• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Olomouce a okolí, hledám kamarádku

10. července 2014 
Před 2 týdny jsme se s přítelem přestěhovali do Olomouce, je to sice krásné město, ale nikoho a nic tu neznám :frowning2: Začínáme 5.měsíc těhotenství. Hledám kamarádku na pokec, kafíčko nebo procházky,.. Je mi 20 let. Děkuju za odpovědi a přeju hezký večer:slight_smile:
6. črc 2014 ve 22:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenineek Ahujkyy :slight_smile: jestli budeš chtít tak se s Tebou ráda seznámím. Bydlím tu taky relativně krátce a nikoho tu neznám. :slight_smile: Bydlím 3 km od Olomouce, ale sem tam víceméně každý den. :slight_smile:
Předtím sem bydlela celý život u Prahy a rok v Brně. :slight_smile: Teď rok v Olomouci. Kamrádku tu zatím žádnou nemám. Znám pár známých od ,,už manžela" ale svou kamarádku sem si tu zatím nenašla a moc ráda bych tu nějakou měla třebas i nejlepší. :slight_smile: A kdyby byla těhotná nebo s mimčem tím íp aspoň by jsme měli společný zájem. Já mám tedy za 3 týdny rodit. Dost se bojím. Ani tady tu porodnici neznám tak mě to docela děsí. Odkud si? A co ráda děláš? :slight_smile:
9. črc 2014 v 00:15  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lenineek
@coreprincess tez jsem z Olomouce, tak muzeme pak na kavu. Mam 9 dni do TP.

@coreprincess ja budu rodit v prostejove, hodne me moje gyndr odradila od olomoucke porodnice. Kdyz jsem tam rodila prvni dceru, tak jsem nebyla nespokojena, ale spokohena vylozene taky ne. Ale vseobecne mam na FN Ol averzi.
9. črc 2014 v 07:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@simonceli je ahpj moc ráda se seznámím :slight_smile: A copak čekáš za dalšího potomka holčičku a nebo chlapečka? Moc ráda se s někým seznámím. Nikoho tu pomalu neznám a se špuntíčkama už vůbec :slight_smile:
Já jsem právě z Křelova. Bydlím tady necelý rok. Nevěděla sem kam jít rodit a když je tadyta porodnice nejblíže tak sem to nechala na ,,doktorech" byla sem se tam podívat. No že by se mi nějak extra líbila to ne. Ale snad to tam semnou zvládnou nějak. Hrozně se porodu bojím :( Té bolesti
9. črc 2014 ve 22:40  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@simonceli
@coreprincess ol porodnici taky nedoporučím :grinning: ikdyž toto je jiné téma že :slight_smile:
porodu se neboj :slight_smile: to zvládneš :slight_smile: zas taková hrůza to není...
9. črc 2014 ve 22:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenineek snad se Ti zde bude líbit :slight_smile: teda líbí vlastně...ve 20 jsi mladá maminka, ježiš, si připadám nějak staře :grinning:
9. črc 2014 ve 22:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@barinkas jaké má mínusy? at to muzu pozorovat :slight_smile: no ja se bojim, že me nechají trpět. sem hroznej bolestnínek. bojim se, že na mě nezabere epidural a že i to píchnutí bude bolet. ale spíš to, že nezabere a že na mě budou třebas nepříjemní. když budu vyšilovat, že budou spíš zlí než aby mi pomohli a uklidnili mě. nejradši bych snad císaře jakej mám strach. (ale toho se bojím taky nikdy sem nebyla ani na sebemenší operaci)
9. črc 2014 ve 22:51  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@coreprincess mně právě epidurál tam nezabral... nebo to Dr. píchlo blbě, to bohužel nevím :frowning2: Ale bolelo to jak čert, takže kdybych rodila znova, tak bez epiduralu...Píchnutí by měl být jen tlak, no mě to bolelo, takže nevím...
Ty bolestínek, neříkej :slight_smile: tetování nebolí? Z toho bych právě já měla hrůzu :grinning:

Ono je to možná i o tom, zda máš štěstí na sestru či jak se tomu říká, porodní asistentka. Já měla babu nepříjemnou. Moc se nevěnovala, přítel pro ni musel lítat, spíš jsem ji obtěžovala mně přišlo. Nepříjemní nebudou, to zas ne, ale prostě já měla možná smůlu.

Pak na poporodním setry milé. Na noc když chceš, si vezmou mimi k sobě na sesternu, což je fajn.

Ještě mi vadilo, že po porodu Ti mimčo dají jen na břicho na chvíli a pak ho vidíš až na pokoji. Dost dlouho jim to trvalo. Takže první kontakt nic moc.
9. črc 2014 ve 23:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@coreprincess Mám skoro 5-ti letou holčičku a teď čekáme, až na nás vykoukne kluk. Porodu se neboj, tě natolik zaplaví adrenalin, že to bude ok. Já si epidural nenechala dát, mám z toho docela strach a nechala jsem si v injekci píchnout jen dolzin v malé dávce. Bolesti se daly vydržet. Přítel si nechal vysvětlit monitor nad jakou hodnotu jsou bolestivé kontrakce a vždy mě rozdýchal. PA chodila jen sporadicky a posílala jinak mediky, i když jsem podepsala papír, že si nepřeju, aby kolem mě lítali medici. Což pak musel Radek zasáhnout a PA to pak ocenila "milým" chováním. Rodila jsem v noci, tak jí to asi vadilo. Doktorka co byla u porodu, byla pak taková docela rázná, ale v pohodě. Po nástřihu mě zašívali, ale teda místo toho, co mě měli umrtvit, tak mě umrtvili nohu. A že to není možný..... a šili mě do živého, pak mi to dost oteklo a tak a prvních 14 dní bylo pro mě peklo. Oddělení šestinedělí, tam mě sestra řekla, že jí mám vždy zavolat, jak budu potřebovat do sprchy a nebo na záchod, já jen sundala nohy z postele, tak jsem omdlívala, tak aby se mě nic nestalo a když jsem volala, že potřebuju pomoct jít na záchod, tak mě řekli tak běžte a když se vám něco stane, tak ať nás druhá maminka zavolá. No je to asi hlavně o lidech.

Já jinak bydlím asi 10 minut od centra.
10. črc 2014 v 07:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@simonceli tak s těmi mediky jsem to měla stejně, je fuk co podepíšeš, stejně tam chodí za Tebou.. ale ke mně chodila milá holka, sice málo, ale byla příjemná, takže jsem to nechala.. kdyby jich tam bylo více, tak bych je vypakovala teda...
Jsem měla taky velmi "milou" PA :grinning: možná to byla ta samá :grinning: kachna no...
Šití taky nic moc... šila mladá holka, občas píchla do živého a to teda bolelo hezky.. sice se furt omlouvala, ale no nic.

Na tom poporodním to je teda síla, co Ti řekli.. uff.. mně bylo naštěstí dobře, jsem už druhý den si šla vyjít schody... sice jsem měla co dělat, ale prostě jsem chtěla pohyb.. aby si tělo zvyklo znova...
Setry byly OK, většina milá, jen moc neřešily kojení.. jsem s tím měla problém, malá nechtěla, vždy mi jen řekly, že asi ještě nemá hlad... haha...
10. črc 2014 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@barinkas me se u siti ani neomluvila, ja tam knucela jak to bolelo a ta co me sila rekla : to vas nemuze bolet, mate to umrtveny. A kdyz jsem ji rekla, ze ale necitim nohu, tak jen rekla : to neni mozny. No tak pro me to byla jasna volba. Chtela jsem rodit v STBK, ake tam bude minimalne do 22.9. zavreno co mi rikala moje gyndr. Tak Prostejov to jisti. Sice na dalnici je to svedene do jednoho pruhu a ve meste se to taky trochu opravuje a objizdi, ale pojedeme po stare, kdyby nahodou.
10. črc 2014 ve 14:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@simonceli myslím, že to stihnete.. sice je tam jeden pruh, ale co my tam včera jeli, tak v pohodě, ovšem otázka, kdy pojedete :slight_smile:

Mně se holka omlouvala, pamatuju si jen křestní jméno, Tereza, tak to asi byla jiná :slight_smile: hodně mladá, teda aspoň tak vypadala...
Bych taky do Ol nešla znova ani náhodou...

Město je rozrýpané, to jo, mně přijde, že se zde furt něco opravuje, jen to není pak moc vidět :grinning:
10. črc 2014 ve 14:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@barinkas jak rikas - furt se opravuje a neni to pak videt. U nas pod barakem maji roztahane veci a prechodne dopravni znaceni a tyden se uz neukazali. Preskladavaji kostkovou cestu, ale i s temi propadlymi dirami, co v ni byly.

Holky jinak kdyby jste vedely o nekom, kdo by chtel obleceni na holcicku tak od roku do 5 let, tak dejte vedem. Mam toho hromadu. Drtiva vetsina jsou znackove veci. Jsem to po dceri vse skladovala a malej to nosit nebude. ZA par korun. U nad v rodine je dcera nejmladsi holcicka, tak po nas nema kdo dedit. Temer vse jsme kupovali nove.
10. črc 2014 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, zatím jsem z prahy ale po porodu, který mám v září se budu stěhovat k Olomouci a ráda bych se také s někým seznámila :slight_smile: Sice nejsem tak mladá ale bude to náš první přírůstek.
10. črc 2014 ve 14:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek