• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminy z Brna. Nehledáte pokec a procházky?

29. prosince 2013 
@pandysek Původně Ketkovice, potom Kuroslepy. Všechno v okolí Oslavky, takže krásný údolíčka. Ale díry, takže ti to nejspíš nic neřekne :sunglasses: dík za tip na to krmení divé zvěře
21. zář 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brzdinka My jsme taky přistěhovalci.... Jinak jsme začali mrkvičkou, pak jsme přidali bramboru, pak cuketu, brokolicu, květák, dýni, červenou řepu, kuřecí maso.... Každou novou zeleninu sem přidávala tak po 4 dnech. Tu první mtrkvičku sem koupila ve skleničce. Sice ti doktorka asi řekna že napoprvé toho moc nesní, ale mně sežral půlku skleničky, takže s ním bylo jídlo v pohodě.
22. zář 2010 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek Na rýmu koupit nějaký kapky pro děti. Nikolka mívala jako mimino rýmu snad pořád, na čištění nosánku jsme používali Otrivin baby, teď sem ho pro jistotu koupila taky a ještě sem ho nepotřebovala. Jinak je dobrý koupit krém, Koalka. Je to pro děti od jednoho roku, takže asi pro malou, na noc se to namaže na hrudníček a dítě to celou noc inhaluje a neucpává se mu nos, je tam nějakej ten eucalyptus a další smrady co pořádně protáhnou :slight_smile:
22. zář 2010 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@brzdinka
Ketkovice jsou kousek za Brnem ne
ptrosím tě ke kreré chodíš doktorce???

tak jsem naspala je asi 5 minut
malej už to má taky a ještě ho zas zlobilo břicho- teče mu z nosu a chudák kašle

Verunka aji zvracela a furt kašlala
a ná mám v krku nateklý mandle jako prase
22. zář 2010 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek Téda, to je u vás veselý :frowning2: Mně to stačilo na jaře, to jsme všichni měli jakousi střevní chřipku. Malá blila v úterý, pak byla za dva dny v pohodě, já sem pokračovala v pátek a v sobotu a v nedělu David. Malej asi dostal protilátky přez mlíko, byl jako jedinej v pohodě. Takže to bylo děsný, všechno mě bolelo, když sem měla nakojit malýho, tak mně přišel že má snad 20 kg... To sem byla ráda že se David postaral o malou a Adámka mě nosil jen na kojení :grinning: Naštěstí v nedělu sem byla už v pohodě a zase sem se starala o Davida :grinning: Už bych to teda zažít nechtěla.
22. zář 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina
díky vyzkouším ,
teď jsme dojeli od doktorky mají to na průduškách .Ta moje doktorka stojí za prd furt píše to samy ,mukosolvan,pamykon,nurofen a paralen.
byly naní stížnosti že každýmu dávala antibiotika ,takže teď je nedává zas vůbec ,má strach se dětskám podívat do krku (malá se mě tam vždycky pomalu poblije jak ji tam strčí tu špejly)a nechce mě tam kní chodit
jak měla dovolenou tak tam byla jiná na záskok a Verunce se líbila a vykládala oni a příště se tam těšila .
na poradně mě pro malýho napsala mastičku na tváře -měl je trochu červený a po namazání je mu rudý ,puntikatý a vyschlí a musí ho t bolet jako prase.Když jsem ji to žekla tak mě zas napsala hordu receptů
no asi se nato její experimentování vyprdnu a namažu ho starým dobrým bepantenem (po kterým se mu to krásně hojilo)
22. zář 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek Tak to je ta doktorka fakt blbá. To je někde tam u vás v Soběšicích? My jezdíme do Komína. Je to sice trochu z ruky, ale doktorka výborná, takže zůstaneme u ní, i když tady v Tuřanech je dětská taky, ale experimentovat radši nebudu. Bepanthen je fakt dobrej na všechno, nebo modrá indulona :grinning: Tu mně poradila aji doktorka, když měla Nikolka po tělíčku suchý flíčky a za pát dnů byly pryč. Není nad klasiku :slight_smile:
22. zář 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina
no přesně tak -indulonu mám taky
je to právě doktorka z Lesné a v Soběšicích je denou za 14 dní jako poradna pro mimina
22. zář 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek Aha, tak to asi na výběr zrovna moc nemáš :frowning2: Malej teď usnul, to bude zas chvílu klid :slight_smile:
22. zář 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina
tak to máš fajn,mě to tu mrčí ze všech stran :frowning2: a ještě mě se už spustila rýme :cry: asi si dneska ani to filátko nevychutnám .Zítra a pozítří mám jízdy tak jsem zvědavá budu jezdit s kapesníkem o oteklýma očima
no právě že na Lesné jsou dvě ale ta druhá je taky na prd ale zdála se mě sympatičtější
22. zář 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek Taky dnes dělám filé. Bych měla jít udělat brambory dokud malej spí.
22. zář 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina
my ktomu budem mít hrancle,mál ktomu ráda kaši ale jelikož je David tatarko žrout tak budou hranolky
22. zář 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek Taky sem přemýšlela jestli hranolky nebo brambory, malá by určitě radši ty hranolky, ale ty udělám kdyžtak zítra, ryby je hodně, tak ju budeme mít dva dny.
22. zář 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek Kde kupuješ malýmu oblečení, ryfle atd.? Chystáme se odpoledne do Králova pole, do obchoďáku, tak doufám že tam něco seženu....
22. zář 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina hele ryfle v obchoďáku vbec nelíbí se mi tam- to kupuju přes net přes mmb buďto používaný nebo fungláče a většinou od Nextu .třeba ty plátáky nový s opicí tam vyjdou do 300kč ,rifle tak kolem 3-400 kč taky nový a pak ty nextovky se dobře prodávají zase pryč oproti té klasice z obchodu a máš je kvalitnější .
jinak většinou Tesco mají tam největší výběr,rozumný ceny a clkem pěkný hadříky když nato natrefíš.Globus vůbec mají ťamanský oblečení(bezproblémů to najdeš u vongů na stánku taky prodávat) a je to předražený, v hypru nikdy nic nemají a ještě je dobrý C a A .
a H aM ale tam se mě to taky zdá moc drahý
tak pak napiš jak si pořídila, já má zákaz jezdit do obchodu-prý hodně ušetříme.A teď ani nmmám zaco ti dfarebáci mě ještě neposlali zbytek mateřské
22. zář 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek Tak ryfle mám nakonec hezký z Takka, ale v Tescu to byla naprostá trága, absolutně nic tam neměli, ani ty blbý bodýčka so prodávají po třech kusech, to sem ještě nezažila, vždycky se tam dalo celkem dobře nakoupit. Ale na holčičky tam toho měli mraky, na kluky je to všude docela bída s tím oblečením :frowning2:
22. zář 2010 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek A od koho to na tom mimibazaru kupuješ? Ať to dlouho nehledám.
22. zář 2010 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina
no taky dobře aspoň mě to tam nebude lákat
hele nakupuju od různejch -stačí si tam zadat dotěch kolonek .např . značka next , do kategorie -např kalhoty ,kraťase ..- do velikosti velikost třeba 86 a do názvu přeba nějaký kousek slovíčka já tam třeba hledám prckovi opičkové takže tam dám opi a ono ti to tam vyjede
moc toho není když si tam hodíš ty kategorie a velikost tak se ti to vytřídí

ale bacha vzniká natom závislost :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ještě jsou dobrý aukce tam jde koupit i něco za pár kaček jako např. já včera boží novou zimní bundu + zimní capajdy a jednu zimní nošenou za to celý 99 kč
no nekup to :grinning:
22. zář 2010 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina přesně na holky je toho hafo, ale na kluky je to bída....
22. zář 2010 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannah23 Já sem toho na malýho ani moc v těhotenství nenakupila, vždycky sem vlezla do nějakýho obchodu a vylezla s něčím pro Nikolku, protože na malýho nic neměli. Na Tesco byl vžycky spoleh a včera nic.... Ale ryflíky nakonec mám, to je hlavní :slight_smile:

@pandysek A co řešíš s mateřskou? Se už těším jak budou vyplácet ten rozdíl. To budou veselý vánoce :grinning: Stejně nevím proč to nemůžou poslat hned, když už to mají nachystaný. Sem mluvila s borcem ze soc. a že už je to spočítaný...
23. zář 2010 v 06:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a dneska byla zase super noc, malej usnul jako vždy o půl 8, v postýlce se pořád vrtěl, takže do 20ti minut začal fňukat, sem ho zase uspala a za chvílu sem si ho mohla vzít zase k sobě do postele... U mě se taky pořád vrtěl a pořádně zabral snad až někdy kolem půlnoci.... Máme to nějak naopak, v době kdy se mimča budí po třech hodinách na kojení chrápalcelou noc a teď když by ,ěl v pohodě vydržet, tak nic... Ach jo, jdu si uvařit druhý kafe :slight_smile:
23. zář 2010 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina no my jsme měli nakoupený neutrální barvy oblečení, protože jsme nevěděli, co to bude, ale ted už převládá modrá, ale je toho fakt málo, tesko je na to dobré a to ještě se mi kolikrát stalo, ale jen v avionu v tesku, že měli špatně cenovku a ani se na informacích nešli podívat a dali mi zpět peníze, jinde to zkoumají a dokonce mi onehdá v olomouci řekli, že jen ta jedna velikost kterou jsem si vybrala je dražší....no a pak CaA je dobrý a spíš jsem tam nakupovala ve slevách a pak mám dost věcí od holek tady z koníku a něco přivezl manžel z USA, ale jsou tam i věci na 3, 4 a 5 let :slight_smile:
23. zář 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina
nebude to ze zubů?

dneska když jsem vařila tak malá chtěla rozdělat křupky,tak ji říkám -vem si misku- Verunka si otevře skříňku a spadnou ji misky na zem a prohlásí - do pldele (MISTO R ŘÍKÁ L)
samozřejmě když to člověk slyší tak se tomu musí smát :grinning: jsem ji napomenula že jse to neříká a Verunka nato -táta do pldele .Táta stavěl v sobotu novou skřiň a nějak mu to nešlo ,takže toto slovíčko tu lítalo co chvilku :sweat_smile:
ještě se naučila jedno bezva sluvko že táta sele (r) na záchodě a Verunka sele(r) mámu - kde ty děti nato chodí :grinning:
,ale aby řekla dobrý den ,nebo děkuji to ne

dnes jsem měla jázdu s panem instruktorem -kořeň tak kolem 25-30 let ,sportovní postavy asi i spoustou peněz dle doplňků a šatníku .Už asi chápu proč on má narvaný jízdy a kolegině má furt volno .
No nicméně jsem asi úplnej manták a furt mi nejde mačkání té spojky a plynu při rozjezdu ,asi jsem si měla zaplatit rovnou dva kurzy .A ještě kevšemu mě strčily do fábky a předtím jsem jezdila feldou takže to bylo jak mercedes a trabant-úplně něco jiného a někde jinde :rolling_eyes:
23. zář 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek tak to já když jsem si dělala autoškolu, naštstí ještě v Opavě, tak jsem jezdila peugeotem a my máme taky peugeota, takže dobré
23. zář 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina
jo ještě k té mateřské -zkončila mě ta pomoc v mateřství a přecházela jsem 13 srpna na tříletou ,tak mě nedošlo ještě to dorovnání natu víši 7600kč.
no a na vrácení už se taky moc těšim -unás zato bude koupelna -teda důchodcům koupelna -nová a jinde a až konečně bude tak to zazdíme a budu mít už konečně po 9 letech odnich pokoj a nebudou mě semka furt lozit a holit mi do baráku .Apak časem postupně si spravíme tu jejich sto let starou koupelnu a uděláme si tam svou novou s pořádnou vanou .Teď máme zatím nahoře v patře unás jen sprcháč :frowning2:
tak se moc těšim a dětska už se budou moct vyblbnout spolu ve vaně
23. zář 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hannah23
no my máme feldu takže mě taky vyhovuje felda ,ale zas nadruhou stranu si říkam jestli mě vůbec někdy vpustí na závěrečky ,ak abych tam nevyfasovala tu fábku protože to je fakt úplně něco jinýho
a šlo ti jezdit už od začátku nebo jsi byla taky dřevo?
23. zář 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek no tak my jsme nejdřív jezdili v takovým objektu a pak jsme vyrazili do ulic a bát jsem se nemusela, měli jen peugeoty, ale neudělala jsem na první pokus technické, blbovi se nelíbila moje odpovět, respektive jsem mu neřekla jednu jakousi věc ohledně ABS, tak mi to nedal, tak jsem si to musela připlatit tu další zkoušku
23. zář 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek No to je hned, si u prcků musíme dávat pozor na pusu. Nedávno začala Nikolka říkat ty vole, za malých chodí se slovama co zase řveš harante apod. Včerá sem se jí na něco zeptala CO? a ona mně odpověděla: říká se prosím :grinning: A bude hůř...
23. zář 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a jinak já sem autoškolu udělala napotřetí. Poprvé sem to zvorala na křižovatce, podruhé sem jela v obci 70 a napotřetí se nade mnou už komisař asi slitoval. Ale teď už mám řízení v pohodě, v Brně si v pohodě jezdím po centru, ale bylo to o zvyku.
23. zář 2010 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina
@hannah23
no tak to jste mě teda obě utěšili :cry: :cry: :cry:
23. zář 2010 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek