• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky z USA, nejlépe z Californie

23. října 2013 
Ahoj holciny. Koukam,ze nam tady nejak ta diskuze vazne:(.

Ladybird zdravim novou tvari i kdyz ja uz Te tak trochu znam. Smiruju Vas obcas v dubnu. Olika a Hanicku jmenovite, ale vis jak:slight_smile:

My bydleli kdysi v Alabame a to horko me teda ubiji - ses dobra, ze to zvladas.

No a my se asi opravdu stehujem. Jeslti si tady najdem podnajemnika tak za 2 mesice balime kufricky - no to bude zuzo s malym Petinem, ale prijede bracha tak pomuze:slight_smile:

Jinak mi prosim Vas reknete co porad varite - me uz z toho sibe...
1. črc 2008 v 05:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,moc se omlouvám,že Vám lezu do diskuze,ale potřebovala bych Vaši pomoc,ztratila se mi kamarádka vdala se do Ameriky,ale tak před 2lety se přestěhovali do Okinawi v Japonsku(manžel je marinák)pochází z Kolína a jmenuje se Lada Javorek(Zárubová-za svobodna)má dva kluky.Moc by jste mi pomohli
21. črc 2008 v 18:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky,

skoro si pripadam, ze sem ani nepatrim, protoze jsem cerstve vdana a ackoli je mi uz 30, bio hodiny se asi nekde zasekly a s detma zatim nepocitam. Ale mam s vami spolecne to, ze jsem v USA a tak jsem chtela omrknout, jestli tady nektera z vas nahodou neni ze San Francisca, kde bydlim. Hodila by se mi nekdy nejaka krajanka na kus reci u kavy (chapu, ze se pokud deti mate, tak se nam nekdy nepodari tu vetu dokoncit :wink:. Pokud tady nekdo ze SF jste, ozvete se. Budu rada.

A abych nebyla uplne bez vychovani, zde je trochu o me:
http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID=168587
29. črc 2008 v 19:20  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
Czjana - UZ 30? :grinning: :grinning: :grinning: Tak to mne bylo bohuzel uz HODNE davno. Je mi uz 39. :angry: :wink: Snazim se o tom cisle moc nepremyslet, protoze to leti hrozne moc...

terkinina - jestli se prestehovala do Japonska, tak ji v mistnich tel. seznamech apod. asi nenajdeme... Nevim, jak Ti pomoci. Jmeno "Lada Javorek" na googlu ani jinde nefiguruje. Mohla bys hledat ruzne placene informace, ale bez nejakych blizsich udaju - treba jmeno manzela, stat kde pred temi 2 lety zili... to Ti taky pujde asi tezko. A jestli je manzel marinak, tak uz tam bohuzel take nemuseji byt. Vim, ze existuje databaze, kde Ti muzou za urcity poplatek najit nekoho (zenu) podle jmena za svobodna. Nevim, jestli ale nepotrebujes treba aspon den narozeni.

Gabbi: hodne stesti ke stehovani! Diskuse tu vazla na tolik, ze jsem se ukoncila samomluvu a presunula se ke Slovenkam na jejich diskusi. Jsou hrozne fajn a krasne ukecane :wink: . Tak se taky pripoj! Tady je linka na konec soucasne diskuse:
http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=56339&vOffset=5580&vGroupOffset=0&vGotoLast=1#end

Vareni? Tady jsou moje nejnovejsi pokusy. Letos se snazim vic varit v takovem tom crockpotu, aby doma nebylo kvuli troube a sporaku jeste vetsi teplo. Proto tolik receptu prave pro nej...
http://www.flickr.com/photos/postcardsmn/sets/72157604495395591/

Snazila jsem se i o ceske rohliky, uz se mi fakt styskalo... Dopadly, no... priste to zkusim jinak. Recept je taky na tehle lince. Plus dalsi, ktere na rohliky zkusim priste.
31. črc 2008 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
mkwhalen: tak to ja pri stejskave nalade take najizdim na ceskou kuchyni, nejcasteji na uhlovodikovou a tukovou bombu v podobe ceskeho bramboroveho salatu. Nejlepe velkou misu a... pak ji snim skoro sama. Tak se snazim truchleni vyhybat.
31. črc 2008 ve 21:51  • Odpověz  • To se mi líbí
motylekmn:nevíš prosím Tě kde bych ty informace mohla dostat?Já mám veškeré údaje jméno manžela,dětí a všechny místa kde bydleli.My jsme se s Ladou nepohodli a já bych jí to chtěla vysvětlit,tak jak to je,prostě,že jsemto nemyslela špatně a už vůbec né tak někoho křivě obvinit.Je to taková bezmoc když máš adresu i email,ale nidi Ti neodpovídá,proto nevím zda tam ještě žijí a jestli má ten stejný email. :cry:
5. srp 2008 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Terkinina, predpokladam, ze uz jsi ji hledala treba na http://www.google.com - napis tam jeji jmeno do uvozovek: treba "Martina Navratilova" nebo "Martina Navratil" (nektere holky si tu to -ova drzi i po provdani, jine ne)... Pak zkontroluj vsechny stranky, ktere to vyhodi. To same s jejim manzelem a detmi. Pomuze, jestli ma nejake neobvykle jmeno, zejmena jestli ma manzela Americana a jmeno typicky ceske (treba takova Marie by se Ti hledala spatne...). Pokud Ti to neda nejake uspokojive vysledky, tak spis doporucuju hledat v Cechach pres jeji rodice - jestli je znas nebo ziji.

Pokud mas jmeno a puvodni adresu, tak tady se da koupit vsechno - je tu spousta firem, ktere ti za nejakych 40 az 50 dolaru adresu a spoustu jinych informaci dodaji... Vcetne toho, jak tam dlouho bydli apod. Uz jsem to kdysi hledala nekomu na slovenskem foru USA a nejlepe nam vychazely vysledky (tenkrat na urcite jmeno) na http://www.intelius.com - jde tam zadat jmeno a podobne veci, vyjede Ti seznam jejich vysledku, ale podrobnosti zadarmo necekej. Za to se musi opravdu platit. Na te webstrance Intelius se da hledat i dle jmena za svobodna. Ja jsem se tam taky nasla se svym puvodnim jmenem - a to jsem se do USA stehovala uz vdana...

Tady je taky dobra stranka, ktera porovnava ruzne tyhle internetove sluzby ohledne "background check": 'http://background-check-services-review.toptenreviews.com/

V pripade nouze muzes zkouset ruzne telefonni seznamy - treba http://www.whitepages.com/5116 - Okinawa tam teda nebude... ale nejaky drivejsi telefon tam treba najdes, nebo jestli si drzi v USA treba dum a pronajimaji ho, mozna, ze tam bude telefon vedeny na ne. Stejne jako u nas, spousta rodin ma v seznamu jen jmeno manzela, nebo zensky si tam davaji jen prvni pismenko krestniho jmena, aby nevidelo, ze jsou zensky a treba ziji samotne.

Jestli na konikovi existuji stranky s maminkami v Japonsku, tak to muzes zkusit a zeptat se tam na hledani na Okinawe... hodne stesti! Jestli je manzel v armade, tak nevim, jestli to i tak nebude problem.
12. srp 2008 v 00:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky - Americanky !
Chci se zeptat, jestli nektera z vas nebydli v jiznim Ohiu nebo severnim Kentucky, v okoli Cincinnati. Rada bych vedela, jak se tam zije. Mam zkusenosti vice mene jen s Midwestem (Ohio ale moc neznam), dlouho jsem bydlela v Madisonu (Wisconsin), ale ted uz jsem zase zpatky v Evrope. Pokud mi nektera muzete napsat par radku, budu moc rada ! Diky ! :wink:
11. zář 2008 v 16:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Hop nahoru... po dlouhe dobe... Jste tu nekdo? Ja mezitim porad kecam se Slovenkama.
Mausi - ja jsem v Minnesote, tak nepomuzu.
2. črc 2009 v 05:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky je tady některá z okolí Miami?
14. črc 2009 v 16:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, omlouvam se, ze vam sem takhle lezu, ale chci se zeptat, pokud budu objednavat z USA nejake veci, do jake hodnoty baliku se neplati clo?
Dekuji za radu treba do IP
16. črc 2009 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Michaela1984 - vim, ze na slovenskem foru v Miami nekdo je. :wink:
Prijd pokecat, nebudes tam jedina Ceska :wink:, holky jsou tam moc fajn!
http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=94465&vGroupOffset=0&vOffset=4260

Martuli - sama jsem nevedela, tak pocti treba tady:
http://www.dovoz-z-usa.cz/clo-z-usa-a-dph/
20. srp 2009 v 07:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Holky,
prosim nemate nekdo typ na stranky na prepocitavani velikosti nebo mi neporadite?
Co je za velikosti 1T, 2T, 3T,..... jake jsou to nase velikosti - jedna se o obleceni
A jak je to z botama? kolikatky jsou 1,2,3,4,5,.....?
Diky moc.
11. zář 2009 v 09:22  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Kazdy vyrobce to ma trochu jinak, jestli nakupujes na internetu, kazda ma nekde linku na "size chart" nebo "sizing information" - vetsinou bud hned u vyberu velikosti nebo v ramci "customer service". 1T jsem tedy jeste nikdy nevidela. T znamena "toddler" - batole... trosku zavadejici, protoze jinak je to tak nejak po roce veku. Tudis 2T je detem vetsinou ve 2 letech, 3T ve trech, 4T ve ctyrech, nekteri vyrobci maji 5T, ale vetsinou to konci ve 4T a zacina cislovani 4 - to je v podstate stejne jako 4T, 5 (pet let).... Zalezi na tom, jak velke dite mas. A samozrejme ne kazde 2T je uplne stejne. Nektere obchody maji notoricky veci mensi nez jak to obvykle byva, v jinych to je zase naopak. V tech "size chart" najdes patricne rozmery, zmer dite a vyber podle toho, je to lepsi. Pokud nakupujes takove obleceni treba na internete na MMB - popros o zmereni a rozhodni se podle toho.

Botky - je to trosku slozitejsi, jede to tusim od 1 do 13 a pak ty botky pro trosku vetsi deti zacinaji znovu od jednicky. Nejjednodusi budes mit, kdyz zajdes do Vasi mistni ceske obuvi a zeptas se nejake ochotne prodavacky. Ja zase kupuju nekdy boty doma v Cechach, kdyz priletim, takze jim reknu americke cislo bot a oni mi vyhledaji, jake mam koupit ceske. Zatim to ve vsech obchodech vedeli a trefili se presne.
24. zář 2009 v 01:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Horor preklepy... Tudiz treba... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :zipper_mouth:

Asi jsem mohla dodat ze moje 3 1/2-leta holcicka nosi tricka od 2T do 4T (zalezi na vyrobci), kalhoty mame 2T a par 3T. Je hubenejsi, ale celkem dlouha. Uz jsem si nasla obchod, kde nam kalhoty pasuji. Vetsinou ji je to hrozne velke v pase, kdyz vyberu kalhoty odpovidajici veku - ted uz bych mela na zimu kupovat 4T, ale myslim, ze nam to do pristiho leta nehrozi. Jak deti rostou... prijde mi, ze v tech velikostech pro deti od veku asi 6 let jsou hlavne kalhoty o hodne vetsi v pase nez ceske. Aspon ja vzdycky kalhoty a "teplaky", leginy a pod. bud musela zabirat nebo kupovat v obchodech, kde maji v pase zabudovane zevnitr takove gumy s dirkami a knofliky = da se to ovlivnit bez siti.
24. zář 2009 v 01:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj maminy :slight_smile: , přemýšlíme o přesunu na Floridu - přibližně na 2-3 roky. Máme dvě malé cácorky. Jak je to s přihlášením do školy? Jedna má 7 let. Nebo jsem uvažovala o školce, že by se nejdřív učila s dětmi anglicky a já bych jela doma podle českých osnov. Nestýská se vám po Čechách? Byla jsem v USA 2x na půl roku a už jsem se těšila domů, ale s dětma je to možná už jinak...
3. únor 2010 v 18:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ivka08 - pojd se zeptat na 'CS forum' :wink: - nekolik holek je tam z FL:
http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=94465&vGroupOffset=0&vOffset=11430 - ted posledni strana
Teoreticky bys asi mohla delat tzv. "homeschooling", o tom moc nevim, je v tom hodne pravidel a myslim, ze si to kazdy stat upravuje jinak. Ale bylo by to v anglictine, nemyslim, ze bys mohla jet doma podle ceskych osnov. Do skoly normalni... jestli neumi anglicky... vetsinou tam jsou asi zamereni na spanelsky mluvici pristehovalce, nevim, jak tohle resi, ale treba ostatni holky v USA foru budou vedet vic (ta linka nahore, tohle je v podstate nefunkcni, nikdo sem nechodi :cry: ). Jestli o tom uvazujete opravdu realne, asi bych kontaktovala "school district" v miste, kam byste chteli... a proste se jich na to zeptala primo. (Jestli potrebujes pomoc v tom vyhledani, dej mi vedet v IP, ja to zkusim - nepis sem, nekonukam sem casto). Daji Ti asi jako jedini presnou odpoved. Male deti se uci snadno, kdyz je takhle ponoris do jazyka primo... ale je myslim prave potreba je co nejvice zaclenit do anglicky mluviciho kolektivu, doma budete urcite mluvit cesky. Vidis, my mame opacny problem... Tak cau, prijd se zeptat do USA4 na slovenskem koniku. Je tam nekolik Cesek. :wink: A na FL je hodne holek, minimalne jedne chodi deti do skoly/skolky. A nebude nam vadit, ze tu zatim nejsi. Holky v CR/SR se tam casto chodi na neco ptat.

A jinak ohledne styskani - myslim, ze s detmi se mi styska jeste vic... chybi babicka, deda, teta, strejda, atd. atd. Jsem tu uz 15 let a styskani me "neprejde" nikdy.
8. únor 2010 v 16:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky nekdo z Floridy? :slight_smile:
19. říj 2010 v 01:37  • Odpověz  • To se mi líbí
29. říj 2010 v 06:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,chtela jsem se zeptat,co jste si tady brali do nemocnice?? :confused:
26. pro 2010 ve 21:30  • Odpověz  • To se mi líbí
nic neni treba, vse ti daji, teda aspon v NY, vcetne obleceni na male. Staci pak jen svoje decka a mozna svetrik. ja si to nemohla vynachvalit. Jidlo 5x denne, uzasny vyber, chlap na pokoji. Super pristup, az na laktacni poradkyne , to byl des.
5. led 2011 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@liafletcher to, co budes potrebovat v ramci "labor" - spis proste osobni veci, o kterych se domnivas, ze Tobe osobne pomohou. Nekdo chce vlastni polstar, nekdo ma veci na masirovani zad, nekdo nejakou hudbu,... a pak veci na miminko a tebe na cestu domu. Co zapomenes, muze manzel i tak prinest...
8. led 2011 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj babenky, vie niekto poradit, ako odstahovat nabytok z USA (napr. New York) do Prahy pripadne na Slovensko? Som zufala, neviem nic za prijatelne ceny najst!
28. čer 2011 ve 14:48  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky
chodi sem :confused: nekdo?
4. srp 2011 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Sem nechodi nikdo. Jak vidite na predchozich strankach, tak ja celkem vytrvale jednou za x mesicu nahlidnu... a jinak se nedeje vubec nic. Cesek v USA na MK diskutuje malo, tahle diskuse se nejak nikdy nerozjela a uz jsem ji osobne vzdala. Tady je odkaz na soukromou "slovenskou" diskusi holek v USA. Ale par Cesek je tam taky... sice v mensine... Ale keca se tam dnes a denne. Fest. :slight_smile: :slight_smile: Silne navykove forum, varuju! :wink:
http://www.modrykonik.sk/forum/sukromna-skupina/usa/
@mamkamarketa

@kacenkaharris - uz mas to stehovani asi za sebou, co? Ja osobne nevim, ziju v MN, ale asi by nekdo mel nejaky napad, jestli jeste potrebujes nejaky tip. Zkus se prihlasit do diskuse (ta linka tady nahore) a zeptat se.
21. zář 2011 v 06:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@motylekmn Ahoj, ja jsem se privdala v rijnu do USA, vypada to, ze jsem tehotna...jeste nemam nic potvrzene. Hrozne rada bych se zapojila do vasi soukrome diskuse :slight_smile:
15. únor 2013 v 00:22  • Odpověz  • To se mi líbí
18. únor 2013 v 16:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj bydlim v New Yorku a cekam prvni dite a rada bych se zapojila:slight_smile:
21. říj 2013 ve 22:42  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Tady je ta diskuse mrtva, ja nakukuju tak jednou za pul roku. Bud je tu soukroma diskuse prevazne Slovenek (uz nestiham ani tu)... @nyc09 napisu IP.
23. říj 2013 v 16:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek