• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminy z Jičínska, přidejte se!

11. února 2012 
autor
Já teda ty pravý kontrakce nepoznala, byla jsem noc před porodem na rizikovým a jelikož mi ten den udělala pravděpodobně Dr. toho hamiltona tak mě pořád pobolívalo břicho, ale nic strašnýho.... přežila jsem v pohodě celou noc.... no a ráno mi šla Dr. zavést tabletu na vyvolání a mohla si hlavu ukroutit, přotože jsme byla otevřená už na 6 prstů... :slight_smile:
31. led 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jytka Díky za radu. No tedka se mi stahuje spodek zas dost silně a pravidelně asi už hodku... tak tu tak pofuňuju...nic moc příjemného... Tak pak zas dám sprchu a uvidíme :slight_smile: Opravdu se porodu nebojím, vím že to bude děs běs,ale zvládli jiné, zvládnu taky! :slight_smile: Dřív rodily ženy na seníku a taky to zmákli :slight_smile:
31. led 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jiitkka Jo a velkého váhového odhadu se neděs.... mě tak strašili asi 14 dnů před termínem.... pak jsem přenášela ještě 8 dnů.... s váhovým odhadem se teda skoro trefili... Elenka měla 3710g, ale porod nebyl nijak děsivej....jediný mínus tak velkýho mimča bylo, že mi příšerně popraskalo celý břicho a já z toho teď mám trochu depky.... :frowning2:
31. led 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xhnip101 no teďka máme cca 3300g, ale je to plus minus 300g, nepoznají to přesně... No budu ráda, když budeme mít do 4kil. Pokud vydržím do TP,tak to už bude cca 3900g :sweat_smile: No břicho mi tedka prasklo před týden, docela hodně, ale je to slabé... bojím bojím,že to zesílí. Za posl.5týdnů jsem nic nepřibrala, malej si to bere všechno už ode mě a břicho roste snad každým dnem o kus. Tak uvidím... je fakt,že co by jsme pro ty děti neudělali :wink: chlapi to maj jednodužší!!
31. led 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jiitkka Já myslím, že prcek už moc nepoporoste...tipuju, že bude mít max. 3600g :slight_smile: ..... ty strie jsou hnusný.... já mazala jak blázen a nepomohlo to.... musím se smát, když někdo radí, že se musíš poctivě mazat a máš vyhráno... já říkám, že je to genetika.... když ti to má popraskat, tak popraská....
31. led 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xhnip101 přesně tak,naprotsý souhlas. Já mažu od 5tt 2x denně,někdy i víckrát avril olejíčkem, olejem pro těhule, indulonou, tělovým krémem...a nohy mám šílený,ikdyž jsem na nich nic nepřibrala - od zadku až pod kolena na zadní str strie a festový, na bocích to "jde" na prsou mám malé a tedka to břicho...No kdyby to bylo 3600g parádička :slight_smile: Já myslela,že tedka na konci právě přibírají moc...no uvidím, hlavně ať už je u mě a zdravej!!! :wink:
31. led 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jiitkka nohy mám popraskaný už od puberty a těhu to dorazilo.... tam mi to kupodivu nevadí, ale na břiše se mi ta kůže už asi nestáhne a zůstane viset.... plastika to jednou jistí....
31. led 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xhnip101 s tim popraskanim je to fakt geneticky. je to jako se zubama, nekdo cisti 3x denne a stejne ma furu kazu a nekdo necisti vubec a kazy zadny. bricho nekdo maze o sto sest a strii ma furu, ja nemazala a nic nepopraskalo. ale je ted takovy vyplandanejsi, budu muset cvicit castejc nez jednou tydne... ale tady v jc nemam hlidani pro malyho a cvicit sama doma se nedonutim.
31. led 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jytka No tak pokud máš jen povolený břicho tak na pohyb ti stačí ty procházky s kočárkem... a pár sedů lehů doma...to by ses mohla donutit.... mě zůstalo kilo hromada, tak zatím vyarážím alespoň jednou týdně na alpinning....
31. led 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka s vahou me jeste dr v praze varovala, ze at se nelekam, ze pred porodem naopak muze jit dolu. a bylo to tak. den pred porodem jsem mela o kilo min nez tyden pred porodem. a vahu miminka mi odhadovali naposled nekdy ve 30.tt, pak uz to nikdo neresil. stejne to jsou odhady plus minus pul kila, odhaduje se to prepoctama pres obrazovou analyzu z velikosti, takze zalezi, jak se zrovna na tom ultrazvuku mimco zkrouti nebo naopak natahne. muj malej mel porodni vahu jen 3070 g a vyklouzl ze me jako po masle :slight_smile:
31. led 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xhnip101 ja mam ted o dve kila min nez pred tehu. bud je to kojenim, nebo intenzivnima prochazkama. jsem zvedava, jak to bude, az kojit prestanu. ted se cpu a vaha nahoru nejde. co je to ten alpinning?
31. led 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xhnip101 ted jsem zagooglovala a uz vim, co je ten alpinning. a cim se lisi od heat? a kam na to chodis? ja stejne preferuju outdoor chozeni :slight_smile:
31. led 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jytka Jeee ty se máš.... já přibrala v těhu 20kg a ještě 10 pořád mám...kojení a procházky na mě nějak nemají vliv.... Alpinning je něco jako spinning, ale na chodícím páse.... www.alpinning-jicin.cz čím se liší od H.E.A.T netuším... na tom jsem ještě nebyla...
31. led 2011 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xhnip101 vaha ale neni parametr, kterej vypovida o postave... sice moc nevazim, ale jsem takova vyklepana, nezpevnena, zkracena... segra vazi skoro o deset vic, ale pravidelne chodi do posilky, misto myho sadla ma svaly a velikost obleceni mame stejnou :slight_smile:
heat je taky neco podobnyho na pasech, v praze s tim zacla kynychova a ted je toho taky uz vic. taky jsem na tom nikdy nebyla.
31. led 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xhnip101 nj plastika by leckdy byla potřeba, hodně to tělo se změní díky těhu...
@jytka no to je krásná váha miminka :slight_smile: To mi už máme určo nad :grinning: taky mi dr říkal,že je to prostě + - 300g ...
31. led 2011 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka tak co, jito, porad 2v1? pamatuju se, jak me tahle otazka ke konci vytacela :grinning:
3. únor 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jytka pořád pořád.... už bych ale brala změnu.. Jsem z toho taková nervní, že 12dní do TP a "dole" se nic neděje.. přijde mi to divný. Nerada bych přenášela, nebo vyvolávanej porod... :confounded: Na jednu stranu 12dní je ještě moc (15do druhého TP) ale i strašně mááááálo na to že mám rodit a nic se neděje... Já už se toho bobečka prostě nemůžu dočkat :slight_smile:
3. únor 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka neboj, 12 dní je hóóóóo´dně dlouhá doba, vždy´t já 16 hodin před porodem byla na 2 prsty a najednou kuk a malej byl venku :wink:
3. únor 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitta no joooo, jenže já jsem uplně uzavřená :frowning2: a co tady jsem s holkama v jedné diskuzy, co mají termín okolo mě, tak už bud roděj, nebo jsou alespoň na jeden prst..tak mě to tak nějak nervuje... :sweat_smile:
3. únor 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka To chápu, ale uvidíš, že se to pohne. u prvního miminka to asi třeba trvá dýl, ale nemusí to tak být, uvidíš na příští kontrole, jestli bude nějaký posun
3. únor 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitta no jdu v PO a jestli posun nebude, tak už je po mě :frowning2: Dr.říkal, že je to "zatím" v pohodě... jenže ani hamiltona mi neudělá, když nebudu alespoň na prst otevřená... No Kubčovi se ve mě nějak moooc líbí lumpovi :slight_smile:
3. únor 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jiitkka Já nebyla otevřená vůbec ještě 4 dny po termínu v pondělí.... ve středu večer my odešla hlenová zátka, ve čtvrtek ráno mi udělala Dr. hamiltona a přes noc se to rozjelo a v pátek se malá narodila...tak buď v klidu.... :slight_smile:
3. únor 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xhnip101 když to je právě to co nechci - přenášet.... :frowning2: ale hamilton se prý nesmí dělat, když nebudu vůbec otevřená, prý musím být alespoň na jeden prst...nebo ne?? No uvidím co mi v PO řekne Hep, já už se prostě malého nemůžu dočkat a i jak jsem pořád sama doma přes týden(partner jezdí nákladákem) tak mám moooc času na přemýšlení, do toho samá miminka narozená okolo, dneska na diskuzy kam chodím už měsíce 4miminka... a pak to takhle vypadá... :sweat_smile:
3. únor 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jiitkka No a co se dá dělat abys nepřenášela...prostě miminko si samo řekne kdy se mu bude chtít ven....já zkoušela všechny možný babský rady jak vyvolat porod a nezabralo ale vůůůbec nic....
3. únor 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xhnip101 no to já nic zkoušet nebudu, je mi jasné že příroda je silnější, než nějaké babské rady...
3. únor 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka jitus, ja byla ve tri odpoledne u doktorky, totalne uzavrena, porodu nic nenaznacovalo... no a kdyz jsem prijela ve tri v noci do porodnice, tak jsem byla na 4 prsty... bud rada, ze se nic nedeje, pak to bude fofr a bude to fajn, uvidis! nikam nespechej, jestli nemas bolesti, uzivej si briska, bude se ti pak po nem stejskat :slight_smile:
3. únor 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka Přesně jak píší holky, uvidíš ono to přijde samo......až bude chtít ven, tak si řekne :wink: může to přijít dřív nebo dýl, s tím prostě nic neuděláš......Rozumím ti, že tyhle poslední dny jsou nekonečný, zvlášť když jsi přes týden sama doma, tak ti to asi moc neutíká a pořád přemýšlíš nad tím, kdy to bude, ale už to máš opravdu za pár.........zatím užívej posledních dní s bříškem, jak psala Jytka, bude se ti po něm pak i stýskat........mně se teda stýská, ale to je spíš tím, že třetí mimčo neplánujeme, tak je mi líto, že už nezažiju ten pocit mít miminko v bříšku.......tak Kubíčku a ty nenapínej mamku a pojď už ven :grinning:, už se na tebe moc těší.
3. únor 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jytka jé děkuju za zprávu! Já se právě bála,že se něco musí dít už dopředu...a že je u nás blbé, že se nic neděje. No kontrakce mám už 3týdny, v noci mě budí, je to horší a horší, nožky natejkaj, už sotva lezu :slight_smile: ale Kubíčka si pořád v bříšku užívám, pořád si povídáme :dizzy_face:
@simvoh díky :dizzy_face: taky si opravdu říkám, že po tom krásném pocitu, když se mi tam vrní, reaguje na mě i tatínka, ikdyž mi cpe nožky pod žebra a sotva lezu... se mi opravdu bude moc stýskat. Ale už se ho prostě nemůžu dočkat :slight_smile: Doteďka to utíkalo strašně moc rychle a najednou mi přijde každý den dlouhý... :slight_smile:
3. únor 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka jak uz jsem tu psala, ja priznaky nemela zadny. kontrakce jsem mela vic jak dva tydny pred porodem, jinak vubec nic. neodesla mi hlenova zatka, neodtekla plodova voda, do porodnice jsem sla s bolestma stehen :grinning:
a nic si z toho nedelej, ze ses sama doma.. ja jakozto singl matka jsem byla taky sama a taky jsem to zvladla. mela jsem sice v planu jet sanitkou, ale pak jsem si nebyla jista, jestli uz je to porod nebo jen plasim, tak jsem v noci volala kamosce a ta me odvezla :slight_smile: kdo poveze tebe? nerikej, ze pujdes ze sedlicek pesky, i kdyz je to "kousek" :grinning:
3. únor 2011 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jytka :grinning: nééé nepůjdu. Budu volet tchýni bydlí v Jičíně, nebo i ségra by ze štikova pro mě zajela-ale to asi ne-e,sama je těhule,tak ji tahat. Nebo bratránek přítele říkal ať kdykoliv zavolám... Nechce se mi volat sanitu,když mám možnost někomu zavolat. No já hlavně fakt doufám, že to poznám :grinning: Právě že mám bolesti většinu dne, v noci mě to budí, musím prodýchávat...tak snad to bude jiné a poznám to. A Ty jsi teda z Letné (nebo si to pletu)?? že by jsme někdy vyrazily s kočárkem :slight_smile: až budu mít po šestinedělí...
3. únor 2011 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek