• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminy, které rodili v roce 2005. Najde se tu nějaká?

30. června 2011 
caute maminy :grinning:
22. led 2008 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak aj my sem patrime :sunglasses: , maly je februarovy
pekny dnik vsetkym :slight_smile:
22. led 2008 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile: Dobré ránko všem
Krej- nejstarší kluk už bydlí přes dva roky v podnájmu se svojí holkou-oba studujou VS a my rodiny jen dotujeme,mladší je ve 3ťáku na gymplu-toho mám doma.Když jsem jim sdělila,že jsem těhotná,tak byli trochu zaskočení,ale v pohodě.Už mají svůj život,takže prcek je spíš jako jedináček-trochu nevýhoda.Když byl v kočárku,tak ho občas povozili,teď už i pohlídají,ale nějak zvlášť to po nich nechci-jsou to kluci,holky by byly asi jiné.Mají svoje starosti se školou a jsou fakt bezproblémoví,takže díky za to. :wink: :wink:
Malej je jak z divokejch vajec,není hyper,ale je živější,takže toho mám někdy plný kecky.Teď už ho půl roku dávám do jeslí-může jen 5x v měsíci,ale i tak je to paráda.Miluje děti a já si trochu odpočinu.Do roka a půl jsem se nevyspala,pořád se budil-i 10x za noc,bylo to na pěst.Chodili jsme jako mrtvoly,tak jsem nasadila metodu vyřvání a od tý doby spí jako dub. :slight_smile: :slight_smile: Po obědě ještě ty dvě hodiny-snad ještě nějakou dobu bude. :sweat_smile:
Fotky jste si asi prohlíželi,takže nás máte trošku v reálu. :wink:
Dneska tady leje jako blázen,takže fakt nevím,co budeme dělat. :frowning2:
Máte holky některá ještě prcka v noci na plenách?My se jich nemůžeme na spaní zbavit. :confounded:
22. led 2008 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kejka moje prdolka mela na noc plinky jeste do leta pak se to konecne odnaucila komedie jedna a to samy s dudlikem az do zari lonskyho roku az jsem nakonec vyhodila z okna bylo to strasny takova slecna s dudlikem
22. led 2008 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
:wink: :wink: :wink: no kluk.Oni jsou trochu pozadu.Holčičky jsou asi šikovnější.Já to nehrotím,přijde to samo.Dudlíky tady má někde naházený.Občas si ho na noc strčí do pusy-nedudá,ale žvejká :grinning: :grinning: :grinning:
22. led 2008 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kejka,náš malje má plímky ještě i ve dne :angry: .Nemchce se mu chodit na WC nebo hrníček.Ani si sám neřekne,doma ho nechávám bez plínky,ale musím ho pořád zkoušet dávat na hrníček,ptz.on se jinak počůrá,až má mokry punčochy,tak teprve si uvědomí,že je počůranej..a dudlík?Ten nám nedá ani za boha.MUDr.mě říkal,že dudlík mu máme nechat na spaní tak do 3let a plínky záleží jen na něm,kdy bude dost zralý na to,aby si uvědomil, a řekl,když se mu bude chtít na WC.
22. led 2008 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se pokouším vkládat fotky do alba,ale nejde mě to :angry: :angry: .Pořád mě to píše,že to mám ve špatnym formátu,ale jedna mamina tady z koníka mě říkala,že to úprostě někomu nejde a že musím zkoušeť,že to je chyba serveru.
22. led 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
kejka, ahoj, aj my mame na noc plienky, ale moja saska mala len teraz 2 roky a len prednedavnom sme sa ich zbavili cez den :wink:
inak si prva, o kom viem, ze im fungovala pri spani ta metoda vyplakania. mne saska zacala spavat celu noc, ked som ju v 20 mesiacoch prestala kojit: nejake 2-3 tyzdne boli problemy, lebo som ani nevedela ako ju uspat a ani ona nevedela zaspat bez didi, ale odvtedy ju vecer ulozim a spi az do rana :slight_smile:
22. led 2008 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krej Tom začal až vloni v létě.Jednou se mu to povedlo a pak do 14dnů jsme byli přes den bez plen.Ted na zimu je to fakt blbý,ven mu jí dávám taky,když má kombinezu,než bych ho z toho slíkla,tak je pročůranej.Taky neřeším.Užiju si poslední mateřskou doma do 4let,tak máme času dost.Dva už jsem to naučila,tak to naučím i toho posledního. :grinning: :grinning: :grinning:
22. led 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lefiku nám to fakt zabralo.Trvalo to asi 5dní. :unamused: To víš,že mi to rvalo srdce,ale nedalo se nic dělat,už jsem spala i ve stoje. :confounded: První den řval asi hodinu.Chodila jsem k němu,co 15minut,jen ho pohladit,dát pusu,pomazlit a zase jsem odešla.Pak usnul a spal sám v pokojíku až do rána.Druhej den to bylo o něco kratší,pak zase a nakonec chodil bez řevu. :slight_smile:
Teď už je to taky jiný.Chce povídat pohádku.Takže jsem u něj tak cca 20minut.Povídám pořád jednu a tu samou o Karkulce,ale trochu jsem jí poopravila-to sežrání babičky vlkem se mi nelíbilo.Pak si ještě jednou zařve-chce pusu a spí do rána.Takže usíná kolem 21h a ráno vstává kolem 8h.Když jdeme do jestlí,tak ho budím. :frowning2: Ale je to jednou týdně,tak se to dá.Jasně,že má někdy noc i den blbec,takže dokáže být pořádně protivnej,ale to je normální,i my máme své dny. :slight_smile: :slight_smile:
Po obědě chodí spát na ty dvě hodiny-někdy to s ním zalomím taky,abych dobila baterky. :grinning: :grinning:
Kojila jsem 7měsíců,dala jsem mu,co jsem měla,pak už mu to nestačilo-vlastně se sám odstavil.Do dneška pije ráno k snídani-prosím z flašky vanilkovej Sunar. :grinning: :grinning:
Dáváte některá prcky do jesliček??????????
22. led 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
kejka, u nas v tomto malom meste ani take nieco ako jasle nie je. takze spolocenske potreby si riesime cez materske centrum :wink: ale mne to aj viac vyhovuje, kedze sme tu necely rok a ja som tu nikoho nepoznala, aspon som si tam nasla kamaratky :slight_smile:
ja som to s tym vyplakanim skusala kedysi tiez, ale saska absolutne nereagovala na to pohladenie a na prihovaranie uz vobec: to asi ani nepocula cez ten rev :frowning2: prestala az ked som ju zobrala na ruky, aj to este pol hodinu vzlykala. takze ja som na to nemala srdce a radsej som este par mesiacov uspavala kojenim...
22. led 2008 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mne adelinka byla sunar tak asi do roku a puk a pakjk normalni mlicko a ted cpe vsecko a porad a je hubernourek :grinning: :grinning: :grinning: a do jesli nechodi chtela jsem ji dat do skolky kde chodi i synek ale maji bohuzel plno :frowning2: :frowning2: :frowning2: chudera chtela jsem at si zvyka s detma ale zrovna v tom malym oddeleni je plnoo
22. led 2008 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tez je u vas takova snehova vanice u nas desnaa :grinning: :grinning:
22. led 2008 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
andrysek, u nas leje :frowning2: :angry:
22. led 2008 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
No teda tu sa dneska popisalo. Takto zivo tu uz nebolo davno. Kejka a certica vitajte a piste, nech mam co citat. Ja som tiez moju starsiu nechala vyplakat, ona sa naucila spat celunoc ked mala 4 mesiace, a potom ked mala 6 mesiacov, boli sme na dlhsej dovolenke u nasich a tam sa zacala budit a ja som ju zacala znova kojit aj v noci. Ked sme sa vratili domov som myslela ze sa to vrati do normalu, ale zacalo to byt este horsie, budila sa aj 5 krat za noc a ja som byvala hrozne znicena, Tolerovala som jej to do 9. mes. ked som si povedala ze dost, takto sa enda normalne existovat, treba s tym cosi spravit, vzala som ju k lekarovi, ten mi potvrdil, ze nie je chora, ze je s nou vsetko v poriadku a odporucil metodu na vyplakanie(my sme skusali tu co chodis do izby kazdych 5 minut a potom ten interval predlzujes ale vobec to enfungovalo na nej, ona je hrozne tvrdohlava). Povedal mi nech si kupim stuple do usi a flasku vina a ze nech vydrzim. Prvu noc pri zaspavani plakala hodinu a pol a potom sa zopar krat este zobudila ale to uz nebolo take dlhe. Na dalsiu noc plakala pol hodinu a tak isto na tretiu a potom uz si iba poplakala iba 5 minut a zaspala. Odvtedy mi pekne spavala 12 hodin v kuse, co som ocenila hlavne ked som omesiac na to otehotnela a bola som hrozne unavena. S plienkou u starsej sme sa neponahlali, ona je hrozne tvrdohlava a aj ked videla nocnik, ona si stiahla gate a urobila t
22. led 2008 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
No teda tu sa dneska popisalo. Takto zivo tu uz nebolo davno. Kejka a certica vitajte a piste, nech mam co citat. Ja som tiez moju starsiu nechala vyplakat, ona sa naucila spat celunoc ked mala 4 mesiace, a potom ked mala 6 mesiacov, boli sme na dlhsej dovolenke u nasich a tam sa zacala budit a ja som ju zacala znova kojit aj v noci. Ked sme sa vratili domov som myslela ze sa to vrati do normalu, ale zacalo to byt este horsie, budila sa aj 5 krat za noc a ja som byvala hrozne znicena, Tolerovala som jej to do 9. mes. ked som si povedala ze dost, takto sa enda normalne existovat, treba s tym cosi spravit, vzala som ju k lekarovi, ten mi potvrdil, ze nie je chora, ze je s nou vsetko v poriadku a odporucil metodu na vyplakanie(my sme skusali tu co chodis do izby kazdych 5 minut a potom ten interval predlzujes ale vobec to enfungovalo na nej, ona je hrozne tvrdohlava). Povedal mi nech si kupim stuple do usi a flasku vina a ze nech vydrzim. Prvu noc pri zaspavani plakala hodinu a pol a potom sa zopar krat este zobudila ale to uz nebolo take dlhe. Na dalsiu noc plakala pol hodinu a tak isto na tretiu a potom uz si iba poplakala iba 5 minut a zaspala. Odvtedy mi pekne spavala 12 hodin v kuse, co som ocenila hlavne ked som omesiac na to otehotnela a bola som hrozne unavena. S plienkou u starsej sme sa neponahlali, ona je hrozne tvrdohlava a aj ked videla nocnik, ona si stiahla gate a urobila to hocikde inde ako kde sa to ma, tak som sa pri nej nacistila a naprala, naucila sa az ked mala blizo k 3 rokom a na noc nemala plienku asi ked mala 3 a pol. Anna je iny pripad, ona sa naucila asi v 19 mes. na serblik a uz teraz je asi 2 mes. bez plienky aj v noci, proste opakovala po starsej. Ono to plienkovanie je u kazdeho indvidualne, mam kamaratku co jej chlapec sa naucil na zachod za den ked mal tri roky, takze enmusela riesit pocikane nohavice a mlacky, v tom veku to uplne pochopil.
no hadam uz staci o mojich dvoch a plienkach a spani, tak nech to tu mame ten 2005 rok skompletizovany.
22. led 2008 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas uz prestala vanice a tez prsi to je hnus pocasi chvili slunko pak tma jak nv noci pak vanice a ted prsiii :cry:
22. led 2008 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
andrysek u nas mrzne a snezilo v noci, sice nie moc ale von sa mi nechce, teploty nad nulou nehrozia, uz davno sme nemali takuto zimu, aj dazd by mi stacil, nech na aute nemusim stale lad skrabat.
22. led 2008 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak koukám,že je každej prcek fakt jinej-originál :grinning: :grinning:
Tady pršelo,teď je zima-2stupně a je parádní hnusnej vítr. :confounded: :confounded: :confounded:
Zítra ráno vezu Toma do jeslí,mám to 5minut autem-je to odnož mateřského centra.Nic moc levnýho 200Kč na den se svačinou a obědem.Po něm si ho beru domů na spaní.Pak tu máme ještě jedno,to se nově otevřelo-Rákosníček.Tam je možnost,nechat ho tam i spát,je tam veliká ložnice,ale to ještě nechci,myslím,že mu to dopoledne stačí. :wink: Vyřádí se s dětma,něco nového se naučí.Musím se pochlubit-umí celou abecedu a počítat do deseti.Už pár měsíců.Prostě ho to baví.Ale moc upovídanej teda nejni. :unamused: Pokroky jsou-konečně začíná hodně opakovat slova a dávat do vět.Už jsem měla nervy. :unamused:
Mají vaše děcka ráda pohádky?Myslím v televizi. :confused:
22. led 2008 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
kejka, celu abecedu a pocitat? :confused: to mas ale sikulu :slight_smile: moja saska pozna asi 10 pismen a cisla 2,3. tiez ju to neucime, proste ju to bavi :wink: a s hovorenim u nas tiez ziadna slava, dokonca moja mama mala sarkasticke poznamky, ze hovorit nemusi vediet, hlavne ze vie citat :angry:
a v tv pozerame bambulku a muzzyho (to je anglictina pre deticky): muzzyho saska uplne zerie. bola by som rada, keby bol v slovencine, mozno by ju to trochu pohlo s hovorenim...
22. led 2008 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda ja ziram tak ta moje prdolka abecedu neumi pozna jednicku a petku ale za to je desne ukecana apozna uz barvicky to zase jooo a umi si krasne hrat sama :grinning: :grinning:
22. led 2008 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
kejka no hej s tou abecedou, moja starsia je taky rozum, ona tiez ked mala dva roky uz abecedu vedela a ratat. Ona skor abecedu vedela ako povedat nejaku vetu. Trosku neskor zacala rozpravt, takze Lefika neboj, ona sa spusti a potom sa enzastavi. Mladsia je zase taky opak, divoska, moc neobsedi, stale vvymysla blbosticky. Starsia ta celu vecnost obsedi pri knizkach a pomaly sa uci uz aj citat. Ja sa hrozne bojim, ze ked pojde do skoly ze sa bude velmi nudit. Ja mam pocit ze terajsie deti maju vyhodu ze existuje tolko vzdelavacich hraciek, my ked sme boli mali moc sme teda toho nevedeli.
Inak moje radi pozeraju tv. Radi pozeraju macka Pooh, Thomasa, Bambulku, Veggietales. My si videa poziciavame z kniznice, tak aspon dufam, ze ked nevidia vsetky tie mozne reklamy na hracky, tak nezacnu pytat aby sme kupili to a ono. Naj hracka je u nas lego, zacali s quatrom a teraz maju duplo a dokupili sme rozne sady ako Bob stavitel, Dora, Thomas k tomu tak to maju pestrejsie.
22. led 2008 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
andrysek, vidis, ake su tie deti velmi odlisne? to len my mame taku dr., ktora sa vsetko snazi narvat do tabuliek a stresuje, ak niekto nesplna presne standardy :angry: boli sme dnes na poradni, tak som radsej ani nehovorila, ze dcera sice moc toho nenahovori, ale zlozi 48kuskove puzzle :sunglasses: ja sa ukludnujem tym, ze my s manzelom tiez nie sme velmi vyrecni, tak to ani nema po kom mat :grinning:
lucia, daj dcerku do skoly pre nadane deti, ak mas take nieco nablizku. lebo naozaj mozes mat problem, ze sa potom v skole "nezmesti do koze", lebo sa bude nudit...
a thomasa sme aj my pozerali, az mi z tej uvodnej znelky sibalo, som si to aj v sprche pospevovala :grinning: ,ale nastastie nas uz thomasomania presla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ja som lego este nevytiahla, saska sa zatial hra s megabloks, myslim ze podobne ako lego quatro to je. to sme dostali po brattrancovi a zatial jej to staci.
22. led 2008 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
lefika aj tie megablocks mame aj lego, ale to lego sa mi viac paci lebo tam vsetky tie casti ci uz quatro, duplo alebo klasicke mozes dokopy kombinovat.Lefika to ze nenahovori vela nevadi, neboj ona sa rozhovori, predsa vie kopu inych veci co zase jej rovesnici este nevedia, moja ani jedna az take velke puzzle nevedia stavat. oni tak max 24 kuskove.
22. led 2008 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucia, keby ti trenovali 10x denne, tak ako ta moja, aj oni by zlozili vacsie puzzle :grinning: je to saskina momentalna vasen: mame vsetky mozne od 15 po 60 kuskove a keby som ju sem-tam od toho neodlakala, snad by ani ine cely den nerobila. som aj trochu rada, lebo mam tym padom viac casu, kedze moju pomoc potrebuje len pri tych 60kuskovych, aj preto, ze necumi na telku :wink:
22. led 2008 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha no ked je to vasen tak to hej, ja musim podokupovat take tie vacsie puzzle, lebo som mala vela tych vkladacich a tei ich uz nebavia lebo to vedia aj po "slepiacky" spravit.
22. led 2008 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucia, u nas tie vkladacie sluzia na odreagovanie sa po tych tazsich. ale uz ju to tiez nebavi. hlavne ze od mojej mamy na vianoce take dostala, nehrala sa s tym ani mesiac a pojde to do pivnice :frowning2:
skusala som aj obrazkove kocky, ale na to sa nejak nechyta. musim jej dost pomahat, az tak, ze to vlastne skladam skoro sama.
22. led 2008 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tei kocky su dost tazke, kedze musi najprv prist na to co patri ku ktoremu obrazku, inak ja som videla obojstranne puzzle, a mozno toby bol krok medzi kockami a puzzle.
22. led 2008 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojik no jo nekteri doktori jsou strasni co nadelame jeste ze ja mam detskou doktorku v pohodee :grinning: :grinning:
23. led 2008 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: :slight_smile:
Tak jsem odvezla malýho do jeslí.Byl tak natěšenej,že vyžahnul mlíko během minuty,div se nezadusil. :grinning: :grinning: Tam mi dal pusu a ahoj mamino.Takže dopoledne supr oddych.K obědu mají zeleninovou polívku a řízek s bramborem.Pak ho hodím do pelechu,bo bude utahanej jako pes. :wink:
Tak u nás puzzle bodovali vloni,letos už ho moc nebavěj.Nejvíc si vyhraje s megablockem-koupila jsem mu dva pytle,modelína,malování vodovkama a stříhání a lepení na čtvrtku.A hlavně psaní písmen.Já píšu-on čte.Sranda je,když začne číst obaly od všeho možnýho třeba v Tescu. :grinning:
Moje dr.je taky skvělá,chodím tam už xlet,takže moje děti zná dokonale.Co můžu,jen konzultuju po telefonu.
Já relaxuju u knížky,hodně čtu,pokud můžu a taky se ráda mrknu na pěknej film. :wink:
Co se týče telky,tak zatím boduje Tom a Jerry,Dorotka a papoušek a Auta od Cars.Vloni to byl Krtek a Šmoulové. :wink:
23. led 2008 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek