotenstvi zamestnavateli? A zvladali jste 1 trimestr ok?
29. zář 2013 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jeste sem se chtela zeptat jestli nevite jak je to s Statutory maternity pay?sem to nekde cetla :slight_smile:
29. zář 2013 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila Domácí vaření jsem plánovala, ale občas jsem to chtěla s těma skleničkama prostřídat.. tak asi radši ne :sunglasses:
Dáváš taky malýmu Vigantol (vitamín D)? Přemýšlím, jestli si mám nechat předepsat jeden navíc od dr. tady před odjezdem nebo počkat až dojde a dostanem ho tam..

@niky10 To věřím, měla jsem to taky tak :grinning: Ale ono se to postupně srovná. Jj, Elli je naše první mimčo, začátky byly náročný, ale teď už si spolu užíváme :slight_smile:
Já měla termín 31. 5 podle kalkulačky, podle průkazky nakonec 1.6 a narodila se 14. 5 :grinning:
30. zář 2013 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@niky10 Já byla až do 16tt na neschopence, takže u mě byl 1. trimestr náročnější, a i v práci jsem to proto musela říct brzy, ale pak už to bylo ok. Jinak nevolnosti a únava v 11tt přešly a nebýt hematomu, bylo mi fajn :slight_smile:
30. zář 2013 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila dekuju uz se nemuzeme dockat. ten konec se nejak tahne pomalu, ale snad se nebude nikde flakat a bude to brzo za mnou :slight_smile: ja to nikdy nechtela vedet ani manzel a vydrzeli jsme. jeste ze tu jsou jenom dva utz :slight_smile: hehehe
ja tu jsem uz od 2002 :slight_smile: prijela jsem na par mesicu naucit se anglicky :wink:

@niky10 ja jsem tehotenstvi oznamila v praci az v 16tt. musi se to tu rict asi do 20tt akorat ja uz jsem pak mela malinko brisko tak jsem nechtela, aby se to nekdo dozvedel nekde :slight_smile: mne nastesti nebylo spatne rano, ale uz odpoledne a hlavne jen co jsem prijela domu po praci mi bylo hrozne, ale nastesti jsem nezvracela ale myslela jsem ze umru :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak at ti neni spatne. ja jsem od toho 8tt - 16tt docela odpoledne v kanclu trpela, uz mi bylo tak divne :slight_smile:
30. zář 2013 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebbinka vy se stehujete do uk? jenom jsem to tu rychle procitala :slight_smile: tak at se vam tu libi :wink: taky bych rekla, ze z tech oblasti co jsi psala by byl Greenwich nejlepsi, je tam pekny park, blizko reka... tak jsem zvedava, kde skoncite :slight_smile: my bydlime na zapade a libi se nam tu. nikde jinde jsem zatim nebydlela. pracovala jsem v city liverpool street nee dalekko od London Bridge a dojizdeni ok :slight_smile: :wink:
30. zář 2013 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebbinka teda docela neurcite datumy :slight_smile: no ja uz mam uplou uniformu pres brisko a jde to uz jaksi videt.tak nevim.zase to nechci rikat uz v 6tt.ale jelikoz delam housekeepra tak mi to dela celkem zle tahat postele a zohybat se 7 hodin v kuse. Bohuzel jsem vic unavena a podbrisek boli :( me stve ze tady nelze jit na rizikovku ,zvlast kdyz uz mam po jedne revizi v 16tt :(
30. zář 2013 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denif Jo jo, stěhujeme, už příští týden.. Sama jsem zvědavá, kde skončíme :slight_smile: A jak dlouho jsi jela do centra? Ty vzdálenosti v Londýně jsou asi o něčem jiným než v Praze, co jsem zvyklá.. :slight_smile:

@niky10 Hmm, to je blbý když máš takovou fyzicky náročnou práci, jako těhotná by ses měla šetřit :frowning2: Chvíli jsem taky dělala housekeepera v USA a živě si vzpomínám, jak jsem byla zmakaná z převlíkání těch mega postelí a zvedání těžkých matrací. V UK neexistuje nemocenská? Nebo proč nemůžeš na rizikový?
30. zář 2013 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebbinka prave ze tady tehotnou povazuji az od 12tt a tehitenstvi neni nemoc,tudiz makat nebo neplacene volno.juu jak dlouho v usa?
30. zář 2013 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebbinka tak sklenicka jednou za cas urcite neuskodi - pri cestovani, nebo kdyz se proste nestiha - ale nemely by se pouzivat vylucne :wink: Tady je odkaz na tu posledni studii: http://www.bbc.co.uk/news/health-24013437 a docela zajimave pocteni je pak i tady: http://www.thealphaparent.com/2013/02/the-truth-about-baby-food-jars.html

Vitamin D malemu nedavam, ani zadne jine vitaminy (i kdyz health visitors to doporucuji :confounded: ). Ja i maly se snazime dobre jist a kazdy den chodime ven...i kdyz slunicko pokazde nepotkame :sweat_smile:

@denif tak uz to byva... :slight_smile: ja jsem tu po vysce taky prijela na max 6 mesicu...jeste si trosku uzit, nez se zaradim do pracovniho procesu... No a na druhy den po prijezdu jsem potkala manzela :grinning:
2. říj 2013 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebbinka tady Dcko rozhodne u dr nedostanes, kdyz uz, tak si ho koupis v lekarne, pokud nebudes nejaka socilane slaba silene s milionem pridavku. Na rocni prohlidce mi dala letak,z e mam davat Dcko, nedavam zatim. Jinak slunce na D neni potreba, jako aby palilo, staci denni svetlo, pokud zijes tady v normalni Evrope a ne treba naIslandu.

Jinak ja mam na ven pytliky Ella's Kitchen, Plum, Organix a pak od jednoho roku jejich jidla vkelimku, sklenicky zadne. Studie si prectu, ale ja koukam na slzoeni, v mych je jen ovoce, ci ovoce a quinoa, nebo zelenina s masem, zadne jine veci tam nejsou, nekdy voda. Neberu nic s pridanou soli, ci cukrem. Nic, kde je syr. A sleduji, jake maso tam je, veprove nedavam vubec, dlouho neplanuji, hovezi teprve davat zacnu.
2. říj 2013 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@niky10 A vidas jen midwife nebo i konzultanta? Se mnou gynekolozka resila, jestli mam jit na cosi jako neschopenku, ja tehdy nepracovala nebo jen nejak na zivnostak, takze jsem to neresila, byla jsem proste doma. Ale je to pitomy fakt tady.

@ebbinka vzdalenosti jsou jine nez v Praze, aot so se da resit dobrym vyberem bydleni k praci. Hlavne pokud u vas resite jen dojzideni manzela a ne vas obou na jiny konec mesta. Akorat ymsli na to, ze trasy metrem trvaji dele, klidne 3-4 minuty mezi zastavkami. K tomu v centru je metro hluboko, tak nekolik minut na vylezeni ven. Vse delsi. ja v CR bydlela stanici busem na Chodov, od zamknuti dveri jsme byla na Vaclavkau u kone za maximalne tricet minut, kdyz jsem sla na vybrany autobus. Ale jet tady stanici busem a osm metrem, tak jako to treba minut 40 se vsim vsudy. Ale fakt zalezi.

urcit enam napis a ptej se, az bduet eneco hledat uz konkretne. Dalsi vec, metro je casto rozbite, takze proste rano nejede a nahradni dopravu nenasazuji moc. Musis pouzit, co uz je k dispozici. Ale s tim se proste neda nic delat. Nejvic lidi nadavaji na Jubilee line a Central line, ale ona je to snad kazda :slight_smile:
2. říj 2013 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ten clanek na bbc mi prijde naprosto o nicem, tam neni zadny konkretni udaj, ktere jidlo, ktera znacka a co bylo spatne. Ale proletla jsem to, treba na druhe cteni napisou vic, ten druhy si doctu.
2. říj 2013 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek ja mam schuzku s mw az za 2 tydny.tak se pokusim nejak ziskat info jak docilit neschopenky.pac se fakt bojime o mimi :( a kdyz ne,tak hold neplacene volno,ale zas bychom byli v minusu....chjo
2. říj 2013 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@niky10 ja tvoji obavu uplne chapu, tchyne i svagrove mely rizikove. Tchyne musela bYt posledni dva tri mesice v nemocnici, celou dobu lezet, aby donosila.
2. říj 2013 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ebbinka od nas jsem brala vlak (rychlejsi nez metro) a na waterloo 15 min rychlym a pak jeste 1 zastavku metrem, ale to cele tak nejak 45 min nez se prejde, pocka na metro atd :slight_smile: coz jeste jde :wink: zalezi v kolik jedes :wink: tak at se vam tu libi ;)
@veronila juu hnedka potkala manzela :slight_smile:
@janinek jojo metra a jejich spolehlivost je kapitola sama o sobe :slight_smile: uz jsi zpatky v praci? tady je ta materska na prd ze, nee jak v cr holky vysedavaji i 3 roky doma :grinning: :grinning: :grinning:
@niky10 hlavne at jste v poradku. v cr je tolika holek na rizikovem, tam mi to prijde snad normalni a tady neznam ani jednu kamaradku, co by byla na rizikovym! ja kdyz sla na materskou 4 tydny pred terminem tak vsichni se divili, ze si beru tolika volna :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
2. říj 2013 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
me osobne taky prijde ze v Cr je to az moc prehnany... kazda druha na rizikovym. furt nejaky extra vysetreni a tak.. v Uk to berou s nadhledem.. jejich pristup se mi tu moc libi.. to ze se jde po porodu domu co nejdrive je uplne fajn. :dizzy_face:
2. říj 2013 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek