• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Prahy 6. Popovídáme si?

25. srpna 2013 
@irenka já nevím, jestli bych šla jinam :slight_smile: na blbce bohužel mohu narazit všude ... přemýšlela jsem o podolí, ale taky nevím, jak přesně to tam je ...
moc ráda bych měla nějaký pokoj pro sebe a ne jako v Motole kde jsem musela vyloženě ležet na boxe a čekat - chtěla jsem si sednout, nebo něco jiného a nedovolili mi to ... ale právě nevím, jestli je to jinde opravdu jiné :grinning:
hlavně že je ve finále všechno v pořádku

mě když bylo blbě, tak mi hodně pomáhali homeopatika, protože jsem prášky moc nechtěla ... jednu chvíli jsem myslela, že ani nemůžu polykat a na to zabralo Homeogene (jenže nevím, jestli to můžeš i ty, na kašel to asi nepomůže ...)
17. bře 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka - abych pravdu řekla, já bych konec roku a začátek nového v práci nezvládla, to jsem většinou chodila na dvanáctky i o víkendu. Naštěstí to bylo vypočtené tak, že i kdybych vydržela až do konce, nastupovala bych na MD v půlce prosince, takto jsem holt šla na začátku listopadu... Zkoušelas zázvorový čaj s medem. Mě čaj s medem pomáhal celkem a zábaly krku, a nebo ta homeopatika, v lékárné ti určitě poradí.
@valentinuska - naprosto souhlasím, s volem se můžeš potkat kdekoliv a né každý každému sedne. Četla jsem jeden názor na podolí, který mi utkvěl v hlavě... že když není ženská z "horních 10 tisíc" neštěkne tam po ní ani pes... ale také jsem četla spoustu pozitivních názorů, osobně neznám nikoho, kdo by tam rodil. Mě, jak už jsem psala, naprosto odpuzuje ta registrace... stát někde od 5 ráno ve frontě s tím, že registrují od cca 8 hodin je pro mě naprosto nepřijatelné. Nejsem zvíře, které jde na porážku... :angry: Vidíš, to bude možná i tím, že jse na tom boxe nebyla ani 20min. I když já už byla ve stavu, kdy jsem byla ráda, že ležím a nikdo nic po mě nechce, tedy až do samotného porodu, to jsem nestačila poslouchat příkazy. Ta moje PA byla hodně drsná, i na mě křičela, ale uznávám, že to bylo nutné, takže jí za její profesionalitu spíš chválím.
17. bře 2011 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já bych asi neměnila. Blbec se opravdu najde všude.
Já mám dost kamarádek co rodili v POdolí a já bych tam fakt nešla.....
Ale každý je jiný a vnímá okolí taky jinak. Mě ty boxy nevadili ale asi proto,že jsem byla ráda že žiju... :wink:
Celkem jsem byla na boxu 14hodin, střídavě se sprchou a to že vedle rodil někdo další mi nevadilo, spíš mi vadiloto, že vždycky někoho přivezli, chvíli byl hluk a pak jsem slyšela plačící miminko, to mi bylo do breku, já už nemohla a chtěla jsem to už taky mít za sebou.... bylo to pro mě depresivní ale zato jsem si říkala že na to nejsem sama, že lidi rodí dál a taky to zvládli... já rodila pak už s jinou PA a ta byla naprosto dokonalá....
Uvažuju že podruhé (tedy jestli se někdy vůbec zadaří) bych jí oslovila a šla rodit zase jen s ní.

Homeoptatika jsem brala, ted mám nějaký HOmeovox na cucání. Zázvor si půjdu dneska koupit, jeslti se doplazím do Alberta... :grinning: medu musím dát jen trochu kvůli alergii.
Ale díky za tip.... ono to snad přejde, ale znáte to, chcete to hned a ted a zítra bude pozdě... :slight_smile:
17. bře 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
To já si třeba naivně myslela, že nebudu křičet, protože se budu stydět a pěkně jsem se sekla. Musela jsem hekat určitě dost nahlas, ale myslím, že většina maminek je v takovém rozpoložení, že své okolí ani nevnímá. Tedy alespoň já to tak měla. Když se Anežka narodila, začala vedle rodit jiná mamina, to mi také nevadilo, protože ona zas předtím poslouchala mě :wink: :grinning:

@irenka - tedy ale 14hodin je fakt síla, to ti věřím, že jsi byla ráda, že jsi ráda. Přejít to musí, ale chápu, že už včera bylo pozdě :wink: A jak jste na tom tento měsíc se snažením, když jsi zase marod?
17. bře 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis
:grinning:
Já taky byla hlasitá, já prostě jsem si ty kontrakce pobrukovala.... :slight_smile: A když jsme měla tlačit tak taky. Nějak to nešlo bez emocí a trocha toho rámusu.... :slight_smile: Ale nic extra, jen mi Dr. říkala, nesyčte tady a dýchejte.... :slight_smile:

NO snažení, co nadělat když jsem marod? A navíc jsem opět najela na častější kojení, když je ted Maty marod.
Sice nějaká ta erotika byla, ale moc v to nedoufám. Já jsem už musela i sáhnout po paralenu, ale to by v přídadě kdyby níhodou něco vadit nemělo.
Uvidíme, kdyžtak mám ještě 3měsíce.... :slight_smile:
17. bře 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem opět zde. to s tím Motolem mně moc uklidnuje, že máte takové pozitivní zkušenosti. já nejdřív byla úplně hotová jít do takový mega nemocnice, ale čím je ten porod blíž, tím jsem nějaká klidnější a říkám si, že se tomu prostě nevyhnu a musím to dát. Já jsem totiž hroznej srababa :grinning: :grinning: :grinning:
dnes jsem byla na tom glukozovým testu a ještě běhání po praze, tak jsem totál vyřízená a asi s sebopu prásknu do postele :slight_smile:
17. bře 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1
Neboj, zase je na Motole dobrý, že nic s sebou mít nemusíš. Všechno tam je k dispozici.Jak pro tebe tak pro mimčo.
To udělej, venku je hnusně, tak si jdi lehnout...
17. bře 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 - neboj to zvládneš, to byla mňamka, co? Jestli jsi unavená, nepřemáhej to, a zalez do poslele, máš na to nárok :slight_smile:

@irenka - asi je to normální, si trošku zakřičet :dizzy_face: A třeba to zrovna dopadne dobře :wink: Paralen by nevadil, taky jsem si jich pár musela vzít, jak jsem byla nemocná. No, při nejhorším to vyjde za ty 3 měcíce, no :wink:
Vidíš, to jsem zapomněla vyzvednout, že vlastně nic nepotřebuješ, to se také hned tak někde nevidí.
Anežka je vzhůru, musím pádit, ale ještě jsem odpo snad mrknu.
Pa
17. bře 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska když jsem měřila, kolik nám to autem trvalo mimo špičku k Apolináři (20 min) ve špičce jsme zůstali zaseklí už na létné-) a do Neratovic při normálním provozu jsme tam byli za 30 min (u Holešovic najedeš na výpadovku a to pěkně sviští 130 -) a když jsem rodila, tak přítel v ty 2 ráno po té ryhclostní jel opravdu rychle-)) a byl tam za 20 min, takže to byla časově pohoda. A stejně si nemylsím, že bych rodila tak rychle..uvidíme. Nejvíc se bojím, abych nerodila předčasně, protože fakt do Motola nechci-) Taky mám strach aby neměli v Neratovicích zrovna v ten moment plno. JInak se tím netrápím. Prostě buď Neratovice, anebo si ještě nchávám zálohu Hořovice, kdyby v Ner. bylo plno...no a jinak si zavolám sanitku ať si mě vyklopěj kde chtěj-) a kdyby byl překotný porod a byl v pohodě, tak by mi to ani nevadilo-)) Nějak to neřeším, hlavně aby byl průběh pohodovej, jinak je mi už všechno snad jedno-))
Jako Motol je jasnej, kdyby se něco dělo, nebo byl muž v zahraničí a neměl mě kdo odvézt..
Trochu se bojím, že budu rodit dřív, 1. protože nevím jak mi spočítali blbě ty dny..a zadruhé protože mě trápí to břicho. Dneska jsem na doporučení Dr. navýšila množství magnézia..a to břicho mi stejně tvrdne..tak nevím no..
17. bře 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak venku je tak hnusněěěě, jsem ted dorazila z oplavání s malým, cestou jsme se stavili v technice na oběd a teď jsem vyzvedla hyeny a šla jsem se všema aspoň před dům do parku...to bahno je úděsný, teď jsem je "vyprala" tak schnou v předsíni..ale budu moct jít umývat koupelnu-)) kde je to sluníčko a sucho?)-)

JInak na nachlazení se dopuju nakrájeným kořenem zázvoru, zalitým horkou vodou a citron a med, tak se léčím z nachlazení a v zimě to piju jako prevenci-)
17. bře 2011 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hest já jsem přemýšlela taky o hořovicích :slight_smile:
jinak my jeli do motola tak něco přes deset minut - chytli mě tři kontrakce, to musel přítel zastavit, protože jsem je v autě vážně nezvládala :grinning: tak si nedokážu představit právě delší cestu - ať už neratovice nebo podolí, prostě je to daleko ...

stejně nakonec podruhé v tom motole určitě skončím, jestli budeme bydlet pořád tady :slight_smile:
a jinak jsem ráda, že se tu taky někdo přizná, že si zakřičel - mě všichni tvrdí, že byli jak myšky :slight_smile: já jsem si zakřičela jednou nechtíc při tlačení a jinak jsem spíš úpěla :slight_smile:
17. bře 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska já jsem ty úplně hnusné kontrakce měla až v noci v porodnici až mi praskla voda, takže to nebylo tak zlé-) Nicméně musím tě zklamat, ani já jsem nekřičela, měla jsem příšernou žízeň, takže se mi úplně slepily rty, jsem byla ráda že dýchám, natož něco říkat-)
17. bře 2011 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hest tak to si měla výhodu, protože prodýchávat kontrakci v autě při jízdě je hustýýýý :grinning:
nezklamala si mě, mě potěšilo, že to přiznali holky :slight_smile:
17. bře 2011 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hest
Ty jsi ale pohodová mamina... to dobře děláš že to neřešíš, ale já bych na to neměla nervy... fakt obdiv... :slight_smile:
Břicho tuhne jo? jeslti to nebude tím, že moc zvedáš malýho...
A co dělají hyenky? Zuza je z tohohle počasí celá černá místo bílá...

JO a snáhím pro ní ženicha... asi začíná hárat, tak to bude celkem mazec... :slight_smile:

17. bře 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska
Já taky spíš úpěla, Dr. mi řákala.... nepískejte nám tady... a soustředte se na dýchání.... :slight_smile:
PA jsem se pak omlouvala že jsem asi moc hlasita.... ale pak přivezli maminu (překotnej) a tak řvala
"auva, to bolí, auva, maminko, já to nechci, vyndejte to ze mě.... " (byla romského původu)
a PAsist. mi říká " Ještě máte pocit, že jste moc hlasitá? :grinning:"
A při tlačení jsem prostě nemohla mít jen zavřenou pusu, tak jsem funěla jako když jede vlak.... bylo to vtipný, stále mi říkali, Zavřete pusu.... :slight_smile:
Marti, já se nemám za co stydět, klidně se přiznám ke všemu. Každý to prostě prožívá jinak.... :slight_smile:
17. bře 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka no maminka co rodila vedle mě taky křičela a do něčeho tam strašně mlátila :slight_smile: mě jí bylo líto, já už měla po a ona hodinu tlačila :frowning2:
taky jsem se omlouvala za to, jak jsem úpěla ... já jsem při tom ještě pořád říkala příteli, že to nezvládnu :slight_smile:
17. bře 2011 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska - já asi také vyloženě nekřičela, nadávat nebo do něčeho bušit by mě ani nenapadlo, jen při samotném tlačení jsem pěkně úpěla a tak jako hekala, nevím jak to popsat :wink: Když u mě to bylo fakt tak rychlé, že jsem nestihla skoro nic, ani vynadat manželovi :wink: :grinning:

Tedy na Hořovice jsem slyšela samou chválu, bydlela jsem poblíž, ale ta cesta není nic moc, z dálnice je to ještě pořádný kus cesty po normální silnici, pak celým městem nebo zkratkou, ale to je spíš jak polňačka. Známý manželku nedovezl, porodila v autě na sjezdu z dálnice a to jeli z Berouna... Já bych do toho tedy rozhdoně nešla. Mám ráda svou "jistotu". Také na to nemám nervy. A vzhledem k mému štěstí určitě pojedeme zase ve špičce, ať už ranní či odpolední... :unamused: :wink:
18. bře 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno holky, to je hnusně, co. tak jsem si vás četla a máte pejsky, že jo. my máme osmiměsíčního jezevčíka, holku a hodně lidí do mně ted hustí, jak to chci zvládat s miminem. že nám nesmí spát v posteli, že abych se o toho psa nestarala víc, jak o dítě. no děsně mně to štve.já mám tu naší kájinku moc ráda anemyslím si ,že by to miminku nějak uškodilo. já vím, v posteli s náma spát nemá, ale my jí to neumíme odnaučit a mně je to docela příjemný :slight_smile: co myslíte?
18. bře 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
no asi každá víme jak moc jsme úpěly nebo křičely... já jsem manželovi drtila ruku, a pak když jsem měla talačit, tka jsem hledala něco za co zapřít nohy a manžel mi nabídl ruku... pak mi oznámil, že jsme mu málem vykloubila rameno.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

@leia1
Já mám fenku, která je u nás jako mimono č.1.... je plno rodin kde je nedříve pejsek a pak se tam narodím miminko.
BUd ráda že jí máš.... já bych na okolí kašlala, všichni to zvládáme dokonce Marinka a Kristýnka mají pejsky 2! :slight_smile:
A já ted uvažuju že nechám Zuzu nakrejt a pořídíme jí štěnátka.... tak vybírám ted ženicha... :slight_smile:

:wink:

Jinak holky, ted jsem se vrátila od Dr. s Matýskem. Kašel mu sedl asi na prudušky, tak máme nové léky a nesmíme ven.... za týden kontrola, bych se na to ...... :frowning2:
18. bře 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1
Jo a ta postel.... naše Zuza je postelová..... s tím už nic neuděláme, je to kolikrát nepříjemný že nemáme kde ležet.
DO toho Matýsek a manžel padá z postele, ale je to sranda. Nedala bych ji nikomu a za nic! :slight_smile:
18. bře 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 - také jsme si nejdříve pořídili pejska a pak a miminko. Také máme jezevčí slečnu, jen už 3letou. V posteli občas spinká taky a žádný problém nenastal. Samozřejmě, že naše 1. dítko-fenečka majduška, po příjezdu z porodnice žárlila, přece jen byla zvyklá, že jsme se s manželem točili jen okolo ní a teď tu byl malý vetřelec, ale jakmile Anežka začala běhat, začínají si spolu hrát, Majda Anežku poňouká, Anežka jí to oplácí a najíždí do ní chodítkem :wink: Fakt prča. Já si naopak myslím, že je pro dítko dobré, když vyrůstá s nějakým zvířetem, minimálně to posílí jeho imunitu :wink: :grinning: Na okolí se vykašli a dělej jak to cítíš.

@irenka - kurňa, to je mi Matýska líto, ještě že je tak ošklivo, že vás to ani nemusí mrzet, že musíte být doma. Přeji, ať je Mates brzy zdravý.
18. bře 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis
Zuza taky brala mimino jako vetřelce, přesně jak píšeš. My to ted máme doma rozdělené. Já mazlím mimino Matýska a manžel mimino Zuzinku.
On ale jak ještě nemá cit, tak jí dost ubližuje, ale miluje jí. Chodí si k ní lehat, kolikrát si hrají.
Mysliím, že budou dobří parťáci.... a s tou imunitou naprosto souhlasím.... :slight_smile:

Díky, mě už se zdál lepší,ale zdání klame.
Včera vysypal všechny balonky z bazénku a hodil si ho na sebe, pak tu lezl po podlaze a hrál si asi na želvu nebo co.... :slight_smile: Hrozně se tomu smál.
No kašel zdoláme, akorát se vymarodíme a bude jaro ne? :slight_smile: :wink:

18. bře 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka - máme podobné rozdělení co vy... já mám většinou Anýska a manžel Majdušáka. Prostě žázlí přesně jako starší sourozenec :wink: Majda také dostává co pro to, naštěstí je strašně hodná a trpělivá. Jen když se na ní Anežka postaví, tak se ozve a uteče do pelíšku :grinning: Všechno zvládnete, a pak už opravdu bude jaro a ta slíbená Stromovka :wink: Hra na želvičku musela být legrace :slight_smile:
18. bře 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis
Já Zuzika mazlím když Maty spí... jako ted.... leží mi na klíně. :slight_smile:
Taky je hrozně hodná, ale už taky zavrčela. Maty to ale bral jako hru.
Jojo, želva byla dobrá..... :slight_smile: Maty má vůbec dobrý hry, moc rád se schovává a dělá baf... :grinning:
A jak jste dopadli u zubáka? popiš? Já až se uzdravíme tak tam asi taky pojedu.
18. bře 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka teda chudinka Matýsek, snad to přejde brzy a zároveň se i oteplí :slight_smile: máte štěstí, že je takhle hnusně a nikomu se ven nechce (ani našim psům :slight_smile:)
já chodím venku a oni jsou schovaný pod střechou a koukají na mě, co jako blázním ...

@leia1 my máme pejsky dva a zvládáme to, s jedním to je naprostá pohoda :slight_smile: naštěstí jsou psíci mrňavý a dá se to - už jsem se naučila chodit i s kočárkem a dvěma vodítkama :slight_smile: no a když se jim nechce chodit, tak si vlezou do koše pod kočárek a vozí se ...
jinak psí holky s námi taky občas spaly v posteli i přes náš zákaz (vyskočily, až když jsme usnuli) a od příjezdu z porodnice to nějak vycítily a zákaz začaly respektovat ... teď sice občas tu jednu v noci taky cítím ležet v posteli u nohou, ale do rána zase potají sleze :slight_smile:
18. bře 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska
ahojky, taky v to doufám. SNad ho to brzy přejde a bude to dobrý. :slight_smile:
Jen doufám, že se uzdraví rychle, příští neděli jedu na soutěž do poroty a potřebuju to nějak udělat.Je to dost daleko, tak nevím co bude....

18. bře 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska
Ty máš výhodu, že ti spi vlezou dolu do košíku a vozíš je.... to Zuza tam být nechce a je na to i veliká...

18. bře 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka
@epicharis
@valentinuska
tak to je super, že máte taky pejsky a žádné problémy nemáte. já se taky trošku bojím, jak bude kája na miminko reagovat, ale snad to nějak zvládneme.jináč, jak jste psaly zážitky z porodů, teda to jsou věci :astonished: já už se tak řěším, až to bude taky za mnou :slight_smile: a jaký to bylo, když jste přišly z porodnice? věděly jste hned, co dělat a tak? nebo četly jste si o tom nějaké knížky nebo to přišlo intuitivně? já mám třeba strach chovat miminka, páč nevím, co s nima, kam s rukama, jak si ho přendat a vlastně si cizí miminka pro jistotu nechovám. :stuck_out_tongue_closed_eyes: a irenko, at se malej z toho, co nejdřív dostane :wink:
18. bře 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 někdo nám poradil, aby tatínek vzal z porodnice domů plínku a psíci si jí očuchali ... to jsme udělali a holky ani nebyly překvapené co to nesu :slight_smile:
a doma jsem tak nějak věděla co dělat, něco z kurzů, něco jsem vyčetla (ještě po příchodu domů jsem koukala do knížky jak koupat) a něco jsem vycítila :slight_smile:
18. bře 2011 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 - neboj s pejskem to bude v pohodě, na miminko si brzy zvykne a budou kámoši. Jak už jsem tu psala, první miminko jsem chovala v porodnici Anežku, cizí jsem se také bála. U vlastního je to jiné, spousta věcí tak nějak přijde sama. Měla jsem k ruce knížky i časopisy, ale i když si člověk něco přečte, musí se nad tím rozumně zamyslet a přizpůsobit to tomu, co cítí a co mu vyhovuje. V porodnici jsem se fakt dozvěděla nejnutnější věci do začátku, jak kojit, jak přebalovat, jak koupat a domů jsem se vůbec nebála. Anežka byla vlastně od začátku hodně pohodové miminko, jen doufám, že nám to teď druhé mimčo nevrátí i s úroky :wink:
18. bře 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek