• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z USA, nejlépe z Californie

23. října 2013 
Ahoj Veroniko, take te vitam. Mate moc krasne fotky, vsem vam to tam moc slusi :slight_smile:

Koukam, ze jste to meli tak nejak podobne jako my, mala svatba v US a pak se vsim vsudy v Cechach :wink:

Budeme se tesit na dalsi prispevky :slight_smile:
21. dub 2008 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, diky za privitani. Bohuzel se snazime uz docela dyl, jenze v lednu nam to nevyslo a musela jsem na D&C. Doktor rikal, ze behem dvou mesicu se muzeme pokouset znova. Jeste navic mam cukrovku a jsem zavisla na inzulinu, takze muj cukr musi byt v naprostem poradku. Tak nevim, jestli to co se stalo bylo tou cukrovkou. . Doktor mi ale rikal, ze se to stava ve skoro 22% pripadech a poradne nevedi proc se to stalo. Ale i tak, jsem z toho byla v depresich. Ted uz je to lepsi.
Jak casto jezdite do Cech? My tam llitame jednou za roka. Ted jsme tam byli na 14 dni v breznu - byla zima a snih. Ale i tak jsme si to perfektne uzili, i kdyz jsme nestihali. Pripadala jsem si, ze porad nekam pospichame, aby jsme vsechny videli.
Manzel si privezl domu asi 3 velky flasky Fernetu Citrus. Jeho oblibene piti. Ja zase cokolady Milka, tatranky a Kinder vajicka. Nektery jsem,ale musela rozdat kamaradkam, i kdyz se mi moc nechtelo.
mkwhalen - kdyz jsem si cetal popis tve svatby, tak jsem si pripada, jako bych to psala ja. My jsme ale Kacinu meli zamluvenou uz dlouho do predu, ale s restauraci jsme nebyli jisti. Take jsem musela vstavat ve 3h rano a vsechno obtelefonovat a zaridit hotely a pensiony pro pribuzny. Take jsem spoustu veci delala az na miste, ale tak nejak to vsechno vyslo. Nejhorsi, ze Americani byli pekne zhejckany. Samozrejme, ze penison se 14 stoleti nebude mit klimatizaci. Ale jinak svatba se nam krasne vydarila.
motylekmn-to se mas, ze tam mas spoustu ceskych kamaradek. Po tom se mi styska, tady v zapadnim Texasu, jsou akorat kovbojove :slight_smile: . A zadny z Cech neni. Ja mam kamaradku a kamarada v Iowe. Se kterou jsem na Skypu skoro kazdy den. Hned bych se tam vratila.
Holky pracujete nebo jste doma?
22. dub 2008 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky-já tedy nejsem z USA,ale i tak bych vás ráda na tu dálku pozdravila:slight_smile:Obdivuju ty,KTEré dokázaly odejít:slight_smile:
22. dub 2008 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vitam mezi nami Verunku - koukam ze mate tu cestu za mimiskem tezkou, ale verim, ze Vam tady v USA pomuzou i s tim problemem a brzo budes mit mimi, ale do te doby se poradne vyspi a uzivej si manzela.

My meli taky mini svatbicku tady a tesime se az udelame velkou v CR.

Jinak ja jsem ted s malym doma, ale jeste 5 tydnu pred porodem jsem delala - nicmene do prace se mi tak brzo nechce.

Ali ono to odjizdeni nebylo az tak strasne - horsi je to tady prezivat bez tech blizkych - to me teda stve nejvice.
22. dub 2008 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Veroniko, :slight_smile:

moc me mrzi, ze se vam prvni pokus nepodaril -- ale urcite se brzy povede!!! :wink: Budu moc drzet palce!

Ja jsem se taktez docetla v odborne literature, ze prekvapive zhruba petina tehotenstvi konci samovolnym potratem, ktery ve vetsine pripadu neni postrehnut ani samotnou zenou a je zamenen za mestruaci. Duvod potratu byl uvaden nedostatecne vyvinuty zarodek.

Verim, ze to musi byt moc tezke, ale nezoufej, urcite se podari a miminko bude na ceste :wink:

Ja tu mam jednu ceskou a jednu slovenskou kamaradku, zbytek Americanky. Jason, manzel mi prave nedavno rikal, ze v Texasu je velka ceska komunity ??? :unamused: Nejak se mi to nezdalo, ale on rikal, ze pry to nekde cetl ..

Co se svatby tyka, my jsme v Cechach meli pouze moji rodinu a me kamarady -- nejak jsem se, ponekud sobecky, branila najezdu mych in laws, predevsim protoze to byla navsteva doma po vic jak dvou letech, a ja si chtela uzit rodice, sestru a vsechno, co k tomu patri a nemuset neustale tlumocit a starat se o zabavu mych in laws. Manzelovi to bylo i tak naprosto jedno :grinning:

Usmivala jsem se kdyz jsem cetla, ze vase prstynky byly asi za 200.- Kc, -- opet podobnost ciste nahodna -- my jsme se take drzeli pri zemi. Manzel me doslova donutil, abych si koupila opravdove svatebni saty, mne se za to nechtelo utracet -- a tak jsem si tedy koupila saty za $86.00 (byly ve sleve, a navic meli takove nejak skarede aplikace, ktere jsem odpara, trochu jsem je zmensila, vymenila bilou stuhu za ruzovou, proste hezky cesky udelej si sam :wink: ) -- :grinning: Navzodry velmi nizke cene se mi moc libily a byly i kvalitni.

Vubec jsem pri cteni tvych kometaru fotek shledavala radu podobnosti -- my take na naseho Pejska (tak se jmenuje nase stene) hovorime dvoujazycne -- Jason to patla jak muze. Zrovna vcera jsme probirali rozdil mezi hlupacku a chlupacku :grinning: H a CH jsou problematicke hlasky :wink:

My se snazime do Cech jet vzdy jednou za rok, nebo aby alespon nasi prijeli sem -- ale jak rikas, je to vzdy strasny shon, navic to polkne celou dovolenou. I ja vzdy vozim vsechno mozne z Cech, ted naposledy jsem tahla kufr plny koreni -- kdyz ze je to tu tak strasne drahe, no a pak take smesi na kynute knedliky, bramborove knedliky, halusky, nejake me oblibene polevky v pytliku, pudingy v prasku, a snad 10 lahvi slivovice jako darky pro zname :grinning: Chtela jsem si take koupit cabajske klobasy, ale mela jsem obavy, ze masne vyrobky by preci jen celnici zabavili. :angry:

Ja pracuju FT job, ale uprimne bych se nezlobila, kdybych mohla delat PT nebo alespon 4x 10hrs nebo 3x 12hrs -- tak treba az jednou budeme mit nejakou tu ratolest. Uvidime, uvidime.

Co ty pracujes??
22. dub 2008 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jednou do toho musím vlézt-můj nejlepší kamarád má v Texasu tetu a oni žijí v nějaké čtvrti,kde žijí Čecho-Američani....zkusím se ho zeptat na nějaké kontakty....

Můj bratr žil 15let v Atlantě,před třemi lety se vrátil...no-pro mě naprosto cizí člověk,takže se moc ani nestýkáme,odjel,když mě bylo pět....Ale jinak říkal-Amerika krásná země,akorát děsná dřina ... no, můj sen je,podívat se do Jižní Ameriky,ale to je sen, jinak pečlivě šetřím na bližší kontinent>Irsko:slight_smile:

Mějte se za louží krásně:slight_smile:
22. dub 2008 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.cafepress.com/buy/czech/-/pg_1 holky ja uz mam plny kosik bodycek :grinning: hlavne made in Amerika from czech parts :grinning:
22. dub 2008 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja bych si asi mela koupit na leto to triko na druhe strance: Property of XXL Czech Republic :stuck_out_tongue_closed_eyes: Diky moc za linku, ted nemam cas, ale vecer to musim prozkoumat a holkam neco objednat!

To je perfektni stranka, ja tam na Vanoce hledala neco pro manzela - miluje hrozne kafe a je programator - software pro odbory. Tak jsem hledala a hledala a pak nasla uplne perfektni darek:
http://www.cafepress.com/buy/coffee+rosie/-/pv_design_prod/p_1339592.38047986/pNo_38047986/id_9641651/fpt_/opt_/c_666/pg_1 - jen tenkrat nabizeli i hnedou barvu. Tisk byl paradni, tak neboj. :wink:
23. dub 2008 v 00:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Motyl tak to tricko bych si pak taky objednala :grinning: , ale bylo by tam treba pridat asi jeste jedno X:slight_smile:

Jinak ja si nejak nedovedu predstavit letet do CR s Petinem - to bych asi dala brufik a na to whisky :grinning: , ale prileti za 3 mesice mamina a pak braska - ja jsem fakt jak male dite, kdyz maji prijet.
23. dub 2008 v 01:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ja jsem take slysela, ze v Texasu je dost velka ceska komunita. Jenze mi bydlime v zapadnim Texasu kousek od Lubbocku. Myslim, ze Cesi, kteri ziji v Texasu jsou uz druha nebo treti generace. A nebo bydli v Dallasu nebo Austinu - ve vetsich mestech. Kdyz jsme bydleli v Iowe, tak nas tam Cechu bylo vice. Ja pracuju jako "financial aid advisor" na "college". Hrozne me to bavi, uz tam pracuju rok a pul. Mike je na stejne skole zamestnan a uci politicke vedy (Government). Vlastne jsme se sem dostali kvuli praci. Nejradeji bych se hned odstehovala, protoze tady opravdu nic neni. My jsme si take privezli spoustu koreni (Podravku, zazziky, grilovaci koreni, gyros atdd), hrachove polevky v pytliku, pernik v prasku a spoustu dalsich veci, po kterych se mi styska. Mike privezl samozrejme ty Fernety a Hruskovici.
Nase svatba nas take vysla dost levne. Nejdrazsi byli snad ty letenky. Ja jsem chtela dost jednoduche saty, a ty s botama nas vysli na $300. Prstynky jsme kupovali az v Cechach. Myslela jsem, ze Mike ho stejne nebude nosit. Ale byla jsem prekvapena, ze ho stale nosi.
AlenaDc, prosim Te zeptej se, kde ta teta bydli, me by to zajimalo. Diky moc.
Ja uz musim byt, v 8AM mi zacina prace. Nejak jsem se tady zdrzela. Moc se tesim na dalsi Vase prispevky.
A odkud holky jste? Ja jsem z Kolina.
23. dub 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nestiham reagovat, ale mam dotaz. Manzel dnes vyjednava kontrakt s odbory v D.C. A vcera v noci se me zeptal, jestli bych se stehovala, kdyby nam nabidli dost penez. Zatim si resime, kolik by to muselo byt, ale doufam, ze takovy navrh nepadne... Stehovat se mi nechce, aspon jedny pribuzny mame celkem blizko - ve Wisconsinu a jezdime na jejich chatu u jezera v centru Minnesoty, kde se pak schazi cela rodina. Zvykla jsem si tu, dalo mi to dost praci, a mam tady hrozne dobrou kamaradku... Vubec se mi nechce vsechna tahle pouta trhat. Kate je 10, take ma kamaradky ve skole,... Bydlely jste nektera v DC (nebo v MD/VA - kdyby do prace dojizdel...)? Jake to tam je? Spina/cisto? Lidi,... pocasi. Uz jsem si na ten "Midwest" moc zvykla. Ach jo, ja se tu asi do odpoledne zblaznim!
23. dub 2008 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.Nejsem z USA,ale mam pribuzny v Canade.
Mate krasny deticky.
Snad vam nevadi,ze tu na vas takle koukam.
A pokud bych mohla mela bych na vas par dotazu. :wink:
23. dub 2008 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, dabelska, klidne koukej a ptej. Ja taky ocumuju a prispivam do segrinych konikovek.

Mam "update"! HURA! Kontrakt mit budeme, dluhy spatime, stehovat se budeme - ale ne pryc z Minnesoty, jen konecne po 14 letech manzelstvi do domecku. Ale i tak mne to DC vrta hlavou, protoze tohle rozhodovani za nami asi nebude nikdy. Takze jestli nektera vite, tak uvitam jakekoliv informace! Asi tam nekdy zkusim zaletet s manzelem, az tam poleti na nejake jednani, abych si to prohlidla s holkama a pri pristim jednani nebyla zaskocena... Spadnul mi kamen ze srdce, ale je to nezvyk pocit. Bez dluhu jsme zatim nebyli. A dluhy nemyslim takove ty pozitivni jako je hypoteka. Tak se jdu uklidnit, nemam komu zavolat, segre nemuzu, nasi mi to neberou (tak jsem aspon rozeslala smsky...), manzelovym rodicum mam zakazano, dokud to nebude podepsany a penize na ucte... Kamoska taky neni doma. Clovek se ma konecne moc dobrou zpravu a nikdo neni doma! Tak dik za poslouchani (precteni)...
23. dub 2008 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, je uz skoro pulnoc a musim Vam napsat, jak motylek dnes malem ztratil dite! Rano se probudim, kouknu do postylky vedle me a tam NIC! Tak se obratim, myslela jsem, ze k ranu nejak prelezla mezi nas - a tam taky nic! Vyletim, koukam mezi postele do skviry, koukam pod jeji postylku, obehnu nasi postel - nikde nikdo! Bezim ven z loznice a nasla jsem holky v jidelnim koute - obe snidaly, Kristynka ve sve vysoke zidlicce, a koukaji vesele na televizi na "Sponge Boba"... Matka v soku... Mela jsem srdce uplne v krku. Ja ji vzdycky rano slysim, dozaduje se, abychom vstavali a pak nejdriv oblekame a tak, navic dvere do loznice zavrela a to jeste poradne neumi - vzdycky to udela docela ranu... Vubec nevim, jak jsem to mohla neslyset. Kata se snazila, protoze byla vcera potrestana - vzala jsem ji Nintendo DS... Tak ho chtela vratit a o segru se takhle postarala... Aspon jsem se poucila - dvere na chodbu musi od ted byt v noci i na retez a uz nikdy nenecham otevrene dvere na balkon, aby nam byt pres noc vyvetral... Jsme v patem patre.

Po snidani vzala takovy svuj vozicek, narvala ho knizkama a hrackama a nekam jede... Za chvili ji "potkam" v predsini a ona sedi v kocare, zacvakla si i ty popruhy! A pry "pa pa". Vedle kocarku prazdny vozicek, kapsy kocarku narvane knihami a hrackami tak, ze to pretykalo... Rekla jsem ji, ze tam prsi a ona ukazala na strisku - jako ze to neva... Ven nepujdeme, ono tam dokonce opet snezi!

Peknou nedeli!
27. dub 2008 v 06:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau holciny - uz jsem se dlouho neozvala - meli jsme ted trochu narocne obdobi, ale snad bude vsechno zas na dlouho OK

Motylek to se mi stalo nedavno - jsem si zdrimla po O a ted koukam postylka prazdna a vedle me spi manzel - jelikoz maly jeste nechodi ani nic tak me malem jeb*o. No nastesti tady ted mame moji kamosku a maly se probudil a ona ho slysela tak si ho vzala k sobe do pokoje - jsem to rozdychavala jeste dlouho. Takze Te uplne chapu jak Ti asi bylo.

U nas uz je konecne jaro tak si to moc uzivame.

vervlk9 Koukni se v okoli po nejakych ceskych nebo polskych, ruskych obchodech - tam najdes podravku a mnoho dalsich veci.
Jinak grilovaci koreni normalne kupuju ve Walmartu Grilling blend na chicken nebo fish, a tzatziki je zase v Targetu:slight_smile:.
1. kvě 2008 v 06:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabbi - a co pak? Tak at je ted uz lip!

Pridavam tip na vanilkovy cukr! Nas Super Target to ted najednou zavedl. Mela jsem tu na navsteve manzelovi rodice a museli jsme jet neco koupit. Jel se mnou svagr a vylozene me nechapal: uplnou nahodou jsem na ten vanilkovy cukr od Dr. Oetkera prisla a hned mrskla do kosiku asi 10 baleni - je to po vic sackach (myslim, ze kazde baleni ma 3 sacky). Dost nestihal - pry co to je? :grinning:

Kristynce se unik podaril ten utek jeste nekolikrat, dnes jsem na ni konecne vyzrala. Ale zato jsem ji tim zatarasenym unikem pekne nastvala - probudil nas jeji vztekly rev uz 5:17 rano. Pekne se nam to posouva,... Ted me jedna maminka na konikovi moc nepotesila, u jejiho ditete je to pry take takove, tak se hrozim leta, kdy bude slunicko zapadat az kdovi kdy.

Ma nekdo typy na nejakou web stranku s dobrymi cenami letenek do Evropy? Vzdycky sjizdim takove ty jako expedia, travelocity apod., ale loni jsem nasla letenky skrz nejakou jinou a blbec si to nezalozila.
1. kvě 2008 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty blaho,... dnes jsem narazila na takovy clanek na internetu a trochu mne vyrazil dech - Kata je ve 4. tride, tady sedacku uz davno nemusi, ani booster, protoze je velika (2. nejvetsi holka ve tride). Ale jestli rozumim tomuhle clanku, tak ji v Cechach budeme muset pouzivat:
http://www.ahaonline.cz/cz/z-domova/25831/autosedacky-do-autobusu/ - aspon si to tak vykladam, je to tradicne "divne" napsany... Ty miry dole, to zni jako uz platne, ne?
Nevim, jestli ma 150 centimetru, ale 36 kilo jeste asi urcite ne. Dnes ji zmerim a zvazim.
2. kvě 2008 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Update - kamaradka mi odepsala, ze toto ma platit uz od roku 2006, jen tam byly doted nejake vyjimky ci co. Katu jsem zmerila a nasteste jsme ted uz TESNE nad ten limit. Lepsi linka:
http://www.ibesip.cz/cs/Detske_autosedacky/Novy-zakon/
3. kvě 2008 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Motylek ale znas to - chlap dostal menstruaci a zrovna na moje narozky takze jsem myslela, ze ze sebe udelam vdovu - nastesti jsem to rozdychala - prece jenom nema tak super pojistku :grinning:

Vanilkac v Targetu - no tak to tam musim priste kouknout a budu asi nakupovat stejne jako Ty - ve VELKEM:slight_smile:

Si delas srandu - vstavaat v 5 rano - to bych byla mrtvola. Ja v 5 rano malemu nachystam enfamil - manzel to prebere a ja jdu chrapat a pak vstavame tak v 8 a do 9 se valime v posteli a chechtame se s cvrckem....

CO se tyka techlistku do Evropy.
http://www.airlineconsolidator.com/
www.delta.com (maji superove ceny) na jejich home page
http://www.cheapticketstoeurope.com/

a nebo si dej do googlu cheap international flights a ono Ti to vyjede hodne odkazu a stoji to za to....
5. kvě 2008 v 05:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabbi - diky za ty linky na letenky! A i ta manzelova "menstruace" me tak nejak "potesila". Neber to blbe, nikomu hadani nepreju, ale zrovna vcera jsme tu meli VELICE bourlivou domacnost. Myslim, ze ani do Dne matek to tu nerozdycham... A je mi proste dost smutno - asi si rika, ze me ma jistou...

Vstavame nadale o dost pred sestou. Moc me holky nepotesily - tady na konikovi mi par maminek odepsalo, ze to je u nich naprosto normalni... A o vikendu to pry byva drive nez v tydnu, ze deti vedi, ze tatinek bude doma a uz se te srandy nemuzou dockat. No, u nas vikendy kvuli neustale praci skoro nejsou, ale to vstavani je pro me nejak neunosne. Kata me asi v tomhle smeru hodne rozmazlila. :wink:

Jo a na Slovenkach mi nekdo poslal linku na http://www.kayak.com

Jsou tam holciny ukecane, hrozne toho popisi a ja je nestiham docitat. Tenhle vikend resily, jak zabavit deti v letadle. Vim, ze tu zadna zatim tak stare deti nemate :wink: , ale treba nas nekdo cte, kdo je ma... tak sem dnes zkopiruju, co jsem jim tam napsala. A aspon nas zase trochu posunu nahoru. Treba se nekdo jeste prida...

Kata v letadle nespala nikdy vic nez tak pul hodiny CELKOVE - ani kdyz jsme leteli poprve, kdyz ji bylo 7 mesicu. V aute cestuje dobre, ale v letadle... tam proste neusne ani nahodou. Jednou jsem letela s kamoskou, mela deti dve, ja jen Katu. Leteli jsme pozde vecer, aby pry hned usnuli. Jeji kluci spali hned - jeste jsme ani nepopojeli... Kata tam celou noc neco resila a chtela, abych ji bavila... Od te doby na noc neletam ani nahodou. Na to nemam fyzicky ani psychicky. :wink: Nespi ani dnes, ale uz se zabavi sama. Maminka by si pospala, ale ted je tu zase Kristynka. Mam z toho letu tentokrat velke obavy. Loni to byl celkem horor a myslim, ze ona je ten typ, ktery nebude chtit sedet a chozeni po ulicce ji bude malo...
5. kvě 2008 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak jsem slibila, kopiruju sem ten muj chaos tipu a linek - zustane tady aspon chvili jako reference, kdyz tolik nekecame... :wink: A MOC uvitam jakykoliv jiny tip, hlavne pro male deti, Kristynce bude v lete teprve 2 1/2... Je jina nez segra a bude to tezke ji v tom sedadle udrzet. Na rozdil od segry treba nechce vubec kreslit, krajonky ji zajimaji maximalne do te doby, nez je stihne cele komplet oloupat. Loni jsem se s ni snazila chodit, ale na tom dlouhem letu nam to letuska v podstate zakazala. A turbulence nebyly a svetlo na pripasani nebylo skoro nikdy rozsvicene. Myslim, ze jsem ji tam tim popochazenim v ulicce vadila. I ostatni maminky hned hnala, at si jdou s detma sednout. :angry: Takze jsem kojila skoro porad... Jeste ze jsme to tak dlouho vydrzely - kojit jsem prestala v podstate hned po priletu z Evropy sem. Jestli nas nekdo jen ctete, tak se prosim pripojte a poradte, co deti bavi...

================
DETI V LETADLE - ja musela vzdycky vozit hafo knizek - sticker books jsou nejlepsi, i takovy kde je lze pouzit opakovane a nebo treba tyhle:
http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw?url=search-alias%3Daps&field-keywords=DK+big+sticker+book

Take jsme meli walkmana a nahrane 90-ti minutove kazety s knizkami pro deti. Bavilo ji to vic nez pisnicky. Pujcila jsem si ruzne z knihovny a od babicky, ktera ucila v kindergarten, a na dvojceti jsem si to prehrala dohromady. Velky hit byl treba Lyle Crocodile... Dnes uz jsou ipody - knizek je na ipod hodne, jen nevim, od jakeho veku to zacina...

Hodne letadel ma ted uz i v normalni tride takovy ty mini televizky u kazdeho sedadla. Jsou na tom nejaky hry, ja to moc nezkoumala, ale loni tam meli par poradu pro deti - vcetne Dory.

Pro male deti me napadaji "lacing cards". To muze taky chvili vydrzet, pokud to nemate doma - a neni to tak velke na prirucni zavazadlo.

Go Fish a podobne karty - mensi deti Vam treba mohou "pomoci" hrat proti starsim sourozencum.

Pro mensi deti travel size magnadoodle - nebo jak se to spelluje. Jednou jsme sedeli vedle nejakeho studenta a toho hrozne bavilo ji tam neco porad kreslit.

Knizky typu Look-a-Likes: pro predskolaky az tak do 1. tridy:
http://www.amazon.com/Look-Alikes-More-You-Look-See/dp/0316713481/ref=pd_bbs_1?ie=UTF8&s=books&qid=1209841782&sr=1-1
- je to sice vetsi, ale nasi Kate to treba vydrzelo snad hodinu az dve. Pak jsem ji v Cechach uklidila, aby ji mela zase na ten let zpatky a nebylo to moc okoukane - na druhou stranu vsechny deti nejsou stejne... Na amazonu se muzete podivat do te knizky dovnitr, maji i jine v tehle serii. Chvili s detmi muzete koukat, ukazovat, co tam najdete, nechat je koukat samotne a nebo treba dat za ukol najit neco konkretniho - co tam vidite Vy...

Nove omalovanky a sroubovaci Crayola pastelky - my jsme ty vysouvaci krajonky "konecne" po temer 10 letech dokreslily, vydrzely hrozne dlouho. Myslim, ze se to jmenovalo "Twistables", na crayole jsem nasla tohle:
http://www.crayolastore.com/product_detail.asp?T1=CRA+68%2D7408 - na cestovani jsem si koupila tenkrat jen 12 barev, ale na crayole maji za stejnou cenu i 18. Jen to vypada po tech letech trochu jinak, ale myslim, ze to je stejny produkt. Ta tuha byla TLUSTSI, sice to bylo orezane, kdyz to clovek koupil, ale pak to bylo takove tupejsi, ale i tak to delalo cary akorat, orezavat to nepotrebovalo, a treba se tim Kata jako mala nepichla do ocicka a nebo kdyz zatlacila, tak se to nelamalo - mela vysunuty jen kratky kousek. Tohle na internetu vypada tenci, ale asi se mi to jen zda - ten obrazek, ktery tam maji na tom obalu, tam ta tuha tlustsi vypada. Jen jsme meli tenkrat obal z plastiku, ne papirovy - dele vydrzel...

Drevena panenka na oblekani - vrsek se zvednul, pak se tam do spodka naaranzovaly ty kousicky latek, priklopil vrsek s vyriznutym telickem a panenka byla obleknuta. Kate to vydrzelo, protoze je navic jeste pedant - porad to chtela mit rovne a pekne... tak to tam stelovala dlouho. Rekla bych tak od 4 let. Je to lehke a skladne. V te tasticce jsou kousky latek, ktere se ruzne zakladaly - jina na kalhoty, jina na halenku a nebo trochu jinak na saty. Z uzkych stuzek taky neco delala, uz si to moc nepamatuju - ze by boty? Lidi z toho byli v letadle uneseny, dlouho ji to vydrzelo. U nasich ji mamka vyhrabala vic hadriku a hrala si s tim mozna jeste ve druhe tride. Jmenuje se to WOODKINS, ma je treba amazon:
http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_t?url=search-alias%3Dtoys-and-games&field-keywords=Woodkins
- my jsme mely tu Jenny - ted je to cislo 5.
Maji i vlastni webstranku: http://www.woodkins.com/ - tam me ted zaujaly jejich 2-in-1 puzzles, ale to neni na cesty. Jen proste trochu jiny koncept, nez na ktere jsou deti "zvykle".

Asi koupim pro Kristynku jedno baleni "fun pocket" - neznam to, ale je to skladne a pro mensi deti:
http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_t?url=search-alias%3Dtoys-and-games&field-keywords=%22Fun+pocket%22
Kata dostala kdysi FeltTales, ale to je vetsi - tak na cestovani autem po Americe:
http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_t?url=search-alias%3Dtoys-and-games&field-keywords=feltTales

Tohle je pro vetsi deti - ale asi i kluky by to mohlo bavit - scratch art:
http://www.amazon.com/s/ref=sr_nr_i_14?ie=UTF8&rs=&keywords=scratch&rh=i%3Aaps%2Ck%3Ascratch%2Ci%3Atoys-and-games - mela jsem trochu strach, aby nam to pri te kontrole nesebrali - ma to takove drevenou ostrejsi tycku, v podstate jako treba drevena pletaci jehlice, ale nechali nam to... Nektere tyhle znacky jsou horsi nez ostatni - nekdy se to seskrabava spatne. Myslim, ze my jsme mely od "Scratch Magic" takovy blok vylozene cernych papiru, kde mohla vyskrabavat do chtela - a to byly krasne obrazky. Jen jsem musela trosku na Kacce "sedet" a sledovat, aby delala detailny obrazky a nepocmarala to par vecma behem 10 minut.
Tohle je pro deti, ktere radsi vybarvuji a "nevedi, co kreslit":
http://www.amazon.com/Princess-Bella-Scratch-Sketch-Princesses/dp/1593599722/ref=pd_rhf_f_i_cs_2 - kdyz projdete amazon, tak toho tam je fura i pro kluky. Dinosauri, planety apod.

Brainquest - to chce delat v aute Kata dodnes. Mame takovou tasku veci, ktere si nechava jen na vylety - jezdime k babicce 6 hodin autem, kupujeme to od 1. tridy, uz si to cetla sama, ale maji to i pro mensi deti:
http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_b?url=search-alias%3Dstripbooks&field-keywords=Brain+Quest

A taky jsem si vzpomnela na "create your own sticker picture"
http://www.amazon.com/s/ref=sr_nr_n_6?ie=UTF8&rs=1000&keywords=Create%20your%20own&bbn=4&rnid=1000&rh=i%3Astripbooks%2Ck%3ACreate%20your%20own%2Cn%3A4
- my meli tu ZOO (mam to osobne pod cislem 7), ma to 3 1/2 hvezdicek, dala bych tomu vzhledem k tomu, kolik to stalo a jak dlouho si s tim hrala urcite 5. Drzelo to slusne, "samolepky" se nerolovaly, nebylo je tezke pouzit znovu, jen obcas jsem ji musela pomoct. Myslim, ze Kate bylo 4 nebo 5, kdyz jsme to mely v letadle.

Tady to je pro mensi deti:
http://www.amazon.com/s?ie=UTF8&search-alias=toys-and-games&field-brandtextbin=Imaginetics
Osobne z toho nic neznam, ale uvazuju o tom Mr. Potato Head pro Kristynku...

Kata milovala take prebirani - tohle maji na sklade:
http://www.amazon.com/String-Games-Richard-Darsie/dp/1402727879/ref=pd_sim_b_njs_title_4
My meli tuhle - byl tam u toho krasny provazek bez uzliku:
http://www.amazon.com/String-Games-Klutz-Akers-Johnson/dp/1570540403/ref=pd_sim_b_njs_img_5 - momentalne vyprodane, ale maji to urcite na klutz.com - bud vzit s sebou jen provazek a naucit predem, nebo celou knizku, nebo ofotit instrukce, aby to bylo lehci... My ji koupili levne na ebayi.

Pro Kristynku mam na leto uz tuhle knizku o letadlech:
http://www.amazon.com/Amazing-Airplanes-Machines-Tony-Mitton/dp/0753454033/ref=si3_rdr_bb_product
Uvazuju o tehle:
http://www.amazon.com/Richard-Scarrys-Day-Airport-Pictureback/dp/0375812024/ref=si3_rdr_bb_product
Dalsi jsou treba tyhle:
http://www.amazon.com/Airport-Byron-Barton/dp/0064431452/ref=si3_rdr_bb_product
http://www.amazon.com/Big-Book-Airplanes-Anne-Millard/dp/0789465213/ref=pd_bbs_sr_2?ie=UTF8&s=books&qid=1209910275&sr=1-2 - pro vetsi kluky

Holcicky tak 6 - 9 let: Littlest Pet shop Digital pet:
http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_t?url=search-alias%3Dtoys-and-games&field-keywords=littlest+pet+shop+digital+pets - amazon ma vetsinu vyprodanych, tak jsou predrazene - normalne to nestoji nad 15 dolaru, muzete treba kouknout do Targetu, mame take hodne podobnych "hand held" her treba z McDonaldu...

Kate bude 10 a pul, kamaradka mi doporucila tohle, ale zatim vaham - ma to ale i nas Target:
http://www.amazon.com/Winning-Moves-1046-Pass-Pigs/dp/B00005JG3Y/ref=tag_dpp_lp_edpp_ttl_in
Pro ni to jinak budou jistit: dobra knizka, ipod - zaplatim ji 2 nova cedecka, Nintendo DS - koupim ji jednu novou hru.
5. kvě 2008 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uf, ted jsem zazila sok... Sla jse se poprve kouknout na listky na leto a rozhodla zkusit tu Deltu... Nejlevnejsi letenka $1,720 :astonished: , ani jsem nezkoumala, jake tomu jeste chybeji poplatky. Ted mam skoro strach koukat nekam jinam. A to jsem zvolila to "nonrefundable" a "lowest". Ze bychom museli v lete sedet v Americe? :angry:
6. kvě 2008 v 01:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Srdce mi porad tepe rychle, ale kayak me "trochu" uklidnil. Sice dospela letenka pres $1,300, ale to uz je trosku lepsi. Tak si s tim musim pohrat a zkusit najit neco levnejsiho, jsme celkem flexibilni... a asi brzy koupit, co? :confounded:
6. kvě 2008 v 01:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jen porad kontroluju, kde jste kdo? Vsichni v poradku?
14. kvě 2008 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau holky.

Nejak ted mam napilno tak nestiham. Petino oslavil pul roku - z miminka mam dlouhana - ma 76 cm a 8 kil - totalne delkou vycuhuje pres graf, ale co mam delat? Bit ho kladivkem po hlave do zeme?

S letenkama mi ani nerikej. Jsem koupila mamine za $1550 - a za den uz ta stejna byla za $2200 - me by asi slehlo, kdybych to nekoupila. Vec je ta, ze letenky z USA do CR jsou levnejsi nez letenky z CR do USA

Jinak ted jet do Ceska je dost financne narocne - dolar je v pr*eli - damy prominou, ale jinak to napsat nelze - takze mamina si mne ruce jak si tady za levnocha nakuopi a pak bude zas cely rok delat paradu.

Zitra odjizdime na dovolenou a ja bych mela balit- ale jsem lemra leniva - a to si jeste manza vyzadal na cestu rizky - to zas bude neco.

Vcera me prisla sousedka pozvat, ze dneska delaji ve velkem den matek - at prijdem, ze se dobre najime a bude sranda - tak i muj manzel, ktery takove akce nemusi rekl, ze jdem at si taky trochu uziju. Takze planu mam jak sysel a ted jeste uvidim, ktery kvuli te moji lenosti uskutecnim.

Tak se tady damy mejte krasne a za tyden se ozvu.
17. kvě 2008 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Gabbi, ja mam taky dlouhanky, sice nejsou nad graf, ale skoro, zato vaha je tam u obou porad tak nejak pri zemi - tak jsou vytahly hubenourky s velkyma hlavama.

Ty letenky, ja je jeste porad nemohla koupit, cekame na penizky. Na ceny uz radsi nekoukam, vim, ze rostou asi dost... Vidis a moje segra zase vetsinou nasla levnejsi letenky nez tady ja. Ale letos jsem ji s tim neotravovala... Trebo to tim kursem dolaru ted tak vychazi. S tim dolarem to je sila, jestli nakonec pojedeme, tak se budu asi na kazdem rohu desit z tech cen... Jidlo jim pry ted taky dobre podrazilo...

:grinning: :grinning: :grinning: Tak to se Ti manzel pocestil - rizky chce na vylet!
19. kvě 2008 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jen posunuju smerem nahoru v seznamu diskusi...
13. čer 2008 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo nejak ted na ty diskuze nemam cas:(.

Planujem stehovani, Petino se chce furt mazlit - snazime se neco trosku rozjed at porad manzel nemusi chodit do prace.

Motyl manzel je Cech takze zadne pocestovani nemuselo byt -rizky by mohl porad - takze zitra na den otcu - rizky a brambrak.

Jinak vsechny zdravim a preju krasne leto.
14. čer 2008 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak i ja se pripojim po dlouhe dobe :wink:

Jidlo to je moje tema :grinning: Delala jsem nejak rizky asi trikrat v jednom mesici a manzel si uz stezoval, ze furt ty rizky :angry:

Asi jsem mela nejakou stejskaci, tak jsem chtela tem svym chutovym bunkam pripomenout domovinu :slight_smile:

Tak mu povidam, aby si to jako vazil, ze to je totiz jen ve svatek :grinning: Ale ze je mlsnej jako koza a tomu vsemu jeste americka, ani to s nim nehnulo. :angry:

Doufam, ze se vsichni maji fajn a uzivaji leta :slight_smile:

PS: My tu mrzneme, leto cekame na prelomu cervence a srpna :grinning:
19. čer 2008 v 01:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim maminky z USA...
Ja ziju v Miami, FL a rady bych si s nekym pokecala
Mam chlapecka Toma :wink:
24. čer 2008 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek