• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z okolí Stuttgartu nebo z Německa

10. července 2014 
ahoj holky, je tady jeste nekdo ze Stuttgartu? mirime do Leonbergu....
17. lis 2012 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nějaké maminky v okolí Stuttgartu.Ohlaste se :slight_smile: Bydlíme ve Waiblingenu cca 15 km od stuttgartu.Snad se tady někdo najde.
10. únor 2013 v 18:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinchen Najdi si na FB skupinu Cesi na Neckaru a pozadej o clenstvi. Nebo jestli nemas FB, zkus se mrknout sem http://www.dieraupenimmersatt.de/Tschechische%20Schule.html :wink:
19. únor 2013 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky maminky, je tu někdo aktuální v těhu?....:slight_smile:
16. kvě 2014 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, našla jsem tuhle diskusi a potřebovala bych poradit. Manžel bude mít asi možnost jít pracovat do německa. Já jsem momentálně na mateřské a v době případného manželova nástupu budu na rodičáku. S tím, že máme první dítě a chtěli bychom ještě další. Takže v podstatě pět let cca (šest) nebudu pracovat asi. Zajímá mě, co by jste doporučili za řešení v rámci pojištění, atd... Má se přihlásit v DE jen muž a já s dítkem být v ČR pojištěná a řešit vše v ČR (také dostávat rodičák) nebo se máme přehlásit do DE všichni?

Jednalo by se o oblast München/Ulm a my jsme momentálně z Milovic, takže víkendové dojíždění nepřipadá moc v úvahu (to nechceme ani jeden, jelikož je malá fakt malá ještě), bylo by to na to, v pátek večer přijet a v neděli odpoledne odjet :/

Jak se v Německu celkově žije. Stojí to za to, jít tam pracovat? Manžel má celkem slušnou finanční nabídku si myslím (ikdyž nevím běžné DE příjmy), doma v ČR to tak nějak zvládáme, ale na vyskakování to při rodičáku fakt nebude. Navíc by mě to možná už konečně donutilo si osvěžit němčinu (už neumím ani základy skoro)
10. črc 2014 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek