• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Prahy 6. Popovídáme si?

25. srpna 2013 
autor
ahoj tan: my by sme boli este tiez na prazdninach keby ze sme nemuseli ist vcera na ockovanie...juj doma na slovensku bolo super stasle kazdy den vonku na dvorku :grinning: :slight_smile: neviem ale zivot v byte by som si ani nevedela predstavit hmm...to bude tym ze som vyrastala v rod. dome....
vcerajsie ockovanie dopadlo vyborne Leuska sa drzala statocne :wink: :slight_smile: uz meria 68cm a vazi 8210g.rastie nam ako s vody :slight_smile:
tan: a ty co ako sa mas a jak babo?
5. zář 2008 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte holky.tak co je tu niejak prazdno :unamused:
7. zář 2008 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majko, tak to jste ukázkoví, viď? Do půlroka zdvojnásobit porodní váhu.. To jste zvládli i s rezervou :wink: Mimčo snad dobré, akorát jakosi nemám připravený pokojík a věcičky, protože se stěhujeme, snad to stihneme!!!
8. zář 2008 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grrrrrr, tak už to píšu po třetí :angry: :angry: Snad se mi to konečně odešle :angry: :angry:

Ahhooooj holky,
my se máme krásně (i když teď jsem rozzuřená, po kolikáté to už píšu) :grinning:
Markét je už zdravá, hodná a začala už krásně opakovat... Říká máma, bába, táta, děda, teta, bota, hačí... možná ještě něco, ale teď nevím... Do toho si dál mele svoji hatmatilkou :grinning: :grinning: :grinning: gidn - je její nejoblíbenější slovo.

Dnes jdeme už podruhé na plavčo. První bylo super - chodíme tam jen dvě (ještě s jednou příjemnou maminkou) takže je to moc fajn.
Od středy začneme s M. chodit do mat. centra na hudebku. Tak jsem zvědavá, co tam budeme dělat. No, uvidíme... .Markét je totiž fakt hudebně nadaná :grinning: :grinning: :grinning: Po mamince i tatínkovi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Brouká si už melodii od Skákal pes a vůbec miluje hudbu - vyžaduje si pouštění písniček a zpívání :grinning:

Prostě jsme hrdá matka, kt. ve svém dítěti vidí génia - ale tak to má být ne ? :grinning:

Mějte se a těším se na sraz.

Tan: držím pěsti, ať stěhování krásně v klidu zvládnete a stihnete!!!!!! :dizzy_face:
8. zář 2008 ve 13:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj peti: mooooooc velmi pekne dakujem za sms-ku si zlata ze si si spomenula a mimochodom bola si prva :slight_smile: :grinning: este raz dakujem
12. zář 2008 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majko, není zač :slight_smile: Mamka je také Marie, takže na svátek nezapomenu :wink:
A že jsem byla první? Budili nás tam v šest ráno! Tak jsem jim hned řekla že jsou horší než moje dcerka :grinning: Že ta mě nechá spát do půl sedmé :grinning:

A jen pro holky na vysvětlenou - Byla jsem těhu... V 7tt se bohužel zjistilo, že je to mimoděložní těhu :frowning2: Hned jsem šla na operaci a dnes mě pustili domů. Za Markétkou a manžou.... Manža se tu o Markét krásně staral. Vůbec M. nepoznala, že nejsem doma... Je to pašák :grinning: :grinning: :grinning:

A já jsem ok. Mám přeci to nejšikovnější mímo už doma :grinning: :grinning:
12. zář 2008 ve 20:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
juj to je super ze si to tak zvladla :wink: neboj ved pide ten spravny cas ked pride aj druhe mimi.... ved doma mas sikovnu marketku a super manzela :slight_smile:
hmm mi sme poslednej dobe dost nervozny leuske ne a ne aby uz konecne vysiel niejaky zubok chudinka mala ale co uz musi si to vytrpiet :unamused: no asi si este peknu chvilku pockame ked jej vijde prvy zubok :angry: :grinning:
12. zář 2008 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majko, jojo, to ještě může trvat. U nás v diskuzi červenec máme stále jedno bezzubé mimčo :grinning: Ale zase nechci strašit.
A s naším druhým snažilkováním chíli ještě počkáme...
12. zář 2008 ve 20:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
cooo to nemyslis vazne ze tam mate este mimi bez zubku......hmm tak budeme cakat :grinning: §
1.10 ideme na kycle dufam ze to bude ok
12. zář 2008 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vážně, do nedávna byli dvě, ale jedné se už zoubek pořezal.
Já teď řeším, že nemám žádné teplé oblečení na Markét a už má přijít kosa. Botičky už jsme koupili a teď musím oběhnout sekáče a najít nějakou bundu... :unamused:
12. zář 2008 ve 20:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sak skus pozriet na www.mimibazar.cz mozno ze nieco najdes su tam aj nove bundicky
12. zář 2008 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Pet - to je mi moc lito !!!, ale hlavne, ze jsi OK :slight_smile:, tohle mimodel tehu nebyva moc velka legrace
manza je sikovnej, ze se postaral, klobouk dolu
nejak jsem ti na tebe ted v tydnu myslela, ze uz se musime videt a ty tohle...

no pristi tyden bychom mohly vyrazit na prochajdu, podle predpovedi ma byt zatim krasny podzim, tak uvidime
ktere dny muzes ?

Maj - dodatecne vse nejlespi ke svatku, i moje mama je Marie a tchyne rovnez :slight_smile:

a my nemame jeste venku zadnej zub, jenom boulicky v dasnich, protivna je nekdy a prsty v puse, ale to je tak vsechno

jinak my lezeme o 106 a kramarime co se da, je to rarach :slight_smile:

mejte krasny vecer, pa M.
13. zář 2008 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Mem,
vítám tě v Praze :slight_smile: Už tu zůstanete?
Já mám tento týden volno pouze ve čtvrtek. Ve středu jdu na vyndání stehů tak se do té doby ještě šetřím doma :grinning:
Jinak program máme každé pondělí (plavčo) a středu (hudbka). V pátek míváme doma tatínka. Takže úplně volné dny máme úterý a čtvrtek...

Gratuluju k rychlému lezení. To si užíváte co? :grinning:

Já si o víkendu udělala radost a koupila jsem Markétce krásnou zimní bundu - samozřejmě že růžovou :grinning: :grinning: :grinning:
14. zář 2008 ve 21:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Pet,
jo jo uz zustavame
Mne se ten ctvrtek hodi, pekne jsme se shodly :slight_smile: uz se moc tesim. Jak to mate momentalne s rezimem ? My obedujeme tak ve 13h, takze nejpozdeji 13:30 jsme venku.
Jenom musime byt tak do 16h doma, po pate vyrazme na plavani
Jsem tak zvedava na Marketku :slight_smile:))

Ano, lezeni si uzivam, jakmile otevru nejakou skrinku, lednici apod. slysim jak zahodi hracky a masti to ke mne :slight_smile:

Jo zimni bundu, tu budu muset taky nejak poresit. Asi ale taky kombinezu, kdovikdy Emous zacne chodit. Ale do ruzovy tedy nepujdu :grinning: :grinning: :grinning:
14. zář 2008 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminy :slight_smile:
Péťo, to je smůla, alespoň, že na to přišli tak brzo...

Tak jsem včera volala k Dr. Trnkové, mluvila jsem se sestřičkou, byla milá. Zapsala si mě a až budu vědět, kdy mě pustí z porodnice, tak mám zavolat.
Začala mě bolet noha, ale na trombózu to zatím nevypadá, tak snad to mastička rozežene. Ale vyděsilo mě to dost.. Musím si teď dát klidový režim a to máme tolik práce v bytě :frowning2: ale pokrok je vidět, já se teď hlavně musím soustředit na vyprání mimiminivěciček a nalezení oddacího listu :grinning:
16. zář 2008 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Tan, tak jak je?

Kamarádka, co měla termín stejně jako ty, už má doma týdenní holčičku :slight_smile: S mírama 3,8kg a 50 cm :grinning: No, tak si myslím, že už máš taky dopečeno ne? Nebo se Verunka bude ještě nějakou dobu parádit? Třeba jako Markét ještě 10 dnů po termínu :grinning: :grinning: :grinning:

Ba ne, samozřejmě ti přeju hodně štěstí a ať tě Verunka při cestě na svět moc nezlobí :dizzy_face:
A popros holky u vás v termínu ať nám sem dají vědět!!!! Prosím :slight_smile:
Díky a těším se na časem na společnou procházku :wink:
23. zář 2008 v 09:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majko, co ty a Lea? Kdy chodíš ven, že tě vůbec nepotkávám? :grinning: A jak jste oslavily půlročniny :slight_smile: Doufám, že měla Lea půl dort jako naše Markétka :dizzy_face:

Mějte se pěkně a třeba někdy venku :grinning:
23. zář 2008 v 09:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj peti: my sa mame fajn Leuska nam pekne rastie dela nam velku radost a srandu :grinning: lebo stale sa nieco noveho nauci :slight_smile: my chodime vonku iba na troska a niekedy ani vobec neideme :unamused: no nemala dort ale sme jej kupili hraciu deku ale to zbytocne lebo ju to zaujima iba par minut a koniec :angry: vsetko mozne ju zaujima len hracky nie iba troska..teraz najnovsie ked je v kociku a ma pri sebe hracky tak ich vsetky zaradom hadze na zem a mamka len aby dvyhala a podavala jej...hmm uz sa nam konecne naucila otacat naspät na chrbat lebo doteraz vedela iba na brusko :slight_smile:
23. zář 2008 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majko, no tak to je šikulka :slight_smile: Jak tě prohání :grinning: Markét začaly hračky zajímat až v roce. Až teď má oblíbené plyšáky, hračky, kt. s námi musí ven, musí s nimi spát, mít je u sebe když jí (aby se také najedli)... Dó té doby naprostý nezájem o hračky. Hrací deka taky nic (měla jí teda od tří měsíců :slight_smile:)
Jen nerozumím proč nejdete ven. Já když nemůžu ven (kvůli počasí) tak mi to doma přijde děsně dlouhé a už nevím co bych vymýšlela pro Markét za program... Jsme pak obě protivné :grinning:
Tak bychom mohli vyrazit někdy společně.... Co ty na to?
Měj se :slight_smile:
23. zář 2008 ve 12:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jdu jen pozdravit, sklátila nás po dovolené nemoc, všechny, Sofi už je z ní venku, teď to mám já, nevědět, že nejsem těhu, myslím si to :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. zář 2008 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Sylvárku :slight_smile: o nemoci jsem četla u vás v červnu - občas k vám juknu :slight_smile: Abych věděla, co bude Markét umět za měsíc :grinning: :grinning:
Brácha a jeho dcerka maj taky nějákou střevní fakt nepříjemnou virózu.... Závidí dcerce plíny :grinning: :grinning: :grinning:
Tak ať jste brzy fit :slight_smile: a ty těhu :grinning: :grinning: :grinning: Nebo raději ne ??? :grinning: :grinning:
23. zář 2008 v 15:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
peti, raději ne :grinning: :grinning: :grinning:
ono by to bylo asi neposkvrněné početí :sunglasses:

my ze zoufalství došli k tomu, že jsme malé koupili plenky v lidlu(ale nejsou špatné),pač jedna vyšla na 2,80 a huggies něco kolem 6,- a měnili jsme během hodiny třeba 4-5ks, balík se tenčil, kakání nepřestávalo, tak nás to k tomu dohnalo.Používáme jen huggies nebo pampers jinak :wink:

Tak to jo, pro inspiraci je to dobré, Sofi se eď naučila poskočit si a hrozně ji to baví. Už je ale v pořádku, zato na mě to sedlo, blé
24. zář 2008 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, počasí je teda nepřátelské - mně je mnohem příjemnější vedro a dusno než tohle (jsem asi dost netypická těhulka)
Péťo, to jsou teda míry od té tvé kamarádky! a ještě před termínem :sweat_smile: Já mám takový malý kompaktní pupík, 103cm, tak předpokládám, že přes 3kg moc nepůjdeme, ale třeba překvapí :grinning: Zítra jdu k Apolinářovi poprvé na monitor, budu muset brzo vstávat, což v kombinaci s nočním čůráním není nic moc :sweat_smile: ale už to nebude lepší, s tím nočním kojením.. :wink:
24. zář 2008 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé sylvar, tak jsem se hrozně nasmála při pohledu na Vaše album - ta fotka s chobotničkou a číčou s jedním osvíceným očkem, ta je teda opravdu extrovní :grinning: Koukám, že také máte vlasatého tatínka :wink: ale vypadá upraveněji než ten náš - toho musím pořád prudit, že když chce mít dlouhé vlasy, tak se o ně podle toho musí starat! že to jeho mytí nerozčesaných vlasů bez česání po umytí a jediná péče= dát do gumičky opravdu nestačí :wink:
No a Vám to s malou oběma moc sluší :wink:
24. zář 2008 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tanuki, děkujem, no náš tatínek si na vlasech zakládá :grinning: a stará se o ně teda víc jako já, když pominu svoje odbarvování :sunglasses:
už se vám to blíží, co?a bude manžel u porodu?můj byl a dost ho to rozsekalo, že prý něco neuvěřitelně krásného :dizzy_face: a v Apolináři jsou super :wink: já tam ani monitor nestihla, před 36tt jsem šla na ko a v 36tt jsem už rodila, jako v pátek ko, v neděli porod :grinning:
Sofi jí v noci ještě doteď, a to kojená skoro nebyla a zvyk vstávání na jídlo jí bohužel zůstal, no třeba se to někdy zlepší :wink:
24. zář 2008 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tanuki, a co máte za kočárek?
24. zář 2008 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jak se vede ? My uz mame videt dva spodni zuby :slight_smile: a dneska jsme se poprve samy postavily
Jinak tu mame podzim, zahajila jsem prace na zahrade a planujeme hory

Tan: jak je ? uz to mas fakt za par, ja prenasela 14dni, drzim ti palce

M.
30. zář 2008 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak jsem sem psala tenkrát příspěvek a koukám, že se neodeslal :frowning2: teď už bydlíme na Petřinách a zatím bez internetu...
Kočárek máme docela obyč VIP baby - tříkolka, leč odpružená, velká nafukovací kola, zatím jsem od pohledu spokojená :grinning: Přijde mi stabilní, i když dost lidí říká, že 3kolky jsou nestabilní..Je půjčený od kamarádky, my plánujeme investovat do pořádného sportovního kočárku - za kolo, na běžky, na brusle..

sylvar, víš, kdo tě rodil? Já jsem u Apo zatím moc spokojená, snad to budu tvrdit i po porodu :grinning:
30. zář 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mem, no že jsi se nepochlubila!!! Tak moc gratuluju k zubům!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A i k postavení! Je to holka šikovná!!!!!!!!!!!! Tak přejeme co nejmíň pádů! :grinning: :grinning:

Tan: Moc držíme palce, ať to přijde co nejdřív a vše dopadne na 1*
Já tříkolku mám taky - možná je o trošinku míň stabilnější, když jedeme v blbým terénu a najedu na kámen ... Ale, ještě jsem Markét nikdy nevyklopila :slight_smile: A ona sama taky ještě nevypadla :grinning: Velká nafukovací kola jsou základ :dizzy_face:

Chtěla jsem se tě zeptat, kam ty chodíš na gy? Vím, že jsi sem jednou dávala odkaz (mysím sem na koně, do jiné diskuze). Líbilo se mi to, ale pak jsem to zavrhla. Bylo to někde na Hládkově, pokud si dobře pamatuju... Teď o tom zase začínám přemýšlet - protože ta moje dr. je taková můra. :grinning: A hlavně mi v těhu vadilo, že nemá utz a pořád mě někam posílala....

Markét se budí... Musím končit. Pa P.
1. říj 2008 ve 14:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tanuki, Jaržembovská Marika Dr. mě rodila a PA Papírková Martina-ta byla super :slight_smile: vlastně obě
a na Petřinách pracuju, tak Tě třeba někdy uvidím s kočárkem :wink: pracuju v Dusíkově ulici :sunglasses:
1. říj 2008 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek