• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z okolí Stuttgartu nebo z Německa

10. července 2014 
Dobre ranko,
rada bych popovidala s Vami, co bydlite v Nemecku o zkusenostech - doktori, nemocnice, vitaminy atd... proste o vsem.
Tak aby to nebylo tak anonymni: mi 31 let, bydlim kousek od Stuttgartu a o miminko se cerstve snazime.

Krasny den xxx
21. lis 2010 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka303 ahoj, my bydlime u Frankfurtu a mame po dvou letem snazeni holcicku ... na gynekologa si nemuzu stezovat, resili jsme to pozdeji uz v centru .....
ja jsem barala jen kyselinu listovou s jodem ....
no a co se porodnice tyce, tak jsem naprosto spokojena byla, super lidicky a super pristup :slight_smile:
21. lis 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@schnucki, waw, po 2 letech :confused: ! Na listovku se taky chystam.
At Vam mala dela jen samou radost!
21. lis 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka303 Ahoj :slight_smile: Bydlime jizne od Stuttgartu (RT), po triletem snazeni mame kluka :slight_smile: Doktori super, zklamala jsem se jen v uniklinik s KiWu praxis, posleze jsem se vsak dostala k bajecnymu doktorovi se soukromym KiWu. Jinak porodnice spickova. Byla jsem moc spokojena, pece byla perfektni, nikdo neotravoval, ale kdykoli jsem zazvonila, byla hned nektera hebamme u mne. Pomohly s rozkojenim, do niceho mi nekecaly, radily, ukazovaly a rozhodne zadna z nich se netvarila, ze obtezuju. Ovsem ani takova porodnice nebyva pravidlem.
Vitaminy jsem brala od potvrzeni srdecni akce Femibion, protoze moje telo neumi kyselinu listovou zpracovat a ve Femibionu je primo folat.
21. lis 2010 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mmk: je, dekuju! v RT je myslim specialni Kinderklinik, je to tak? Vim, ze se tam dostal maly od kamaradky, ktery prisel na svet o 10tydnu drive. a strasne moc si vychvalovala jejich pristup a profesionalitu. Ale to byla asi Spezialklinik.?

Jejda, po triletem snazeni :frowning2: , to mi trochu nahani strach - preci nejsem uz nejmladsi :grinning: :grinning: .
Jak jsi poznala, ze Tvoje telo neumi zpracovat kyselinu listovou? Od doktora, nebo jsi mela nejake priznaky?
21. lis 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka303 Tady je primo oddeleni neonatologie, ale ty nejtezsi pripady jsou spis na neonatologii v Tübingenu. Tam si myslim, ze ten chlapecek tve kamosky lezel. Je to uniklinik. Ale pro nas to bylo jednodussi kvuli papirovani tady ve meste. Ta porodnice v Tü je prave spatne dostupna autem.

Nedelej si hlavu s tim snazenim, jsme s @schucki spis vyjimky :wink: Rok snazeni se porad bere jako standardni lhuta u zdraveho paru, tak se na tu lhutu nastav a budes jen mile prekvapena, kdyz to vyjde driv :sunglasses:
21. lis 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady by se bez listovky snad ani nikdo s tebou nebavil ...

mmmk ma pravdu, zacnou tu neco resit az po roce snazeni, to se fakt bere jako normal ....

jooo to jsme, vyjimky potvrzujici pravidlo :grinning:
22. lis 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to pevne verim :wink: , stale si rikam, nesilet, nemyslet na to.... :wink: , ale jak uz to holt, kdyz ty biologicky hodiny tikaj jako orloj :wink: . Objednala jsem si od Femibion Gratispackung :wink: , tak jsem zvedava. Nastuduju to co v tom vsechno je a kdyz to bude ok, pomazu pro velke baleni :grinning: .
Mate s nim nekdo zkusenosti?

@mmk: Tvuj chlapecek ma originalni jmeno! Libi se mi! :wink: To ale asi neni uplne nemecke, vid?
24. lis 2010 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka303 femibion brala kamaradka, koukni kolik je tak listovky aby jsi ji pak nebrala moc, myslim ze bude stacit jen ten femibion :slight_smile:
a s doktorem jsi se uz nejak bavila ze by jste chteli mimi?

joooo, ono se na to neda nemyslet, ja si pamatuju jak jsem kazdy mesic kupovala tehu testy :grinning: ... no ale pak jsem si rekla kaslu na to a sup :grinning:
25. lis 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ schnucki: kouknu na to, kolik toho ma - ale asi budu brat zatim jen ten Femibion - uvidime, jake baleni mi poslou :dizzy_face: . No ale jak se rika: darovanymu konovi na zuby nekoukej.
U Doc. jeste termin nemam - teprve jsem na konci rijna vysadila hormonalni antikoncepci (mela jsem rooooky ten hormonalni pflastr EVRA) a tak jsem si rikala, ze to zatim budu omrkavat. Dnes mi dorazila MS - skoro presne - po 30 dnech, tak to jsem celkem positivne prekvapena, ze to my zhormoneny telo :wink: jeste umi takhle i samo.
K doc. se chystam po novem roce :wink:

Hihi, ja si rikam, ze nebudu blaznit a stresovat se, ale ono se to pomalu neda, na to nemyslet :wink: . Uz jen tim, ze tady na konikovi me to "strahava do viru" :grinning: . Ale chci si - jak obe s @mmk - pisete, dat fakt nejaky ten mesic cas a nevysilovat. Teoreticky to zmaknuty mam, co delat a nedelat... jeste ta praxe.

Co mala, jak Vam to klape? Spinka, papa, nezlobi? Takovy zlaty, maly drobecek :wink:
25. lis 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka303 ja si prave myslim ze ma listovky dostatek, ze brat ji k tomu by bylo moc, ale uvidis :slight_smile:

ja jsem na tebe zvedava jak budes nesilet :grinning: ... to ja si taky rikala ze co, nejak to dopadne :grinning:

ja jsem po vysazeni ha mela ms pekne rozhazenou, i tri mesice jsem ji nedostala, rok se mi davalo telo dohromady, to jsme to i s doktorem resili ... ale v te dobe jsme se jeste nesnazili, takze to bylo v poho :slight_smile: ... takze me vzdycky prekvapi kdyz nekdo vysadi a hned je tehu, jako moje kamaradka :slight_smile:

s malou to klape dobre, mame najety system, koupani papani a do postylky ... akorat dneska nemohla vubec zaspat, je trosku nachlazena a na me taky neco leze, tak snad mi neonemocni, toho ja se u tak maleho stvoreni uplne bojim :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jak jsi se vubec dostala do nemecka?? ... a manzel je cech nebo nemec?? ... ja jsem strasne zvedava :grinning:
25. lis 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojda Schnucki,
uvidime, snad balenicko dneska dorazi, tak to nastuduju :wink:

Jejda, rok davat ms - to je sila. Ale holt do toho clovek nevidi, protoze preci jen nemuzeme ocekavat od naseho tela zazraky - roky to ladujeme hormonama a ridime to :wink: ... a pak to ma fungovat jo? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Fakt se divim, ze mi dosla ms presne po 30 dnech, protoze jsem taky cekala, ze si bude delat co chce, jako u moji segrusi.
No, tak snad to nastartujeme :wink: . Plodny dny mi vychazeji krasne na vikend v polovine prosince - no keeez by :grinning: .... ale jak si porad opakuju: NEPLASIT :grinning: :grinning: ... protoze uz plasim.

Jo, kolem nachlazeni se ted snad neda ani projit - je vsude kolem bacilu. Je to blbe obdobi - je zima, na kterou si teprv musime zvyknout, prevazne tma (zadny slunicko) a pliskanice se snehem :confounded: .
Drzim Vam palecky, at neonemocnite! Drzte se!

Jinak, ja jsem prisla do DE pred 12 lety jako Au-pairka (klasika :grinning: :grinning: ). Zustala jsem u rodiny skoro 2 roky, pak nahodou nasla praci a vizum mi tak nejak vychazelo (i kdyz to byla vzdycky ta nejhorsi vec, zadat o nova viza. Kdo nemecky konzulat v PRaze zazil, tak vi, co myslim) ... no a tak jsem tady holt zustala. Co jsme v EU tak uz je v pohode.
Manzela nemam :wink: , "jen" pritele. :grinning: Ale ja na to vdavani nejak nejsem - mam po jiste zkusenosti na to takovou alergii (nebyla jsem vdana, jen kousek pred tim). No treba se to zmeni, ale nehrnu se do toho. Ale s pritelem to myslim vazne, to jooo! :grinning: to je moje zlaticko, co uz nepustim :wink: . A neni to Nemec.. je to Francouz :dizzy_face: . Ale mluvime spolu nemecky, a jsme oba takovy "znemcely"
:grinning:
A jak ses sem dostala Ty? Za laskou, za studiem? ... ?
26. lis 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka303 Nejak jsem zapomnela sem kouknout :grinning: Kazdopadne ten gratipackung je jen malicka krabicka s cca 10 tobolkama. Urcite to ale objednej z nejake online lekarny, mrkni na nejaky idealo a podivej, kde to vychazi nejlip :wink: Tak jsem objednavala spoustu vitaminu a spokojenost a spousta usetrenych penez :sunglasses:

Mam tu ceskou kamaradku, co ma fr manzela :slight_smile: Ucuravam z fr. prizvuku v nemcine :grinning:
29. lis 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@schnucki Kojis jeste malou? Nejak nestiham a ty se taky neozves, potvoro :grinning:
29. lis 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka303 ahojik, no ja nejak na ms nespechala, tak me nejak nedrelo ze ji treba tri mesice nemam, no ale pak uz jsme tak nejak premysleli o mimcu tak jsem to zacala resit :grinning:
nemocny jsme, ja jsem nachlazena a mala ma rymu a kasle, ale horecky nema, spi normalne, no skoro normalne a ji dobre, takze to na zadne leky neni, ale nejak mi nejde odsavat tak premyslim o te odsavacce na vysavac :grinning:
jeeee, tak to je jak u me, ja prisla pred 5ti rokama taky jako au-pair, byla u rodinky dva roky, pak potkala manzela chvili pred tim nez jsem mela jet domu, no a tak se tu prihlasila na vysokou a zustala :grinning:
budes plasit, tomu se podle me nejde ubranit :grinning:
29. lis 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmk ahojik, moc se omlouvam ale nejak posledni dobou nestiham a nevim komu jsem se ozvala a komu ne, posledni dobou se snazim bejt aspon tady a na fb, protoze jak je nekdo jeste na jine strance tak ztracim prehled :grinning:

ja bohuzel nekojim, jsme na um ... jaksi se to vsechno pokazilo, hebamme uz nevedela co se mnou a kdyz jsem zjistila ze malou od sebe odpuzuju a ze ji mam u sebe jen kdyz ji kojim a to jeste s hruzou, tak jsme se rozhodli ze to ukoncime, bala jsem se toho ze co az bych byla s malou sama ... manza to i sam navrhl protoze uz nevedel co se mnou, jen jsem plakala ... trvalo mi se s tim vyrovnat, mela jsem pocit ze jsem spatna mama a ze jsem zklamala, ale jsme s malou v pohode a to je pro me dulezite ...
29. lis 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@schnucki Jej, to je skoda, ale tak co se da delat, malicka urcite prospiva i tak :wink: Nejsi prvni ani posledni, kdo nekoji, stane se. A hebamme se ti osvedcila nebo ne? A uz mate pro Jenni vyrizeny cesky rodny list?
29. lis 2010 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,
jsem tu po celkem uspesnem miminkovskem vikendu :wink:. Sice ne po "nasem" uspesnem, ale to teprv prijde.
V patek se me dobre kamaradce narodila dcerka Viluska a v nedeli se narodila me segre Laura. Navic jsme byli v sobotu na svatbe a protoze muj drahy s jeho prateli nacvicovali na posledni chvilku program, "prdli" mi znami do rukou na dobre 2 hodky malinkatou 2mesicni Pauline. :wink: byla krasna.... no ale neco na ty my cloumajici hormooony. :grinning:. Uz mam vypocitanou ovulku :wink: :wink:.... tomu uz se rika plaseni, ne :grinning:

@schnuck i: jsem zvedava na ten femibion, objednala jsem ho uz pred par dny a jeste porad nedosel :wink: .
Je, taky Au-pairka - to je celkem casta klasika :wink: . Ale super, ze to tak vyslo.
Netrap se tim nekojenim - ja vim, od me ne-matky to zni banalne, ale taky si myslim, ze to neni zadna veda. O vikendu na te svatbe (bylo to ve Francii) ta 2mesicni holcicka taky nebyla kojena, a proste to tak je a basta. Ta jeji maminka ( nase znama) ma jeste jednu 16mesicni holcicku, ktera je od svych 4 mesicu u nanny - takhle to tam ve Francii chodi a to ty maminy vubec neresi - odstavi kojeni, daji ty drobecky k chuvam na cely den a spatny svedomi neznaji. To se mi zda celkem marast, dat takhle male deti nekomu a propasnout ty jejich pokroky, ale oni to proste neresi!

@mmmk : :grinning: :grinning: ... joooo, neni nad nemcinu s francouskym prizvukem. Nekdy se z toho taky placam smichy. Je tu tady taky uz 13 let, ale gramatiku proste uz vzdal a pouziva jak chce. To znamena, ze mluvi super nemcinou, akorat psat dopisy/ emaily je celkem sila :grinning: . Hlavne ten "H-Ausfall" :grinning: - u nekterych slov je legracni, kdyz to "h" vynechava napriklad: (h)in & (h)er :wink: ... ale kdyz jednou prisel od kadernika a chlubil se jaky ma novy (H)aarschnitt, jsem se proste neudrzela.... Mame par takovych running-gag.
Muj cesky prizvuk nikoho tady nebere :wink: :grinning: , jako jeho :grinning:

Krasny tyden!
30. lis 2010 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka303 Bambul, promin, nezobrazilo se mi upozorneni. Nepis za prezdivku hned dvojtecku, ono to pak nefunguje :wink:
To se nedivim, ze s tebou cvicily hormony. U mne to bylo nejhorsi, kdyz jsme se snazili asi pul roku a kamosce se narodila holcicka a hned druhy den kamoska trvala na tom, ze ji musim navstivit v porodnici. Ani nevis, jak jsem se silene bala, abych te malicke neublizila :grinning:
Ten prizvuk bez tech H je obcas docela orisek. Kamoska Francouzka se me ptala "Bist du su aus?" Dalo dost vysvetlovani, nez mi docvaklo, ze je to zu Hause po francouzsky :grinning: V byvalem bydlisti na uni jsem kamaradila s jednim docentem Francouzem a on mi slibil, ze me bude ucit. No, dopadlo to tak, ze jsme spolu chodili kazdy tyden na kafe, mluvili nemecky s fr. prizvukem a on mi opravoval aksaaaany a rehtali se jako kone :grinning: Takze prizvuk 99%, francouzstina jako takova 5% :grinning:
6. pro 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mmmk ... Diky za upozorneni, jak to tady pouzivat :wink: .
Hihi, je to nekdy prca - muj drahy proste uz vzdal se zdokonalovat, protoze se domluvi uplne o vsem a na vsem, tak co si delat praci s nejaky der,die das - hlavne i proto, ze v praci to nepotrebuje (mluvi prevazne fr. + anglicky) a kdyz uz nekde mimo tu klapacku otevre, mu lidi visi na rtech a kazdej staci rec na Pariz, pinot noir a Champagne :grinning: .
Ja to ale (musim priznat) taky miluju, kdyz se v te reci teteli.

Holky asi mam mirny problem s Femibionem. Ten sam o sobe je ok, myslim, ale ty tabletky maji v sobe i vitamin C - a na ten ja reaguju blbe :frowning2: . Vyjel mi dost ekzem na krku. Jsem atopik uz od mala, ale mam to celkem v grifu, ale jakmile beru jakykoliv vysokoprocentni vitamin C, tak mi to jde prez kuzi zase ven. Skoda noo!
I kdyz jsem se celkem zhrozila, kdyz jsem si kupovala - 18 Euro na mesic - je pekna palka. Chce to se fakt po tom poohlidnout na netu, jak jsi uz mimochodem mmk psala :grinning:.
Musim se objednat na gyndu, at mi pan doktor poradi neco jiheno, zatim to doberu.

A jinak, doufam, ze bude tenhle tyden uspesny tyden :grinning: .... muj ovu-kalendar hlasi zelenou az do soboty :grinning: :grinning: :grinning:

Mejte se krasne - Schnucki, jak Vam je - jste zdravi?

Cauky
6. pro 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mmmk ... jeste k tem Tvym lekcim francoustiny, ja mam taky pocit, ze se franina stejne lip posloucha, nez mluvi :grinning:
6. pro 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka303 Kdyz kojeni nejde, tak se neda nic delat. Ale tady v okoli maminy se dost casto vymlouvaji, ze treba nemely dost mlika atd., ale to jsou v 90% kecy, protoze ony kouri, tudiz uz se proste nechtely omezovat. Ja teda doufam, ze i dalsi deti budu kojit, protoze mi to prijde neuveritelne pohodlne a porad to mam ve spravnem mnozstvi a teplote u sebe :grinning:
Femibion je poradna davka. Spis dokud nebudes mit pozitivni test, ber tu listovku nebo treba jen nejake obycejnejsi vitaminy pro prvni treba z DM. Pak az najed na femibion. S tim ekzemem nevim, ale kdyz te drazdi, asi to neni dobre. Treba ja ho brala hlavne proto, ze moje telo neumi rozkladat listovku a ve femibionu je primo ten folat, co je potrebny pro snizeni rizika vyvojovych vad.

Franina se mi bajecne posloucha jako kulisa. Treba rada posloucham Carlu Bruni nebo Les sans Cullottes. Ja ji moc nerozumim a nesnasim, kdyz jsem nucena to temer nic pouzit, abych se domluvila. Frantici nejsou pristupni konverzaci v anglictine :sweat_smile:
6. pro 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@schnucki Nejak to tu flakas :grinning:
6. pro 2010 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmk rodny list se teprv vyrizuje ... me vsechno strasne trva :grinning: ... ja rozhodne nejsem z tech, co nekoji pro pohodlnost a tomu kdo rika ze nekojit je pohodlnost bych jednu vrazila, at si zkusi kdyz se ti mimco probudi a rve hlady a ty jsi treba zapomela uvarit vodu a vse trva, to jsou pak mety a nervy :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... ale ja vim ze jsem udelala dobre ze jsem prestala kojit, mela jsem zacatek ty laktacni psychozy a to jsem to radeji utla ....

@bambulka303 ja si taky myslim ze nejdriv staci listovka a pak az budes tehu tak zkusit ten femibion, ten berou holky vetsinou v tehu :slight_smile:

jinak ja jsem mela ted docela problemy, proto jsem se tu dlouho neukazala ... ale ted uz snad bude lip :slight_smile:

ja bych teda rozhodne druhe rada kojila a doufam ze se mi nestane zas to co s malou :slight_smile:
8. pro 2010 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mmmk Muj Dr. ma do dneska dovolenou, ale v pondeli mu tam brnknu a objednam se - uvidime, jestli me jeste pred Vanocema vezme :wink: , (ale kdyz je ted po dovce tak odpocatej, mohl by) - a domluvim se nim, co presne mam brat. Zatim ten Femibion beru - nastesti se to nezhorsuje, i kdyz mi to vylitlo. Neni to zas az tak hrozne, spis to prekazi a obcas svedi, ale co bych nevydrzela, ze jo :wink: . No uvidime, pisnu, co mi rekne.

U nas to teda asi taky chvilku asi chvilku bude trvat - mam tento tyden ovulku ale stehujeme se (teda az za 2 tydny, ale dodelavame byt a zaciname balit), takze misto Vanocni pohody a snazenicka :grinning: kdyz uz se sejdem v posteli, tak padame za vlast a nemame chut na zadne snazenicko. Tenhle mesic to nevidim :grinning: . Ale nevadi, prijde to kdy ma :dizzy_face: .

Jojo, frantici a jina rec, nez franina k sobe moc nepasuji. V obchodech, na lyzich u vleku atd. se jinak nez fr. nebavi. Ale kupodivu jich kupa umi anglicky - bambulakovi kamaradi speakujou snad uplne vsichni a jeste k tomu tak perfektni anglinou, ze si obcas ani nezatnu :grinning: .... No stale doufam, ze kdyz budeme mit deti, tak se to s nima naucim - i presto, ze jsem blondyna :grinning: .

Nakoupeno, napecino, nazdobino? :wink: ... Mate pekny Weihnachtsmarkt in R.?
My tu nic moc, ale v okoli jsou hezke. Letos to ale flakam :wink:
10. pro 2010 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@schnucki Schnucki, lip bude! Aneb, jak rika kamoska: Bude lip, pac hur uz bylo :sunglasses: .
Doufam, ze je uz vse ok!

Krasny advent!
10. pro 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@schnucki Smarja, Schnucki, to je hrozny, no jeste zes tu hebamme mela :sweat_smile: A nevis, z ceho se ti to mohlo stat? Melas nejaky stres nebo nervy?
Mas pravdu, ze nekojeni je nepohodlny :wink: Obzvlast v noci a rano a furt mit nasterilizovany lahvicky atd. Navic ja silene nerada myju nadobi :sweat_smile: + furt sledovat, jestli je to spravne teploty, mozstvi... Z toho plyne, ze ja kojim z lenosti :grinning:

@bambulka303 Nebudes mi to verit, ale vcera jsme meli ceskyho Mikulase a seslo se nas tam snad 20 ceskych mamin a tak 30 deti :grinning: Neuveritelny :slight_smile: A poznala jsem tam par super bab. Mela jsem s nima jet dneska vecer do sauny, ale jsem zas jakasi nakrapana :confounded: Navic mladymu lezou zuby a jsem z nej teda dokonale fix und fertig! :rolling_eyes: Nastesti v noci spi dobre :grinning:
10. pro 2010 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka303 aby jste se nedivili a nemeli vanocni darecek :grinning: ... ale vim jak to myslis, my kdyz jsme se stehovali tak taky na snazenicko moc casu nebylo :slight_smile: .... tak to je dobry porekadlo :grinning:

@mmmk ja ani nevim jak k tou doslo, ale dost mi tvrdli prsa, v jednom jsem mela skoro zapal a pak uz jsem ho jen odsavala, mala nebyla schopna se prisat ... pak mi zaclo tvrdnout i druhe a mela jsem bradavky az do krve, takze tresy taky ... v jednu chvili jsem si nejak uvedomila ze malou odhanim a ze ji vidim jako objekt bolesti, ona se probrala a ja uz mela hruzu ze musim kojit ... tak jsem toho radei nechala ...

to mi nemluv, je to fakt nekdy na palici :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... kojit z lenosti :grinning:
12. pro 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojda holky, jsem tu zase, po dlooouhe dobe! Jsme prestehovani a ode dneska mame uz konecne i internet :grinning: !
A konecne se dostavame i ke snazeni, na to totiz vubec nebyl cas - a kdyz uz byl, mel drahy anginu :rolling_eyes: . Takze to tak asi nemelo byt .

A jak se mate Vy? @Schnucki co mala, vse v pohode?
@mmk - jak se mas? Jak je v Reutlingenu? Taky takova kosa?

A jaky byly Vanoce, kocky?

Prijdu ted casteji, slibuju

:grinning:
1. únor 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chodíte tu ještě některá? Měla bych prosím dotaz jak se žije v Německu hlavně ohledně syna. byla bych moc ráda, kdyby se tu nějaká dobrá dušička našla, děkuji :dizzy_face:

Monika
12. srp 2012 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monako3 Co te konkretne zajima? Pis do IP, prosim.
14. srp 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek