• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminy z Brna. Nehledáte pokec a procházky?

29. prosince 2013 
@terak a ty máš odkud a za kolik?
17. lis 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucka.adis - mohla bych taky poprosit o kontakt na FB?

@terak - Teri my matracový chránič dodnes nemáme, Nelča se mi v noci pročůrala snad jednou a chytla to jen zavinka, ale zase když ho na tu matraci dáš, nic tím nezkazíš :wink:
17. lis 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina No ja prave premyslim, jestli koupit ten emitex. Prisel mi zatim nejlepsi, ze to neni jenom takova ta plastova podlozka. No vis co, ja nejdrvi zkusim ty jednorazovky, jen asi koupim vetsi nez co mam na prebalovani. A az se nejak sehrajeme, tak poridim ten emitex. Vyhoda tech jednorazovych asi je, ze to muzu dat na prosteradlo, takze kdyby nahodou, tak nemusim menit prosteradlo :slight_smile:

@peko Vidis jak jste sikovny :slight_smile: Me se to nechce kupovat ted, protoze kdyz uz, tak fakt musim vzit 4, coz je dalsi 1000,- a po vcerejsi hodine v tehu kurzu musim koupit asi milion kosmetickych serepeticek, ktere nemam :angry:
17. lis 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - a proč bys musela kupovat 4? a na jaké kosmetické serepetičky se chystáš? věř tomu, že spousta je určitě zbytečná :grinning:
17. lis 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina Ahojky, klidně se můžeme domluvit :wink: není problém..
17. lis 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak My kosmetiky taky moc nemáme. Dva oleje, jeden od Hippu, druhej takovej krásně hustej a voňavej od Johnsona, mlíko od Nivei, na zadek Bepanthen - koupila sem ten velkej po návratu z porodnice a ještě ho tam asi čtvrtku mám, protože malýho není potřeba mazat po každým přebalení, ještě jsme měli Pupík-gel na bíško proti prdíkům. Pak nějakej sprcháč, ale ten ze začátku taky nedáváš při každým koupání. No a ty krémy a olejíčky vydrží strašně dlouho, přece jen na to malý tělíčko toho spotřebuješ strašně málo. A ještě teda nějakej krém na obličej, když ho má vysušenej, to spíš po návratu z porodnice, jak se loupe ještě kvůli plodovce a teď je aktuální krém proti chladu na ven.
17. lis 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Protoze mam dve postylky a do jedne potrebujes dve, na stridani :grinning: :grinning: :grinning:

No vcera mi PA nadiktovala takovy docela podrobny seznam toho, co vsechno muzu potrebovat. Ted si z toho asi koupim:

- jemný nosní olej s eukalyptem
- mořská voda ve spreji
- klasicky teplomer s ohebnou spickou
- nůžky kovové se zakulacenou špičkou
- líh na pupík
- rektální rourku
- proti prdíkům olejíček Nobilis Amálka
- bepanthenol
- probiotické kapky nebo lactobacily od swissu, taky na prdíky
- Baby calm
- Nobilis levandulový zásyp Leontýna na záhyby na tělíčku a proti potníčkům

Po hodinovem telefonatu s misou, kdy mi vykladala jak je trapi prdiky, koupim uplne vsechno co jde :slight_smile: Nerada bych, v ramci laktacni psychozy, proskocila oknem :grinning: :grinning: :grinning:
17. lis 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina Ja jsem z te normalni kosmetiky zatim koupila Bubchen, doporucila mi ho manzelova segra, ze uz ho pouziva na treti dite a bez problemu. Moc v tom nevidim rozdil v tech znackach :frowning2:
17. lis 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina @peko Holky tak do me .... co z toho jsou kraviny?
17. lis 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - tak ten seznam není až obsáhlý :grinning:
- o tom nosním oleji jsem doteď neslyšela, tak nevím
- mořská voda je dobrá, my máme zatím jen Libenar a stačí
- teploměr jsme naštěstí ještě nepoužili, teda teplotu občas zkouším tím elektronickým
- nůžeky se zakulacenou špičkou jsme měli od TT, na nic, pořádně nestříhaly, používáme klasické
- líh na pupík je OK - mám ho spoustu doma, klidně předám
- rektální rourky mám, nepoužila jsem, klidně ti je dám :wink:, ale většinou prý stačí i ten teploměr
- olejíček na prdíky určitě nebude od věci, my máme taky ten Pupík gel
- bepanthenol - to je na co? nemyslíš Bepanthen?
- probiotické kapky u nás moc nefungovaly, ale je to individuální
- Baby calm je vlastně taky na prdíky, nám pomáhá
- s tím zásypem nevím, většinou se teď používání zásypu nedoporučuje
17. lis 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Asi to třeba nekupuj všechno naráz, ale zkoušej postupně. Sem měla na prdíky sab simplex, ten by nezabral snad aji kdyby mně tekl přímo z kozy... Ale někdo si ho nemůže zas vynachválit. A ještě další věc, třeba se vám prdíky vyhnou, třeba malej od sestřenky na ně vůbec netrpěl a od švagrové malej jen trošku. Ale aspoň ten základ baby calm, rourku a nějakej gel nebo olejíček bys mít mohla. S drahýma probiotickýma kapkama bych počkala. Malej měl prdy úplně strašný, ale stačila rourka a gel. Se po rource vyprděl, vykadil, namasírovala sem ještě bříško gelem a dobrý. No a jinak všeobecně platí, že čím míň toho budeš na dítě patlat, tím líp. Ale neboj, když sem čekala první dítě, tak sem byla úplně stejná. Chceš pro prcka jen to nejlepší, ale až časempřijdeš na to, že něco z toho byly úplný blbosti. A na čištění nosánku jsem měla pro malou Libenar a malej má Otrivin baby. Ale zas, vůbec to nepotřeboval, první rýmu měl až v 10ti měsících a to ještě tu od zoubků a jinak míval nosánek čistej, takže sem mu ho zbytečně nečistila. Ten líh a teploměr je určitě potřeba. Teploměr ti třeba udělá stejnou službu jak rourka.
17. lis 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina
@terak
probůch co to je rourka.- to neznám
tak tak neplácet toho naněj moc , pak se ti může stát že mu něco nebude sedět a obsipese ti ztoho a nebudeš vědět co to bylo
mi měly - pupíka , sapimp.. ,babycam, ani jedno nezabralo
na mazání mám jen nivea -kulatej krém hydratační na tělo i obličej v jednom a je super doktorka se mě ptala čím je mažu že mají oba dva krásnou hebkou kůži a stojí to kolem 60 kč a vydrží celkem dlouho ,
na umívání koupím vždycky nějakej děckej sprcháč a špampon ,ale od hipa mě nevyhovovalo snad vůbec nic
bepanten je bezvadnej úplně na všechno - na opruzeniny ,na bradavky, a i na kožnim ho doporučujou mazat na nějaký ty vyrážky .
zásyp vůbec nekupuj je to naprd
a olejíčky a nějakou sůl jsem taky vůbec nepoužívala
a co se týče nějakých kapiček na nos a podobně -to bych řešila až bude rýma nebo tak zbytečně bych to doněj netlačila
odsávačku a teploměr to je dobrá věc mít doma
líh ten je jasnej - to musíš na pupíka a nůže bez špičky jsou naprd-nede snima stříhat já používám klasický klištičky z manikůry je to hned ,podle mě bezpečnější a líp ro zastříhneš
17. lis 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek rourka se strčí do zadečku, trochu se s tím zakvedlá a prdíky sou venku a hovínka taky :grinning: :grinning: :grinning:
17. lis 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina ješiši marja
17. lis 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek to píšeš jak kdyby to měl být nějakej středověkej mučící nástroj...
17. lis 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina a né
kdyby mě někdo něco takovýho strkal do pr tak ho asi zabiju :grinning:
17. lis 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek A to si má chudáček malej vyvalit bok? Je to nejrychlejší a nejúčinější řešení.
17. lis 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
17. lis 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek Tak ono to má několik milimetrů.... ty hovínka nejdou skrz to, ale kolem toho. Ta trubička je sice dutá, ale fakt tenounká, hlavně ta pro malá miminka. A je to nejrychlejší řešení když už nevíš co ....
17. lis 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina je pravda že bysme tak asi taky někdy potřebovaly , když mu občas dám skleničku tak se mě potom nemůže vys... -vykakat
ale ta představa , stačí mě když Verunka je nemocná a dávam ji tam paralen čípky jak se tváří
17. lis 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek Asi nemeris teplotu pred prdelku co? :slight_smile: No dam ti vedet, jak to funguje.

Me by spis zajimalo, vzhledem k tomu, ze mam prebalovak v pokoji, u bile zdi a postaveny na plovouci podlaze ... jak mam zabranit curani do vzduchu pri prebalovani :slight_smile:
17. lis 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak To časem vychytáš aby ti nečůral kolem. My máme přebalovák taky v obýváku u zdi, barvu máme cihlovou, ale to je úplně jedno. Ze začátku sem z toho byla úplně v šoku co se mu stalo, sem se pro něco ohla do šuplíku a pak koukám že má chudák mokrou hlavu :grinning: Pak sem měla vždycky už nachystanou látkovou plínu po ruce a mám pocit, že když sem mu to všechno začala chytat do plíny, tak ho to taky přestalo bavit... Ale taky je ta zeď různě umaštěná, jak ho natřu po koupání olejem a on se u toho mrská, tak kolikrát bouchne rukou do zdi. Minule tam udělal otisk celé nožičky a to je teda hezký :slight_smile:
17. lis 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek My čípky nepoužíváme, spíš Nurofen, což mně teď připomělo že musím koupit. Minule jak mě bolel zub, tak sem ho vychlastala a ještě nekoupila....
17. lis 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak kamaradka odsud z fora, co mela termin den po me, v nedeli porodila. Zacinaji me brat zachvaty hruzy .... asi se fakt vrhnu na dobaleni toho kufru a na poklizeni toho, co zbyva. Dneska jsme tak nejak dodelali pokojik, takze dobry. Taky jsem sehnala v lekarne to, co jsem psala, ale mam pocit, ze mi toho mraky chybi. To je asi normalni ze? Jo a bojim se, ze nepoznam kontrakce a ze mi praskne voda a a a ..... JEZISMARJAAAAA ja jsem nestihla ještě napect tatkovi marokanky na vanoce!!!!!!!!!!
17. lis 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - nestihla napéct marokánky :grinning: :grinning:, Teri tvoje starosti bych fakt chtěla mít :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

jinak já si taky nikdy nebyla jistá, jestli mám všechno, spousta věcí se dokupovala za pochodu, spoustu by jich člověk zase nepotřeboval, takže to neřeš, to je normální :wink:
kontrakce poznáš, až budou ty tvoje poslíčky pravidelné, po 10, posupně po míň minutách, tak to je ono :wink: a vodu taky poznáš :slight_smile: ....
17. lis 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko No asi na ne zitra pujdu nakoupit a o vikendu se do nich pustim. Tipuju to tak na 5 plechu. 4 pro me na zahnani laktacni psychozy a jeden pro tatku :grinning:
17. lis 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Bejt tebou, tak cukroví neplánuju.... Sem měla na to všechno nakoupený, chystala sem se to začít dělat a rupla mě voda :grinning: :grinning: :grinning: A bylo to v sobotu...
18. lis 2010 v 06:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina OK tak v tom pripade jdu pect cukrovi :grinning: :grinning: :grinning:
18. lis 2010 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Hihi, tak si to hlavně zařiď líp než já, aby tě měl kdo odvézt :slight_smile:
18. lis 2010 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina obilnak mam tri minuty, to stihnu dojet mezi kontrakcema :sunglasses: Jak se mas? Co mate dnes v planu?
18. lis 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek