• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminy z Brna. Nehledáte pokec a procházky?

29. prosince 2013 
@pandysek Tak to s tebou asi přestanu komunikovat abysme to taky nechytili :grinning:

@peko A víš něco víc, míry atd.?
14. pro 2010 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky

Jéé, Terka už porodila a nemáte některá fotečku malého? Tak se konečně dočkala, super :dizzy_face: :dizzy_face:
@peko vy jste nemocní? U nás nic ani ta rýma :frowning2: tak ať se s toho malá brzo dostane.
14. pro 2010 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina - tak snad mě Terka nezabije, když prozradím míry Tomáška - 50 cm a 3550 g a je to pěknej vlasáč :dizzy_face: :dizzy_face:

jinak jsem trochu mimo z měření teploty u malé - infrateploměrem na čele má max. 37,3, v zadečku jsem během 5 minut naměřila 3 různé hodnoty: 38, pak 39,1 a nakonec 38,4 bez odečtu, tak teď nevím čemu věřit :confounded:
14. pro 2010 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko A mělas ten teploměr v zadečku zasunutej vždycky stejně? Nebo ju změř ještě jednou a řiď se tím posledním.... Pěkný míry, je to kus chlapa :slight_smile: Se těším až dá nějakou fotku, když píšeš že je vlasatej :slight_smile:
14. pro 2010 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brzdinka Já jsem celkem klidná, sice pčikám, soptím, kašlu, ale ani jednou a to zaklepat se mi nezvysila teplota, takze je to "vpořadku".
14. pro 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau kočky :slight_smile:
byla jsem se dneska podívat na malého Tomáška od terak, je to sladký chlapeček, vlasatý, no prostě kouzelný :dizzy_face: :dizzy_face:, si už ani nepamatuju, že ta naše holka byla taková malinkatá a tak lehoučká, jsem měla pocit, že v náruči nemám nic :slight_smile:
a u nás teplota do rána ustoupila, večer jsme teda dali Panadol sirup, aby spinkala, no vypadá to, že možná začínají trápit zoubky, tak uvidíme .....
15. pro 2010 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Jéé a jak se Terce daří? Se už těším až sem dá nějaký fotečky :slight_smile: No mně povídej. Když vidím u doktorky malý miminka, tak se mně zdají strašně malinký a třeba už mají skoro 5 kg a přitom ten můj měl při propuštění dom lehce přez 2200g a 44 cm, to byl teprve prcek. myslíš že už to sou zoubky? Přijde mně na to ještě malá, i když taky se to stává, že mají zoubky dřív. A jak dlouho tu teplotu měla?
15. pro 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@peko :grinning: :grinning: :grinning: pochovat už jsem nedržela mimino ani nepamatuju toho mýho jsem nikdy za mimino považovat nemohla spíše za 2 měsíčního drobka :grinning:
@bufina zuby to můžou být coby ne je to ženská jen mi máme opožděné lenošné citlivky :grinning:
15. pro 2010 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky měla bych jet v sobotu do Polska, nechcete některá dovézt čaj, vyjde tam levně, mají tam 400g za asi stejnou cenu jako u nás 200g hippu, hero(sunar), takže tak do 90kč, pak tam mají mléčné i nemléčné kaše nestlé(asi 40,-), bobovita(hami), taky vyjdou o pár korun levněji, pokud byste měli zájem pište do pátku
15. pro 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Ahojky, poslala jsem ti IP :wink:
17. pro 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucka.adis - AHojky, taky jsem chtěla psát, jen jsem se k tomu zatím nedostala :slight_smile:. Žádná IP zatím nedorazila, tak snad to nebude jak s těma mailama :astonished:
17. pro 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se hlasim :slight_smile: Ted jsem se trosku utrhla z kojiciho silenstvi, je to mazec, ale zatim zvladame. I kdyz ... mazlik uz nespi tolik jako v porodnici, tak je to den ode dne narocnejsi. A taky den ode dne zjistuji, co vsechno vlastne nevim, tak se navaluje jak snehova koule.

Nevite, co pomuze na zatvrdly prsa? Je to jen v jednom miste, tak jakoby vzadu. Kojim, odstrikavam, masiruju a porad mi to prijde stejne.

A jeste jeden dotaz ... mam se snazit zavadet uz ted nejaky rezim, nebo se mam proste jen snazit prezit a rezim delat az se zajedeme vic? Ja treba ted drzim nocni smenu, sedim v obyvaku a maly mi tu spi v postylce, kterou jsem mela v planu pouzivat jen pres den. A nevim, jestli mu vadi ze je tu svetlo a jede mi tv (samozrejme potichu :slight_smile: ) Pomohlo by treba uz ted, kdybychom udelali nejaky vecerni ritual a jeli podle nej? Jak jste do delaly vy?
19. pro 2010 v 01:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Ahoj :slight_smile: To kojení je děsná věda že? Má to být ta nejpřirozenější věc a přitom je to někdy fakt těžký..... Sprchuj si ty prsa teplou vodou, to se mlíko hezky uvolní, takže jak to bude vypadat že už malej bude chtít baštit, tak pokud to bude možný, šupni do sprchy.... Se to kojení časem ustálí, mně malej ze začátku visel na prsu třeba hodinu.... Ten režim zkus zavádět už teď, bude to pro tebe určitě lepší.... Já sem musela, protože malá potřebovala ve dvou letech ještě miji přítomnost v ložnici aby usla a tam sem nemohla být s řvoucím miminem.... David dělá číšníka v Olympii a když je v práci, tak chodí do až kolem půlnoci, tak su polovinu měsíca tady s nima sama doma večer, tak sem se podle toho musela zařídit... Sem se malýho snažila někdy od pěti držet vzhůru, protože byl strašnej spáč, vzhledem k tomu že byl nedonošenej. Takže od 5 byl vzhůru, po šesté koupání a po sedmé sme si šli lehnout. Většinou rychle usínal, takže nejpozději o půl 8 byl tuhej a pak šla spat Nikolka. Se během uspávání malýho koukala dole na pohádky. No a šlo to. Měli jsme to zmáknutý během 14ti dní a ten večerní rituál má do dneška. A sem za to byla ráda. U Nikolky sem na to dlabala a dělala si co chtěla. Jednou usla v 8, jindy v 11 a to bylo na houby.... A ta puštěná tv je taky dobrá. Přece jen měli v břichu pořádnej rachot, srdce, střeva, žaludek, krev šuměla v žilách, tak ticho je pro ně spíš stresující...
19. pro 2010 v 06:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!!
@terak vítej s malým doma :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@peko tak co CD s fotkama? Jste spokojení? Ani si se už neozvala, tak doufám, že je všechno v pořádku. Dala jsem Vám tam o pár fotek víc :wink:
19. pro 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@terak no ahojky
hele prasa to tě přejde tak max měsíc to musíš vydržet pak se to ustálí . Hlavně neodstříkávej - čím víc mlíka odvátíš tim víc se ti bude dělat a tudíš tvrdnout prsa .To tvrdnutí je právě způsobený tím že ještě nemáte ten režim . Hlavně koj podle potřeby a né že budeš kojit přesně 3 minuty a pak děcko odtrhneš jak to říkají v porodnici , pak malýmu to třeba nebude stačit a bude ti řvát . Zachvilu nato přijdeš kolik potřebuje mlíčka a přizpůsobíte se navzájem .Co se týče tv tak unás jede celou noc ,Verunka nespala když tu byla úplná tma a malej si nato taky zvykl
jinak přeji pevné nervy a žádný stres :grinning: my jsme to taky zmákly :sweat_smile:
19. pro 2010 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Mimčo by od začátku mělo mít noc a den. To znamená, že v noci je tma a ve dne světlo. Takže já bych určitě v noci měla tmu a i já bych se snažila spát. Ty nespíš v noci? To budeš za chvilku šíleně unavená. Jo a my teda od narození večer před spaním koupeme. Sice se říká, že by se nemělo každý den, ale Terce to nijak nevadí a vodu má ráda tak proč bych jí to odepírala
19. pro 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucka.adis - ahojkyyy, se omlouvám, nestihla jsem ani poděkovat :pensive: , fotky jsou super, mamka je z nich naprosto naměko, já jsem se pak celý večer mořila s výrobou kalendáře
a vidíš, mě ani nenapadlo fotečky přepočítat, takže díky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

a tohle jsem vyrobila
19. pro 2010 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko hihi, to je hezký :slight_smile:
@lucka.adis S fotkama na tebe taky myslím, jen pořád čekám až ten můj malej knedlouš začne sám sedět :grinning:
20. pro 2010 v 06:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Brý ráno...
@peko :grinning: :grinning: tato fotka nemá chybu, fakt se povedla a ani moc neprotestoval, že :sweat_smile:
@bufina malý ještě nesedí? Něco mi asi uniklo, tak se možná ptám asi blbě :confused: a jestli budeš chtít nafotit děti, není problém, ale až po Novém roce, dřív to nestíhám-je nával i mezi svátkama a taky si potřebuju nějaký ten de odpočnout, jsem hrozná, že :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. pro 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucka.adis Se mně skloubilo předčasně narozený dítě s lenochem :grinning: Podle doktorky je to zatím dobrý, tak uvidíme. Zatím sedí tak napůl na boku a je opřenej o ruku, takže se snaží a jde mu to čím dál líp.... Nikolka byla stejná, taky si sedla sama až kolem roku, tak to nijak nehrotím :slight_smile: Myslím že by to šlo stejně asi někdy třeba až v únoru..
20. pro 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina Aha, tak to jo jo :slight_smile: určitě je to velký šikula a dělá pokroky :wink: pokud je to podle dr.v pořádku, tak bych se tím také nějak netrápila. Oni sami ty děti ví, kdy jsou na všechno připravené (sezení, chození, mluvení...). Můj synátor začal chodit po roce a malá už capká teď. Každý dítě je jiné a nemá cenu ho srovnávat s ostatními :dizzy_face:
20. pro 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, muzu se k vam pridat? :wink: Nase Kacka bude mit za par dni 5 mesicu a jsme z Bystrce.
20. pro 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucka.adis Si to taky myslím. Srovnávám ho jen s Nikolkou a vidím u něho že dělá postupně to stejný co dělala ona, než začínala sedět, lozit a chodit, takže mně to přijde v pohodě.

@jankabr Jasně, přidej se :slight_smile:
20. pro 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. pro 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucka.adis ahojky no fotky máš fakt suproví
taky jsem to navrhovala tomu Davidovi , že bych jako chtěla fotky třeba od tebe a ten jen zamrčel tak nevím co to mělo být jestli jo či ne .Protože to co on vyfotí bych si do alba nedala
20. pro 2010 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@peko moc hezký
20. pro 2010 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek nové fotky mám teď v Albu nebo na tom Facebooku :wink: to jsi mi ani neřekla, že fotí...
20. pro 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek To je jak u nás, nic mu není dobrý, ale sám z ničím nepřijde. Takže z toho plyne - vykašlat se na chlapy a zařídit si to po svým... :grinning:
20. pro 2010 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucka.adis fotí :grinning: to je příliš silné slovo
20. pro 2010 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. pro 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek