• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminy z Brna. Nehledáte pokec a procházky?

29. prosince 2013 
Ahoj holky vítám novou maminu, holčičky jsou krásný
Jinak já caro piju od těhu a chutná mi moc a kupuji ho jen v akcích když je tak do 60,- a vydrží mi dlouho piju jen ráno bílou kávu...
14. dub 2011 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
mám vám písnou recept na medovník ???--- když se povede tak chutná stejně jak ten kupovanej :stuck_out_tongue_closed_eyes: a není to tak hrozná piplačka ,jen vyválet ty placky
14. dub 2011 v 11:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@pandysek Čoveče a já sem tě o něho prosila už snad před půl rokem a furt nic... :grinning:
14. dub 2011 v 11:59  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@bufina :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no jo no už ho jdu psát ---- a kdo ho uvás ukuchtí
14. dub 2011 ve 12:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
medovník .- těsto : 250g hl. mouky , 100g moučk. cukru , 30 g másla nebo héry , 1 vejce , 2 velký lžíce medu ,1 malá lžička jedlé sody
- krém : 250 g másla , 1 plechovka salka
ozdoba: 1 šálek socov. kafe ,1 panák rumu ,100g strouhan.vlašs.ořechů ,100g strouh. perníku(klasický neochucený perník na strouháni -prodává se normálně v obchoďákách)
14. dub 2011 ve 12:17  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
postup : Do vodní lázně dáme máslo , velce ,med ,cukr a vše zahřváme . Přidáme jedlou sodu ,hl mouku a vmícháme do husté hmoty .
přendáme na pomoučený vál a propracujeme .Ztěsta vyválíme 6 placek ( mě se povedly jen 4 víc ani rana) ze kterých podle spodní části dortové fory vykrájíme kola .( válela jsem to přes pečící papír - jinak moc se to lepí a jde to blbě sunda - však si každá poradíte :sweat_smile: ). Pečeme na 180 stupňů v horní části trouby tak 4 minuty po jedné placce .Plechovku salka dáme do hrnce a celou zalijeme vodou a jemným varem vaříme 2 hodiny (pak zhnědne) .Necháme vychladnout .Šleháme máslo a postupně přidáváme salko až vytvoříme krém .Každou placku nejdříve potřeme kávou smíchnou s rumem ,pomažeme krém a jemně posypeme směsí strouhaných ořechů a perníků.Takto na sebe naskládáme všechny placky.
Krém potřeme i nahoře a posypeme
14. dub 2011 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@pandysek Dík :slight_smile: No zkusím ho udělat já a David bude kritizovat :grinning:
14. dub 2011 ve 12:27  • Odpověz  • To se mi líbí
14. dub 2011 ve 13:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@bufina to jo no zas, navíc ted tam mají to druhé jídlo zdarma že.... :wink:

@tulanek jo to mi řekl taky že jsem nějak mimo..jako co chcou, starat se o dvě děcka a ještě hýřit vědomostma, krásou a vtipem? haha :rolling_eyes:
14. dub 2011 ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@pandysek no tak to zkusím o víku ... to zas bude pi.. a ku.. :grinning: :grinning: :grinning:
14. dub 2011 ve 14:59  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kathule :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to unás bylo taky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. dub 2011 v 16:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Holkyyyyy,ja jsem z vas dostala hroznou chut na ty kulicky,chjoooooo :slight_smile:
@kathule jo jo,to by bylo super,krasny,zabavny,inteligentni a vsude mit dokonalej poradek :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale prala bych jim mit doma na tyden fiflenu,ktera tohle vsechno nedokaze ani bez deti no.... :confounded: :confounded:

@pandysek
o vikendu budeme mit navstevu,tak se zkusim vytahnout s medovnikem,diky za navod :slight_smile: kez by se povedl,recept vypada vyborne,tak jsem zvedava,jaky bude vysledek,foto dodam pro pobaveni:Medovnik,jaky svet nevidel :grinning: :grinning:
14. dub 2011 v 16:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@kathule s povzbuzováním se ,,různými pokřiky,, se do předu počítá i u nás :grinning: :grinning:
14. dub 2011 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@tulanek přesně... no můj jednu takovou nanynku měl a světe divse chodili si po hospodách....no to když mi řekl tak jsem sekla s kuřetem at mě tam vezme taky.... a on na to že ode mě je lepčí...no co mu na to chcete říct?? ......... že je vychcanej jak mraky jsem mu řkla já :grinning: :grinning:
14. dub 2011 v 16:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@kathule :grinning: :grinning: :grinning: od nás je to přeci nejlepčí,nestojí to tolik peněz a nemusí nikam chodit,ono doma v klídku už je to pro ně teď snad taky lepší :grinning:
14. dub 2011 v 16:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak Ikea kuličky miluju. O medovníku mi tady vůbec nemluvte - snažím se hubnout!!! Tssssssss takhle člověka navádět. Jinak co se kuliček týče - tohle mi vyplivnul Google - tak zkuste :wink:

Švédské masové kuličky ikea

Potřebujeme:
40 dkg mletého hovězího masa, 1 cibule, špetka pálivé papriky, 3 dkg másla, 1 houska, 1/8 l hovězího vývaru (i z kostky), 1 a 1/2 dcl kysané smetany, 1 lžička hladké mouky, trochu petrželky muškátový oříšek

Jak na to:
Na 1/2 másla osmažíme najemno nasekanou cibulku a přidáme ji s jemně nasekanou petrželkou a ve vodě namočenou a vymačkanou houskou k mletému masu. Osolíme, okořeníme a děláme malé kuličky. Osmahneme na druhé polovině másla. Kuličky vyndáme, máslo zalijeme vývarem, přidáme smetanu s moukou a povaříme i s knedlíčky (skutečně musí být velké jen asi jako ty polévkové).

Příloha:
brambory, hranolky, krokety, rýže
14. dub 2011 v 17:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuhur
jéééééééééééééééééééééééééééééééééé :grinning: tak to jsem zvědavá,chjóóó,taky bych ráda zhubla,ale pevná vůle mi nic neříká :frowning2:
14. dub 2011 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@tulanek při dvou dětech to musí jít samo, ne?
14. dub 2011 v 19:57  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zuhur hihi já držím taky dietku od pondělí a už mám dole 3 kila :slight_smile: ještě 9 dnů a mám ju za sebou ,ale je to boj
14. dub 2011 ve 20:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@tulanek ty jo no já a hubnutí... čekám až skončím kojit což bude jak na to tak koukám tak do měsíce, max do dvou, pač už teď dávám 2x denně flašku...před poledním spaním a před večerním. A pak povalim na zumbu a budu se omeovat v jídle. Ono je to docela na palici když máte doma takovýho muflona jako já (myslím chlapa) má 115kg při 197cm a jídlo si dává do misky :sweat_smile: jako fakt mazec u nás.
Mimochodem viděli jste tu upoutávku na primě na ten seriál o rozvodech ? Jak tam má být ten Zounar...takto je přesně můj chlap...a je mu dokonce i hodně podobnej (myslím Zounarovi) :grinning:
14. dub 2011 ve 20:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@pandysek nekeceej...tak to jak jsi říkala joo??
14. dub 2011 ve 20:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuhur To si prave kazdy mysli,ale jsem fakt prase,jim śtrasne moc sladkyho a nejde to urvat od huby.... :frowning2: to už snad bylo jednodušší přestat kouřit i když...... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@pandysek a co drzis za dietu?

@kathule ja jsem pri kojeni krasne hubla,jak jsem prestala kojit,zeru snad jeste vic,ale nespaluje mi to :stuck_out_tongue_closed_eyes: jak si dava jidlo do misky??? :slight_smile: upoutavku jsem nevidela,musim se polepsit,ale Zounar je docela sympos! :grinning:
14. dub 2011 ve 20:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@tulanek no mě to u koja teda nejde dolů vůbec, a nešlo ani při Naty. To jsem pak zhubla jak jsem přestala kojit a taky teda jsem začla brigádničit, což budu i teď, od září začínám tak doufám DOUFÁM že to půjde dolů.
No máme doma takový ty skleněný misky do kterých se třeba dávaj chipsy nebo tak...no a on to má jako talíř :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a Zounar je fešák.. což R je taky...aspon teda mě se líbí :wink:
14. dub 2011 ve 20:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuhur Super recept :slight_smile: Ale teď je mají v akci - pytel koulí +2x kaše nebo hranolky + 2x ta majda a sklinka brusinek za 180kč, tak to ještě vyrazíme koupit a až to sežerem, tak si je budem podle receptu patlat doma :grinning:
14. dub 2011 ve 20:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@bufina nekeee,.... že bych tam sjela??? To maj jako nějaký balení či jak ?
14. dub 2011 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@kathule Tyyy jo,to bych ted taky brala,zhubnout az po kojeni,ale bohuzel :frowning2: A smekam,klobouk dolu,ze budes zvladat jeste brigadu!!!! :slight_smile: taky bych nejakou brala,ale za prve o nicem nevim a za druhe nevim,jestli by mi byla babicka nebo nekdo z pribuznych ochoten pohlidat...

Tak to toho teda moc nesni,to se nedivim,ze si pak clovek pripada divne....Ja jsem si zkousel adavat jidlo na mensi talir,to docela zabiralo,ale ani nevim jak a jsem zpatky u velkyho :rolling_eyes: :rolling_eyes: Jo joooo,Zounar je fesak,uz v Chlapci a chlapi jsem ho pozorovala,ale on snad cim je starsi,tim je lepci :grinning:
14. dub 2011 ve 20:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@tulanek :grinning: :grinning: zraje jak meloun...doslova :grinning: :grinning: :grinning:
14. dub 2011 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@tulanek vážně nesní moc??? koukej.....
14. dub 2011 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@bufina a to říkáš teprve teď????? Naši se odtam před chvílí vrátili :fearful:
@pandysek co to držíš za sadistickou dietu?
@tulanek já teda to co jsem nabrala už mám dole, a že toho bylo :sweat_smile: Přibrala jsem dvacet kilo a protože jsem malá, tak jsem vypadala jako koule :grinning: :grinning: :grinning: Manžel ze mně měl srandu, že mně do porodnice dokutálí. Od porodu jsem -22kg - ještě 2 pod to co jsem vážila a ještě další 2 musí jít dolů - teda musí - já chci :sweat_smile: ale nějak se to zaseklo.
@kathule tak ten můj má při 187cm momentálně 108kg a doktor mu řekl, že musí zhubnout. V podstatě totiž přibral to samý co já. Takže by ráda shodil 20kg, ale stačilo by aspoň těch 10. A pokud tvůj manžel vypadá jak Zounar tak máš doma fešáka :wink:
14. dub 2011 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuhur no vypadá.... jsou tam určitý rysy...
14. dub 2011 ve 20:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek