• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Prahy 6. Popovídáme si?

25. srpna 2013 
@valentinuska
Tak oslava proběhla, jen jsme oba s Matýskem nemocný... :cry:

Děkujeme za gratulace... :slight_smile:
13. bře 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka ach jo, ty nemoci se kolem nás všude točí ... co vám je?
a jaká byla oslava? podařilo se? :slight_smile:
13. bře 2011 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska
NO klasika, horečka, bolest v krku, rýma, kašel.... jojo točí se to tu dost. Ale ted je kolem plno nemocných tak. Prostě jsme tomu neušli :angry:

Oslava se myslím povedla. Nakonec tu byla jen moje rodina. 6dospělých a 2 děti.
Maty dostával dárečky postupně a byl nadšenej. Myslím že si to užíval. Dort se mi sice nepovedl (neztuhnul, dala jsem tam jogurt a ten udělal neplechu), ale Matymu to nevadilo, stejně byl jeho, tak jsem ho nechala aby si v něm rochnil.
HOdím vám sem pár fotek.
13. bře 2011 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska
Jak jsi na tom ty? Už jsi byla v té knihovně?
My měli jít zítra do ZOO s těhotnou kamarádkou, ale bude z toho prdlajs. tak snad mi neporodí dřív a půjdeme příští pondělí.
13. bře 2011 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka ale povedl, já bych si ho dala hned :slight_smile:
v knihovně jsem byla včera, byla jsem ve škole na zkoušce a pak jsem rovnou zajela do knihovny ... ale budu tam muset znovu, je toho nějak hodně :slight_smile:
13. bře 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska
Jsem ráda že se líbil. Já někdy něco takového udělám na srazíka a dáme si do frnáků co?

Se zkouškama držím palce a se psaním také... a ptát se už nebudu jo. At tě zbytečně nestresuju.... :slight_smile:
13. bře 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka děkuju, mě stresují už samotné termíny a teď fakt budu muset máknout :frowning2:
a vy ať jste brzy zdraví :slight_smile:
13. bře 2011 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka - vždyť dort byl parádní, co blázníš, taky bych si ho hned dala :wink: Škoda, že jste nemocní. Tak alespoň ať jste brzy zdraví a choroby se vám už vyhybají.

@valentinuska - s termíny jsem bojovala vždy, ve škole jsem byla notorická odhlašovačka ze zkoušek. K činu jsem se přinutila až ve chvíli, kdy už nebylo kam utéct a hrozil pomalu výharov ze školy :sweat_smile: Rozhodně také držím pěsti :slight_smile:

Mějte se fajn. Zatím pa. Zase sem juknu.
13. bře 2011 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky holky,
dneska jsem myslela že už to fakt nedávám.... Matýsek v noci brečel a brečel, kašlal, v postýlce nechtěl být a u nás v posteli se mlel tak, že málem spadnul z postele. Prostě ze spaní dolezl až ke hraně postele....
BYli jsme u Dr. a prý je to jen zánět nosohltanu. Ale horečky se nemůžeme zbavit a toho zahleněnýho krku a nosu taky ne. Takže hodinu v kuse plakal až pak usnul. To už jsem brečela s ním, páč jsem nevěděla jak mu pomoct.
Já si říkám, nebul, děti jsou na tom daleko hůř, Maty je jen nemocnej..... ale nějak to nepomáhá.
Ted jsem si k němu lehla že se taky trochu prospím, ale nemůžu spát. Tak je u nás veselo.

Taky už chci abychom byli fit, už mě to nebaví..... stále něco rušit a odvolávat....
dávám tomu týden a víc ani ťuk.... :grinning:

A jak je našim těhulkám?
14. bře 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka ach jo, je mi Matýska líto :frowning2: snad to bude brzy pryč!
14. bře 2011 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska
Dneska v noci jsem si vzpomněla na porodnici.... taky jsem vůbec nespala... ale tam alespon na dvě hodiny Maty usnul... :wink:
Je to blbá viroza a já z toho šílím, co bych asi dělala kdyby to bylo něco horšího.... raději ani nemyslet.
Lituju všechny maminky co mají nemocné dítě dlouhodobě....
15. bře 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka - držte se a přeji, ať je Matýskovi co nejdříve lépe, vůbec si nedovedu představit, jaké to je mít, byť jen trochu nemocné dítko, už jsem o tom uvažovala, že vlastně ani nevím, jak bych si s ní poradila. Asi bych to taky oplakala. Anežka, klepu, zatím nic od nás nechytla a to jsme byli já i manžel několikrát nachlazení, buď to bude kojením nebo nevím... Fakt se drž, myslím na vás. Jinak nám je fajn. Jen je mi téměř celý den nějak mdlo, ale to už znám :wink: Zatím pohoda, tak snad to vydrží a vše dopadne dobře.
Dobrou holky. Jdu spát. Usnula jsem při "uspávání" Anežky, pak mě manžel vzbudil a šla jsem se vykoupat a mrknou se sem.
15. bře 2011 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis
díky, bude to dobrý. Jen je to prostě nepříjemný.
takže nějaké extra nevonosti nejsou? A už máš průkajdu?

zdravím všechny,
musím napsat, že Maty se lepší. Sice noci jsou u nás dost bouřlivé,ale je mu líp.
Už včera si večer začal hrát a vlezl si do bazénku s balonkama co dostal k narozkám.... tak jsem měla ohromnou radost.
A dneska jsem mu udělala z přebalovacího pultu klouzačku, tak se mu to taky líbilo.
Jen asi zítra půjdu opět k Dr. nějak se mi nezdá jak dýchá, jestli je to jen tím hrozným kašlem ale chroptí to v něm, tak snad nebude mít něco na pruduškách. Každopádně to chci před víkndem zkontrolovat.
:slight_smile:
16. bře 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, bydlím v dejvicích a hledám nějakou maminu na pokecání. mohla bych se k vám přidat? :wink:
16. bře 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1
Ahojky, vítej mezi námi. Určitě se přidej... kde přesně bydlíš?
Já jsem na Hanspaulce.
16. bře 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka - hlavně, že už je to lepší, když se ti něco nezdá, opravdu raději k dr zajdi, max si bude myslet, že jsi hysterka, to přežiješ :wink: hlavně, že budeš mít jistotu, že je vše o.k.

@leia1 - jasně, že se můžeš přidat, každá nová duše je srdečně vítána :wink: Kde přesně v Dejvicích bydlíš? Chodíš do práce nebo jsi už doma?
16. bře 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis
@irenka
tak to jsem ráda, že mně sem vemete :slight_smile: bydlím hned u kulatáku a jelikož pocházím z budějc, tak tu nikoho neznám. no a jelikož jsem zůstala doma, tak se někdy dost nudím :confounded: vy už máte asi odrodíno, což? :wink: kde jste rodily a jaké to bylo?
16. bře 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 - to je přece jasné, že tě vezmeme "pod křídla" :wink: Já jsem ze Střešovic, takže to jsme od sebe kousek. Já zas pocházím z Berouna, přistěhovala jsem se sem za manželem, také tu téměř nikoho neznám, jen holky tady z diskuze. Jen si tu nudu užívej, s mimčem se rozhodně nudit nebudeš :grinning: Odrodíno mám částečně. Mám 13ti měsíční dcerku a teď čekáme mimčo v listopadu - tedy půjde-li vše tak jak má. Rodila jsem v Motole stejně jako @irenka a @valentinuska. Byla jsem tam moc spokojená. Když počítáš s tím, že je to "jen" nemocnice, a nečekáš žádný luxus, je to tam dobrý. A ty budeš rodit kde? A porod? Jestli se ti bude někdo snažit nakukat, že to nebolí, nevěř mu. Bolí to, ale rozhodně se to dá vydržet. Já si nemůžu vůbec stěžovat. Od prvních, hodně slabých kontrakcí po čtvrt hodině do samotného porodu, to trvalo 9 hodin, takže rychlovka. Ani epidural mi nestihli píchnout :wink: Když se budeš chtít na něco zeptat, ptej se :dizzy_face:
16. bře 2011 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 Ahoj! byldím taky kousek od Kulaťáku-) a ač jsem rodilá Dejvičačka, tak moc mamin kolem sebe nemám-) Já jsem rodila v Neratovicích a plánuju tam rodit i teď v květnu, pokud okolnosti budou příznivé-)
16. bře 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis ze střešovic jsme se ted ostěhovali :slight_smile: jináč rodím v motole, ač hrozně nerada, při představě týhle mega porodnice.hlavně spíš z toho neosobního přístupu, ale co se dá dělat, musíme to zvládnout všechny, že jo.
@hest tak to už máš taky termín docela blízko, vid
a vy jste chodily do práce? jo a ještě mám dotaz, chci chodit na cvičení, našla jsem něco u zastávky horoměřícká, ted nevím, jak se to jmenuje, chodíte nebo chodily jste někam?
16. bře 2011 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1
My jsme se sešli jen jednou asi ve 4řech a pak individuálně. Jelikož počasí moc nepřálo....
stále si slibujeme STromovku, tu máš asi kousek vid?
Já jsem ted s Matym nemocná, ale i dneska mě to vyhnalo pro plíny do DMka.

Jak píše Kačka, rodila jsem v Motole a nemůžu si stěžovat. Ale rozebírat to tu nebudu, měla jsem veliký mimino a vyvolávanej porod.
16. bře 2011 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1
Motola se fakt neboj.... je to sice veliká nemocnice, ale všude narazíš na blbce... at rodíš kdekoliv.
Já jsem fakt byla moc spokojená. Dokonce se za mnou byla Dr. co mi pomáhala rodit byla podívat po porodu na pokoji.
Ber to tak, že to děláme pro naše zlatíčka milovaný a Motol je nemocnice a je na miminka dost dobře vybavená. :slight_smile:
Já tam ležela na rizikovým a poznala tak jednu prima maninku z Jablonce nad Nisou, naši kluci jsou jeden den od sebe.... :slight_smile:
16. bře 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 - myslím, že tady v Praze bys osobní přístup těžko hledala, já fakt byla v Motole spokojená. Na porodním sále jsem byla já a ještě jedna holčina, takže nic hrozného, pokoje po dvou, taky pohoda. Já se tam tedy zdržela jen 3 dny, ale stěžovat si nemám na co. Co jsem potřebovala vědět jsem se tam dozvěděla a to jsem držela mimčo poprvé až tam a na žádný kurz jsem nechodila. Do práce jsem chodila až do 7. měsíce, pak mi začal šéf vytýkat, že jsem poněkud polevila, tak jsem si řekla, že mi může políbit zadnici a zůstala jsem doma. Byla jsem stále ve stresu, neustále přesčasy. Byla jsem min jednou týdně v práci 12hodin. O víkendu měla křeče v břiše jak blázen... Jo a na cvičení jsem taky nechodila, takže s tím ti bohužel nepomůžu.
16. bře 2011 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1
Já chodila do práce do konce co jsem mohla. Šla jsem na MD až 6týdnů před porodem,ale stejně jsem učila a trénovala až do poslední chvíle, než mě nahnali do porodnice vyvolávat.
Na cvičení jsem byla jednou v Pomadu ale nelíbilo se mi to.

Kamarádka chodí cvičit někam k Apolináři, platí se každá hodina zvlášť a je spokojená, ted je teda už v nemocnici. Můžu se jí zeptat kam chodí.
16. bře 2011 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis
To mi povídej, taky jsem trávila 12 hodin denně v práci.......fakt hnus, do toho byly vánoce a pak konec roku a všichni chtěli všechno hned....
16. bře 2011 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to ste mně uklidnily s tím motolem. já už se tak strašně těším, až bude miminko venku a já se s ním pomazlím :slight_smile: a co děláte holky za práci? já jsem učitelka na základce a kvůli stresu a protože mi nebylo tři měsíce vůbec dobře, abych to tam celý den odstála, tak jsem zůstala doma a pak už si našli náhradu, tak jsem to nechtěla komplikovat. To jste fakt dobrý, že jste to vydržely celou dobu v práci. já ač jsem doma, tak někdy jsem tak strašně unavená, jste dobrý :wink:
16. bře 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 no já jsem právě vysazená na neosobní přístup velkých porodnic, takže jsem hledala kde na mě budou milí a vstřícní, ale je fakt,že kdyby to vypadalo na komplikace, tak bych to holt nechala na nějakou velkofabriku-) Tak tentokrát jsem se nikam nezaregistrovala, tak douáfm, že to bude i podruhé ok a budou Neratovice-) Do práce jsem chodila taky do 7. měsíce, pak moje šéfová heldala kličky jak by mě vyhodila, protože se mi začala mstít, ona se snažila o mimčo už asi 3 roky (kdyby první..ale třetí ale s novým chlapem, naším nejvyšším) takže mi začala kouřit do obličeje, a podobný naschvály..tak jsem odešla na rizikové-) a to se to teda vleklo, ty poslední týdny, teď nestíhám ani sledovat v kterém týdnu jsem, natož řešit nějakou výbavičku-) Na cvičení jsem chodila do studia pro ženy, bylo fajn, ale bylo dražší, jinak myslím v tom centru Cordeus na dlouhém lánu něco mají, chtěla bych tam pak po porodu chdit na nějaké to cvičení na posílení těch hlubokých svalů..
Jaký byl porod..u mě rychlý, nicméně musím přiznat, že ta bolest prostě byla mazec, ale zvládlo se to-)
16. bře 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
@leia1 vítej :slight_smile: já bydlím u Hadovky a porod v Motole ... narazila jsem na nepříjemnou PA, ale jinak dobrý - jak psala irenka, velká výhoda je v tom, že je to nejlépe vybavená porodnice, kdyby něco nebylo v pořádku s miminkem ...

@hest myslíš, že to s druhým do Neratovic stihneš? :slight_smile: taky jsem o nich chvíli přemýšlela, ale já jsem srab, bojím se těch komplikací, které by tam oni nezvládli ... ale kdyby bylo druhé, tak opět budu zvažovat něco jiného :slight_smile:
17. bře 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
jak je? Venku hnusně.....

@valentinuska
Ty bys šla příště jinam? Ale kam? S druhým dítkem jít mimo Prahu je dost časově náročný.... :frowning2:
17. bře 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi jsem tu porodnici až tak neřešila... Motol mám nejblíže a volba se vyplatila, protože jsme jeli ráno ve špičce a cesta, která normálně trvá 10min trvala 3/4hodiny. Teď při druhém se nebudu vůbec rozmýšlet. Už na sále mě totiž doktor varoval, že druhý porod bude ještě rychlejší. Já se totiž na sále zdržela ani ne půl hodiny...
@hest - mě zase iritují ponižující registrace např do Podolí nebo k Apolináři, ale to jsou stejné, ne-li horší velkovýrobny, jako Motol. Prostě to vybavení tam je. I když si každá maminka přeje, aby bylo její dítko zdravé, kdyby bylo potřeba tam se o ně postarají. Né nadarmo tam svážejí nemocná miminka téměř z cele republiky. taky zajímavá zkušenost z práce. Mě se šéf neustále dokola ptal, jak nejdéle tam můžu být, ale přišlo mi, že spíš měl namysli, kdy už hodlám vypadnout. Tak jsem mu vlastně udělala radost...

@irenka - takže jsi to měla podobné, jen jsi to vydržela déle, ale ty jsi mnohem akčnější než já, proti tobě jsem ukrutná lemra :sweat_smile:
17. bře 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis
No jo, měla. Největší nápor byl fakt přes vánoce, to jsem myslela že fakt nevydržím. Kolegyně mi stále říkala jak mě obdivuje, že padáme na hubu obě a já k tomu ještě v 7měsíci.... no ale co nás nezabije, to nás posílí.
Od ledna jsem tam pak zaučovala novou kolegyni a taky na to pak dost kašlala.....
Ty tréninky mě udržovali v pohybu a taky kvůli zádům to bylo dobrý. Marodím s nimi dost dlouho a tehu a ty hormony to ještě zhoršili.

Holky mě je tak blbe, už nevím co mám dělat. Hlava třeští jak střep, krk v jednom ohni a k tomu ty šílený kašle a rýma.... a Maty je na tom podobně. Jen ty horečky už nemáme. Jsem si myslela, že za 3 dny to povolí ale nějak se to klopí jiným směrem a je to dost nepříjemný.
Znáte nějaký babský recept?
17. bře 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek