• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z okolí Jičína, Semil, Turnova, jste tu?

18. května 2012 
Ahoj, budeme se stěhovat, hledám nějaké maminy z okolí :slight_smile:
1. kvě 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já bydlím 6 km od Turnova a mám 9 měsíčního chlapečka:slight_smile:
1. kvě 2012 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@stavba Ahojky, a kde přesně bydlíš? My jsme tam právě před chvilokou vyslali taťku - 312 km daleko :frowning2: zítra tam nastupuje do nové práci a shánět nám nějaký byteček.
2. kvě 2012 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, jsou to Jenišovice, směrem na Jablonec nad Nisou
2. kvě 2012 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaleilah a vy budete bydlet v Turnově nebo kde?
2. kvě 2012 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@stavba Jé to kdyby jsme věděli :grinning: do měsíce se musíme stěhovat ze západních čech a nemáme kam, takže obvoláváme inzeráty a hledáme bydlení :frowning2: a teda nic moc, potřebujeme něco v Turnově, demilech, jilemnici, lomnici ... A jak se tam vlastně bydlí? Nevíš jak to tam je se školkama?
2. kvě 2012 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
dřív jsem Turnov moc nemusela, ale teď ho mám docela ráda. Je to odtud kousek do Liberce a v Praze jsi za 40 minut. No s bytama to je těžký. A jak je to se školkama zatím moc nevím, ještě se nás to netýká, ale snad se nějaké místečko najde:wink:
2. kvě 2012 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaleilah jinak v Semilech jsem bydlela 20 let a stačí:slight_smile:, práce tam není a je to odtamtud všude daleko, myslím do větších měst, není tam dálnice.
2. kvě 2012 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaleilah já bydlím v Plavech,to je kousek od ŽB a Semil a babičku máme v Lomnici....tady není práce a tam také...a kde má manžel tu práci?
2. kvě 2012 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rozarka65 no pořád tam máte víc práce naž u nás na západě :grinning: co jsem koukala na okolí, tak pro nás ideální :grinning: přítel bude pracovat ve slaný.
@stavba pro nás teda je to ideální místo, všechny města blízko :grinning: M.boleslav, Liberec, Jičín... tady na západě nemáme nic, takže jsme byli nadšený, hrozně se nám tam líbí :grinning:
2. kvě 2012 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaleilah no nevím,jak je to u vás na západě,ale tady když seženeš,tak taky musíš dojíždět...já jsem stále zaměstnaná,ale v Liberci,což nehrozí bez babiček...takže taky nevím,co budu dělat za dva roky...nejradši bych zdrhla zpátky.... :grinning:
2. kvě 2012 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rozarka65 tady jsme taky dojížděli, na to jsme zvyklí, 10-15 km je úplně samozřejmý, ale teď ke konci dojížděl přítel denně 70 km do práce, takže 140 denně a to už byl celkem mazec, jen těch peněz za naftu :rolling_eyes: třeba nám přijde normální dojíždět za prací těch 30 km ( i s cestou zpět 60km)
2. kvě 2012 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rozarka65 a můžu se zeptat, co děláš? Já jsem zdrav.sestra, te´d jsem se přihlásila na kurz pro duly, takže bych byla ráda i dula, vůbec netuším jaký bych tam měla uplatnění
2. kvě 2012 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaleilah Pracovala jsem jako vychovatelka v Jedličkárně...jinak mám jen obchodku a socku...tak to bude zajímavé....ale nebráním se žádné práci,hlavně aby nějaká byla...Jinak dobrý nápad...mimískové se rodí všude...:slight_smile: Jen netuším,kolik taková služba stojí a kdo na to má...
2. kvě 2012 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rozarka65 já jsem dulu u porodů měla, u prvních dvou. Platila jsem porpvé 3000, u druhého porodu 1000kč, měla jsem tu samou duličku :slight_smile: a ceny si každá dula nastavuje sama, já první porod platila ve dvou splátkách, hol prašule teď chybí asi všude :frowning2:
2. kvě 2012 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaleilah :slight_smile: Je to hezká práce a taky flexibilní...:slight_smile: Tady kousek od nás je dula, ve Smržovce...byla u mne jednou, potřebovala jsem poradit v kojení a úvaz šátku...:slight_smile:
2. kvě 2012 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rozarka65 šátkuješ??? já potřebuju poradit s úvazama na záda, sice jsem šátkovala i s prostřední, ale za pár měsíců budu potřebovat Matyho hodin na záda a nevím jak na to, trénovala jsem i podle videí na youtube a nikdy se nepovedlo :frowning2: a to trénuju po večerech i s Bubinou - Aduši plyšová kráva velkých rozměrů :grinning:
2. kvě 2012 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaleilah :grinning: Tak to ti neporadím, promiň...s druhým dítkem víc kočárkujeme (první byla jen nosící) a když potřebuji tak hodím do nosítka, je to rychlejší...:slight_smile: Potřebovala jsem poradit s "kolíbkou"...A navíc za chvilku začne běhat,tak mi uteče... :grinning:
2. kvě 2012 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rozarka65 a jak máš vlastně starý dětičky? mě moc kočár nebaví, protože starší chtějí venku ruku a já držim z klaždý strany jednoho a kočár tlačim břichem :grinning: tak je šátek pohodlnější
2. kvě 2012 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaleilah aha,tak to chápu... :grinning: Já mám 3,5roku a 10měs...a já jsem zas ráda za kočárek,protože většinou starší za ruku, druhou kočár a přidržovat kolo - odrážedlo a na zádech batoh...I když teď třeba na hřiště chodíme bez kočáru - je to zbytečné,protože v něm nechce být, musí všechno prozkoumat... :grinning:
2. kvě 2012 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaleilah Jinak u nás je hezky...je tu krám,pošta,MŠ,ZŠ,sjezdovka za barákem, jezdí tu vlak,bus...jen ta práce... :unamused:
2. kvě 2012 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj holky, s prací je to teď špatné všude si myslím. Pokud ale člověk je ochotný pracovat na 2-3 směny, tak má větší šanci něco najít. Spíš mě štve, jak se rozjely pracovní smlouvy na dobu určitou, to vlastně člověk nemá už vůbec žádnou jistotu. :unamused: Já měla ještě to štěstí, že po zkušebce mi automaticky dali dobu neurčitou, ale dnes to prakticky neexistuje. Pro člověka, který je mladý, zařizuje si bydlení a potřebuje i nějakou půjčku, tak to je na nic, protože banky nechtějí půjčovat těm co mají smlouvy na dobu určitou. Je to začarovaný kruh.
3. kvě 2012 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stavba No ochotná být můžu, myslím pracovat na směny...ale co s dětma,když babička je daleko?? Jak jsme to nakously tady,tak jsem potom o tom mluvila doma...no rozhodně,jestli za ty dva roky nenajdu práci,tak v žádném případě nemůžu dát výpověď v práci než něco najdu...asi se bude muset pořídit auto a děti budou muset jezdit s náma..a teď se do práce vrací hodně mamin po mateřské,tak se dokonce uvažuje o školce...třeba nezůstane jen u nápadu....no uvidíme,jak to bude...
3. kvě 2012 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 to je mi jasné, že s dětma směnovat jde jen pokud máš hlídání. Myslela jsem to tak všeobecně, že když už je nějaké volné místo, tak je to často v továrně na 3 směny. Já bych to taky vzít nemohla. Jednak kvůli hlídání a jednak kvůli sobě. Já bych si na ten rozházenej režim nezvykla, spát jednou v noci, jednou ve dne, to není nic pro mě, ale když by nebylo zbytí, tak by to člověk vzít alespoň na chvíli musel, no doufám, že až to bude aktuální, tak najdu něco max. na 2 směny, to se ještě dá. Jo a školka od zaměstnavatele, to by byl dobrý tah. Tak držím pěsti, ať to zrealizují. :wink:
3. kvě 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stavba poslední dobou lituji,že jsme na vesnici...kdybychom chvilku počkali...ceny bytů šly dolů...jenže jsme byli v podnájmu,to by nevadilo....ale garsonka,2psi a mimi - to bych neskousla...no chtěla jsem bydlet,tak bydlím...nesmím si stěžovat...někdo nemá ani to bydlení a je na tom hůř než my....
Joo,byl by to dobrý tah...ale neznám žádný ústav,který byl měl školku...ale všechno je jednou poprvé...:slight_smile:
3. kvě 2012 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 no my jsme se odstěhovali do klidné obce cca 1000 obyvatel, takže větší vesnice :grinning:, ale nelituju toho ani trochu. Ale jen proto, že to do větších měst máme opravdu blízko. Pár km je dálnice, takže je to v poho. Jinak bych na vesnici nebo dál od větších měst nešla.
3. kvě 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stavba taky cca 1000 obyvatel... :grinning: Jezdí tu vlak, bus...takže taky pohoda...jen ten čas strávený cestování...přítel je 3hod. denně na cestě...autem by to bylo rychlejší,jenže provoz je drahý...jinak jezdí v 5,15 a stejně to nestíhá do práce včas...a kdybychom jezdili do Liberce oba,resp. i s dětma...tak by to auto bylo nutností....Jinak je tu krásně, kolem samá příroda...ještě bych brala mini zahrádku... :grinning:
3. kvě 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, tak dneska jsme obvolali asi 40 inzerátů a NIC :stuck_out_tongue_closed_eyes: už mám depku a bulim, na netu je hromada bytů,ale bu%d předražený nebo obsazený :( a to zuřim taky, protože nechápu proč inzerát nesmažou, když je to obsazený už :cry: začínám být zoufalá. Naštěstí J. má v pondělí volno, tak přijede už zítra na celý víkend a holt vytiskneme letáčky a oblepíme okolí :grinning:
3. kvě 2012 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rozarka65 rozárko, vesnici závidim, a moc. To je můj sen, domek, zvěřinec a klid :slight_smile:
3. kvě 2012 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaleilah ahojky napiš mi co přesně sháníte, můžu se taky zkusit poptat u nás v okolí. Můžeš i do IP, jestli chceš:wink:
3. kvě 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@stavba sháním byt, jilemnice, turnov, vrchlabí, klidně i jičín, libštát atd, nejlíp bez realitky, vel min 2+1, ideálně 3+1, a cena do 9000 se všim, byt 2+1 tak max 7,5 tis :sweat_smile:
3. kvě 2012 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek