• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Prahy 6. Popovídáme si?

25. srpna 2013 
@irenka Iri j8 se ptala v těch dejvicích a zápis je vždy v září, stojí se fronta..ale nevím co na té ahnspaulce..ale tam chodí taky asi dost dětí..já jsem jako dítě do toho dejvického sokola chodila taky, zajímalo by mě, jeslti to tam pořád tak stejně voní/smrdí-)))
2. únor 2012 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak my na Hanspaulku naskočili taky až v průběhu pololetí, ale bez problému nás přijali, platili jsme celé pololetí, i tak jsou cenově nejlepší široko daleko, předtím jsme ještě chodili na FTVS - Pohyb dětem. S přijetím nových členů tam není žádný problém a možno kdykoliv. Jinak já do sokola nechodila, ale asi je to tam teda pořád stejné :slight_smile:, tělocvična no!
2. únor 2012 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@jolis tak to je prima, do září vymyslím kam chodit-) ale asi zkusím primárně ty dejvice-) to je nostalgie-)

Včera jsem musela s dětma na půl hodinky aspoň ven, jinak by mi to tu Vojta zbořil, tři dny doma...
5. únor 2012 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@pari7 jak trávíte tuhle zimu vy?
5. únor 2012 v 11:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@hest
Maty mi v tomhle počasí venku ani chodit nechce. A Zuza asi venku nastydla, protože kýchá...
No a jak zabavit doma dítě, to je taky na oskara... :grinning:
5. únor 2012 ve 14:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@irenka právě mi rozflákl poslední půllitrový hrnek..protože je UNAVENEJ, nudí se..a se vším a do všech drbe..v týdnuz mi rozbil termosku od tchýně..prostě jak nejdeme ven, tak průšvih. Co ty, jak ti je? Asi že se vůbec ptám co..
5. únor 2012 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak hrnek nekupuj, mám hrnků velkejch hodně. Jeden modrej ti dám, jestli chceš. Třeba vydrží a budeš mít na mě památku... :D

NO jak by bylo velrybě na suchu? :(
5. únor 2012 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@irenka Kdy jdeš zase na kontrolu? Právě mě vysvobodila tchýně, šli na cvhilku ven..jinak bych ho asi už zabila
5. únor 2012 ve 14:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@hest
Zítra monitor a v týdnu když nic, tak nástup na vyvolávačku.....
5. únor 2012 v 15:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj mamči, narazila jsem na vaše Forum, jsem z Prahy 6-Vokovic. Bydlím tady pár měsíců a zatím tu nikoho neznám. Chodíte některá na procházky v okolí Vokovic - Šárka apod? Ráda se přidám:slight_smile:
5. únor 2012 v 16:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy chodily jsme s @irenka do Stromovky. Ale já se chystám no MC máta nějaký čtvrtek, abychom doma nezešíleli-)

@irenka no držím palce...vím jaké to je, když ti vyhrožují vyvolávačkou...vyřiď miminu, že na Rybu nemusí čekat-)
5. únor 2012 v 17:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@hest
Já právě taky vyvyolávačku znám. Po 10hodinách internzivních kontrakcí otevřená na 1cm.... fakt nic moc. Už nikdy to nechci zažít.
Dělám všechno možný, koktejly, sprcha, procházky, sexík... a a a a a aNIC
5. únor 2012 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@irenka to mímo je teda držák-) Já mám dneska pocit toální prázdnosti a nudy..asi jsem unavená? Nic mě neba..
5. únor 2012 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, byly jsme s Anetkou na víkend u mamči a zase jsme tam byly hrozně rozmazlovaný - malá dostala od ségry knížky a já teda ocenila řízky, br.salát a ořech.šátečky :slight_smile: Hrozně rychle to tam uteklo, ach jo.

msevy: Kde bydlíte? My kousek od zimáku. Chodíme na procházky do Hvězdy, Šárky a tak.
irenka: Držím palce, ať to tento týden vyjde bez vyvolávačky a s rychlým průběhem.
5. únor 2012 ve 21:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky,

tak jsem se vrátila z porodky. Jela jsem jen na monitor a ve čt mám zátěžový test a možná si mě tam rovnou nechají.

@hest
Jak je dneska. Venku je zima že ani nevím zda půjdeme odpoledne ven. Ale musím na nákup.

@jolis
To je jak na vánoce.... :slight_smile:
Taky bych si dala říct, kdyby mi někdo uvařil. :slight_smile:
6. únor 2012 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@irenka Držím palce ať do čtvrtka porodíš..
Dneska je trochu líp, ale potřebovali bychom ven, nebo já aspoň si jít zacvičit, připadám si oteklá, všechno mě bolí (a to nejsem těhotná-))
6. únor 2012 v 10:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@irenka no to teda jo, u mamky se máme vždycky dobře :slight_smile: Jinak mně chutná všechno, jen když to uvaří někdo jiný :wink:
Jaký zátěžový test?
6. únor 2012 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@hest Taky musíme nakoupit. U nás je to nakupování hrůza, musíme autem, v dosahu tu nemáme nic. Billa je 2 st. tramvají nebo cca 10-15 min. pěšky a to v tomhle mrazu a s nákupem s Anetkou nedám :frowning2:
Vždycky závidím těm, kdo si třeba jen skočí ráno do obchodu pro rohlíky a jsou za chvíli doma, takhle je to u mamky..
6. únor 2012 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@jolis poslední dva roky jím taky snad vše..hlavně když to uvaří někdo jiný-) Jinak zátěžový test dělohy, dělá se před vyvoláním.
6. únor 2012 v 11:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@hest Aha, díky, já měla CS, malá se mi ke konci přetočila KP, potvůrka... A vzhledem k tomu, že mi našli těhu cukrovku, jsem o přiroz. porodu mohla jen snít.
6. únor 2012 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@hest
@jolis
Holky, já mám Alberta 2 stanice busem nebo jak píše Jolis 15 minut pěšky.
Ale vyrazím pěšky, sice se sotva hýbu, jakmile déle jdu tak musím čůrat ale to je normál.
No záda už ani nevím co povídat, horor. Ale snad to poleví až porodím. Alespon trochu by se mi mohlo ulevit.
A třeba tou procházkou s Matym to mimčo rozhýbu k činnosti. I když ráno jsem byla v Motole a to jsem se hýbala dost abych nezmrzla. Cesta do Motola hodinu tak....

Kristý já cvičím každý den, jinak bych nemohla vstát ani z postele. Jsou to spíše cviky na protažení.... ale už mě bolí i hrudní a krční páteř. :slight_smile:

Jak píše Kritý, je to test oxitocinu před vyvoláním! Co tělo snese a hlavně jak se na to tváří mimčo.
Mě při prvním vyvolání nezabralo nic, jen silné kontrakce po 2 minutách a stále proti sobě přes kříž. Bolest šílená 10hodin a stále na 1 cm, bylo to depresivní.
Už mám hrůzu že se to bude opakovat.
BOhžel počasí je taky na prd, abych mimčo rozhýbala nějakou teplotní změnou.
Vypuzovací koktejly taky nezabíraj, ani horká sprcha, ani vytření celého baráku a natož sex. Taky prostě nic.
No uvidíme.
Ale zatím si tu budu chodit povídat, alespon mi to rychleji uteče.
Ted už je to spíše hra nervů.
6. únor 2012 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@irenka J8 jsem si stáhla nějaké cvičení z netu a snažím se se rozhýbat..jinak mi asi umřou záda..chybí mi Strollering-)) ve čtvrtek jsem aspoň naběhla na tonaše hřiště/sportoviště se trochu protáhnout na těch strojích..jinak krize...
Na ten zátěžák držím pěsti..asi máš holt tělo dobře vytrénované, odolá všemu-)
6. únor 2012 v 11:46  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@irenka říkala jsem si, že sem musím nahlédnout, že už to určitě budeš mít za sebou ... a ono ejhle pořád nic :slight_smile:
jestli nezabírá ani ten vypuzovací koktejl, tak se mu asi hodně ven nechce :slight_smile:
6. únor 2012 v 17:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
7. únor 2012 ve 13:52 • majdakotkova
Ahojky holky,
tak ricinový olej jsem sehnala... tak dneska večer bude koktejlík.
Už jsem s nervama úplně v háji.... :unamused:
7. únor 2012 v 15:09  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky, zítra je den otevřených dveří v MŠ Vokovická, (Montessori pedagogika), tak se tam asi s Anetkou zajedu podívat, i když já mám pro ni vybranou jinou školku, kterou bych upřednostňovala. Je jasné, že nakonec budu ráda, když jí vůbec někam vezmou....

Irenka: vím, že je to náročné na nervy i fyzičku, ale zkus si i tyhle poslední dny 2v1 užít :slight_smile:, každá minuta je jedinečná, co víc říct...
A hlavně nic netrvá věčně, o víkendu už budete 4 :wink: , držím pěsti, ať jde všechno jako po másle
7. únor 2012 v 16:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@jolis Vidíš, já myslela že budou mít až v březnu/dubnu dny ot. dveří a následně zápis. Můžu se zeptat, kterou máš vybranou školku a z jakého důvodu? KOukám na seznam školek a nemám šajn, co vybrat (asi nás nevezmou, ale zkusit se to musí, že-)))
7. únor 2012 v 16:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@irenka jejda abys neměla spíš žlučníkový záchvat, a mj. jak složité je sehnat ricinák? a neříkali v lékarně něco?-))
7. únor 2012 v 16:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky díky moc za podporu.

NO Ricinák je v lékárnách prý jen na předpis.
7. únor 2012 v 17:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@hest Ahoj holky, taky už se těším, až ty mrazy skončí a budeme zas moct normálně chodit ven. Malej je bez šlofíka venku k nevydržení, takže jsme museli improvizovat a v kuchyni jsme mu udělali takovou mrazírnu - netopíme tam, vždycky ho nabalim, jakože jdeme ven, dám do kočárku, šoupnu do kuchyně, na chvíli na něj otevřu okno a zatím se mi daří ho takhle oblbnout. Ale nevím, jak dlouho vydrží, než to prokoukne.

Bohužel se nám rozjel atopickej ekzém, tak teď dost lítáme i kvůli tomu. Bulím kvůli tomu už týden, jak je mi ho líto. Dnes v noci si tvářičku rozškrábal do krve, tak jsme zas museli k doktorce a ta nás odvelela rovnou do Motola, tak tam s ním zítra ráno jedeme. Jelikož plně kojím, dostala jsem přísnou dietu a dietovat s ním budeme asi ještě hodně dlouho, ne li furt - vypadá to, že spouštěčem je potravinová alergie. :frowning2: Tak teď zjišťuju možnosti, pročítám kde co a potřebovala bych se sebrat, protože pokud nebudu v pohodě já, tak ani on. Doufám, že nám v tom Motole pomůžou. A hlavně, že nás vezmou. Normální čekací doba je tam tři měsíce, ale doktorka nás poslala hned jako akutní, tak se prý nemáme nechat odbít, že nás musí vyšetřit. Už vidim, jak se tam zítra s někým dohaduju. Ještě, že se mnou jde manžel. Ach jo....
7. únor 2012 v 18:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek