• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminy z Jičínska, přidejte se!

11. února 2012 
@jiitkka jeee, to je dobry, ze je tvoje segra taky tehule, to budete mit skoro stejne stary bratrance :slight_smile: ja bydlim na novym meste, ale dojit kamkoli s kocarkem pro me neni problem, v sedlickach jsem za 40 minut... tak se urcite pak nekdy domluvime :slight_smile: jinak kdyz nebude mrznout, tak na konec sestinedeli cekat nemusis. mne se tonik narodil 26.10. a tyden po porodu uz jsme zacli pozvolna chodit ven. a po vanocich jsme zacli chodit denne. no a jeste nemel ani rymu, ani kasel, nic... a co se tyce porodu, tak to urcite poznas! ted jedu na vikend na hory a net asi sledovat nebudu, tak jsem zvedava, jestli tu v pondeli najdu, ze ses uz mamina nebo porad tehule. hodi kdyztak nekdo tohle info na fb, vid?
3. únor 2011 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jytka no info sem hodím až já a na "maminky z Jičínska" možná Iveta Bílková-co skupinu založila,kamarádka :slight_smile: Nebo Karina :slight_smile: No ségra je starší, je jí 28 a že děti ne-e, nic jí to neříkalo...a najednou jsem byla v 2měs a že asi taky otěhotní a frk 14.5.má termín :slight_smile: No s tím kočárkováním - ono opravdu když nebude -5 tak budeme moct vyjet dříve :slight_smile: A kor když malej nebude žádnej 3kilovej pimprdlík, ale 4kilovej macíček :grinning: Ráda bych někdy vyjela s kočárkem :slight_smile: Kdyžtak si mě přijdej Na FB nevím Tvé příjmení - Jitu Svobodová :slight_smile:
3. únor 2011 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka tak to je tvoje segra stara jako ja :slight_smile: ja taky furt deti ne ne ne... slo to mimo me. a pak bac, selhaly pilule a ted mam tonika a jsem stastna :slight_smile:
4. únor 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jytka :dizzy_face: no u ní neselhali, vysadila a hnedka frk jeden sex a bylo to :slight_smile: To samé u nás :grinning: máme to asi v rodině :grinning:
4. únor 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jiitkka už rodí!!!!!! Od rána je v porodnici, ale zatím ještě Kubíček na světě není.....Četla jsem to na FB. Tak se konečně dočkala a dnes (teda snad) se seznámí s Kubíkem :grinning: Tak jí držte palce. ať to má rychle a bez komplikací za sebou....
5. únor 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simvoh jé, tak to jí palečky móóóóóoóóc a móóóóóó držíme, jseš hodná, že jsi sem hodila info :wink: :wink:
A až bude malej Kubík na světě, tak nám dej vědět :wink:
5. únor 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už je Kubík na světě....v 16:38hod, 3,5kg a 51cm, zvládla to krásně a rychle :wink: prý jí rodil Krykorka a Zlámal a byla spokojená......teď už se raduje z prcka..........takže moooc a moooc GRATULUJU a přeji Kubíčkovi i mamce hodně zdravíčka a pohody........
5. únor 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka téda to jsto vzala od včerejška hopem. Takže móóóć a móc gratuluju a přeju ti, aby to malej krásně rostl a dělala ti samou radost :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
5. únor 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
i ja gratulujuuuuu :slight_smile:
6. únor 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky....
Nejprve gratuluju @jiitkka k narození Kubíčka.... ať jí děla jen samou radost....

Jinak je mi to trapný, ale i když jsem tuhle diskuzi založila, tak už sem moc chodit nebudu... na koníka jsem chodila hlavně kvůli skupině Červnovky 2010, kde se nás sešla super parta.... bohužel minulý týden admini jedné z nás zablokovali přístup na MK kvůli údajné skryté reklamě, tak jsme se naštvaly a založily si diskuzi novou na emiminu.... není tam ta diskuze tak vychytaná jako na Koníku, ale snad nás tam nebudou buzerovat jako tady.... :sunglasses:
7. únor 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,děkuji moc za gratulace! :slight_smile: Dnes nám je týden :slight_smile: Ikdyž přesně před týdnem jsem ještě funěla jako lokomiotiva :grinning: Porod byl mazc - 10,5 hodiny... Ráno mi prdla vody-uplně zelená :frowning2: od rána od 6:45hod kontra po 3min, od 9h po 2min až do porodu. Nález při příjezdu "uplně uzavřená"... díky bohu, vše šlo krásně, poslouchala jsem pořádně PA co dělat, dýchala jak zběsilá a ikdyž posl.tři hodiny byly příšerné...ale v 16:38 Kubínek vykoukl :slight_smile: BOhužel nešlo mi ho dát na bříško hnedka - dusil se plodovkou a hlavně mě omotanou pup.šnůru okol krku :frowning2: Díky bohu ale vše dobře dopadlo. Apgar měl 10-10-10 šikulínek náš :slight_smile: Jen tlačil hlavičku kam neměl,takže mě silně rozthl i zadnici...ale co,pak už je to člověku jedno,ikdyž to šití bylo něco! Hlavně že jezdraví, od Čt jsme doma. Je to andílek hodnoučký!!! :slight_smile: Mám u sebe v albíku fotky :slight_smile:
12. únor 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka ahoj, zrovna před malou chvílí jsem na tebe myslela a říkalasi, že už bys mohla nakouknout :wink: :wink:
ještě jednou moc gratuluju, Kubíček je nádhernej, koukla jsem do albíčka!!!!! A uvidíš stehy se ti zahojí, jen to třeba bude dýl trvat,ale co by člověk neudělala pro ty naše mrňousky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Jé já bych hnedka šla do dalšího mimíska :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
12. únor 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka no to je kubik fakt sikulka, ze mel takovej hezkej apgar, prestoze mel omotanou pupecni snuru kolem hlavy a byl nalokanej plodovky :slight_smile: tonda mel 9-10-10 a ja bohuzel nevim, za co tu devitku dostal. no hlavne ze jsou ty nasi prckove v poradku :slight_smile: myslim na tebe, at se ti to siti brzo zahoji a muzes se kubickovi venovat se vsim vsudy. kdyz ja si vzpomenu, jak me po porodu vsechno tam dole bolelo a nemohla se poradne hejbat, sedet, chodit... tak at ses brzo fit a muzes s nama podnikat nejake kocarkovani po jicine :slight_smile:
13. únor 2011 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Elenka měla apgar 9-10-10 a ten jeden bod jí prej strhli za barvu, protože nejdřív nebyla růžová, ale fialová...
15. únor 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitta díky za chválu :slight_smile:
@xhnip101 jééé no to byla teda fialová :frowning2:
@jytka užse na kočárkování těším :slight_smile:

Jinak ahojda :slight_smile:
Kubík je moc hodné miminko, knourá akorát když má bolení, což máme tedka dva dny a nejhorší je to večer až do rána. Spinká, ale krátce a vaří se to v něm :frowning2: Nejradši bychsi vždycky to jeho bříško vzala a dala mu své bez bolení, jak mě bolí jak se trápí :frowning2: No a má rýmku a kejchá,ale dr.říkala když tubyla vPO,že ok..no kdo ví. Včera jsem mu vysála žluté nudle :confounded: Hlavněi já bojuji s nějakým bacilem,a né se mě to zbavit. Tedka mě ještě chytil zub,že jsem včera byla u zubařky akutně, předtím dva dny horečky,migréna - asi z vyčerpání. JIzvy lepší,ale záchod pořád nic moc...ale už chodím a funguju pořádně a normálně :slight_smile:
Mějte se hezky :slight_smile:
19. únor 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, jsem kousek od Jičína, mám 8 měsíčního synka. Můžu se k vám přidat? :slight_smile:
20. únor 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bastik21 určitě ano :slight_smile: :wink: ahojky :wink:
20. únor 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bastik21 ahoj, můžeš se přidat,ale moc to tady nežije
21. únor 2011 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka Ahoj, děkuji a gratuluji ti k narození Kubíčka.
21. únor 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bastik21 a ty už máš nějaké dítě, nebo zatím ne???, jestli se tedy můžu zeptat :wink: :wink: :wink:
@jiitkka a co malej Kubík????? Roste jako z vody vi´d???? My te´d zrovna zápasíme s neštovicema, měla je adélka skoro před třemi týdny a v sobotu je dostal malý, takže celekm síla, moc ho to svědí,takže celou noc se chudák budil :frowning2: :frowning2: , už aby to bylo za námi :frowning2:
21. únor 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitta Ahojky, mám. Tento týden bude Tomáškovi 8 měsíců. Je to naše první. Tak z každého jeho úspěchu jsem tak trochu jako u vytržení. Asi před 14 dny jsem našla první zoubek. Takže radost ohromná. Jinak je to naše velké sluníčko.
22. únor 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bastik21 jé, tak to je dobře, že je malej Tomášek usměvavej, jé já se taky radovala s prvního zoubku, jak u Adélky, tak u pavlíčka.
Teď nás trápí ty neštovice :frowning2: :frowning2: Ale brzo bude líp, ještě pár dní a bude to snad za námi :slight_smile:
22. únor 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitta Tak to přeju, aby to brzo přešlo. Nevím, zda se to dnes léčí úplně stejně, ale já si pamatuju, že jsme byli celý potečkovaní bílým pudrem a strašně to svědilo.
23. únor 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bastik21 no dneska už pudr moc nedoporučujou, že jsoui i jíné mastičky,ale my ho máme, malej už je dneska lepší, ráno měl ještě zvýšenou teplotu,ale už zase po 4 dnech jí a je veselejší, předtím ty 4 dny, měl horečku a vůbec se nesmál, te´d už to nejhorší je za námi a brzo bude fit :wink: :wink: :wink: :wink: Už se těším na příští týden až budeme konečně moc ven, ani už nebudou takový mrazy a bude to fajn :wink: :wink: :wink: :wink:
V sobotu jdu s adélkou na karneval, tak bude zábava :wink:
23. únor 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOja hoja :slight_smile: Nějak nestíhám :slight_smile: Kubíček je zlatíčko, moc hodný, nemá nějaké záchvaty breku, jen občas kňourá a béká jen když vstane a jdu přebálet a on chce honem rychle prso, né přebálet :grinning: JInak nás trápí prdíky, ale festově :frowning2: Takže masíruju,nahřívám,občas dám Sab simplex, cvičíme nožičkama, na jídlo si dávám fakt bacha a prostě nás zlobí každý den... tedka se nám na prdelce udělaly nějaké puchýřky dva a kůže zrůžovělá, tak asi budu muset změnit vlh.ubrousky... Bepanthen na to absolutně nepomáhá(ten mám na prsa), jinak používám Rybilku a tedka když to má bolavé Sudocream-na ten jsem slyšela velkou chválu. V PO jsme byly u dr a vééliká chvála :slight_smile: Kubínek je opravdu šikulka a akční dítko, pořád na mě při říhání zvedá hlavičku,otáčí ji apod...Při odchodu z porodky jsme měli 3440g a tedka v PO po 11dnech měl 3800g, vyšší o 3cm a i hlavička o 3cm na obvod větší. Ted jdeme 8.ho a 18.ho na kyčličky.

Jinak maminky, co si myslíte o očkování proti rotavirům??? Nevím zda jo, nebo ne... a Prevenar 13 nebo Synflorix?? Díkas za názory! :slight_smile:

@bastik21 díky moc :slight_smile:
@jitta jééééžiši, neštovice :frowning2: Už je to lepší?? Ty já měla slabé,takže bude "sranda" až je Kubík bude mít...abych je nechytla taky. Jinak mě až děsí jakto utíká a jak Kubínek roste...zítra už 20dní..
24. únor 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka ahoj, tak to je kubík šikulka, když tak pěkně přibírá, no neštovice fakt děs, má děsný boláky, je to 6. den, tak snad už bude líp ale má je i u zadečku a ten má děsně opruzenej, tak jedu te´d do města koupit imazol. Jinak my očkovali synflorixe, já o tom preventanu 13 ani nějak nevěděla a všechna očkování ok, ani neměl moc reakce :wink: :wink: :wink: :wink:
Rotaviry jsem nedávala. Na bříško jsme dávali kapky proiotické biogaia a nemůžu si vynachválit, sice balení 5 ml, stojí asi 600 kč a vadží na necelý měsíc, ale fakt velká spokojenost :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
24. únor 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bastik21 Ahojky, a odkud jsi??? Já mám 8 měsíční holčičku...tak můžeme porovnávat co ty naší prcci umí... a dneska jsem na dásni objevila bílou tečku, tak asi konečně zuuub... :slight_smile:
@jitta Snad budete mít od neštovic brzy pokoj...
@jiitkka To je paráda, jak Kubík přibírá.... a kojení zatím v pohodě???? Na prdíky nám taky docela zabíraly probiotické kapky, ale jsou dražší. ale myslím že 600kč stojí 10ml... a nechávali jsme naočkovat Prevenar 13, ale něco se na něj doplácí... u dr. Lelekový třeba 380kč
28. únor 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda :slight_smile:
tak prdíky nás trápí pořád, předevčírem jsem zkusila dětský fenykl.čajík dát Kubíkovi a ani náhodou...tak jsem včera udělala slabší a vypil 80ml..dneska zatím 30ml. Ráno prděl jak starej dědek, ale stejně se kroutí,. takže snad se to zlepší. JInak koupím jako posl.možnost ty probiotické kapky. A co říkáte na rektální rourku?? Mě se to moc nezdá,ale hodně kamarádek mi říká at ji pořídím...no nevím nevím...

@xhnip101 kojení super, Kubík je šikulka :slight_smile: Na sále se nepřisál, ale pak na pokoji hnedka. Sice jsem 4-8den měla horečku,migréna,třesavka-nalila se mi šíleně prsa,hrozně bolela,musela jsem dost odstříkávat...ale už se to srovnalo krásně a jde nám to krásně, jsem moc ráda!! :slight_smile:
@jitta
@xhnip101 Jinak ty rotaviry teda pravděpodobně nedáme a dáme Prevenar 13,doplatek je opravdu okolo 300, na dávku,ale to je pakatel!
@jitta co neštovice?? Snad už daly pokoj!!

Dnes nám přišlo lehátko a odpolko PPLka přiveze hrací deku s hrazdičkou,tak zatím přikládám jedno foto :slight_smile: Jinak foto mám u sebe v albu,kdyby jste chtěli juknout :slight_smile:
28. únor 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka ahoj, Jéééééé kubík je krásnej :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: Mě dr. čajík nedoporučovala, když byl jen kojený, my začali čajíčkovat až s prvním příkrmem, a ty kapičky zkus, nám pomáhali super
Jinak u nás neštovice už jsou skoro vyloupaný, zadeček zahojen, měl to kolem zadečku a dost opruzený, jen nás ještě trápí 2 neštovice na nártu, jak má bačkůrky,tak se mu nechce zaschnout a vyloupnout,ale bačkůrky mít musí, máme všude dlažbu a smekalo by se mu to , teďka mu lezou 2 stoličky, tak noci máme hodně náročný, týden nespa kvůli neštovicím a teď zase zoubky, na dnešek to bylo maličko lepší :wink: :wink: :wink: Ven jsme taky nemohli,ale dneska už snad odpoledne vyrazíme :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
28. únor 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiitkka Ahojky, my jsme očkovali Prevenarem 13. Reakce nebyla žádná. Měl pouze jednu a to u první dávky hexavakcíny, ale ty další v pohodě. Na Prevenar nereagoval vůbec. Ptala jsem se naší doktroky na očkování proti Rotaviru. Sama osobně mi to nedoporučila, údajně to ještě není tak "vychytaný" jako Prevenar nebo Synflorix. My jsme se rozhodli pro Prevenar, protože je tam zahrnuto více těch "kmenů", proti kterým je to očkování. Tak snad to bude dobré.
28. únor 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek