• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Prahy 6. Popovídáme si?

25. srpna 2013 
autor
ahoj rossib jeee dakujem velmi pekne si zlata :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: no zvladam to docela dobre s malou mi troska pomaha aj tchyne som hrozne rada ze je tu s nami lebo co manzel je od rana do vecera v praci inak by som bola cely den sama doma keby tu nebola tchyne. no kenecne mi teraz Leuska zaspala lebo od rana nic nespala. no aspon mam chvilku volneho casu ale inak je to poslusne dievcatko zatial .........som zvedava ze dokedy jej to tak vydrzi :grinning: :grinning:
18. bře 2008 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
majko, 2 měsíce :grinning: třeba ne, třeba dýl, Sofi od třetího měsíce přes den nespí, naučila se to až po vánocích :confounded:
18. bře 2008 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes teda bylo počasí.... Ani jsem nešla ven - nějak jsem nevystihla dobu, kdy jít.
Míry od dr: V osmi měsících 6700 gr a 66 cm :slight_smile: Prostě drobek :slight_smile: Po tatínkovi :slight_smile: Já měla v jejím věku 10 kg :slight_smile:
18. bře 2008 ve 21:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo, drobeček :slight_smile:
naše měla v 8m 8400 gr a 73 cm :confused: ale dnes jsme byly na 10m a měla 8600gr a 74cm, takže už toliko neroste
18. bře 2008 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo, no já doufám, že nám se ten růst ještě nezastaví. že ještě chvilku poroste :grinning: Ale zase to má výhodu, když ji nosím, není tak těžká. V tomhle lituji Mem! :sweat_smile:
18. bře 2008 ve 21:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky !

Pet: super míry, taky bych chtěla :slight_smile:, máš pravdu, že nošení naší slečny je náročnější :slight_smile:, zas bude muset asi dříve šlapat sam, protože ji maminka neunese :slight_smile:, dobrý je ten šátek, teď ho hodně oceňuju, když máme chovací náladu, tak se tam ta váha dobře rozloží
ale jste šikulky, hlavně, že je zdravá a spokojená holčička

majko: ona bude hodná neboj, ale mně Ema taky přes den moc nespí, 2x 45 minut dopo, pak v kočarku a ještě 45 minut před koupačkou. Jak spí celou noc, tak přes den nepotřebuje. Ale to ti všechno sama ukáže, jak to chce

Já venku byla, v chumelenici, měla jsem tu mámu, tak jsem vyřídila malé nákupy a máma vozila venku. Vydržely jsme to 1,5h s pláštěnkou. Ale upřímně, kdybych nepotřebovala, tak dobrovolně ven nejdu :slight_smile:)))
18. bře 2008 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
peti, markétka je strašně hezká :slight_smile:
19. bře 2008 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ó, děkuji za pochvalu Markétky. Vyřídím tatínkovi, že je šikula :slight_smile:
Ale ony všechny děti jsou pro nás krásné! A to naše je jisto jistě to nejkrásnější :grinning:
Majko, jak se máte?
Tohle počasí je pro Vás dost děsný viď? To já bych s novorozeným mimčem do téhle kosy asi nešla.... Je tam fakt hnusně.
A co ty? Už je ti po císaři lépe?
Mem: tak co půjdeme tedy ven? Ráno to vypadalo jak bude krásně a teď... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jak se ti chce. Já teda byla i včera ale asi jen půl hod. Není moc o co stát.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No ještě máme 3 hodiny - tak uvidíme :slight_smile:
A co naše těhulky?! Jak vy se máte? Doufám, že je vše ok!
Jani - už víte co čekáte?
U nás v měsíci (červenec 07) je už jedna zase těhulka! Vzali to hopem šikuly! Tak trošku závidím - a mooooc jim to přeju. Mít dalšího sviště :slight_smile:
Mějte se a napište!
Zdravím všechny a Markét všem přeje pohodové velikonoce (viz album) :grinning:
20. bře 2008 v 09:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě pro Majku: Markét nám spinkala celou noc do konce 4. měsíce - pak se začala budit po hodině a půl. A to trvalo do šestého měsíce. Ale ty dva měsíce jsem chodila jak mátoha! A některé holky to tak mají od začátku. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Chudinky :pensive: .
Přes den spinkala cca do třetího m. Pak se to nějak odnaučila a teď už zase chrupákuje i přes den :grinning: To je najednou zase času! :grinning: :grinning:
20. bře 2008 v 09:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,No já ještě nedočkavě čekám na 2.4.na 3D utz konečně se snad dozvíme copak to bude :grinning: jinak bříško od 23.tt začlo moc rychle růst,Vy se máte,že máte už porod za sebou já se toho trochu bojím :grinning:
20. bře 2008 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj peta ja som teraz prisla domov boli sme pri doktorke tak sme podrastli o 2cm vaha sa nam vysplhala na 3650g a inak je vsetko v poriatku. no ja sa mam tiez v pohode len este ma to brusko sem tam boli napriklad pri chodzi alebo ked napinam svalstvo ked sa trepem s malou a kociarom vonku alebo dnu do baraku ten vchod to je hrozne aj napriek tomu ze byvame na prizemi.no nic ja uz idem Leuska sa zacina budit tak sa majte zatim papa
20. bře 2008 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
peti, já jsem jedna z těch chudinek, co se dnešním dnem 10 měsíců nevyspala :stuck_out_tongue_closed_eyes: noci, teď co 3 hodiny vzhůru, když rostou zuby, i po hodině...
jsem upracovaná, chci domů,ale mám toho moc :angry:
20. bře 2008 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak jsme s Pet nakonec vyrazily, bylo celkem dobře, svítilo sluníčko. Doufám, že se brzy potkáme se všemi, třeba někdy příští týden.

majko: to je dobře, že je ti lépe, uvidíš, že každý den se to bude zlepšovat. Je super, že přibáráte a rostete. Ono se to včechno poddá až se fyzicky zlepšíš, alespň já to tak mám, nevěřila jsem jakej je vlastně porod záhul

sylv: to je mi tě líto, já patřím k těm štastným se spavými miminkami, zatím, třeba se to taky zlomí jako u Pet

ros: no počkej, jak teprve bčicho poroste, teď to teprve začíní být vidět. napiš pak co mimís bude, až budete vědět :slight_smile:

mějte se pěkně
20. bře 2008 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mem už sem vše napsala. Venku to bylo skvělý :slight_smile: Měly jsme štěstí i na počasí :slight_smile:
Předběžně jsme se domluvily zase na příští týden na čtvrtek, pátek. Přidáte se?
Majko: uvidíš, že každým dnem to bude lepší... Mně to trvalo tak měsíc až dva než jsem o jizvě nevěděla. Teď je to úplně ok! Leuška krásně roste! 2 cm za 2 týdny - šikula :wink:
Sylvar: Tak to tě teda vážně lituju! Ale věř tomu, že se to brzy změní - začne běhat a bude tak utahaná, že bude spát celou noc :slight_smile: Gratuluju také k prvním kulatinám :slight_smile: K 10 měsícům :slight_smile:
Rosib: porodu se neboj! Já to mám stále jako nejhezčí zážitek! Není den, abych no to nevzpomínala! (Ale já jsem magor - na porod jsem se hrozně těšíla :grinning: :grinning: :grinning: )

Mějte se, přes víkend tu asi určitě nebudu... Budu si užívat manžela :sunglasses:
20. bře 2008 ve 21:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, nemohla byste mi nektera poradit nejakou dobrou detskou doktorku v okoli Praha Repy? Diky
21. bře 2008 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, přidávám se. Jsem z Prahy Řep...bohužel žádnou dětskou doktorku neznám. Ale potřebovala bych taky poradit. Chtěla bych začít cvičit v těhu, ale na Praza 6 jsem nic nenašla. Nevíte někdo o nějakém těhu cvičení?
25. bře 2008 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

všechny vás zdravím a mám radost, že se tu objevují i Řepy :slight_smile:
Jitu, těhu cvičení ti neporadím, přiznám se, že zatím nikam nechodím... Kdybys chtěla, můžem něco podniknout, jsem taky z Řep.
A ještě dodatečná gratulace Majce a Leušce :slight_smile:
25. bře 2008 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé ahoj Acid,

to je paráda :slight_smile: A už jsi někde zaregistrovaná na porod? Já jsem si četla na stránkách Motolské nemocnice, že registrujou po ukončení 12 týdne a nebo v případě screeningu v I. trimestru. Na to jdu v pátek, ale věřím, že bude vše v pohodě.
A už víte co to bude?
26. bře 2008 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jitu,

já jsem registrovaná v Motole. Vybírala jsem mezi Motolem a Krčí, kde rodila ségra, je to tam vcelku fajn a není to tam podle mě taková "hromadná" výroba :slight_smile: Nakonec zvítězila varianta co je blíž... Ale trochu mě dorazil ten přístup u registrací, sestra byla strašně nepříjemná, pomalu mi neodpověděla na pozdrav, na chodbě mi vyrvala průkazku z ruky a zabouchla se za dveřma a já tam venku stála jak trubka :frowning2: Ještě mezitím vylezla a stihla vynadat těhulce, co tam byla přede mnou... Jen doufám, že to tam takhle na porodnickým nefunguje standardně... :frowning2:
Holky, pokud byste měly s Motolem nějaké zkušenosti, klidně písněte.

Jinak Jitu, my se necháme překvapit, co to bude :slight_smile: Tatínek by to teda rád věděl, ale to má smolíka, leda že by šel se mnou a na tý televizi si to vykoukal :grinning:

A kde máme ostatní? Kam jste se všechny ztratily?
26. bře 2008 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
já nějak nestíhám přispívat, nějak se mi to tady i s prací nakupilo

Zítra jdeme s Petmarket ven, tak doufám, že nám zase vyjde počasí a mineme vánici :slight_smile:

Majko, jak je ? zvládáš dobře ?

Acid: v Motole rodila moje kamarádka, prý celkem dobrý, pouze konstatovala hodně nemocniční přísný režim :slight_smile: . Z kursu pro těhotné jsem zase slyšela od lektorek, že jsou spíše klasičtí při porodech, bez porodních plánů, spíše nediskutují a rodí apod. , ale že profesionální. Ono taky záleží na jednotlivých doktorech a to všude. Zase i v těch kursech měly holky dobré zkušenosti s přístupem apod.
26. bře 2008 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Acid,

takže se mám při registraci na co těšit :unamused: .
Já jsem na Motol slyšela spíš dobrý věci. Rodilo tam spoustu mých kamarádek a všechny byly spokojené. Až na jednu, která měla při porodu mediky a špatně jí zašily a musely jí to předělávat, protože měla strašný bolesti. Takže porod chci asi bez mediků.
Já bych zase chtěla vědět co to je. Manžel řekl, že to nechá na mně. Ale ještě nejsem úplně rozhodnutá.
27. bře 2008 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj mem: ja sa mam docela fajn. no az nato ze Leuskina babka a teta ju naucili na ruky. teta ked k nam pride tak pocely cas malu drzi na rukach az pokial neodide :angry: tak sa naucila na rukach byt a ja sa idem s toho zblaznit teraz ked som s nou sama doma nemam ani chvilku casu :wink: ta nepobude ani minutku sama. no a ked zasinka tak ju odnesiem na postel lahnut a ja si idem nieco porobit lenze tolko co pojdem odnej prec po 5 min. zacne mrncat. takze nemam cas na nic ani v klude si vypit kavu :unamused:
no a inak ako sa mas ty?

jeeee pekne vytam jitulku a acid ze sa pridali medzi nas :slight_smile: :slight_smile: :wink:
27. bře 2008 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Majko!
Koukám, že máš doma veselo, ale neboj, je ještě brzo na nějaké rozmazlení! Prostě tě teď jen víc potřebuje. Vše se srovná. Pokud na to máš nervy, zkus ji postupně pokládat samotnou pokaždé na delší dobu - a ona se to postupně naučí. Ale já myslím, že je ještě brzo na to, aby byla rozmazlená. Je teda zvláštní, že nechce přes den sama spinkat, ale i to se zlepší! A co v noci? Spinká ti?
Rády tě uvidíme někdy na procházce. Má být už hezky, tak někam vyrazíme. S Mem chodíme a je to moc fajn!
Měj se pěkně, pevné nervy a neboj, ono se to určitě brzy zlepší!!!

Jitulko, Acid, já vám s dr. nebo se cvičením v Řepích neporadím. Já sama nikam cvičit nechodila a dr. mám na Břevnově.
Já rodila v Podolí, takže ani s Motolem Vám neporadím. Mějte se a přeju klidné těhulkování!!!!!!!!!!
27. bře 2008 v 19:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj peta: no v noci mi zatial spinka pekne poriadne zaspi o 22.00 a zobudi sa az kolo 3.00 a spinka az do rana do 6,7,8 hod. no kedy jak sa budi. ale je to v pohode lebo v noci iba raz vstavam k nej. dneska asi nemala svoj den taka vseliaka bola ale k veceru sa uz ukludnila. no a teraz je este hore sa jej niejako nechce spinkat :slight_smile:

no to by uz bolo nacase aby sa uz konecne oteplilo :angry: :slight_smile: :slight_smile: aby sme mohli ist vonku na dlhsie a mohli sa pridat k vam :slight_smile: :slight_smile:
tak sa zatial majte dobru noc :wink: :wink:
27. bře 2008 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majko: no tak to ti spinká moc hezky. Alespoň že v noci si odpočineš. Uvidíš, to se upraví. Tenhle víkend má být údajně krásně. My někam vyrazíme s manželem - možná že na brusle na Ladronku, tak třeba se tam potkáme... :slight_smile: Já Markétku už třetí den učím na nočník a musím se pochlubit, že zatím vždy úspěšně! Tak z ní mám radost! Už se těším, až sundám z kočárku fusak, vyndám ji z kombinézy a budu ji moct dát jenom tepláčky a vyrazíme. To bude skvělý! No snad už brzo!
Mějte se !!!
28. bře 2008 v 10:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, koukám, že tu řešíte i porodnice! No já mám dilema asi Motol nebo Apolinář. Líbí se mi fotky z Podolí, ale zdá se mi to odsud krkolomné s dopravou a kdyby třeba nebylo auto...
jinak, vypadá to, že se budeme stěhovat - hrozně daleko teda z Břevnova...až na Petřiny :slight_smile: takže do Motola ještě blíž než teď, ale nějak se mi tam nechce :slight_smile: u apolináře máme strýce na novorozeneckém, ale cesta taky nic moc...
28. bře 2008 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminy,jak se máte??Tak ve středu už konečně na ten 3D :grinning:

Tanuki:Já jsem si vybrala Apolináře i když nám to tam potrvá 45minut,v Motole co jsem slyšela jsou dost nepříjemný a Apolinář by měl bý lépe vybaven pro mimča,posílají tam i předčasně narozené mimča tak to mě přesvědčilo ještě víc :grinning:
28. bře 2008 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
no Motol zas operuje všechny problémy, jsou špica :slight_smile: mě nejvíc trápí to, že partneři můžou být až na porodním boxu a né už na přípravě, to mi přijde fakt děs. Snad jen Podolí to má tak, že tam může být partner pořád???

rossib a kam se chodí v Praze na ten 3D? Vy nechcete vědět pohlaví nebo to bylo nerozhodné? :slight_smile:
28. bře 2008 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tanuki:Mě poradily holky z červencovek,že ve Vodičkově ulici je nejlevnější 3D jinak stojí kolem 1200,- to dělají v Podolí,mi chceme znát pohlaví právě ve 20tt na utz nebylo nic vidět tak jsem se objednala na ten 3D,že to nahrajou i na DVD plus foto
31. bře 2008 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, po dlouhé době jsem zase tu :grinning: Mám toho strašně moc do školy :frowning2:
Maruško - moc gratuluju, od té doby jsem tu nebyla.
tanuki - pospěš z rozhodováním. Holka od nás objížděla minulý týden Prahu a hledala porodnici kde ji vemou. Má termín koncem září a všude bylo plno. Ani netuším kde ji nakonec vzaly ale Podolí, Apolinář i Motol má plno. Možná bude ten tvůj termín lepší. Já mám termín posunutý na 14.7. :slight_smile:
31. bře 2008 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek