• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Prahy 6. Popovídáme si?

25. srpna 2013 
Janakropackova:A jakou máš vybranou porodnici??Já mám druhý termín 13.7. :grinning:

Tanuki:Registrace po telefonu bývá v 16tt
1. dub 2008 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na motol se musí osobně :wink:

Já mám jako nouzovku Motol, ale chci do Příbrami. Rodila jsem tam toho staršího lumpa a bylo to tam super. No a hlavně tam mám kamarádku na novorozeneckém a díky příjmení tam mám takovou malinkatou tlačenku :wink: . Hlavně se mi moc líbylo to, že manža byl se mnou od začátku až do konce a vše se odehrávalo na uzavřeném příjemném pokoji. Chodím tam i na kontroly a mám tam i svého doktora. Prostě i když je to hodina cesty tak to snad zvládnu :slight_smile: Spíš si říkám, že pokud neporodím s toho blázince okolo státnic a zkoušek tak už zvládnu všechno. Státnice mám 2.6 a poslední zkoušku mám 30.5. udělali mi to snad schválně.
1. dub 2008 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přítel je z Příbrami,ale přestěhoval se zamnou do Prahy,trvá to tam hodku to já bych se bála,že to tam nestihnu :grinning: ale psali o té porodnici nedávno a vypadala dobře
1. dub 2008 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak pořád ještě mám nějaké možnosti - Apolinář v 15.tt, Bulovka ve 20.tt a Vinohrady v 36.tt :slight_smile:

Jano a jak jsi zvládla studium s Kájou? nás čekají krom tohohle ještě 2roky na VŠ, naštěstí tatínek taky, tak má v plánu se děťátku věnovat na 100%, snad to ěnjak zvládneme- babičky mají do důchodu ještě pár let a prababičky se na hlídání něčeho tak malého už necítí...

ach jo, já už byla rozhodnutá pro Motol, ale jsem zas nahlodaná až znechucená... přítel mi říká, že si mám vybrat jednu prioritu a podle té se rozhodnout, ale pro mě je novorozenecká péče i tatínek u porodu prostě děsně důležité.
1. dub 2008 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tanuki, no mě je 23 a tak studuju stále a pořád, celou dobu co jsem na MD. Kajka se narodil první týden přednášek, ale šlo to. Manža se mnou , dokud malej nechtěl pít odstřkané z flašky, jezdil do školy a staral se o něj na kolejích (máme tam uni hotel pro dálkaře). Školu jsem měla jen pátek, sobota. Na zkoušky na mě čekali v autě no a pak se manža naučil krmit a tak jsem v pátek odjela a on se staral, mlíko v ledničce a mrazáku a jezdili za prací. Naštěstí manža je kancelářská krysa, ale spíš tak, že si ho lidi volají, když něco nezvládají a tak věděli, že pokud přijede v pátek a nebo sobotu tak jedině s mrňousem. Šlo to takto do cca 15měsíců, pak už začal být malí hlučný a vyžadoval společnost a taky jsem se přiotrávila vracejícím se očidem uhelnatým a byla jsem v nemocnici. V té době nám ho vzali do soukr školky a tam chodil, když bylo potřeba, až do doby než ho vzali normálně. Sice to není levná záležitost, ale hold co se dá dělat.

My babičky a dědečky taky na hlídání nemáme. Naši jsou mladí a na moravě a tcán má krám, který je pro něj vším a o takového špunta se bál starat. No a tchýně, tak ta jako by ani nebyla. ( jsou rozvedení) za celou dobu nám nikdy nepomohla ani radou.

No tatínek si to zopakuje, pokud udělám státnice, tak pokračuju dál a to už bude teprve pro tatínka záběr, ale co, ať si to užije :slight_smile:
2. dub 2008 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to do miminkování jdete teda naplno :slight_smile:
Nám je oběma 23 a studium je jen denní.
Tlučou se ve mně 2verze, zda přerušit, že ten první rok je nejdůležitější...ale co se týče dodělání školy, nic by to nevyřešilo,akorát bych z toho třeba vypadla a byla líná se vrátit, takže mám v plánu být doma a hned jak to půjde začít chodit na dopoledne do školy a nějak to lepit s absencema mýma a tatínkovýma a zaplaceným hlídáním kamarádky. Jak to dopadne s mlíkem, toť otázka, bylo by super, kdyby šlo odstříkávat. Sousedka je hodně sportovní a mimčo nemá problem střídat prs a flašku s odstříkaným, ale samozřejmost to určitě není. No a nebo jestli bude malé tak ubrečené a nespinkající jako jsem byla já, tak je přerušení jisté :slight_smile:
2. dub 2008 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky, co to tu čtu! Obdivuji vás, že tak brzo chcete a stíháte miminko! Mně se Markétka narodila ve 27 letech a to jen proto, že už chtěl manža :slight_smile: (tomu bude teď 33) Jste teda šikuly!!!
Tanuki, myslím, že tu školu zvládneš! Já studovala a od začátku Vš jsem pracovala na plný úvazek a taky jsem to nějak s absencema komolila dohromady a vyšlo. Jen o roku jsem si to prodloužila :slight_smile: (Vím že je to něco trošku jiného ale....)
A když je mimčo hodné, tak je opravdu spousta času. Je teda pravda, že se ti mimčo narodí akorát na začátek semestru... Já u Markét první měsíc, možná dva nevěděla, kde mi hlava stojí. Pak jsme najeli na nějaký režim, já si na vše zvykla a teď mám času :grinning: Po VŚ jsem chtěla dělat doktorát - ale otěhotněla jsem, tak jsem se na to vykašlala - teď vím, že na to čas je, ale už není tolik chuť! Mrzí mě to a neustále se přemlouvám, ať do toho jdu.

Mějte se pěkně a ať je vám dobře :slight_smile:
2. dub 2008 v 15:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musím se pochlubit, že Markétka už krásně nočníkuje. Samozřejmě si ještě neříká, že chce, ale já ji tam dávám pořád ve stejnou dobu (po vyspání, po jídle...) a ona už to asi ví, že jí tam dám, tak to vydrží,. Na den mám jen dvě plíny :slight_smile: Je to šikulka.
Vrátili jsme se před chvílí z kyčlí - tam zase bylo lidu (na poliklinice). Markét má vše v pořádku, ale stejnak tam ještě jednou jdeme - už po páté... No zase si říkám, že je dobře, že je ten dr. takhle důsledný... Ale je to teda otrava. Čekám tam vždy tak hodinu... :angry: I když tam přijdu o čtvrt hodiny dřív :unamused: :angry:
2. dub 2008 v 16:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky, škoda jen, že máme s M. oba školu výhradně dopoledne, že se třeba nemůžeme vystřídat, kdyby jí jeden měl odpoledne..ale zas bychom se třeba neviděli :angry:
Nechápu, že to na těch kyčlích nemůžou nějak lépe časově zmáknout, je tam vždy tooooolik maminek a miminek, a kolem nich procházejí nachcípaní lidé na ORL...

Tak to je Markétka šikula! vůbec jsou ty holky takové zrychlené oproti klukům :slight_smile: máme souseda rok apůl a místo mluvení stále kníká a pár slov jakoby zná, ale komolí a nočníku se štítí - koukat na své hovno. Ale plenky, to je v pohodě, že na hovno kouká maminka mu rozhodně nevadí :wink: jojo, řád to asi chce co nejdřív, aby nebylo miminko rozmazlené...
2. dub 2008 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak hlásím,že čekáme holčičku Johanku dnes to bylo na 3D krásně vidět :grinning:
2. dub 2008 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rossib, to gratuluju! Krásné!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning:
2. dub 2008 ve 20:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé, Praha 6 vypadá prostě jen na holčičky :grinning: Gratuluju!
2. dub 2008 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty máš ale roztomile maličký pupíček! Já vzhledem ke svatbě ve 22. týdny bych si taky takový přála, žádného obra :slight_smile:
2. dub 2008 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte peta: tak co ako sa mate s marketkou?ja sa mam celkom fajn ale vcera som sa citila hrozne. horucka na mna prisla silne bolesti hlavy a prsa och to bolo. no prso ma uz tak neboli ale este stale ho mam tak trosicka tvrdsie aj masirujem davam teple zabali. hmm troska sa to uvolnilo ale nie uplne :frowning2: :unamused: asi som podcenila pocasie nedelu,pondelok a neobliekla som sa poriadne ked som sa s Leuskou vonku. :unamused: moja mala sa ma dobre jaka uz je zlata pekne vnima očkami alebo uz zamrnci ked sa jej nieco nepaci ale vie byt aj dost nervna ked nieco chce a hlavne ked je hladna. podarena to sa s nej tak nasmejeme :slight_smile:
2. dub 2008 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majko, tak to je fajn, už bude té tvé holce měsíc! To to letí!!!! :dizzy_face: Mně zase v pondělí prochladla Markétka - nedala jsem jí už fusak - zdálo se mi horko a má rýmu :confounded: Jenže já fakt netuším, jak jí teď oblékat... :sweat_smile:
Majko, nešla bys příští týden s námi ven? I s Mem a Emíkem? Ještě teda nejsme domluvené na den, ale myslím, že půjdeme... Nebo bychom mohly klidně jen spolu - jak ti to vyhovuje! Já měla na začátku kojení taky nějaký malý zánět v prsu. Ale rozmasírovala jsem to pod teplou sprchou (spíš horkou sprchou)... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
To je skvělé viď, když už Leuška vnímá - a uvidíš, že to bude s ní stále den ode dne zábavnější. Teď už je s Markét taková sranda... Směje se na celé kolo, nahlas - a to je lék na všechno (když jsem unavená a tak.) Rostou jí teď zuby a strašně špatně spí :angry:
2. dub 2008 ve 21:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
nejak vas nestiham, zacatek mesice, mam honicku s praci, tak jsem vas ted docetla

rossib: super ze holcicka, to ti preju :slight_smile:) a Johanka !!! hezke, taky mam na seznamu oblibenych :slight_smile:

pet: gratuluji ke kyclim, snad uz pujdete naposled. dneska jsem na vas myslela, ze jdete, kdyz jsem courala venku
a nocnik super, Marketka je fakt sikovna holcina :slight_smile:)

pristi tyden bych urcite vyrazila, zatim muzu kazdy den, jenom ve stredu pozdeji, Emu ma masaz :slight_smile:)), tak muzeme az tak ve 2 a to je mozna na vas pozde

jo a ja jedu ve fusaku, rymu Em mela ve 3 tydnech anic moc, ted tak trochu, tak se bojim. SUndala jsem tu teplou vrstvu, takze tam ma jarni, ale dneska jsem ji treba dala kombinezu, jsem z toho pocasi taky takova zmatena, az bude 25 je jasno
ale zase se budu muset s tebou Pet poradit co si davala pod Marketku misto fusaku, prece nelezi jen tak nebo jo ?

majko: bylo by super, kdybys taky s nami vyrazila. ze zanetu si nic nedelej, to prejde a presne jak rika Pet horka sprcha. mne prsa prvni tyden bolely silene. Zkus jeste zabal z tvarohu, normalne kup kostku tvarochu naplacej na plinu a priloz na prso, fakt to pomaha od horkosti, delala jsem to taky
a mam radost ze se ma Leuska k svetu

tanuki: Bulovka se pry ted hodne zlepsila, spoustu lidi si to chvali, u Apo muze byt naval, ten Motol bych mela ja osobne na poslednim miste

sem se teda rozepsala :slight_smile:)
mejte se pekne, jdu lezet jsem uplne hotova
2. dub 2008 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
a Pet, ty zuby nezavidim, ja z nich mam trosku strach :(, snad se vam brzy vyklubou
2. dub 2008 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tanuki: s některýma profesorama jde dohodnout, že ti látku ke studiu pošlou a fůra holek chodí na přednášky a hlavně na zkoušky s kočárem. Ono to nždycky nějak jde. Pak jen záleží jak se k tomu postavý vyučující.

Vdávat se ve 22tt :slight_smile: já se vdávala ve 20tt a měla jsem 36vel neupravovanou. I když to byly pro jistotu šněrovačky, tak mi je stejně stahovali na minimum a bylo to málo. Zato tentokrát ( no nemůžu říct, že mám velké břicho) bříško mám a už od cca 9tt jsem normální kalhoty nesnesla.

Rossib: já chci taky holčičku :grinning: kluka už mám, ale na UTZ jdu až v pondělí a stejně si myslím, že je to kluk. Manža taky prosazoval Johanku ( mají v rodě tradici iniciálů JK), ale já nechci. Tak pokud to bude holka, bude to Markéta ( i když nový termín porodu 14.7. tomu nenasvědčuje, markéta je 13.7) a nebo Bára.

Kluk je jasný po mámě Jan.
3. dub 2008 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji za gratulace :wink: no jo Praha 6 dává samé holčičky :grinning: mě každý tipoval holčičku a včera se krásně ukázala,ale horší to bylo s obličejíkem to se nechtěla ukázat buď tam měla pupeční šňůru nebo nožičku,tak jdem znova na 3D příští čtvrtek tak snad se ukáže,aby nám mohla paní doktorka udělat čistou fotku,ale i tak nám jednu udělala a je vidět,že bude celá táta v obličeji tváře jako slabikáře :grinning:

Majka:To je fajn,že je Leuška hodňoučká,já se už těším na kočárkování.A komu je podobná??
3. dub 2008 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte no leuska spinka tak mam troska volneho casu :grinning:

peta: mem: no uz konecne by som sla vonku s vami aby som nemusela chodit sama. v nedelu som bola s manzelom
na ladronke a pondelok som uz bola sama s Leuškou. aj my sme boli pred tyz. na vystrenie kyčli
zatial je vsetko ok len musime cvicit s nozickami. no a to je dost problem lebo Lea dost napina nohy a to sa ani pohnut neda ma riadnu silu :grinning:

rossib: no Leuska sa podoba na mna aj na manzela taka miesana troska mi pribada jak maly chlapcek. :grinning: očka jej
este stale menia farbu raz ma svetke take jak by do siva jej isly inokedy zas jej tmavnu. no uvidime jaku farbu
oči si ponecha ci svetlejsu po mamke alebo tmavu po ockovi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. dub 2008 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já už se smiřuju s chlapečkem :wink: je to sice předčasné, ale dnes na screeningu jsme si oba s taťkou všimli čehosi mezi nožičkama :slight_smile: Byli jsme u jednoho skvělého pana doktora v modřanech, jeho ordinace je pobočkou Pronatalu. Jinak dělá u Apolináře, takže jsme v tuto chvíli (pro změnu) u verze Apolinář. Jo, taky říkal, že registrace není závazná, hihi

Majko, kdypak nám ukážeš nějakou fotečku???!!!??? :dizzy_face:
3. dub 2008 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
No fotečku by jsme chtěly vidět :grinning:

Tanuki: A byl hodný pan doktor??
3. dub 2008 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rosi, toho mít u porodu, to bychom si mohly gratulovat :wink: Jmenuje se Dr. Břešťák, je mu okolo 40ti, ale vypadá na míň.
Já už jsem z toho zmatená - jak je to u Ap. během první doby porodní? Je šance, že by tam mohl být i tatínek? Ty jo, no základem je nezačít rodit v dopravní špičce, jinak bychom tam asi nedojely :angry:
3. dub 2008 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Během první doby porodní,tatínek bohužel nemůže být na pokoji,ale potom už jo,já doufám,že ho stihnou zavolat nechci rodit sama :sweat_smile:
4. dub 2008 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, po dlouhé době jsem opět tu. :sunglasses:
Co se týče porodu, tak v Podolí může být tatínek u ženy celou dobu. Při první době porodní je podle mě nejvíce potřeba!!!!! Já si vůbec nedovedu představit, kdyby tam nebyl. To bych asi nezvládla :fearful: Jako vážně - stál neustále u mě, držela jsem ho za ruku a byla šťastná že tam je. (Teda v době, kdy mi řekl, - při nějaké mé kontrakci - že si musí jít na chvilku sednout, že už ho bolí nohy, jsem ho málem poslala do háje :grinning: :grinning: :grinning: ) Jeho bolely nožičky a já rodila - no, prostě chlapi.

Majko: Markétka pořád nemá oči vybarvené - pořád ještě nevíme, jaké bude mít. Ona má stále tmavě modré - ty novorozenecké. Občas je tam vidět nějaká hnědá šmouha.... ale.... Já mám hnědo zelené, manža světle modré...
No uvidíme... Stejně tak vlásky - občas vypadají do blond´, občas do hněda....

Markét má teď už druhý den nějaký průjem - a co tak čtu na jiných diskuzích, tak všude řádí nějaké virózy... Markét je teda veselá, nic jí nechybí, tak to řeším jen tím, že upravuju stravu...

Janikrop: Markétka je krásné jméno! Nejkrásnější :grinning: :grinning: :grinning:
A s tím svátkem - Markét je narozená 18.7. takže 5 dnů před svátkem. Vím, že to jednou od ní schytáme, ale co se dá dělat! :sweat_smile:

Mem: Majko: a i ostatní. Já mám tento týden kromě středy volno celý. Tak zkuste navrhnout nějaký den - pokud třeba znáte předpověď počasí - a ráda vyrazím ven :wink:

Tak jsem se rozepsala ...
Všem našim těhulkám přeju stále klidný průběh a hodné a zdravé dětičky (holčičky :grinning: ) v bříšku :grinning:
6. dub 2008 ve 20:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem Vám chtěla říct, takovou neúplnou informaci:

15.4. (nevím v kolik hodin :sweat_smile: ) je sraz břevnovských maminek s dětmi. Je to na Bělohorské v kavárně (nevím č. popisné) ale pokusím se Vám to vysvětlit. Jak je na Marjánce lékárna, tak nad ní je knihovna, pak je tam opravna šicích strojů a hned vedle je ta kavárna. NO stejnak nevím čas, ale dozjistím....
Kdybyste měla některá zájem :grinning:

Tanuki: Kde se budete brát?
6. dub 2008 ve 20:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Běžím se mrknout do diáře,ááááá měla bych mít volno!Takže dodejte čas a my nějak dorazíme :wink:
7. dub 2008 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
ted rano jen v rychlosti, Em chvilku spinka
j
a muzu na prochazku v utery (ma byz hezky) a v patek - to ma tedy zatim podle predpovedi prset, ale treba nebude
na ten sraz maminek bych mohla, nic nemame

ohledne prvni doby porodni - stejne tak jako Pet si nedovedu predstavit, ze by tam se mnou J nebyl, je to velika psychicka podpora a hlavne prozival to vsechno se mnou, i kdyz jsem pak uz ke konci prestala mluvit a jen gestikulovala :slight_smile:)

Pet: at ten prujem brzy prejde, ja ho u Em resila 14 dni nekdy v lednu, na doporuceni doktorky jsem davala roztok ORS200 od Hippu a pak taky kapky Hylak forte na upraveni prostredi ve streve. Jinak to ted radi asi fest, co jsem slysela

Mejte se krasne, i kdyz trochu prsi
7. dub 2008 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Mem: tak já můžu s tebou zítra vyrazit! Ještě ti napíšu večer na mob...
Sylavr: Ty informace dozjistím.... Pak je sem dám. Dozjistím to dnes! I s přesnou adresou!

Mějte se....

Počasí je super - Markét už spí 1 hodinu a 45 min! Jen ať prší dál

:grinning: :grinning:
7. dub 2008 v 11:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fajn, u nás se taky 2x spalo...takže déšť dobrý,ale na procházku e e :unamused:
7. dub 2008 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek