• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Prahy 6. Popovídáme si?

25. srpna 2013 
autor
jeeee :slight_smile: :slight_smile: rossib: blahozelam k Johanke prejem vam vsetko naj naj najlepsie at vam krasne rastie a robi radost....je jaka je zlatunka pozrela som albik..... :slight_smile: drzte sa
:slight_smile: :wink:
17. črc 2008 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
jsem vám nepsala ani nepamatuji :slight_smile: To proto, že netrávím moc času na P-6, ale na chatě... No, zkrátka si užíváme s Markétkou prázdniny... Teď jsem v Praze, ale na víkend zase jedeme pryč... Jak to bude dál zatím nevím.

Markétka už oslavila svůj první rok a její míry u dr. byly 8000 gr a 70,5 cm. No, prostě je malinká :dizzy_face: Už se snaží ťapkat sama - ale zatím jí to moc nejde. Udělá max. 2 krůčky a pak spadne. Ale ono to přijde! A pak jí už nedohoním :dizzy_face:

Jinak gratuluji Rossib k Johance a jak jsem se dočetla i v jiné diskuzi, tak porodila i Janakro... Honzíka!!! Jim přeji hlavně hodně zdraví!!!!!!!!!!!!

A Tanuki, tobě ať je stále dobře a ať čas letí a už máš Verunku u sebe :wink:
30. črc 2008 ve 21:00  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojte holky. :slight_smile: :slight_smile: ako sa mate?? tak kazdy si pekne krasne uziva prezdniny tak to je super :wink: :grinning: my si tiez uzivame alôe na slovensku akurat vcera sme prisli tuna do prahy....dnes sme boli na druhe ockovanie..to tiez zvladla na vybornu ani hlasok nevidala zo seba len sa usmiala pekne :grinning: uz vazime 7789g a meriame 61cm...
31. črc 2008 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, my jsme také hlavně na chaloupce, je tam o odst příjemněji. Jen mě mrzí, že nemůžu do lesa - byla jsem tam jednou a přes všechna opatření jsem nakonec našla klíšťáka a to oprabdu nehodlám riskovat. Výsledkem je, že si tam skojeně tloustnu :grinning:

Péťo, tak to je Markét teda žížalinka :slight_smile: ale na tom není nic špatného, ta druhá varianta by byla problém :wink:
Já jsem hodně zvědavá, po kom ta naše holčinka bude - já mám 166, manžel 175, ale tchýně 180, tak třeba malá překvapí a chytne vysoké geny :wink: ale od kamarádky mám půjčené hadříky, i vel. 50, protože jí oni museli dokoupit po porodu - malá byla donošená, ale prťavá...
2. srp 2008 ve 21:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, koukám, všichni prázdninujete :slight_smile:
Tan: já si na chatě taky spokojeně tloustnu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ale u mě je to horší :angry: Jenže na chatě nejsou třeba žádné vycházky, páč v přírodě je hned a tak sedíme na trávě a tláskáme zmrzku :grinning: :grinning:

Vel. 50 jsme na Markét využili hodně taky, přestože prťavá nebyla (50 cm a 3310 gr) ale nosila ji určitě celé šestinedělí!!! 56 na ní děsně plandala! což v létě nevadí, ale na zimu, kdy budete mít Verunku (mimochodem krásné jméno) je dobře, aby jí to u krku neviselo, ale bylo tak akorát....
No, uvidíš, jak bude ta vaše krasavice veliká. Už jen 2 měsíce!!!!! Letí to šíleně!!!! :dizzy_face:
7. srp 2008 v 11:39  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
hlasim se po delsi dobe. Cely cervenec jsme skoro byli pryc, film festival ve Varech, pak chvile doma a pak uzasnych 14 dni na Sumave, vubec se nam nechtelo domu.
Ale pak ten navrat, prala jsem snad 2 dny a pak 4 dny zehlila, kos na pradlo mi byl asi po pas, no hruza.

Ema absolovovala kontrolu v 8m, 10,80, 74,5cm - takze je to porad kus zensky, ale za posledni 2m pribrala uz jenom 600g, holt uz nema jen to super mliko, ale taky zeleninu a dalsi. Tedy zeleninu celkem basti slusne (nesmi byt moc tepla), uz i maso, zkusila jsem vajecny zloutek a vse ok, moc ale nechce ovoce :(, tedy cerstve, vyresila jsem to presnidavkou a to celkem jde, primicham ji do toho cerstve a sni to. Nekdy vezme na milost nektarinku nebo hrusku, ale to uz musi byt. Ale je naprosto hotova z bileho jogurtu, samotneho bez niceho, to se tesi jen co vidi kelimek, boucha zickou a otvira pusu dopredu, no prca :grinning: :grinning: a natahuje, kdyz uz neni.....
Hodne se zacla hybat, jak byla pomalejsi v tom hybani, tak ted to zdatne dohani, leze dozadu, sedi a na zadku se pres nohu soupe dopredu, dneska mi predvedla klik...... Zub nemame venku ani jeden, ale sem tam v noci o sobe daji vedet

Herdek, to jsem se rozepsala....

Rossib: gratuluju moc k Johance, at vam dela jenom radost :grinning:

Tan: uz se ti to krati, drzim palce, at je vsechno tak jak ma byt a dobre zvladej

Pet: uz se tesim, az se uvidime venku... ted jeste mame nejake vylety k nasim na par dni a do podkrkonosi, ale tak po 5.9. jsem zase volna na prochazky a pokec a kaficko a tak .... :slight_smile:)) Market nepoznam, ta uz urcite chodi jako camrda

Tak vam jinak preju hezky zbytek prazdnin, pa pa pa
18. srp 2008 ve 22:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla.
Koukám na míry miminek, no je to super
maji, Leuška je kus ženský, to teda jo
mem, měly jsme podobně jako vy, jen o kilo míň :wink:

my jsme doma,ale týden jsme byli všichni na moravě, v září letíme k moři, do té doby víkendy na chalupě, v týdnu nikam nemůžu, musím do práce :unamused:
19. srp 2008 v 09:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
zdravím hlavně Mem po dlooooouhé době :slight_smile: Už se mi také stýská po procházkách, ale prázdniny jsou prázdniny. Já budu doma stopro už od 1.9. - To nám začíná plavání v Juklíku - už se mooooc těším :dizzy_face:

Markétka už ťape sama. Je to týden, co doopravdy začala - už téměř neleze. To je fakt vyjímka, když jí vidím na všech čtyřech.

Jinak Ema je teda pěkná :slight_smile: Těším se, až jí uvidím! A jinak je to šikula. Markét v osmi měsících nedělala nic. Vše se naučila až v devátém (sedět, lézt, stavět se, přetáčet se....) Pak to byl fofr.... A jak rychle to dohnala :wink:
A to že ti nejí ovoce se nediv, když nemá zubiska!!! :sweat_smile: U M. to také chvíli trvalo, než začala jíst jablíčko a tak...
NO, těším se až pokecáme..

A doufám, že se nám podaří nějaký větší sraz v září!!!!!!!! Tak se mějte hezky, užívejte krásného počasí!

Sylvi: Kam letíte? Je to paráda s prckem u moře, také jsme byli a jela bych zas!
20. srp 2008 ve 14:53  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky! Tak už bych se asi měla pomalu poohlížet po tom pediatrovi. Jak se jmenuje ta paní doktorka tam někde poblíž Ladronky, jak jste o ní mluvili? Já mám asi trošku blíž nějaké středisko na Petřinách, ale tam nemám žádné reference... a ta Vaše bude přinejhorším tak asi 2zastávky 191ičkou :wink:
A na kyčle chodíte na břevnovskou polikliniku nebo do Motola?

Jojo, už se nám to krátí, ještě bude veselo, stěhujeme se asi až za pár dní!
23. srp 2008 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak jak se máte?
My momentálně mizerně. Markét má už 4 dny vysoké horečky - asi to bude ta 6. nemoc, čekáme, zda se osype nebo ne.... Takže jsme doma a venku je přitom tak krásně. Je chudák tak slabá, že už zase neumí chodit :pensive: :grinning:

Tanu: já chodím na Břevnově do Liborovy ul. k dr. Trnkový - je to soukromá ordinace, dr. moc příjemná, hezky udělaná čekárna... fakt jsem spokojená! Podle mě, stále bere nové děti... Zkus si tam zavolat nebo zajít (pokud to není moc daleko... Na kyčle chodíme na polikliniku - tam nás odkázala dr.Tam to teda není nic moc ale jde se tam jen 3krát - když je vše ok. My byli 5krát a jdeme ještě v září :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Link na www. stránky dr. Trnkové
http://www.pediatr.cz/babycare/
27. srp 2008 ve 14:14  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
zas nakukuju

Pet: to je mi moc a moc lito :cry: :cry: :cry: , snad to brzy prejde a budete vedet vice. Drzim palce

jinak my lezeme dopredu po 4, vcera poprve u nasich za psem, dnes uz vice za jasnym cilem, nejlepe za tim co ji normalne nedavame - klice mobil a tak
no ja se nedivim, ze nemuze kousat, ja ji to tak mackam, aby to mela na kasi a ona to moc nechce, da nektarinku, svestku, nadrcenou hrusku a merunku... jablko a banan odmita, to je ble..... takze ji spis ty presnidavky....

Tanu: ja mam stejnou Mudru jako Peta, takze vsechno vis, ty kycle Ema mela ok, takze jsme byly jen 3x, no je to poliklinika, hodne lidi a cekas, ale tam to jde pak rychle. Ja jsem za Trnkovou rada, je to s ni dobre, muzes ji i zavolat, za coz jsem treba ja u prvniho ditete rada.

My ted jedeme v sobotu na tyden pryc do podkrkonosi, pc mit nebudu (tedy net nebude) a pak uz tu budeme, tak se tady objevim vice a hlavne dame srazik

Prvni plavani mame mit 4.9., ale musim ho prehodit, uz se na nej take moc tesim

mejte se pekne
M
27. srp 2008 ve 22:27  • Odpověz  • To se mi líbí
děkuji za odkaz! Peto, tak ať to brzo přejde! Mem, užijte si dovču a zbytek pěkného počasí :wink:

A těma nadstandartníma službama se myslí, že si za to platíš? Mně teda návštěva pediatra doma, když je to vážné (teď nemyslím víkend) přijde teda standartní! Já jsem se přivdala do velké lékařské rodiny a sama také snad jednou budu... takže ještě hláška, že poslední pacient 20min před koncem ordinační doby, to je teda...ehm... to by si nikdo z našich nedovolil! Prostě když je období víc nemocných, tak se přetahuje, dokud se neobstarají všichni!
Takže to na mě celkově nezapůsobilo moc dobře, ale když vy jí tak chválíte :slight_smile: Já znám akorát Bendovou na sídlišti Markéta a tam s malou nechci. Zpětně vím, že jsem byla docela ukázkový dětský astmatik a ona mě nikdy neposlala na odborné vyšetření...
A na tu první kontrolu přila k Vám domů nebo jste šli vy do ordinace? Já to zažila akorát jednou, za nevl. sestrou přišel pediatr domů, tak nevím, zda je to tak standartní (my se učíme, že jo :grinning: ale praxe může být jiná )
27. srp 2008 ve 22:42  • Odpověz  • To se mi líbí
ano je to tak, ze platis za jeji navstevu doma, je to tzv vip karta, 3000 za rok a mas k dispozici i telefon na ni. Nam rikala, ze nekteri chteji sveho pediatra, ktery dite zna a ne, aby se na nej dival "no name" doktor z pohotovosti.....
nam o tom rikala sestrenka, ktera k ni chodi se dvema malejma holkama a ty si to u prvni holky na prvni rok zaplatili. sice to moc nevyuzili, krom nejakych konzultaci po telefonu, ale meli klid a hlavne stesti, ze holky nejsou skoro vubec nemocny
takze my jsme se s Jirkou dohodli jeste nez jsme tam sli poprve s Emou (sli jsme my tam, ze jsme blizko,ale bylo mi receno, ze pokud se nebudu citi, samosebou prijdou oni), byla jsem v pohode a mame to 5 minut... Ema taky neni zaplatpanbuh nemocna, chodime na preventivni kontroly, ale ja mam dobry pocit. VIP telefon jsem vyuzila o vanocich, kdy Em dostala prvni rymu v 6ti tydnecha ja byla docela vyplasena a byla jsem rada, ze jsem se mela kam dovolat, to stejne s prujmem ve 2 mesicich, kdy asi chytla nejaky vir na kontrole v ordinaci :(. No ale opet rikam, volala jsem "znamym lidem"
Bohuzel podle mne stale jeste nefunguje to, ze jsou vsichni v nemocnicich a pohotovostich ochotni a rozhodne si nemyslim, ze kazdy pediatr prijede na zavolani k diteti domu mimo ordinacni hodiny, od toho je pohotovost a ti jezdi. To by ti musel kazdy pediatr davat soukr cislo
Na zaver musim konstatovat, ze ted bych to asi neplatila, ale to je proto, ze to nevyuzivam, mam to stesti, na dalsi roky to platit nebudu a u dalsich deti taky ne, myslim, ze nebudeme tak vypleskly

Pet tu VIP myslim nema a je taky spokojena s pristupem a jedni nasi kamaradi tam chodi taky a taky to nemaji, ty jsou tedy zas tak pohode, ze toho Jonase tak jako nechavaji a moc veci neresi...

vycerpavajici.... pardon
27. srp 2008 ve 23:07  • Odpověz  • To se mi líbí
vyčerpávající? Já moc děkuji :slight_smile:
Já nevím no, normálně mají pediatři vyhrazenou třeba část odpoledne, kdy jezdí po kontrolách...Možná se to změnilo, za tu dobu, co jsem dospěla :grinning:
Tak hlavně, že na mě třeba nebude nepříjemná, když nebudu VIP :wink: Přeci jen, vzhledem k počtu doktorů v mužově rodině bych volala o radu jim...
Stavím se u ní teda někdy v září, snad ještě bere :wink:
28. srp 2008 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Já tu VIP kartu opravdu nemám. Konzultovala jsem to s ní a ona mi řekla, že je to spíš pro ty, kt. bydlí daleko, že jsou objednaní přímo na hod, nečekají v čekárně.... Mají to k ní daleko (popř. ona k nim). Mně to vlastně ani nedoporučila tu kartu (bydlíme fakt za rohem - půl minuty ani ne).
Mně nabízela, že na tu první návštěvu(po porodu) by klidně přišla sestra k nám, ale my byly v pohodě, takže jsem tam Markétku v náručí donesla. (A myslím si, že ta první je zdarma - a to všude... ale nevím...)

Teď když je M. nemocná, tak jsem dr. jen volala, abych se poradila co s ní. Vše mi ochotně řekla do telefonu, M. ani neviděla... Řekla mi, ať vyčkám 3-4 dny a pokud horečky nebudou ustávat, ať přijdu - ale že to vidí ,dle průběhu, který jsem jí popsala, na tu 6. nemoc.
Dnes jsem jí opět volala, že se M. osypala a ona že čekala jestli zavolám (pamatovala si mě - a to udělá člověku velikou radost)... Poradila mi opět co dál ...

Myslím si, že Trnková, ani jiný doktor tam, popř, sestra nedělají rozdíly mezi VIP a neVIP. Jsou ke mně vždy milý, znají mě i M. jménem, je to fajn.
No, tak dost chvály...

:grinning: :grinning:

Švagrová tam také chodí s holkama, také nejsou VIP a také problém neměla....
28. srp 2008 v 15:08  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Mem: super, že lezete!!! Markét první dny taky lezla jenom za klíčema :slight_smile: Házeli jsme jí klíče jak psovi :grinning: :grinning: :grinning: A ona lezla - za tři dny už nebylo klíčů třeba! :grinning:
28. srp 2008 v 15:10  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj,
urcite nedelaji rozdil mezi vip a nevip, jenom mas jedno tel cislo navic, coz bylo o vanocnich svatcich super....
ja vyplasena, malinke mimi doma, prvni, znate to :slight_smile:))
proste jsou tam mile obe a hlavne do telefonu poradi i sestra... a je fakt, ze si pamatuji... i po tydnu proc si volala atd.

jo Ema leze rada za dvd, kam nesmi :slight_smile:) a dneska uz hezky dopredu, kam chtela
a rika slabiky mama a baba, tedy jen tak pro sebe, mama jsem ja a i ham a mnam :slight_smile:))
28. srp 2008 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Pet a co Marketka, jak ji je ? Uz lepe ?
29. srp 2008 v 07:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Péťo, tak to když se osypala, to už bude brzo za Váma, ne? Koukla jsem ti do pasu, abych omrkla, kolik je markétce a koukám, že tam je i "snažíme se o.." téda :wink:
Aha, takže Liborova je až u Marjánky, já myslela, že je to mnohem blíž pláně :grinning: No, to je jedno, vychází nám to z Vypichu na 4zastávky, což bych řekla je pořád pohoda..
Kam vy vlastně chodíte na gyndu? Já na Patočkova 3 a jsem tam velmi spokojená :slight_smile:
29. srp 2008 v 09:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Mem: Markét co se zdraví týče, tak je už snad ok... Ještě jí nezmizely ty osypky takže jsme pořád ještě infekční... Takže pořád jsme ještě doma (už týden... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) Je ale neskutečně protivná. Jak byla zvyklá, že jsme ji v těch horečkách jen nosili, chovali (fakt byla slabounká) tak to naprosto extrémně vyžaduje i teď. Vzteká se, prohne se v zádech a mrskne sebou na zem.. Neujde ani neuleze ani půl metru vzteklinka jedna!!!! Když jí nechám ležet a vřískat na zemi a jdu vedle, tak přijde - takže pohybovat se umí.... (Nikdy před tím vzteklá nebyla, vždy byla pohodové mimčo) Tak doufám, že to pomine a že nám to nezůstane... Vzteklou holku totiž nechci :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Chce to čas, já vím, může být pořád ještě unavená z těch horeček, ale vyřvávat si takhle strašně moc věci nesmí... To jsou fakt šílené záchvaty.

Tan: jojo až u Marjánky. Kde budete bydlet na Vypichu??
A snažíme se snažíme, jen nám to moc nejde :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Ale i na to je čas :sunglasses:

Jinak gynekologii mám ve Spálené - pořád dr. ze studií, a měnit ji asi nebudu. Jsem tam už rok nebyla :fearful: Musím tam asi jít :fearful:
29. srp 2008 v 09:59  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Markét, k Šukovi? :grinning: :grinning: :grinning: Jo, ještě bude unavená a navíc je takové divné počasí, já se taky vztekám, snad to přejde :grinning:
Bydlet budeme - když se koukneš ke Hvězdě, tak je blízko ní takový nejvyšší barák má asi 11pater (ale není to panelák :sunglasses: ) tak se moc těšíme, že budeme mít parky tak blízko...
29. srp 2008 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Tan, tak to máte hezké.... blízko přírody... To je fajn. Nechodím k Šukovi, ale vím, že tam ordinuje :grinning: :grinning: :grinning: Chodím k Beranové, ale ta je dlouhodobě nemocná (asi od ledna) takže teď k nikomu :sweat_smile:
29. srp 2008 v 10:56  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Pet -
jsem rada, ze je vam lepe, verim, ze to vztekani otravuje, Em je protivka pred bourkoua ted nekdy asi kvuli zubum. Vetsinou taky prvni dva dny po nejake akci, kde je vic lidi a zajem o ni, jako 3 dny u nasich, kde si s ni porad nekdo hraje a chova, to pak kouka, kdyz jsme doma samy :slight_smile:
to vis, ze se zklidni a bude mit vic sil a hlavne vyrazite ven
tak drzim palce
mejte se tu pekne
29. srp 2008 ve 22:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Tan: ja chodim na gyndu primo do Podoli, uz dlouho a menit to nebudu
29. srp 2008 ve 22:07  • Odpověz  • To se mi líbí
mem, to neměň :wink: já jen jestli nechodíte na středisko..tam je to takové...divné
Péťo, no my jsme koukali jako puci a velmi se nasmáli, když jsme tu cedulku MUDr. Šuk viděli poprvé :wink: a vlastně pokaždé nás to dokáže pobavit! Ale já jsem měla problém si zvyknout i že se můj kamarád jmenuje Tvaroh :wink:
30. srp 2008 v 15:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, přidávám se do diskuze. Není tu nějaká maminka nebo těhulka z Řep :wink: ?
31. srp 2008 v 15:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Jitulko, tady je to samý Břevnov a jedny Dejvice (pokud si dobře pamatuju). Koukám, že jsme na tom dost podobně :grinning: Kdepak budeš rodit???
2. zář 2008 v 07:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Tanuki, rodit budu v Motole. Zrovna dneska jdeme s manžou na předporodní kurz, tak jsem zvědavá :slight_smile: A kde budeš rodit ty?
3. zář 2008 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojte holky :slight_smile: :slight_smile: tak my uz sme s Luškou naspät v prahe dosli sme vcera vecer....no a ako sa mate co nove?? :slight_smile:
3. zář 2008 v 17:19  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj Majko, tady je ještě prázdninový provoz :wink:
jitulko, škoda, my asi u Apolináře - jestli tam stihneme dojet :grinning: Na předporodní kurz jsme se nevešli, ale snad to zvládneme i tak :wink:
5. zář 2008 v 07:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek