• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminy z Brna. Nehledáte pokec a procházky?

29. prosince 2013 
Holky to je radost si vás číst, ještě že mám zatím jen jedno dítko, my máme rok 11.12., nějaké dárečky už přivezl tatka z Ameriky a něco ještě dokoupíme...
20. zář 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannah23 A co pro něho máte? Taky to máte veselý, narozeniny a hned vánoce. Se budem ještě kromě cukroví patlat s dortem :grinning:
20. zář 2010 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina jj, máme hodně dřevěné hračky, takové kroužky zubaté co se dávají na tyč a tady u toho je to výukové, že se to musí dát tak aby ty zuby do sebe šly, pak takové zvířata a nevím co ještě jak je to na desce a vytahuje se to a zase se to musí dát správně zpět, pak nějaké oblečení co je mu ted ještě velké, mini pěnové puzzle, a pak takové ty hračky co máme koupené už nějakou dobu, ale malý si ještě s nimi nehraje, třeba od mojí mamky dřevěné kostky s obrázky....
20. zář 2010 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak my to máme tak, že já mám 23.11. narozky, pak Maty 11.12. a pak jsou vánoce
20. zář 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannah23 Dřevěný hračky sou super, malá jich na minulý vánoce taky hodně dostala. A jak ti malej v noci spí? Ten náš se pořád budí. Do sedmi měsíců spal celou noc a teď to stojí za houby....
20. zář 2010 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina jo jsou a my máme dost výchovný, takový, že musí trochu přemýšlet kam co dá

jinak v noci je to různý, do doby než odjel manžel tak malý spal třeba od sedmi osmi večera do nejdýl 4, pak se budil v noci a třeba 2 hodiny nespal, pak se to zkrátilo a nespal třeba už jen půl hodiny a pak se sice budil, ale hned usnul, spíš se ted budí, že mu něco vadí, poloha jak leží a nemůže se třeba otočit, tak ho většinou otočím dám láhev s čajem nebo mlíkem nebo dudlík a spí, no a to je tak zhruba 3x za noc, ale jak kdy.....
20. zář 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak malej mi chvilku usnul, počítám tak půl hoďky, hodila jsem pstruhy do trouby a mám klid :wink: Vánoce jsme teda ještě neřešili, takovej prcek toho moc nepotřebuje, nejspíš to budou nějaký hračky, taky máme rádi dřevěný. Dneska se teda takovým dřevěným štěrchátkem bouchl do oka, tak budu muset dávat víc pozor.
20. zář 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannah23 Malej je vzhůru teda taky 3-4x za noc, předtím spával třeba od půl osmé večer do pěti do rána, to bylo fajn. Teď nevím proč se budí, si ho vezmu k sobě do postele, on se přisaje, kolikrát ani nepije a usne, takže hladem to asi není, kdyby to byly zuby tak by asi tak spokojeně hned neusnul, tak nevím.
20. zář 2010 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina taky nevím čím to je, ale asi tím, že se mu nelíbí poloho v které spí, protože dost často se vrtí a hledá vhodnou polohu.
20. zář 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
To bude asi něco z vesmíru, protože u nás je to spaní taky čím dál horší :wink: Dřív spával od deseti do tří, teď usíná v jedenáct a vydrží do jedné, další buzeníje ve čtyři, v sedm atd.
20. zář 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no to bylo blbí škádlení -víš jak jsem ti závidila
ty se máš že tak jezdíte po výletech ,my letos byly za celý prázdniny nejdál v Bystrci v zoo :frowning2:

tak tak i v noci i ve dne
si asi dneska vrazim špunty do uši -Veruna je protivná jak prdel a vnoci to zas bude . :frowning2:
tak to máte parádní stim spanim .Davídek teda chrní cca od 8 tak do 12(člověk by si podle něj mohl natahovat hodinky + ,- 5 minut kolem půlnoci ) a pak teda zhruba kolem 2 až do rána se furt budí ,ale po jaké době to je ,to už nevim jsem pak tak už doblblá že ani nevim jestli je den nebo noc ,ale je to častokrát (ale naštěstí nebrečí)
teď jsme konečně dobojovali s prdíkama ,ale asi se nám začíná klubat zub tak to asi taky bude príma
Veruna byla super jako mimino večer zalehla kolem půlnoci se vzbudila a spala až většinou do 10 do odpoledne a přes den taky často spávala to se mi líbilo ,ale zato teď nám dává
20. zář 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannah23 Tak to malej se taky strašně vrtí, myslím že by potřeboval mít tu postýlku ještě jednou tak širokou. Dneska jak se vzbudil, tak ležel napříč a nohy měl prostrčený mezi šprůšlama ven :slight_smile:

@pandysek Malej taky naštěstí nebrečí když se vzbudí, začne si brblat, tak ho radši vytáhnu hned, než se stihne úplně probrat a u mě usne fakt rychle. Nikolka se budila ještě v roce a půl po třech hodinách, to bylo děsný. Teď má už skoro rok svou velkou postel a spí celou noc. Sem dneska schválně koukala na hodiny, kdy se malej budil. Usnul o půl 8, vstával v 22.50, 2.53 a 5.30. Üplně sme vstávali o sedmi.
21. zář 2010 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina
a pak se má člověk vyspat v noci
ale ještě že jsme naté mateřské a že se vyspíme přes den :grinning:
moje dětska nespaly ani jeden v postýlce Verunka odté doby co se začla otáčet tak se tam zaboha nevyspala -jakmile docestovala ke šprušlím tak začla brečet a to bylo furt a malej tam spal tak první tejde od porodnice a pak taky mazal zanama do velké postele a spal podstatně líp a teď nikde jinde neusne

tak už pokašláváme všichni -ach jo celej rok nejsme nemocní a Verunka dotáhne jednu blbou angínu a už pomalu druhý měsíc nejsme schopní se z toho vyhrabat :frowning2: vždycky je týden klid a pak někdo zas dostane rýmu :frowning2:
se na to vyp...

prej už má být jen týden hezky a pak už jen pršet a pršet a zimu
fuj už vidim ty depky jen z té mlhy
21. zář 2010 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek V práci to bylo úplně zlatý, sem došla dom, lehla si k tv, spala celou noc, o víkendu sem chrápala do desíti. To byly časy :grinning: Teď sou to děcka ráno, děcka večer, děcka v noci :grinning: To je fakt dovolená.... Ale řekla bych že jako dovolenou sem si to začala užívat kolem Nikolčiných dvou let, až spala celou noc, přez den se taky celkem už sama zabavila, nebo vydržela koukat dýl na nějakou pohádku. Takže sem měla asi 4 měsíce klidu, než se narodil malej.
21. zář 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina
cověče já si to moc ještě neužívám -malej se vlastně narodil když Veři bylo 22 měsíců takže byla furt otravná jak svítiplyn
21. zář 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek To budeš muset ještě chvílu vydržet, za pár měsíců to už bude dobrý. Ti moji si už spolu celkem vyhrají a pořád se na sebe řehtají :grinning: Malej zkouší po Nikolce dost věcí opakovat, malá třeba zapiští, tak on hned musí taky a pak se tím nějakou dobu oba baví a mám klid :grinning:
21. zář 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina
no nato se už taky těšim
ale netěšim se až začnou ty bitky :cry:
21. zář 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek No to su taky zvědavá jestli se budou tahat o hračky a tak. Teď byl malej celý ráno na zemi a tak rlzně se pořád někam posouval, že sem ho před chvílou odnesla do postele a okamžitě vytuhnul, ani mlíko nechtěl jak ho to zmohlo. Snad bude spat tak do 12ti. jdu něco málo vyžehlit a vařit oběd :frowning2:
21. zář 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už mám vyžehlený a oběd pro malýho se vaří. Ještě umyju nádobí ať si ten můj nemyslí že sem tu zas hov.. dělala, když byl v práci :grinning:
21. zář 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina my už máme i snězeno a chrní mi to tu
a žehlení mě čeká večer ,na sušáku mám dvě pračky dětskýho ,který jsem nemohla ani zavřit a to je prádlo jen za dva dny(hadrníci a čuňátka)
a jdu pokračovat v umívání oken -v sobotu jsem zmákla dvě ,předevčírem jedno včera žádný a to jich mám ještě 7 tak snad to do vánoc stihnu a to začnu na novo :sweat_smile: natěch bílejch plasťákách jde vidět snad i to co tam není
co jste měly dobrého na oběd abych chytla inspiraci??
21. zář 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek Konečně ten Kůň zase funguje :wink: Malýmu sem uvařila bramboru, cuketu a mrkev a my jsme si s Nikolkou dali těstoviny ze sýrovou omáčkou. Jinak včera sme měli sekanou a br. kašu a zítra budeme mít filé. Na to se už těším :slight_smile: Malýmu dělám jídlo vždycky na dva dny, tak bude mít to co dneska.
21. zář 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina
funguje ,ale je to pomalý jak šnek .
ty vaříš každý den -to by mě mohlo ,já to dělám vždycky na dva dny
my měly vepřový na houbách(co tchýně našla) tak doufám že byly jedlí :grinning:
a zítra budeme mít taky filé .o sekané se doma zmiňovat nebudu David je sekanožrout a mě už to leze krkem
teď furt dělá tortily se zeleninou a v tom je jak jinak mletý maso -je to dobrý ale tak často to taky nemusim

a kde měl prcek maso ??chudinka
já jsem otesánkovi udělala hovězí polívku s mrkvičkou ,brokolicí a s trochou nudli. z flašky mu to nejelo,ale ze lžičky to zbaštil celý - tak malej a už si vymejšlí
a vařim mu to taky na dva dny ,nebo mu dávám ty kupovaný hamánky ,mám jich doma ještě asi 10 kuře s rýží a čimsi ,jak to vyhrála Verunka v Hamánkovi.
a to mu taky celkem jede
no je to otesánek ,né jak Veruna se ve všem rýpala už od mala
teď se koukám a ten potvorák si ukradl pytlík s těma kukuřičnýma tyčinkama z kočáru (jezdí mi tu po baráku v chodítku)a jakou z toho má radost
21. zář 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek Dneska to bylo bez masa, tak nemusí mít maso každej den ne? Teď měl chudák havárku.... Krmím ho v autosedačce v obýváku na sedačce a chvílu ho tam po jídle nechávám, protože pořád hodně blije... Jenže z ní už vylízal, tentokrát sem ho nepřipoutala, tak se odstrkal až na kraj a sedačka přepadla a jak letěl na zem, tak to vzal ještě čelem o stolek :frowning2: Sedačka naštěstí se nějak šprajcla a pak letěla na druhou stranu, jak se taky odrazila od stolku, že naštěstí nespadla na něho. Ležel na kobercu na břichu a řval, sem ho zvedla a v pohodě, už se zase řehtá :slight_smile: Chudáček malej..
21. zář 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina
ješkovi voči :sweat_smile:
chudák bez masa a ještě snim hážeš po zemi
21. zář 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek Já s ním nehážu, to on si tu hraje na kaskadéra :grinning:
21. zář 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky dobrý poučeníčko si číst jak to chodí, já si porád na něco stěžuju, ale sotva si vás přečtu, uvědomím si, že se mám celkem dobře. nejvíc mi asi vadí, že jsem tu přistěhovalec a tím pádem celkem sama, nejraději bych se vrátila do své rodné vísky, ale tam by zas nešel ten můj brňák! Malej mi usnul v šátku, tak ho mám na sobě a funí mi do výstřihu :slight_smile: Dneska jsem dělala poprvý lasagne a asi byly málo zalitý šťávou, bo to bylo jakési tvrdé, to je tak, když to dělá člověk bez receptu :astonished: Za měsíc už Vašák taky začne papat, tak byste mi mohly napsat čím takový prťata začínají? Asi mrkvičkou, že?
21. zář 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina
no to je mi jasný
nemáš nějakej dobrej recept jak se zbavit rými a kašle u děcek :frowning2:
21. zář 2010 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek

@bufina co ta mrkvička?
21. zář 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek já bych zkusila homeopatii, mně teda vždycky pomohla, ale vím, že moc lidí tomu nevěří. Taky je dobrý inhalovat desinfekční bylinky, jako je tymián, eukalyptus, borovice apod. stačí třeba stříknout na polštář :wink: Na kašel je dobrý i jitrocelový sirup a echinacea na nachlazení i jako prevence
21. zář 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@brzdinka
a odkud jsi původně ??
jo mrkvičkou se začíná ,pak brokolicí a pak tuším bramborem -masem atd.
tuším že jsem tu někde viděla i téma s krmenim a s receptama
je to dobrý zkouknout vono potom ty nápady dochází a prťata si vymýšlí
21. zář 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek