• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z Prahy 6. Popovídáme si?

25. srpna 2013 
@pari7 Držím palce, Motol se mi znechutil čekáním na převaz tři hodiny-) Ale nedej se-) Hele, s tím atopákem, kamarádky holčička to taky měla asi do roka a pak jí to přešlo, zkoušeli nějaký excipal nebo něco tkaového a ovesné koupele..případně z lékárny, ale to vám kdyžtak doporučí nějaký doktor. Ta dieta musí být děsná, já to u Karolínky hrozně flákám..
7. únor 2012 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pari7 bylas na tom dnu ot. dveří? Já ano-) tak třeba jsme se tam potkaly-)
8. únor 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hest Ahoj, no, nakonec nebyla. Anetka je nemocná, asi to chytla včera na cvičení, takže to nešlo... Je to nějaka viroza, tak se toho snad rychle zbavíme. Tak je to vždycky, když se něco naplánuje :frowning2: Jaké to tam bylo?
Jinak my bychom raději do Velvarské, máme to tam i blíž (chodil tam i muž :grinning:) a slyšela jsem na ně chválu.
8. únor 2012 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolis Dojem mám z toho dobrý, ale šance jsou prý skoro nulové pro nás. Jsousilné ročníky 2008. Já se půjdu do té velvarské taky podívat, mám to taky nejblíž, ale zase tam za mě vbývaly jesle a ty učitelky tam byly tenkrát na nás tak hnusné, když mě tam vedla moje maminka, že zase já mám trochu negativní předsudky, kamarádka co má už chalpečka ve školce jinde se nelíbila ta ředitelka. Mě se jen nelíbí že tam je 7 tříd dětí..že tam ty nemoce teda musí řádit a indiviualita nikde. Ta Vokovické mne nadchla, mluvila jsem s ředitelkou, učitelkama, VOjta si tam pohrál, asi v rámci zvídavosti půjdeme na dny otevřených dveří kam to půjde-)) nemusíme do herničky-) a Vojta to tam rovnou otestuje-)
8. únor 2012 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak jsem to myslela, v rámci zvídavosti to prošmejdit všude a o program na odpoledne je postaráno. O té Vokovické jsem tušila, že tam bude nával, mám k tomu něco načteno. Líbí se mi jejich přístup k dětem, nikoho do ničeho nenutit, obzvlášť, když se Anetka do kolektivní zábavy (např. předříkávání a ukazování s dětmi apod.) zatím nezapojuje, úplně to ignoruje. Ale zase je šikovná sportovně, prostě individualita, takže přesně pro ni.
No uvidíme, každopádně to budu muset nějak řešit, abych pak mohla do práce.
Ostatní školky mají den otevřených dveří většinou březen/duben, až během zápisu.
8. únor 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolis budu to sledovat-) jojo ten montessori přístup se mi líbí-), maj+í ale nával, musela jim praha 6 navýšit počet dětí, takže mají 27 dětí ve třídě, ale bude to všude asi podobné
9. únor 2012 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se Anetka pomalu z té virozy dostává, doufám, že jsem to nezakřikla. Doma je to na bednu, tak snad už zítra půjdem na chvíli ven.
Irenka: Jak se vede? Už je malé na světě?
Pari7: Jak bylo v Motole? Mám taky kamarádku s holčičkou, která měla atop. ekzém, občas to měla rozškrábané, ošklivé, takže taky mazali vším možným i kortikoidy. Teď už má skoro 5 let a dostala se z toho.
Hest: A kam půjdete k zápisu? My zkusíme asi tu Velvarskou, nejradši bych dala víc přihlášek...
11. únor 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
tak už to máme taky všechno za sebou. Právě jsme dorazili domů. Obě děti v autě usnuli a podařilo se nám je dopravit do postýlek spící.... tak mám chvilinku.

MÁME HOLČIČKU ANIČKU, narodila se 11.2.2012 v 18:00hod. Míry 4170g a 52 cm.... emoticon

Porod spontánní, žádná vyvolávačka a zvládla jsem to za 9hodin a na 4 kontrakce jsem to malé obří miminko vytlačila ven. emoticon
Ještě ted nevěřím, že máme tu holčičku. Stále nad ní bulím a koukám jak je krásná. emoticon
15. únor 2012 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, moc moc gratuluju :slight_smile:, Anička je krásné jméno a míry má parádní. Super, že to šlo bez vyvolávačky, nic lepšího se nemohlo stát :slight_smile: Myslela jsem na Vás, jak to asi jde, jestli už jste doma. Tak to mám velkou radost.
Vím, že teď budeš mít práce nad hlavu, ale bude fajn, když občas nakoukneš. Mějte se holky!
15. únor 2012 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Ahoj, zrovna jsem si říkala, že bych se poptala, jeslti už jste doma-) Dneska jsem šla s dětma kolem techniky, tak mi tě to připomělo znovu. A jak se Maty na malou tváří? těšíme se na nějakou fotečku-)) Kdybys něco potřebovala, tak určitě dej vědět-) Ráda ti zařídím, donesu atd-) já jsem si dneska k narozeninám nadělila zubaře pro Vojtu a očkování, teď jsme se dovlekli domů, ještě díky za tchýni, mám dost-)))
16. únor 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hest Ahoj, všechno nejlepší k narozeninám! :slight_smile: A jak malý snáší lékaře? Anetka vždycky hrozně vříská, jednou ji dr. v Motole napsala do zprávy "pro nespolupráci dále nevyšetřuji", chtěla ji ještě prohmatat bříško. A u zubaře to samé, hrozný řev. Jsem vždycky zpocená až na ... Když ona zná ty doktory jen z očkování.
Koukala jsem, že mš Velvarská už vyvěsila termíny pro přihlášky. Napadlo mě, až budeš někdy chtít, tak můžem pokecat někde na kafču. Jsem šťastná za jakoukoliv aktivitu. My se až teď snad konečně vyhrabaly z rýmy, nakonec jsem to chytla taky. Zrovna uvažuju, že koupím zvlhčovač.
16. únor 2012 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolis Ahoj, díky moc za přání, no samo nespolupracuje, nechtěl otevřít u zubaře pusu, ale tušial jsem to, vzaal jsem s náma ten prstový kartáček a já s ním dělám opičky, ať jde kousnout prsťáčka..a on velmi rád otevře pusu a smí mě jednou lehce kousnout, tak jsem mu do pusy strčila prst s kartáčkem a držela jsem to na jedné straně čelisti, dr.koukla na jednu půlku a pak jsme se v té puse prostřídaly..tak nějak jsem vždy držela psům zuby-)) tak tak, u dětské jsem vzala nejdřív malou a on si tam zatím hrál s autem, pak se tvářil na dr. ošklivě a po očkování ho nechala si tam v ordinaci ještě pohrát-) je fajn-)

Díky za info, aktivně jsem psala jednomu tatínkovi, co se ptal na umístění a má podobně staré dítě jako já, a napsali mu, že on má přijít až příští rok..čím dál tím víc se mi ta Velvarská přestává líbit-) Velmi se mi líbí vzhledem a vybavením MŠ Sbíhavá-) akorát pro nás je to už hodně daleko-(
16. únor 2012 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolis Jinak můžeme příští týden někdy do Vypáleného KOťátka-) Je to baby friendly-)
16. únor 2012 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolis ale na ten den otevřených dveří bych se šla podívat-)
16. únor 2012 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hest
Hojky, mrkni mi na FB. Mám tam fotky i komentář! :slight_smile:
16. únor 2012 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka dívala jsem se-) je jí tedy kus-) a na jedné fotce jsem viděla uplně Matyho-)
16. únor 2012 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Už jsem gratulovala na FB, ale další obrovskou gratulací nic nezkazím že? :slight_smile:
Je to krásná holčička a musela dát tedy zabrat, není to žádný drobeček :grinning:
Těším se až Vás uvidím ...
17. únor 2012 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju holky všem za přáníčka.
Jestli bude hezké počasí za pár týdnů, moc ráda vyrazím po okolí tady Hanspaulky na procházku.
Ani ne tak žebychom nemohli ven, ale spíše kvůli kojení a bolavému bříšku. :slight_smile:
17. únor 2012 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hest Tak fajn. Koukala jsem jen, že v út tam mají zavřeno. Dej pak kdyžtak vědět., přizpůsobíme se, hlavně aby vydrželo zdraví.
17. únor 2012 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolis Ahoj, to tam měli jen 14. měli tam nějakou soukromou akci, jinak mají otevřeno stále. 10- 22 ve všední dny, 10-20 o víkendu-)
18. únor 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hest Aha, vidíš,neumím číst, já myslela, že se to týká příštího týdne :slight_smile: A jak máte příští týden volno? Vím, že se to plánuje s 2 malýma dětma velmi těžko, takže to kdyžtak můžeme průběžně aktualizovat :wink: Těším se. J.
18. únor 2012 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolis mám volno každý den po cca 12, neb po-čt budeme od 10-11 na Strolleringu ve Stromovce, a ve středu odpoledne tlumočím, ale klidně pondělí, úterý od 11.30 můžu sedět v kotěti-))čtvrtek taky nic a pátek mám zatím úplně volný, i když už jsem předběžně domluvená na jednu procházku-)
19. únor 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak vzhledem k tomu, že by to bylo až po 12, tak nemůžeme v úterý, jinak je to jedno. Řekni si. J.
19. únor 2012 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolis asi bych to nechala na příští týden, mylsím že ve čtvrtek padnu-) chodím na ten itnenzivní strolleringový trénink..a jsem ráda, že dolezu domu a zítra odpo tlumočím a ve čt odpo máme nácvik sestavy...-) a to už asi opravdu padnu za vlast-)
21. únor 2012 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příští týden je OK. Tak to tam přežij, :grinning:. Můžete některé dopoledne do cca 12ti?
21. únor 2012 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hest Ahoj napadlo mě, dá se strollering absolvovat i bez kočárku?
22. únor 2012 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolis ahoj určitě, třeba ten dance je ale vhodnější-) u té sportonví chůze tam je lepší kočárek..dance je na místě, tak děti můžou volně pobíhat-)
24. únor 2012 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hest Ahoj, tak jaké bylo cvičení?
Já to možná někdy zkusím, zní to lákavě :slight_smile:, zvlášť když bude venku hezky, tak to může být super. My už kočárek dlouho nikam nebrali, ale byla jsem v pondělí s Anetkou na Hradčanské, pak jsme to sešly pěšky na Dejvickou a teda poslední dny, nevím co se děje, nechce moc chodit, ke konci už jsem ji poponášela a dala tedy zabrat, takže jsem jí vyhrožovala zase kočárkem a odkývla si to :grinning: Jinak na motorce pořád řádí jako drak, takže ještě je řešení, brát všude motorku, ale s tou se mi do tramvaje moc nechce. Jinak my teď měly pár narozenin, karneval, pak jsem si musela zařídit něco v práci a letí to teda neskutečně. Jak to vidíš s tím kafčem? Ještě mě napadlo, kdyby bylo hezky, tak můžem i na procházku někam na hřiště, tady na Hadovce je jedno docela pěkný, chodíme tam už i teď docela často.
29. únor 2012 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolis Dneska to pro nemoc odpadlo-( ale byla jsem se aspoň podívat v další školce-) hřiště na hadovce znám, proč ne, rádi půjdeme ven, máš nějaké dny kdy by se ti to hodilo? Já většinou jezdím dvojkčárem a táhnu motorku, pěšky i tramvají, nějak mi to už nevadí, na motorce totiž Vojta docela daleko dojede. Co úterý?
29. únor 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak fajn, budu se těšit v út, snad vyjde počasí :slight_smile:. Jj motorka je u nás naprosto bezkonkurenčně nejoblíbenější vozítko, prakticky celou zimu, kromě těch mrazů, z ní malá neslezla. Loni už dostala k narozeninám to polokolo, ale motorka zatím pořád vítězí, takže jsme ji koupili ještě ve větší velikosti :confused: , stará už byla malá. Koukala jsem, že dny otevřených dveří v mš se začínají rozjíždět, za týden už nebudu vědět kam dřív skočit :grinning:
1. bře 2012 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek