• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminy z Brna. Nehledáte pokec a procházky?

29. prosince 2013 
@terak to vypada taky dobre vsak uvids co pomuze :wink:
10. lis 2010 v 10:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@myspule123 No my uz ty zakladni veci mame vsechny, nakupovala jsem to od leta, aby to nebyly takove palky dohromady. Kdyz kojis, tak asi jedine vydaje po dlouhou dobu jsou plinky, ale co pak? Vis presne az ti zacne skolka - skola - vylety - krouzky - lyze atd. Toho se kapanek bojim....
10. lis 2010 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@terak tak to máte taky pěkný - mi platíme 15 .Když jsem byla na dvoulet mateřské tak to bylo naknop s výdajema ,ale taky jsem díky bohu kojila .A teď - teď mám těch 7600 a je to vprrr. Naštěstí taky kojim a malá je bez plín takže spousta peněz ušetřených , oblečení po dětech prodávám po bazarech tak taky nějaká koruna navíc ale nevyjdeme a jsme na konci měsíce s vyjezenou ledničkou ,bez koruny a většinou s min. tisícovkou dluh a to ještě občas David chodí někomu s něčim pomáhat a nebo něco opraví aby donesl nějakou kačku navíc
10. lis 2010 v 11:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@pandysek No my meli puvodne taky 15 000,- ale opravoval se stary barak a museli jsme si to jeste navysovat, protoze se prubezne objevila spousta veci, co se muselo udelat. Je to naprd. Jirka dela hodne prescasu, ja pracuju z domu, tak to jde. Ale vychazime stejne jako vy :grinning: Kdyby byla vyplata zpozdena o den, tak jsme hlady :grinning:
10. lis 2010 v 11:05  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@terak no barák je žrout peněz :angry: to mi to ještě nemáme zkolaudované , udělaný celý spodek a garáž není nahozená a garážová vrata se nám taky rozpadají ale to hold budem muset nějak dělat postupně ,protože další půjčka padne na auto . Teda až zpaltíme jednu to bude příští rok .Auto už je nutnost - je to přeci jen stará felda -2 x bouraná , a nejmíň 3 -tí majetel takže o nějaké bezpečnosti a konfortu se nedá mluvit .
10. lis 2010 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@pandysek No my toho taky spoustu nemame dodelanyho, ale to uz nejsou veci, ktere nas nejak omezuji. Jo, porad mame hnusny schody, nezateplenou pudu, nedodelanou zahradu, fasadu atd. Ale aspon nam nevlhne barak a je tu vsechno nove a pekne.

Je to priserny zrout penez, ale aspon to cpeme do sveho a ne do podnajmu, ne?

Az budete kupovat auto, tak rekni, nasi maji autosalon, tak to muzu zkusit neco dohodit :wink:
10. lis 2010 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
no to jsou docela velky vydaje ale da se to zvladnout
10. lis 2010 v 11:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky
@terak - Teri však víš, že u nás to taky vypadá na rozmazlenýho jedináčka, jsem na tom stejně, teď na mateřské to ještě jde, ale děsím se toho rodičáku :angry:
a jakejpak autosalon?? my budeme nový auto časem určitě potřebovat :grinning:
10. lis 2010 v 11:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@peko Mazda, hyundai ... je to ten autosalon v krpoli, vedle noveho Kauflandu. Maji nova auta, ale i treba predvadecky, ojetiny atd. Tak se tam da s tatkou vzdycky neco domluvit.

Ale ja si nemyslim, ze jedinacek musi byt nutne rozmazleny. Treba ja mam mladsi sestru, ktera je priserne rozmazlena a neni to jedinacek. A pak znam par lidi, co sourozence nemaji a jsou naprosto v pohode.
10. lis 2010 v 11:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@pandysek No mně povídej, chudáček malej. Sem došla dom a vidím jak letí na zem. Sem zrovna telefonovala s mamkou, tak mobil letěl pryč a já pro malýho. Chvílu si pobrečel a pak dobrý.
10. lis 2010 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Pěkný podvečer všem, tak jsem dnes zas trochu utrácela :slight_smile: Koupila jsem svrchní kalhotky na plínky, tak snad budou dobrý. A ještě pozvánku na předváděčku o různých plínkách. Dokonce mi tam paní rovnou ukázala novosklad :slight_smile:
A mám doma vánoční dárek od našich - ruční šlehač s mísou. Úspěšný den ;)
10. lis 2010 v 19:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak Tak my platíme hypotéku "jen" 11tisíc, ale myslím že nejlepší je skočit hned z jednoho dítěte do druhýho. U nás malá skončila s plínama a malej se za měsíc narodil, takže výdaje na plíny byly pořád stejný, kojím, takže nebylo potřeba um, ubrousky a kosmetiku máme pro obě děcka stejnou, pro malou sem se snažila kupovat hodně neutrální oblečení, aby to pak případnej bráška mohl taky nosit atd., takže u nás s druhým dítětem žádná finanční krize nepřišla, navíc manžel má ve výplatě slevu na dani na děcka, na jedno to je snad skoro 900, to určitě budete mít taky a myslím že nás malej měsíčně nestojí víc než 1500. Plíny kolem 500, kaše tak 300, ubrousky 150, kosmetika vydrží dýl jak měsíc, tak 200 za čaje cca 200 přesnídávky a pár dalších drobností. Samozřejmě někdy je potřeba koupit třeba zimní bundu atd, ale to sou spíš jednorázový výdaje, tak to není taková hrůza. Jídlo ve skleničkách mu kupuju minimálně, vařím mu a zeleninu a kuřecí maso má doma snad každej, že se to nekupuje speciálně jen pro malýho. Nepočítám do toho oblečení, to taky prodám nějaký na bazaru a koupím nový, ale je fakt že malej hodně dědí po bratrancích - dvojčatech, takže máme hodně snížený výdaje díku tomuto. Ale i tak se dá druhý dítě v pohodě finančně zvládnout. Spíš mám pocit že kdybysme čekali na lepší časy, tak to budeme pořád odkládat, že nakonec mezi nima bude dost velkej věkovej rozdíl a to sem nikdy nechtěla, nebo by nakonec druhý nebylo vůbec. A až nastanou ty velký výdaje za školu, kroužky atd, tak už budu zase v práci....
11. lis 2010 v 08:04  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
dnešní čas vstávání 8:41 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. lis 2010 v 08:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@pandysek Dnešní čas vstávání 5.50 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. lis 2010 v 08:47  • Odpověz  • To se mi líbí
My jsme dnes vstávali něco po půl sedmé
11. lis 2010 v 08:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Vidím že asi jen ten náš má pořád strach aby mu něco neuteklo, když vstává tak brzo.
11. lis 2010 v 08:50  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@bufina no vidíš lepší se .Veruna ještě spí. Ale zase šly oba spat až o půl 11
11. lis 2010 v 08:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@pandysek Hmm, ale to teda fakt radši budu vstávat o šesti než aby mně tu oba strašili do půl 11 :grinning:
11. lis 2010 v 09:03  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@bufina a to oba byly jak čertíci , řádily na postely spolu ,řechtaly se a vypadalo to že neusnou ani do půlnoci.Pak usly pod výhruškama .
11. lis 2010 v 09:06  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak dneska to vyloženě vypadá že Martin přijede na bílím koni :grinning:
11. lis 2010 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@pandysek Na našeho malýho moc výhružky neplatí, ale na malou jo. Dneska se Adámek v noci vzbudil, otočil se na druhej bok, řekl mama a zase spal :slight_smile:
11. lis 2010 v 09:51  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@bufina jééé já chci taky aby už mluvil .Verunka v jeho věku už říkala čiči a nany , ale malej už žačíná mít snahu stavět se o něco ,ale ještě si neumí sám sednout tak nevim co to má za zvláštní postup
11. lis 2010 v 09:56  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky holkyyyyy tak my dneska vstaly kolem 7 ale nejak se nam do skolky nechtelo ale pak sel a ja shanela lampion dneska pruvod sehnala jsem ale bez tycky takze nekde jeste sehnat tycku nebop vyrobit.poradite???jinak makam doma uklizim peru uvareno mam je to na nic ja chci do prace doma je nuda nebo me to uz nebaaaaaaa :unamused:
11. lis 2010 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@pandysek Buď ráda že nemluví, pak tu pusu nezavře. U nás je to samý baba, gaga, vava, kák, béé a nejlepší je když se v noci vzbudí a asi si to všechno zkouší jestli to nezapoměl :grinning: To máma je hezký, ale ještě těžko chápe význam. Sme byli nakonec v Ikei, došli nám voňavý svíčky, tak sme pro ně zajeli :slight_smile: Když to máme za rohem :grinning:
11. lis 2010 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@bufina ještě že mi tu ikei máme přes celý Brno jinak bych tam asi ani přespávala .
jsem si dala teď dvacet, by se mě to takto líbílo každej den .Vstávaly jsem o 9 po obědě ve 12 obě děti zalehly a hned spaly a vstávaly ve 3 hodiny a já si od 2 hodin zchrupla snimi
11. lis 2010 v 15:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem dnes byla poprvé v porodnici na monitoru. Asi všechno v pořádku, nic mi neřekli. Ale už vím termín porodu - takže pokud se nebude předbíhat, na konci listopadu už tu bude s námi :slight_smile:
11. lis 2010 v 18:54  • Odpověz  • To se mi líbí
zdravím Vás
moje kamarádka (z internetové diskuze) má holčičku (necelý dva roky) který se objevila cukrovka Diabetes mellitus. je to strašný, několikrát denně píchat inzulín a do toho stále píchat do prstíčků a z krve měřit stav cukru v krvi.

pořádáme s kamarádkama charitativní bazárek v Brně na Bráně k dětem, jehož výtěžek půjde na zakoupení nějakých pomůcek. v textu je to popsané -
http://www.facebook.com/event.php?eid=106427979426294

kdo není z brna a rád by se zapojil, ta holka nafotila nádherný fotky, který prodává za účelem koupě těch pomůcek, tady:
pěkný dárek pro přátele nebo tak
http://www.fler.cz/zbozi?uid=93038
11. lis 2010 v 19:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@bufina Ja jsem byla taky dneska v IKEI :slight_smile: Kolem poledne ... kupovala jsem tam dve velke komody, policku a dva kvetinace na orchidejky. Ja kdyz tam jedu, tak si musim brat penize jen v hotovosti a presne na to, pro co tam jedu, jinak bych tam utratila celou vyplatu najednou.

A dneska mi dosla perinka a povleceni. Je uplne uuuuzasne, tak si jdu pomalu pripravovat postylky :grinning:
11. lis 2010 v 19:47  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@terak jojo mají tam celej rok to stejný ,ale přitom tam člověk vždycky najde něco nového .A věřim tomu kdybych tam jezdila každej den tak tam ten litr nechám(teda kdybych ho měla) :grinning: :grinning: :grinning:
víš že by to nemělo být nachystaný a měl by to chystat muž až když jsi v porodnici (ale kdo to má vydržet že)
11. lis 2010 ve 22:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@pandysek No .... kocar uz mi taky stoji slozeny v predsini. Ja na tyhle povery neverim. A uz vidim, jak manzel povlika perinku a chysta postylku. HA HAAAAAAAAA :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

K te IKEI, jsem na tom stejne. Ted jsme povesili zavesy a zaclony (ikea) do loznice, zitra budeme skladat komody (ikea) a rovnou jsem si napsala na seznam zrcadlo, dva nocni stolky, tri ramecky na fotky, jedno male zrcadlo (vse ikea). Obyvak a zbytek bytu je taky z ikei. Nechapu lidi, co na ni nadavaji, jaky je to sunt atd. Jako moje maminka, ta me tim strasne stve. V zivote si tam nic nekoupila, ale porad poslouchas blbe hemzy, jaka je ikea sunt a ze by si tam max. koupila svicky. Ale dostalo se mi zadostiucineni kdyz k nam prisla po zarizeni a po rekonstrukci. Zacala ocumovat nabytek a vybaveni a ptala se odkud to mam, ze je to pekne, jak to vsechno ladi atd.
12. lis 2010 v 00:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek