• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Prahy 6. Popovídáme si?

25. srpna 2013 
@irenka tak to tě obdivuju, jestli si byla schopna s virem učit :slight_smile: já doufám, že se mě to brzy pustí - v pátek už bych šla ráda plavat a v sobotu máme jet do Varů ...
14. únor 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska
NO co mi zbývá, ale to nejhorší bylo v pátek a v sobotu a to jsem byla doma. Ted už jen kašlu a třeští mě hlava.
A dneska se ten náš prcek rozhodl že nás bude zkoušet. Začíná mít období vzdoru, přijde mi, že nějak brzo... takže dostal asi 2x přes ručičku a pak se ještě vztekal a ječel.... to nám to hezky začíná...

Jedeš do Varů? Tak tam pozdravuj, já mám Vary moc ráda,a le už to nejsou český Vary, ale ruský Vary... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. únor 2011 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka teda to má velmi brzy období vzdoru, i když to možná ještě není to pravé a pak se máte na co těšit :slight_smile:
no já dneska taky ležím celý den a zítra nejspíš budu také :frowning2:
do Varů se neskutečně těším, mohlo by se trochu vyjasnit a oteplit, abychom si tu kolonádu užili - já už tam nebyla ani nepamatuju :slight_smile: přes nějaký ten slevomat jsme koupili pobyt a máme tam i nějakou masáž, takže musím být fit, abych si to mohla pořádně užít :slight_smile:
14. únor 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka ahoj! Vcera rano uz mi bylo tak strasne, ze jsem zavolala na tu gyn. Muj doktor (tedy byla jsem u nej 1x) tam je vzdy jen ve ctvrtek, ale me to bylo fuk, potrebovala jsem pomoct a nevedela jsem kam se obratit. Ten, co tam byl (shodou okolnosti znamy) me uklidnil, ze je vse v poradku, ze hladiny hormonu jsou sotva na jeden #, coz nevim, co znamena, ale pry nizka hladina, takze si mysli, ze ty nesnesitelny stavy jsou psychicky. A jestli nezacnu do ctvrtka vic jist, tak uvazuji o hospitalizaci. To me vydesilo, ale taky uklidnilo. Porad lezim, ale snazim se do sebe neco dostat a je mi porad dost blivno.
A co vy holky? Co podnikate za takoveho pocasi? Ani nevim, jestli je zima nebo ne.. :sweat_smile:
15. únor 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 teda, to jsem netušila, že je to u tebe až takhle vážný :frowning2: já jsem zvracela celý těhotenství skoro denně ale byla jsem schopna jakž takž fungovat ...
tak hezky odpočívej, pokud to jenom jde a držím palce, ať se to co nejdřív zlepší!
15. únor 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska
Jéé tak to se pilně kurýruj..... at si to užiješ. Kolonáda je nádherná. A jeslti tam budete delší dobu tak jedte na rozhlednu. :slight_smile:

@dana3262
to tě pic, tak to koukej papkat, ale ono se to těžko říká vid?
A nemá ti alespon kdo uvařit? že bys dosebe dostala alespon nějaký vývar, polívku at máš alespon tekutiny.
Me sice bylo zle a dost ale tohle jsem naštěstí nezažila. Nechceš pomoct? Klidně si řekni.... :wink:
15. únor 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska je to fujtajbl! Davam tomu celkem 14dni. Vic ne. Hlavne neni mozny, abych se furt valela :slight_smile:
Minuly tehot.mi bylo blbe asi tech 14dni a pak jsem zacla zvracet a to uz mi bylo docela dobre. No, uvidime.

Do Varu jedete na 1 noc? To bude parada! Masaz, strava.. :grinning:
15. únor 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka diiky! Vy jste takovy hodny na lazara :grinning:
Babicky si rozdelily smeny, takze dobry. Vcera se konal vyvar a dnes bude zase. Toho bohda nebude, abych skoncila na infuzi a Eda bez mlicka! :angry:
Ty brdo..at uz je to za mnou ale... :sweat_smile:
Mimochodem, chtela jsem hodne deti, ale ted uz si to pekne rozmyslim.. :frowning2:
15. únor 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262
Tak to je fajn, že máš kolem sebe někoho kdo se stará...... :slight_smile:
Tak až bude líp tak s námi vyrazíš na procházku a my už ti tyhle stavy z hlavy vyženeme :wink:
MMCh. každé těhu je jiné :wink:
Ty ještě kojíš? Já se snažím přestat páč to na mě funguje jako antikoncepce... což je ted nežádoucí.
Ale Maty se brání, hlavně v noci...
15. únor 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka taky uz se tesiiim! :slight_smile:
Ja do ted kojila 5xden/5xnoc, ale pred par dny jsme museli omezit hlavne tu noc. I kdyz jak nejim, tak je to fakt hrozny. Ja tedy chtela dalsi dite brzy, ale ne takhle. Chtela jsem, aby malemu bylo pres 2 roky. No, to asi nema cenu resit, ze jo :slight_smile:
Pokud budu jen trochu schopna, tak bych strasne chtela v kojeni pokracovat. Ani jsem jeste nezavedla lepek, maso, vejce atd. Maly je v podstate na hypoalergenni strave :sweat_smile: Zitra jdem k ty doktorce, tak se poradim a zacnu zavadet protoze kdo vi, jak to s tim mlikem ted bude, ze..
Tak vy primo chcete dalsi mimi tak brzy jo?
15. únor 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 ty se máš :slight_smile: při tom svém nachlazení bych tady taky brala někoho, kdo mi udělá vývar :slight_smile:
to je trochu nadsázka - chápu, že by bylo daleko lepší, kdyby ti bylo fajn a mohla si vyběhnout ven a normálně fungovat ... docela koukám, že jste ještě nezavedli maso :-O teď čtu právě Fořta, který to doporučuje a říkala jsem si, že to asi nikdo nedodrží :slight_smile:
do Varů jedeme od soboty do pondělí - takže to bude snad pořádné vyžití :slight_smile:

@irenka a kolikrát za noc kojíš?
15. únor 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262
Já jsem chtěla děti rok a půl od sebe, aby si pak mohly sami hrát.... :slight_smile:
No hlavně aby ti bylo líp. Teda taky koukám, že nedáváš maso, to já Matymu vařila ale on to nechtěl, tak jsem najela na skleničky a ty docela baští. TEd mu zase vařím.

15. únor 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska
Ted jsem to omezila na 2x za noc. Falšku mi odmítal... ale nevím vůbec jak se to dělá, jak se má dítě odstavovat.

NEboj, do soboty ti bude líp. Já ani zítra nepůjdu na cvíčo s Matym, jsem ráda že mluvím a každou chvíli kašlu. Tak by na mě čučeli jako na tuberáka... :slight_smile:
15. únor 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka tak jak omezit to noční kojení taky pořádně nevím - ale mám ve wordu knížku Každé dítě umí chodit spát a tam je o tom, jak to udělat aby dítko spalo celou noc - prý od půl roku není potřeba přes noc jíst :slight_smile:
ještě jí nemám přečtenou pořádně (je ve slovenštině) ale všichni si jí chválí ...
jestli chceš, pošlu ti jí
15. únor 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska tak ja to skoro dodrzela :slight_smile: prvni dostal avokado, pak bataty :slight_smile:

@irenka ja zacla s prikrmy az v uk.9.m a koupila jsem asi 4 sklenicky. Z 2 snedl pulku a 2 jsem vyrazila protoze cim vic jsem se o to zajimala, tim vic mi prislo hrozne, co do toho davaji. Varim cerstve a nekdy zavaruji. Probuh! Potrebuju, aby mi bylo dobre a ja mohla delat vsechny veci! Partner pracuje doma, normalne mu varim obedy a vecere a ted nic :frowning2: chudak..
15. únor 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 no já začala číst pozdě :slight_smile: ale vzhledem k našim alergiím je náš začátek v podstatě ještě v normě - akorát to bylo zbytečně brzy ...
z knížky jsem nadšená a i když si to trochu přizpůsobím našemu dřívějšímu začátku, tak z toho hodně budu vycházet ...
vařit jsem začala taky sama, když jsem nenacházela skleničky co obsahují pouze ty potraviny, které já chci - ale spoustu dalších "hnusů" ...
jinak aspoň si partner uvědomí, co pro něj děláš - já včera nebyla schopna uvařit večeři, tak jsem mu říkala co má dělat a to bylo keců, že je to moc práce a tak ... tak jsem mu řekla, že je dobře, že si to uvědomuje, že já to dělám normálně a daleko složitější přípravy než měl on :slight_smile:
15. únor 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska jo jo jo, kdyby to s pany takhle fungovalo. Pro ne je to moc prace protoze nejsou zvykli. My to prece mame raz dva a je to nase prace kdyz jsme maminky (takhle to rika ten muj :slight_smile:
Uvedomuju si, ze Fořt je trochu posahanej a kdyby bylo podle nej, tak lidi umrou hlady protoze vsechno je nezdravy (s cimz souhlasim, ale neda se tak zit). Ovsem skoro ve vsem ma pravdu a je dobre o tom vedet. Segra u nej kdysi byla na konzultaci a v podstate odesla s tim, ze nema jist nic :grinning:
Ja na malym alergie nepozoruju, ale rada bych se vyhla ekzemu, ktery mam asi od 12let. Zatim ma jen trosku cervenejsi tvaricky, jinak nic. Ale nikdo v rodine na potravinove alergie netrpi, tak to spis delam kvuli mensimu zatizeni organismu.
To jsou veci ty sklenicky, co? Sojovy olej, vepr.kyta s bramborem nebo s cim od 5.m a co me dostalo jsou testoviny s tunakem. Taky rajcata, papriky, pepr, sul..no skoda mluvit.
15. únor 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 přesně - včera jsem si vyslechla, jestli si uvědomuju, že dělá za mě mojí práci :slight_smile: (dělám si tady z toho legraci, mám doma jinak úžasného chlapa, který to snad nemyslel moc vážně)
jo Fořt je extrémista a taky mi vadí, že doporučuje hodně to "exotické" ovoce, které tady seženeme v jiné kvalitě, což i on zmiňuje - ale nenapíše jak to teda řešit :slight_smile:
tak Leušce už se projevil atopický exém, který je nyní pryč díky změně mé stravy - ale musím držet prostě dietu ... myslím, že jsem to pokazila už v těhoteství, jedla jsem moc pribináčků a mléčných výrobků :frowning2: tím jsem jí to rozjela ...
no a teď mi zareagovala i na brambory, chjo :frowning2:
sklenička s názvem mrkev s rýží - obsahuje hroznovou šťávu, jablko, sojový olej, rýžovou mouku - super věc na začátek :slight_smile: pak jsem koukala, že v nějaké zelenince od 4. měsíce je celer ...
15. únor 2011 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak co sešly jste se minulý týden? Já jsem šprtala na zkoušky, tak jsem se nepřidala, teď jsme pro změnu nemocní..no halvně malej je dneska nějaký nesvůj, já trochu kýchám, ale jinak to jde..
Jinak já musím malému vařit..sklínky jak jsem začala být znovu těhu, tak se mi z těch "jídel" dělalo šoufl-)))
15. únor 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska jasne, ja mam taky toho posledniho dokonalyho muzskyho! Divim se, ze tu neni takova diskuze :grinning: jen samy: "stve me" atd. Myslis, zes neco mohla spustit pojidanim pribinaku v tehotenstvi? A jak reagovala na brambory? Ja jsem jedla vsechno, coz znamena, ze jsem nevynechala ani muj oblibenej vajecnej salat v mlicnaku na kulataku.. Porad mi nejde logicky vymyslet, jak by tohle mohlo fungovat, ze ma dite na neco alergii kvuli necemu, co se delo v prenatalnim obdobi. Kazda delame to nejlepsi, co muzem a umime a neco je proste tak a neco tak. Takzvane, co se ma stat se stane. Ale slysela jsem, ze deti mohou na brambory reagovat, proto se udajne zacina mrkvi..ale kdyz se ti neco nezda, nechces s prikrmy jeste pockat? Radsi... Me to furt prijde, ze organismus je pak vyspelejsi, odolnejsi, travici trakt vyvynutejsi, pripravenejsi. I kdyz se to ted nepodporuje tahle teorie prijde mi to logicke. Spis jsem takovy 'pudovkin' :slight_smile:
15. únor 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 po bramborách se normálně osypala, nejdřív okolo pusinky a pak i na bříšku ... zkoušela jsem to dvakrát, po 10 dnech jsem zkusila dát ještě jednou trochu brambory a zase okolo pusinky - tak se teď na brambory vykašlu a zkusím je třeba za půl roku, prý to často vymizí i za kratší dobu ...
my už máme oběd a nedokojuju a zpátky ke kojení se vrátit nechci, když jí s takovou chutí :slight_smile: tak místo brambor jsem zkusila rýži a ta jde ... máme už mrkev, cuketu, brokolici, pastiňák a rýži a všechno jí šmakuje a nic už špatně nedělá ...
já jsem na jednu stranu strašně ráda, že si odpoledne odpočinu od jednoho kojení a když musím do školy, tak na to mám i víc času, protože odstříkat už nějak nezvládnu :frowning2:
15. únor 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska odstrikavanim jsem se taky strasne mordovala. Vubec to neslo. Tak to ma bohaty sortiment! Jestli chces, zkus ty bataty, ty malymu moc chutnaj, ale jsou to vlastne brambory, takze bram. skrob tam bude taky. Asi ten dela paseku? I kdyz se tvrdi, ze alergie na brambory je jen kdyz jsou syrove, ale evidentne to neni pravda.
15. únor 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 taky jsem to četla, že by to mělo být když jsou málo uvařené - tyhle byli ze skleničky, protože jsme chvátali ... počkám chvíli a pak zkusím někdy uvařit, třeba to bude dobré
na batáty se taky chystám, ale nějak nevím, kde je koupit v nějaké solidní kvalitě - kde je kupuješ ty?
15. únor 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska ja je kupuju v kauflandu, ale kvalita? Dovazej je z Egypta, takze tezko rict.. Ale porad se to skrabe a vari, takze myslim, ze to neni takovej pruser. A neni mozny, ze vadilo neco jineho ze sklenicky?
Jezis ja trpim..uz ani nemam silu se davit nad umyvadlem. Pripadam si jak nejake zvire.
16. únor 2011 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, nějak nemám čas to dočítat.... :grinning:
Včera jsem už neměla na net čas a pak byla doma honička. Manžel prvně hlídal doma Matýska tak jsem jela na trénink sama.... no zvládli to,ale kdy bude příště nevím. Prý když se odpoledne probudil a zjistil že máma nikde tak byl k neutišení... tak snad si troufne znovu hlídat... ale bojím se že ne...
A já si to na tréninku užila, nemsela jsem stále hlídat kde se Matýsek plazí.... :slight_smile:
Ještě se zbavit toho hńusnýho kašle a bylo by to dokonalý :wink:

@valentinuska
Za knížku ve wordu budu moooc ráda.....děkuju :slight_smile:
mail jsem ti napsala do IP

Jinak kočky poradte jak se dělají ty bataty, hodte sem nějaký recepty co vaříte miminkům!!!! ddíky
16. únor 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 já něco mám bio a něco prostě ne, tak batáty hold taky nebudou :slight_smile: do kauflandu jezdíme, tak se tam příště na ně podívám ...
to byla nejdřív sklenička mrkev a brambory (kde nebylo nic jiného) a samotná mrkev jí nevadí, no a potom to byla sklenička pastiňák a brambory a nakonec cuketa s bramborem :slight_smile:
žádná z potravin bez brambor jí nevadí a baští je normálně, na všechno jsem šla postupně ... teď už tedy jenom nepoužívám ty skleničky
no dneska stejně budu muset najít nějakou pro nás vhodnou skleničku, aby měla co jíst ve varech, kde si neuvařím :frowning2:

@irenka já si myslím, že si malej zvykne :slight_smile: já také odcházím do školy apod. a zatím s tím není sebemenší problém - i když možná může být Matýsek v tom věku, kdy je závislák na mamince :slight_smile:
16. únor 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych ty batáty vařila úplně stejně jako brambory ... já teda používám parní hrnec na veškerou zeleninu a tam to pařím dokud to nezměkne :slight_smile:
s recepty ti nepomůžu, uvařím zeleninu a kombinuju jí jak mě napadne :slight_smile:))
16. únor 2011 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska to je smula s temi brambory, ale za cas to urcite bude bez problemu. My kdyz jeli na hory, tak jsem neco zavarila. Akorat mi jaksi nedoslo, ze chlapecek zmlsanej nebude chtit tyden obedvat totez :slight_smile:

@irenka taky to jen varim. Parni hrnec je bezva kvuli zachovani vitaminu, jenze ja ho nepouzivam kvuli tomu, ze jsou to takove pidiporce..
Jinak ja zas hraju na sago v nekolika souborech a vynechala jsem zkousku jen kdyz jsem byla v porodnici :grinning: Na jedne zkousce jsem dokonce byla a to uz jsem citila, ze rodim :grinning: :grinning: jenze je to takovy relax, ze se ho nechci vzdat..
16. únor 2011 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 jak to zavařuješ? já doma právě uvařím a něco pak ve skleničkách zamrazím - což je ale na cestu nepoužitelné ... tak to mám dát do skleničky a nějak zavařit? nemám s tím absolutně žádnou zkušenost :slight_smile:

saxofon je taky moc hezký koníček a jestli je to s dýcháním podobné jako u příčné flétny (na kterou hraju já) tak se ti divím, že si to při těhotenství udýchala :grinning:
16. únor 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska ja myslim, ze u pricne fletny spotrebujes vic dechu. Ze ti uchazi i kolem, trochu ne? Ale hrala jsem i na bas saxofon a slo to :slight_smile:

Zavarovala jsem asi 10x nez se to povedlo, takze:
-je treba mit sklenky vhodne na sroubovani, jako u presnidavek hallo nebo ja mam od kreniku hamé
Takovy ty moderni vyzivy maj ty vruty hrozne slabe a nejde to poradne zasroubovat
-jidlo se uvari
-nacpe se do umytych a vyvarenych sklenicek
-zasroubuje se jen tak lehce, aby se vicko chytlo a necha se to uuuplne povolene
-pak se naplneny sklenky daj do hrnce s varici vodou (cim driv se to zahreje, tim lip)
-vari se to mirne asi 30min (u zeleniny a ovoce, ne u masa) ja davala i poklici
-pak se to povytahuje a utahnou se co nejvic ty vicka
-necha se to vystydnout a je slyset jak lupou ty vicka, jak se vcucavaj

Tak takhle bych to videl ja :slight_smile:

jo a ty bataty jsou mekky driv nez brambory.

Ted jsem se vratila z rocni prohlidky s Edou a doktorka mi velice doporucovala pouzivat UM, ze pry ze me jinak nic nezbyde :grinning:
Kdyz ja tak nechci.. :frowning2: kdyz uz muze zakys.mlecny vyrobky, syry.. Hrozne chci aspon 4x kojit.. Stejne je to ustupek z nasich 10ti kojeni jeste pred 4mi dny..
16. únor 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek