• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminy z Brna. Nehledáte pokec a procházky?

29. prosince 2013 
@pandysek ono se dá krásně jít lesem, cestičkama zespodu od nás až na horu, ale cest je tam dost a křížem krážem... :grinning: Jsem na líchu jezdívala často i na kole, a pak zas druhou stranou do Bílovic, to byl sešup za odměnu za ten stoupák tam.
21. únor 2011 ve 21:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek jasně že jo :wink: :grinning: :grinning: a děkujem :slight_smile:
21. únor 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile: @pandysek :Já ti to říkala,až už budeš umět ještě více kroků tak to bude úplně nejlepší,a co bolí to je dobře svaly pracují. :wink: :grinning: Jasně středa s tebou počítám,jdu do práce a pak rovnou na Zumbu,tak sraz na Cejlu. :wink:
22. únor 2011 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hejla ahojky, tak dej potom vedet. uvidime, jak to budu mit s casem. :slight_smile:
22. únor 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pandysek Ahoj, no to mně budeš muset zítra napsat. Doufám že se odpoledne už dostanu pořádně na pc.
22. únor 2011 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina ahojky , no nekééé žena se mi vrátila :grinning: :grinning: :grinning:
23. únor 2011 v 00:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur ahojky. Tak jsem se dočetla, jak jste dávali mrkvičku :slight_smile: , nás to čeká brzo taky. Říkala jsi, že ta kupovaná byla HIPP? A spokojenost? Myslím tvoje, se složením a pod. Když jsem se v obchodech dívala, tak se mi až tak nic moc nelíbilo, většinou tam měli s tou mrkví ještě něco dalšího, myslím jako olej, rýžový škrob atd... Měla jsem původní představu, že tam nebudou žádné přídané věci, ale to jsem byla asi moc naivní, co?...
23. únor 2011 v 10:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hejla tak jsem se spletla - ta úplně první byla od Hami, potřebovala jsem rychle náhradu za tu moji vařenou :sweat_smile: Od Hipp mám až tu druhou - tu jsem zatím neotevřela. Opíšu ti složení z etikety.

Složení ve 100g výrobku
HAMI - mrkev 69g, voda, rýžová mouka
HIPP - mrkev 90%, pitná voda
23. únor 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hejla já rozhodně doporučuji ty první příkrmy od Hipp nebo Alnatura z dm, tam je skutečně jen ta zelenina co tam má být a voda, u nás měla úspěch :wink:
23. únor 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur
@peko díky moc, holky. Tak to je skvělý, HIPP nebo Alnatura, to je tak, jak jsem si to představovala, aby tam "nic" nebylo :slight_smile: Do DM chpdím často u nás v Tescu tady, takže nebude problém :slight_smile: A pak jsem si říkala, že kvůli těm dusučnanům bude pro malýho kupovat tu trochu zeleniny BIO, S tím nemáte zkušenosti?
23. únor 2011 v 10:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hejla neumím to vysvětlit "vědecky" tak radši přidám odkaz: http://www.floranazahrade.cz/zdravi/dusicnan.htm
Jinak stručně řečeno - BIO ti nezaručí, že zelenina nebude plná dusičnanů - většina dusíku v půdě je totiž právě organického původu. Bio-zelenina je nedotčená chemií, ale co takhle políčko řádně pohnojené tím co vymete zemědělec z chléva - sláva dusíku.
23. únor 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur dík za článek. To ji mě teda dostala :slight_smile: Já žila v přesvědčení, že kupovaná zelenina, taková ta pěkná, rychlená, bude plná dusičnanů a ta domácí (BIO) ne :grinning: Takže jste teda jen na kupovaných skleničkách? A jak dlouho - do jakého věku dítěte?
23. únor 2011 ve 12:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, presne tak bio nezaruci nic a pak ty deticky budou taky jest normal zeleninu, ne? ja varim zmrazeny a pak bude sezonni ze zahradky. davala jsem prvni mesic sklenicky a pak uz z mrazenyho. brambory normal, jarni cibulka, kopr a tak. jinak mrkev baby karotka, spenat, kvetak atd. mrazeny.
23. únor 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono když se podíváte na složení skleniček, tak nic moc a od 9.M je tam sůl. Proto jsme zvolili zlatou střední cestu - občas skleničky jinak vařím v páře :wink:
23. únor 2011 ve 12:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
me anicka sklenicky nechce, zkusila sem to tedka jednou- nestihala jsem uvarit a nejedla. je zvykla na domaci
neni to domaci nijak narocny. ovoce taky varim jabko, hrusky + sklenicky, ale vzdycky jenom pulku sklenicky. uz se tesim na leto
znam maminy co davaji jenom sklenicky a detem chutna. to vareni neni nijak slozity. vzdycky si uvarim na dva dny.
23. únor 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mabe takže jsem pochopila správně, že máš zeleninu buď kupovanou mraženou nebo pak z vlastní zahrádky? A jaké máš recepty - jak vaříš? Např. přidáváš tam trošku oleje kvůli rozpustnosti vitamínů? Já samozřejmě ze začátku (malej bude mít teď 5 m) začnu s jednodruhovými příkrmy.
23. únor 2011 ve 13:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hejla jojo, pochopilas. ta mrazena by mela byt sezonni, jakmile sklidi zmrazi, musi se davat pozor, aby nebyly hrudky zmrzly, to se pak rozpustila a znovu zmrazila. varim jak me napadne. samo ze ze zacatku jsem davala podle receptu jeden druh, pak druhy a tedka proste jdu do mrazaku, vezmu dva druhy a dam nejakou prilohu - ryze, brambor, testoviny, pohanka, vlocky,... a dam to varit + 3x tydne maso a 1x zloutek. pisou nekde 6x maso, ale me se to zda moc, je to o nazoru, nekdo zase maso ne do roku, ja udelala kompromis. jedu priblizne se zavadenim podle kojeni.net
23. únor 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hejla jo a kapku oleje olivovyho, kdyz nezapomenu. nejdriv jsem z toho mela hruzu, ale je to lehky...
23. únor 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mabe dík. no to jsem zvědavá, jak to u nás bude vypadat - jak mu to bude chutnat ze začátku :grinning: Teď je to s kojením tak pohodlné :slight_smile: I když my už asi tak 1, max 2 dávky denně dokrmujeme UM, přece jenom je to lehčí, než vaření zeleninky... :grinning:
23. únor 2011 ve 13:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mabe hrůzu z toho vyváření?? jojo, taky na mě šla při čtení toho tvýho článku :grinning: A vaříš na 2 dny dopředu a necháváš jen v ledničce nebo dáváš do zásoby do mražáku v kelímku, nebo skle...?
23. únor 2011 ve 13:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mabe jo a v pondělí mám naplánovaný Židenice, tak doufám, že bude pěkně jak zatím je. Tak jestli máš čas, mohly bychom se potkat, můžu být ve 13 na Karase.
23. únor 2011 ve 13:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hejla nechavam v plastovych mistickach na dalsi den. takze varim dvojitou davku ovoce aji zeleniny. v pondeli chci jet k nasim, je tam burza detskych veci. :unamused:
23. únor 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, můžu se připojit? bydlíme v Černovicích, jsem tu přistěhovaná a neznám tu žádnou maminku, se kterou bysme mohli ven... :pensive:

@hejla já jsem dávala skleničky jen chvilinku, co jedl jednodruhový a třeba takovej špenát Kubovi ze skleničky vůbec nechutnal, ale jinak ho má rád :wink: ale taky jsem slyšela, že někteří úplně odmítali doma uvařenou zeleninku a jedli jen ze skleniček... na info a receptíky můžeš mrknout taky sem www.maminkam.cz :wink:
23. únor 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jonkar dík. asi bych to taky tak nějak plánovala. začít na skleničkách co bude mít jednodruhové a pak pomalu vařit domácí. Te´d jsem se taky dívala na recepty a hlavně ty úplně první jsou fakt jednoduché, což je fajn :slight_smile:
23. únor 2011 ve 14:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brzdinka Tak jsem mrkla na web a ta burza na Sýpce je 7.-12.3. Jdu tam! :wink:
23. únor 2011 v 15:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mabe Tak bych to mohla ev. domluvit na úterý... :slight_smile:
23. únor 2011 v 15:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mabe @hejla já chci takyyyyyyyyyy :wink:
23. únor 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur no jasnačka :grinning: v to úterý ve 13 by se ti to hodilo??
23. únor 2011 v 15:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si myslím, že by to šlo. Pro jistotu dám ještě v pondělí vědět.
23. únor 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jinak - dnes jsem se vnutila ke kadeřnici takže zase vypadám na chvíli jako člověk :grinning: :grinning: :grinning:
23. únor 2011 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek