• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminy z Jičínska, přidejte se!

11. února 2012 
autor
@jitta Teda nějak si nedovedu představit, že ještě když bude malý rok tak budu kojit 2x v noci.... to už budu usínat i vestoje.... :slight_smile:
29. led 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xhnip101 to si člověk zvykne, dnes jsme kojili už v půlnoci, v půl 4 po půlhodinovém řevu, žýe mu nechci dát prso a pak ještě v 6 ráno,aby usnul, no a dspal tedy do 7.45, raději bych, aby spal celou noc a vstával třeba v 6, tohle přetrhané spaní je na nic a to mu ještě několikrát za noc dávám dudlík nebo vodu :frowning2:
30. led 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky........moc to tady nežije viďte, ale to neva, třeba se časem ještě nějaká maminka přidá.
Bavíte se o nočním kojení..........každé dítě je jiné, nebojte, časem se naučí spát i bez toho kojení. Mého prvního syna jsem v noci kojila do 10měsíců, pak jsem si řekla, zkusím ho to odnaučit tím, že jsem mu prostě prso nedala. Sice jsme asi dvě tři noci prořvali, už jsem chtěla rezignovat, že ho takhle trápit nebudu, ale najednou další noc už byla celkem v pohodě.....pak se mi sice ještě asi do roku a půl některé noci budil, ale stačilo jen pohladit, něco mu říct a spal dál......Prospanou celou noc bez jakéhokoliv buzení jsem zažila opravdu až po tom roce a půl a krásně spí do teď......Teď máme 4týdenní miminko a to v noci zatím spí krásně, budí se po 4-5hodinách, takže jsem zatím OK a vyspím se......Jsem zvědavá, jestli mu to tak vydrží.....přes den už ale tolik nespí, ale to nevadí, hlavně že se vyspíme v noci.....
30. led 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simvoh já vím, že časem začne spát,ale je to občas náročné, hlavně , když ho nechám v noci brečet, tak ráno pak poslouchám od manželových rodičů, jak chudáček zasse brečel a že mu nechci dát prso, chci, ale nějak rozumně a né pokaždé když si usmyslí :unamused:
A doufám, že se to tady časem taky víc rozběhne, bylo by to fajn.
30. led 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem na pozvani petry taky tady :slight_smile:
letmo jsem procetla, co jste tady rozebiraly... ja rodila v jicine a byla jsem naprosto spokojena. na gyndu ted chodim k doktorce krizovy a taky ji nemam co vytknout. a co se tyce spani myho mimina, tak si taky nestezuju. jsou mu tri mesice a uz asi tak dva mesice vstavam na kojeni 1-2x za noc. ja spim priblizne devet hodin, malej vic. tak jsem zvedava, jak to bude dal... :slight_smile:
30. led 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jytka To jsem ráda, že jsi sem dorazila.... mně na Křížový vadí, že fakt když se nezeptáš, tak ti nic neřekne....

Jo a kam chodíte k dětskýmu doktorovi????
30. led 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xhnip101 My chodíme k dr.Šmejcový do Železnice..........
30. led 2011 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitta Přeju ti, ať to s tím nočním kojením ještě nějak vydržíš, snad na to časem malý přijde, že je lepší v noci spát :wink:
30. led 2011 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jytka Ahoj, to je dobře, že jsi sem zavítala :dizzy_face:
30. led 2011 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@simvoh Vidíš, tak tu ani neznám....pravda, že Železnici mám trochu z ruky.... ty jsi odtamtud???? Já chodím k Lelkový...zatím jsem spokojená....
30. led 2011 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda, tak Vás jdu pozdravit :slight_smile: Pořád jsem dva v jednom, uvidím co se dozvíme zítra na prohlídce a pak na pásech v porodnici... Nějaký pokrok bych už brala :slight_smile: No nejlépe toho špuntíka bych tu už brala u sebe :dizzy_face:
30. led 2011 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xhnip101 Jo jo, bydlím kousek (v Bradlecké Lhotě jestli to znáš), asi 1,5km od Železnice, máme to k doktorce nejblíž....do Jičína to mám 7km....
@jiitkka Držím palečky, ať se něco nového dozvíš, ale máš ještě 18-19 dní do TP....neboj strašně ti to uteče a ani se nenaděješ, a budeš mít špuntíka u sebe :dizzy_face: ......teď už to na Tebe může přijít kdykoli. Když si vzpomenu na sebe, jak jsem se nemohla dočkat a dneska už mám doma 4týdenní mimčo, tak mi to přijde neuvěřitelný, jak to letí. Užívej ještě bříška, mně se po bříšku i docela stýská :slight_smile:
31. led 2011 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka uvidíš, už brzy se dočkáš a budeš mít miminko u sebe :wink:
@simvoh souhlasím, mě taky docela mrtí, že už nikdy nebudu těhu, další děti už neplánujeme a já si hlavně to druhé těhotenství náramně užívala :grinning: :grinning:
31. led 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
oprava mrzí ne mrtí :grinning: :grinning:
31. led 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simvoh No jelikož je Kubík větší, tak podle UTZ mám termín 10.2....ale doktor na něj nějak nereaguje, že to necháme na přírodě..ale já mu dám přírodu,když má už tedka malej cca 3300g... to 18.ho budeme mít už snad přes 4kila...Musím se ho dneska na to optat,jak to teda je. Taky si říkám, že se mi bude po tom lumpačení v bříšku stýskat :slight_smile:
@jitta :slight_smile:

Jinak těhu si užívám, ale tedka ten posl.měsíc nějak neutíká a já už se nemůžu malého dočkat :slight_smile:
31. led 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xhnip101 chodime ke chvalinovy a tam jsem taky spokojena :slight_smile:
31. led 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka tak dej potom vědět,jak jsi dopadla u dr. Já rodila 3.1.2010 takže ten poslední měsíc utekl rychle, nejdřív vánoce, pak Nový rok a hop, malej byl venku, tak to bylo fajn a hlavně jsem chtěla,aby byl malej lednovej, termín jsem měla 6.1.
31. led 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka moc rada vzpominam na tehu, na brisko a kopani... nikam nepospichej a jeste si to uzivej. s prckem je to sice jeste krasnejsi, ale uvidis, ze se ti pak bude po brisku stejskat. ja to mela naopak nez ty, ja potrebovala vydrzet co nejdyl 2v1, a tak jsem malyho nevyhanela, ale naopak mu domlouvala, at jeste pocka :slight_smile: a ty ses z jicina? shanim nejakyho kamose pro tondu, jsou mu 3 mesice.
31. led 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady je to sama jitka :slight_smile:
31. led 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jytka jo, jo jitka kam se podíváš :grinning: :grinning:
31. led 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda,tak jsem doma :slight_smile: Kontrola - termíny mám dva 15.2. a 18.2. prý se "nic moc" dole neděje, ale nemám se děsit, ještě je čas(no 15dní...) a váha malého pořád ok prý. Hlavičkou je pořád dolů, je to šikulka. Streptokok negativní, tak jsem ráda a podle krve mám prý veliký nedostatek železa, takže mi ho předepsal 1x denně - je i s kys.listovou. Za posledních 5týdnu jsem nepřibrala ani deko, přitom bříško roste.. hmmm záhada :grinning: Prý je moc dobře,že se mi tak stahuje břicho,je to velmi dobrá příprava na porod. V pondělí jdu zas na půl12. Na pásech opět moc milá PA kterou jsem tam zastihla již po 3tí. Kdybych ji měla u porodu, byla bych štastná!! Malej zas lumpačil děsně :grinning: Na monitoru se mi stahovalo břicho a mám tam malinké kopečky, ale prý v pohodě. Zrovna nějaká těhulka rodila, bylo to hoooodně zvláštní!!! :slight_smile: Venku je zima šílená,hrozně mrzne!! Bus měl spoždo a pak totáááál narvanej!! Smradi se neoptaj, zda si chci sednout, a ptaj se mě důchodkyně a jeden pán se ptal. Ale jelikož jsem za chvílu vystupovala,tak jsem to nechala. Díky bohu,že jsem stála vzadu u dveří,protože na mě pak spadli v zatáčce dva smradi,kdybych stála směr sedačka,tak dostanu příšernou šlehu do břicha :angry:
KOukám opravdu samá JItka :grinning:

@jytka no mě strašili předčasným porodem od 26tt, klid.režim doma, tvrnutí břicha již 4měs., magnezium a najednou frk a už mám u termínu :slight_smile: Jinak já bydlím Jičín-Sedličky :slight_smile: A ty?? Ráda vyjedu po šestinedělí na prochajdu s kočárkem :slight_smile:
@jitta tak to Ti opravdu uteklo raz dva :slight_smile:
31. led 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka tak hlavně, že je vše v pořádku :wink: A teď už to může přijít každým dnem, já byla v jičíně se ukázat den před porodem asi v 16 hodin odpoledne a dr. říkala,že zatím to na porod nevypadá, ale že kdyby v noci něco máme přijet a já spala celkem fajn,už od večera jsem měla tedy bolesti asi po 15 minutách, ale pořád to bylo celekm ok, v 6 ráno jsem se vzbudila a šla do sprchy, bolesti byli po 6 minutách, tak jsme jeli, v autě najednou p otřech a v 7 hodin jsme byli v porodce a v 7.58 se malej narodil, tak vážně super, jen monitor, vyšetření a rovnou na sál :grinning: :grinning:
31. led 2011 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitta týýýý jo,to bych taky brala :slight_smile: Já se ale bojím,abych to poznala! Min.čtvrtek jsem měla kontra 4hod po 6min. už jsem dost funěla, nemohla jsem ležet,sedět... a stejně poslíčci... :confounded:
31. led 2011 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka no, jo, to byl ale druhý porod, první byl taky v pohodě,ale poslíčci dva dny, pak samotný porod asi 4 hodiny, ale šlo to, vzpomínám i na něj v dobrém :grinning: :grinning:
A neboj určitě to poznáš :wink:
31. led 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitta já se porodu nebojím. Vím že to bude hůza děs běs, možná (pravděpodobně) polezu po čtyřech bolestí, ale ten konec, až budu mít Kubíka u sebe - na to se mooooooooc těším :dizzy_face: :dizzy_face: A věřím, že vše půjde jak má, bez komplikací :wink:
31. led 2011 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka máš pravdu, porodu se není proč bát, já se taky u prvního nebála, ono na to ani není moc čas, prostě to přijde a už to jinak nejde a ta radost na konci je nepopsatelná :wink: :wink:
31. led 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitta jj :slight_smile: Hlavně strachem si ty kontrakce můžu pěkně prodloužit, znepříjemnit cestu na svět malému a i sebe zbytečně vyplašit..takže proč si škodit :slight_smile: NIkdo za mě neodrodí, tak to je :grinning:
31. led 2011 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka s tema kontrkcema na monitoru jsem to mela podobne. kopce se mi tam objevily vic nez dva tydny pred porodem. naposled jsem byla na ozvach v pondeli. litalo to az ke 180! doktorka ale rikala, ze to na porod nevypada, at prijdu za tyden... taky jsem mela obavy, jestli "to" poznam, az to na me prijde. to pondeli jsem do jedenacti delala neco na pocitaci, nic mi nebylo, sla jsem si lehnout. o pulnoci bolesti vystrelujici do stehen. rikala jsem si, to budou ty poslicci a dala si horkou vanu. pak ty stehna bolely tak po 10 min, ve dve jsem si dala horkou sprchu a pak to bolelo tak po 2 min. ale furt ty stehna, bricho nic. plodova voda neotekla, hlenova zatka neodesla... ve tri jsem se odhodlala a zavolala kamosce, at me odveze. doktorka krizkova koukla, byla jsem na 4 cm, dostala jsem klystyr, atd atd malej byl venku v utery v pul osmy rano! nez jsem si uvedomila, ze rodim, tak bylo hotovo. jicinskou porodnici muzu jedine chvalit a doporucit!
31. led 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jytka to jsem ráda že chválíš :wink: Takže Tě rodila Křížková?? Mě dneska potkala jen na chodbě,když jsem šla z pásů a usmívala se hezky :slight_smile: No snad to poznám, mě se to břicho stahuje opravdu pořád, jestli během 24hod jednoho dne mám klid tak 5-7hodin...jinak je stažené,v noci mě to budí... :confounded: Tak myslíš, že když mě to bude fakt bolet, nějak se nezdát tak vanu a sprchu a když to nepřejde jet?
31. led 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka ja nemuzu moc radit, ja mela cely tehotenstvi bezproblemovy, silny kontrakce jsem mela dlouho pred porodem, ale vubec nic mi nebylo. nemela jsem zadny bolesti, zadny poslicky, nic. az pred tim porodem me bolely stehna, proto se mi trosku sestry na prijmu smaly, ze to spis vypada na plany poplach, ale nakonec si me tam nechali a byl to fofr. priznam se, ze jsem ty bolesti i porod celkove cekala horsi.
ale jak se rika, lepsi jet trikrat zbytecne nez neco prosvihnout. ale neboj, az "to" prijde, urcite to poznas. kdyz se to po horky vane nezlepsi, ale naopak, nejsou to poslicci ale signal vyrazit smer porodnice :slight_smile: drzim palce, at mas tak rychlej a bezproblemovej porod jako jsem mela ja. a vubec niceho se neboj :slight_smile:
31. led 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek