• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminy z Brna. Nehledáte pokec a procházky?

29. prosince 2013 
autor
@terak nemůžeš spát že jsi tu??
já byla taky proti ikei ,ale jen ze začátku .
No ale pak to začlo drobnostma do kuchyně ,svíčkama ,květináče,poličky ........
Teď zařizuju dětský pokojík ikea- postele ,skříně ,komody,police ,krabice na hračky ,světla,dokonce i ramínka na oblečení mají ikea ...Když oni tam mají snad všechno a a jde to pěkně sladit
Mi koupily sedačku v Jeně a je to tak 4 roky a teď ju můžem vyhodit protože úplně celá popraskala
segra má sedačku z ikei a už ju nebavila černá tak si koupila za 2 stovky býlej potah co naní přesně padne a má ju jak novou
12. lis 2010 v 00:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@pandysek jj to potahy jsou fakt super. Me se libi, jak je tam vsechno kompatibilni se vsim. Ze si koupis potahy a mas nove zidle nebo sedacku. Ja mam v loznici komody malm, tu jejich vestavenou skrin s prosklenymi dvermi. V obyvaku skoro vsechny ty skrinky expedit. Vsechno v brize. No a samozrejme nadobi, koberce, zaclony, zavesy, ramecky a dekorace, kvetinace. Mame ten byt ladeny do brizy (svetla dlazba) + fialova. A letos ikea pridala nove fialove kolekce kobercu a zavesu, takze to mame sladene vsechno v jednom odstinu, vcetne ubrousku :grinning:

A decak taky budeme porizovat z ikei, hrozne se mi libi tohle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S49876669 Dokonce se nam ta barva hodi i do prvniho patra, tam to zase hazu vsechno do zelene.

jj nemuzu spat, tak jsem sla pracovat. Odpoledne jsem si na chvilku lehla, bolely me nohy a asi behem tri minut jsem upadla do komatu (na tri hodiny :frowning2: )
12. lis 2010 v 00:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@terak jj to je hezký taky jsem nato koukala :grinning:
já čučim do knížky od autoškoly a asi zní padnu já do komatu ,je to tak nudný a vůbec tomu nerozumim
a malej mě furt kňourá asi jsem zas něco snědla a jeho ztoho bolí bříško ,ale je to vychcánek lehnu si kněmu a hned je po bolesti a usne .Asi budu muset jít zanim do hajan jinak nedá pokoj opičák malej :sweat_smile:
12. lis 2010 v 00:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak Tak to sme tam někde chodili kolem sebe, byli jsme tam taky kolem poledne asi od 10.30 do 12.30 :slight_smile: Malou jsme dali do dětskýho koutku, tak jsme si to tam pořádně prošli a pak jsme byli všichni na obědě. Z Ikei máme celej obývák, kromě sedačky, dokonce i stůl pod počítač :slight_smile: A jsme spokojení, stojí to tady už 3 roky a ještě se nám nic nerozpadlo :grinning:
12. lis 2010 v 07:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak Ten nábytek Expedit je super, chystáme se koupit jednu knihovnu, takovou vyšší, 4 police, stojí asi 1290kč. Komody malm sou taky úžasný, máme tu se čtyřma zásuvkama na oblečení pro děcka a navrchu mám položenej přebalovák. Ještě máme tři další třízásuvkový, ale to je jinej druh. Obývací stěna je taky sestavená z různých dílů knihovny a polic na dvd a televizní stolek, všechno taky bříza :slight_smile: Malá má z tama takovej malej stolek v bříze a zelený stoličky na sednutí a včera jsme jí tam právě kupovali takovou kovovou lištu a na ni na zavěšení takový barevný kelímky na pastelky a fixy. Takže u nás jedině Ikea :slight_smile: Možná ještě koupím tam nějaký vánoční ozdoby, ty mají taky moc hezký.
12. lis 2010 v 07:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@bufina Vidis, tak jestli se nekdy navstivime osobne, tak si u me budes pripadat jako doma :grinning: :grinning: Ty knihovny expedit jsou super. Po montazi jsem to tu nekolikrat presunovala a vubec se to nerozjelo, jak jsem to tahala po zemi, fakt to drzi a jsou super. Jen kdyby sis k nim nekdy kupovala i ten konferencni stolek se sklem, tak si pod to sklo nedavej takopve ty lepive spuntiky, protoze kdyz se pak to sklo posune, tak ty spuntiky odtrhnou vrchni vrstvu te folie. Ale normalne mi to vymenili kus za kus, takze v pohode.

Ja jsem vcera ani pres detsky nesla, uz mam vsechno a jak se znam, tak bych tam zas koupila nejakou kravinu. Takze jsem to vzala nahoru, prosla jsem kolem restaurace a hned dolu. Uz vim, kde tam v tom skladu co maji, tak jsem valila rovnou tam :grinning: No ale samozrejme po ceste jsem neodolala jedne policce a dvema kvetinacum (nekup ho za 50,-) :sunglasses:

Ted maji docela pekny vanocni dekorace v tchibu, ale ta cena je vyssi :frowning2: Tak v ikei asi mrknu po nejakem ubrusu, dekoracich atd.
12. lis 2010 v 08:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak Tak dej třeba vědět až zase pojedeš do Ikei. My to máme kousek od baráku a stejně zase brzo pojedu doplnit zásoby svíček.
12. lis 2010 v 08:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@bufina Hm hm ... mam takovy neblahy pocit, ze se tam jeste do porodu ukazu :grinning: :grinning: :grinning: Prece jen, ty ramecky na fotky a zrcadlo do loznice nad komodu jsou naprosto zasadni veci, ze? ;)

@pandysek A kdy delas testy??
12. lis 2010 v 08:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@terak 24.11
12. lis 2010 v 08:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak To určitě, přece nedoneseš dítě do bytu kde chybí zrcadlo a fotorámečky :grinning: Ještě přemýšlím nad takovým světýlkem, co mají v děckým, je to na pověšení na zeď a v různých tvarech a barvách, hvězdičla, měsíc, beruška.... Svítí to hezky tlumeně a když malej jde odpoledne spát, tak vstává až za tmy, tak tam nechcu rožínat když se vzbudí, tak že by to tam svítilo celou dobu když spí.
12. lis 2010 v 09:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@bufina , @terak - my jsme byli původně taky proti Ikei, ale postupně jsme tam začli nakupovat a dětský pokoj je skoro celý z Ikei :grinning:
a dětské světýlko máme taky - kytičku, na noční svícení je fajn :wink:
12. lis 2010 v 09:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@peko Ta Ikea je asi tak cenově nejlepší, možná ještě Asko. Když se u Olymie stavěla Kika, tak všude byly reklamy jak to bude levný atd. a houby. Drahý je tam všechno jak potvora... Nebo nekvalitní.... Nebo Sconto, to sou taky děsný ceny. Od tama máme kuchyň.
12. lis 2010 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@pandysek Tak to ti budeme drzet palce :slight_smile: A jak se na ne citis, mas nejaky problem pri rizeni?

@bufina Děkuji, jsem rada, ze to aspon nekdo chape... ted to jeste vysvetli memu manzelovi :grinning: :grinning: :grinning: To svetylko potrebuji asi taky koupit, mame docela ostre svetlo v lampickach. I kdyz, mozna bude stacit koupit nejakou mene výkonnou žárovku. Holky a když se v noci vzbudíte na kojení, tak kojíte v posteli nebo odcházíte?

V asku jsem nenasla jedinou vec, ktera by kvalitativne a cenove odpovidala aspon trosku ikei. Kdyz uz pevne a kvalitni, tak 4x drazsi. Kdyz cenove stejne, tak to byla jen tenka drevotriska, ktera by nic nevydrzela. To same sconto atd. Da se tam nakupovat jen kdyz maji nejake akce, pak to vyjde treba lip, ale malokdy se strefis. Nabytek v kice se mi libi strasne moc, problem je, ze jenom ten nemecky, kde loznice vyjde na 100 000 :grinning:

Vzala jsem dnes psa na koupani do salonu, uz se do vany neohnu. Tak jsem ji chudince sla koupit neco dobreho do vedlejsiho zverimexu. Nez jsem pani odpovedela na obligatni otazky tykajici se tehotenstvi a nez jsem zaplatila, tak koukam, ze muj milovany pes si z kosiku vedle vytahl dve hracky a slastne je u dveri ozuzlava ... no tak jsem ji je koupila taky a ted je to tu jak u debilu. Vybrala si asi ten nejpistivejsi micek :angry:
12. lis 2010 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak Ale tak to světýlko se hezky hodí prckům nad postýlku. Ten pes se teda má, koupačku v salónu :grinning:
12. lis 2010 v 15:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@bufina To bylo poprve, jinak ji koupu doma. Ale v salonu to stoji 150,- a za pul hodiny je vydrhnuta, navonena a pripravena k odchodu. Kdybych ji koupala doma, tak s ni musim vlezt do vany, tam ji nejak pres to bricho drhnout, pak ji vypustit ven, vyplacat na ni 5 rucniku, pul hodiny ji fenovat, pak jit vyprat ty ricniky, vydrhnout celou koupelnu a vysat byt, protoze obvykle se jeste hodinu vytira a vsude jsou chlupy. Takze pro me ted jasna volba :grinning:

12. lis 2010 v 15:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak No tak to je určitě lepší ten salon, sem si myslela že to stojí víc, to bych tam psa asi dávala koupat pořád :slight_smile:
12. lis 2010 v 16:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@bufina No ja se taky bala, ale ta koupacka je v pohode. To kdyz ji tam davam na full servis, tak platim 800,- :rolling_eyes:
12. lis 2010 v 19:57  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@terak
no co se týče řízení tak nevim nevim ,ale už mě dva instruktoři říkaly že jezdim líp jak někteří co jdou k závěrečkám .
co se týče kojení - kojim normálně v naší postely v leže ,protože malej spí snama a postýlku máme doma jen aby nám tam zavazela.Je to pohodlnější obzvlášť když se budí 10 za noc tak pak člověk nemá sílu furt někam vstávat a chodit . jen se kněmu otčič a on taky a přicucne se a do 5 minut je najezený a rovnou utoho usne
no o koupání doma mě ani nemluv - je to děs se divim že ti psy mají pak ještě chlupy -ucpaný odpad,ručníky plný chlupů a o podlaze ani nemluvim
12. lis 2010 ve 20:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak full servis je aji s pedikůrou? :grinning:
12. lis 2010 ve 20:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak A to kojení je u nás stejný jak u pandy, taky mám malýho v posteli. Vylízat rozespalá v noci z postele každou chvílu je fakt nic moc. Teď si jenom cucne a spí, ale dřív když to měl opravdu na jídlo a pil delší dobu, tak sem mu strčila kozu a usla dřív než on. Se najedl, pustil a usnul. Ale jinak když byl malinkej, tak spával u sebe v postýlce hezky. Kolem sedmé usnul a vzbudil se až mezi 4-5 ráno, tak sem si ho vzala k sobě a spal třeba až do půl 9. Celou noc ho mám u sebe až teď co mu začaly růst zuby.
12. lis 2010 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@pandysek no ja malyho nebudu moct nechavat v posteli, protoze mam takovy ty skubavy tiky. Kolikrat jsem uz kopla nebo bouchla manzela. Tak uvidime treba bude spavy miminko. A manzel spi normalne v loznici, nebudi ho to a vyspi se jo?

Neboj ta autoskola bude v pohode, je pravda ze ted jsounteda tezky testy, ale pokud jim to auto nenabouras, tak jizdy uznavaji bez problemu :slight_smile: to me uz by ridicak znovu nikdo nedal, jezdim jak prase... Teda kamaradka rika ze dynamicky :grinning:

@bufina
Covece full servis je s pedikurou, s cistenim usi, prdelky, koupacka, strihacka a osetreni kdyz je neco na kuzi. Ta svina chlupata ma lepsi peci jak jak :grinning:
13. lis 2010 v 06:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@terak hele chlapa nikdy nevzbudí plačící dítě .
a tiky to ti vymizí samo ,já su to samy ještě ktomu jsem vykládala ze spaní a byla aji náměsičná
no uvidiš třeba to bude spavec,ale chlapečci bývají uřvánci -většinou
13. lis 2010 v 07:02  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
dnešní můj 4 hodinvý spánek niiic moc :angry:
13. lis 2010 v 07:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@pandysek Jejda, co tak brzo?
13. lis 2010 v 07:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak A berou tam aji děti? :grinning: Ouška, nehtíky, s tím bojujem pořád.... A těch tiků v noci se fakt neboj, s mimčem budeš mít úplně jinej druh spaní....
13. lis 2010 v 07:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@bufina :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
mě nemluv - do dvouch jsem byla vzhůru -dolezl David .Veruna usla o půl 12 a malej vstával o 6 hodinách a ještě v tom mým 4 hodinovým spánku mě 2 krát vzbudil :angry: :angry: :angry: :angry:
13. lis 2010 v 07:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@pandysek No a jak to že malej vstával už tak brzo? Se mu už nechtělo spat?
13. lis 2010 v 07:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@pandysek Tak uvidime no ... zatim mam nejaka predsevzeti, jakoze nebrat do postele, neuspavat kojenim atd. ale rekla bych ze bude stacit tyden a veskera predsevzeti budou v .... a udelam cokoli, abych se vyspala :grinning:

A co jste v noci vyváděli? Teda uz to vlastne ctu. No to je radost :D To uz je pomalu na vlastni pokojicek, kam je budes na noc zamykat ne? :angry:

@bufina Muzu se pani zeptat, jen nevim, jak by se detem libilo cisteni analnich zlazek :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
13. lis 2010 v 07:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak No až tak důkladně by to dělat nemuseli. Mně malej usínal vždycky u kejení, ale je to v pohodě. Si spolu lehneme do postele, malej se přicucne a během chvíle usne. Většinou je už kolem půl 7 fakt dost unavenej, tak usíná rychle. Kolikrát už ani mlíko nechtěl (o šesti dostává kašu), tak se otočil na druhej bok zádama ke mě a usnul. Většinou je to usínání tak 5 minut, někdy i rychleji. Snaž se mu od začátku udělat nějakej režim a bude to v pohodě. Malýho dávám třeba spat dopoledne cca tři hodiny od toho co ráno vstane. Je sice spokojenej, hraje si, ale jakmile ho položím do postele, tak je jakoby měl narkolepsii, zavře oči a spí a přitom se předtím vůbec netvářil unaveně. Ale už je tak naučenej. Odpoledne to stejný.
13. lis 2010 v 08:40  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
holky to je krásnej den
vůbec bych se nezlobila kdyby to vydrželo až do léta :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. lis 2010 v 11:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek