• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@zup tak to má hodného dr. Já jsem dostala balíček u prvního dítěte. od svého dr a pak ještě v porodnici. Tak uvidím jestli to mu bude i tentokrát.

Jinak jsme byli 29.12 na skrínig v I trimestru a vše bylo ok. Příští týden mě čeká odběr krve jenom tak pro kontrolu. :slight_smile:
Dnes je mě teda nějak blbě, ale je to spíše z nevyspání. Honzík má sice 3 roky, ale ještě se stále v noci budí minimálně 1. :cry:
12. led 2011 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta3 Peti určitě doporučuji si Ústí prohlídnout, fakt je to tam krásný a příjemný, sály tam jsou 3 samostatné místnosti dva se sprcháčem a 1 s vanou. Pokoje jsou po 2 max po 3 a maj svůj záchod a sprchu respektive je to průchozí s dalším pokojem ale na klíč takže se zamkneš a máš soukromí (v rk je společná koupelna pro všechny jak pro rodičky tak pro šestinedělky, takže pro mě vopruz, to samé wc jak pro rodičky při klystýru tak pro mamky :zipper_mouth:), kurz byl naprosto skvělý moc jsme se u toho pobavili :slight_smile:. No byla jsem moc spokojená a pojedu tam zas, třeba se tam potkáme :grinning: Jinak teda proti RK až tak nic nemám, kamošky tam byli spokojené, je to fakt jen asi o tom jak si ten porod představuješ, navíc i tam bylo loni hodně moc pochybení a úmrtí miminek :frowning2: to si asi nevybereš hold se to občas stane všude :frowning2: Každopádně ať se rozhodneš jak chceš, tak hlavně ať je vše v pořádku :slight_smile:

@peta3
@micka1 já chodím na soukromou kliniku a tam dávají modrej prenatal box a když vyplníte kartičku měli byste pak dostal v porodce růžový kufřík :slight_smile: já to tak měla + další 2 igelitky letáků :grinning:DDD

@micka1 Nikče je 2 a čtvrt a budí se vnoci běžně 2x spíš i víckrát a bohužel má stále na spaní dudlík, takže ho během noci vyžaduje když už se probudí a nebo chce napít a nebo se jí zkrátka něco zdá a budí se, jsem zvědavá jaké to bude pak s mimi :zipper_mouth:
12. led 2011 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy, dlouho jsem tady nebyla, tak jsem to četla jen zběžně...
Ale chtěla jsem se zeptat?
Já jsem krom ultrazvuku ještě neměla žádné vyšetření, a když to tady čtu, tak začínám mít obavy, aby můj doktor něco nezanedbal.Mám akorát donést moč a kontrola je vždy ultrazvukem.Naposeldy jsem byla 29.12.2010 a te´d jdu 20.01.2011.Každopádně nejsem objednaná na krev, jen si mám dojít k praktickýmu a donést očkovací průkaz kvůli krevní skupině a faktoru.Což budu mít taky báječný :unamused: Já mám B- a manžel je A+...tak snad nebudou nijak velké komplikace...
Jinak krom nálad-já teda o nich nevím, ale manžel je postřehl :sweat_smile: a občas žaludečních šťáv mi je dobře.Dokonce i v tom Špindlu napříč počasí jsem si to užila :wink:
Tak se mějte maminky
13. led 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
tak jsem tu po nějaký době...

@barbucha81 ohledně vyšetření...hele, zrovna dneska jdu k mýmu doktorovi a jsem taky zvědavá, co mi řekne, jestli mi udělá ten NT, protože známej mi říkal, že ho můj mudr dělá, tak jsem sama zvědavá...jinak, už je totiž trošku pozdě na něj...ale krev na tripple testy mi určitě budou brát...to mi brali i u dcerky..a tobě určitě taky, to se neboj.. :wink:
Jo a ohledně krevních skupin...já mám taky A- a manžel má A +...ale nějak jsem nepociťovala, že by mi něco dělali, snad mají píchnout něco po porodu, ale abych řekla pravdu, tak si nějak nevybavuju, co mi vlastně všechno po porodu dělali...tak asi tak... :wink:

No a nevolnosti mám stále, takže už mi to začíná trošku lízt krkem... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..ale snad to ustane, co nejdřív... :sweat_smile:

Jo a přikládám fotku z dnešního rána.. :wink: ...tak šup sem i vy ostatní... :grinning:
13. led 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježiš, tak to já svý panděro sem dávat ani nemůžu :grinning:
Jinak nevím jak u A-, ale B- má problém s tím, že můhu své miminko ohrozit svojí krvý, pokud by mělo faktor + po otci.Čím více dětí, tím i větší riziko :unamused:
A ještě dotaz pro blondýnu...co to je NT?
Díky
13. led 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
barbucha81@http://screening.webnode.cz/ tady si o tom můžeš něco přečíst. NT se většinou dělá do 13 tého týdne. Většinou se to platí, ale jak jsem tu četla tak nějaké holky to měli zadara. Jdeš ted někdy na poradnu? Nejlépe se zeptat svého doktora. Jo a je to hlavně metoda kdy ti zjistí jak vysoké je riziko, že by tvoje dítě mělo downův syndrom. dělá se to jenom na výsledků z krve a ultrazvuku.
13. led 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

každý dr. Nt nedělá a ani na něj neposílá, jelikož to je jakoby nadstandart... u nás jsou bohužel na prvním místě dnes už trochu zastaralé tripple, který se dělají v 16.

k faktoru já mám taky - a Martínek měl +. U prvního to vůbec nevadí, jen hlídají při braní krve protilátky, po porodu by se měla píchnout nějaká injekce (já ji dostala), ale pokud ji někomu nadali, tak se to zase řeší až během toho druhého těhotenství. Tam už je nějaké riziko pro miminko(pokud bude zase +), jelikož při 1. porodu si naše - krev vytvořila protilátky na + (pokud dítě má +). Jakou má chlap je jedno, důležitý je to miminko. Znamená to, že zase budou v těhu hlídat ty protilátky a asi i u porodu nás budou o něco víc hlídat, ale to už nevim jistě :pensive: . Snad jsem to napsala dost srozumitelně :sweat_smile: . Tady na koni jsem o tom někde zahlédla i diskuzi. Jinak sestřička u mojí dr. mi jednou řekla, že lepší je některé věci nevědět, aby se člověk zbytečně nestresoval, takže já jsem sice věděla, že mám -, ale vůbec nijak jsem to neřešila a ani to teď neřešim - od toho jsou přeci doktoři, aby si to pohlídali, v průkazce to napsaný mám a já jim prostě věřim

@veve21 - dyť tam žádný břicho nemáš :dizzy_face: :slight_smile:

já nemám klasický nevolnosti, ale spíš nechutenství...takež mi dá hodně práce vymyslet, co si vlasbně dám k jídlu...a zatím teda jdeč váha stále pomaličku dolů, ale to taky brzy přejde :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
13. led 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
peta3:víš, tady jde o to, že můj doktor měl nějaké problémy s místní rodičkou.Slyšela jsem na to různé názory, v podstatě by v tom měl být ten doktor nevinně, ALE...
Nevím jestli jste asi před půl rokem postřehly reportáž v občanském judu na nově o tom jak měl lékař zanedbat nějaké výsledky a mamince se narodil postiženáý chlapeček.
S doktorem jsem byla vždy spokojená, ale přeci jen jsem si řekla, že tohle si uhlídám!
Taky má být nějaký přístroj v pze, snad jediný, který má detailně prošetřit, zda u miminka není nějaké riziko.
Nevíte o tom někdo něco?Klidně bych si to zaplatila, hlavně ať je vše v pořádku!
Holky moc Vám děkuji za rady, připadám si jak pitomec :unamused:
13. led 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbucha81 - to naprosto chápu...já svojí dr. věřím, zatím jsem nic neslyšela, naopak, je možná někdy až moc pečlivá, takže při objednání člověk stejěn taj hoďku čeká a když je těhuporadna, tak to je na dlouho..taky jsme zaslechla, že v porodce říkali tak ironicky, vyjdete od té a té dr....ale je to právě tím, že nechce nic zanedbat, tak raději pošle na spec. vyšetření, než aby pak bylo pozdě...já to myslala spíš obecně, že člověk je díky netu fakt hodně informovanej a jsou maminky, který se pak zbytečně stresují, což miminku určitě nepřidává :slight_smile:

o přístroji jsem neslyšela, takže to neporadím...jen se zeptám asi blbě a nemusíš odpovídat - vy máte nějakou zvýšenou pravděpodobnost, že by mohlo být mimi postižené? Věkově na tom nejsi nijak hrozně :grinning: , řekla bych že na dnešní dobu v průměru...určitě je mimi OK :wink:

nevím, ejstli to byla ta samá reportáž, ale mám pocit, že jsem něco zaslechla, že doktor byl věřící a proto to mamince neřekl, aby nezabila své dítě, i když postižeé...ale možná se mi to plete...každopádně takovýhle doktor rozhodně není profesionál a vůbec nevím, co bych pak dělala, protože jsem byla rozhodnutá, že kdyby nebylo miminko vpořádku, že bych do toho nešla... :pensive:
13. led 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
peta3:Doufám, že žádné dispozice nemám, ale starch mám určitě.Příjde mi, že je v dnešní době je tolik nemocí....
Ale asi jsem paranoidní:o))))
Co se týká toho doktora, tak je to on.Ale skutečně jsou v mém okolí na něj chvály, dkonoce moje praktická i zubařka říkala, že to bylo trochu jinak.Ale kdo ví...
Jinak věřící pokud vím je, ale se mnou v klidu probral všechny možnosti, tedy i potrat.Bylo to u nás v tu dobu co jsem to zjistila trochu složitější.
Vše mi vysvětli a říkal, ať se poradím, promyslím to a až se rozhodnu, tak mi ve všem pomůže.
20.01. jdu na kontrolu, tak jsem si už sepsala na co se chci zepta...asi ho ze mě švihne:o)))
Přitom net nijak zvlášť neprojíždím.Spíše mě zajímá jak zrovna mimi roste, co bych měla jíst a jak mohu cvičit a hooodně sleduji bazárky, abych ušetřila co nejvíce korunek :sweat_smile:
Tak uvidíme...
13. led 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem teď přišla z toho NT a prďolka je v pořádku..holky, to bylo zase tak krásný... :dizzy_face: a už tam sebou mlelo, lítaly ručičky, nožičky...no krása.. :sweat_smile: ..ještě jdu koncem měsíce na krev a pak do poradny...no a termín mi vychází jen o jeden den dřív...takže v podstatě na chlup stejnej, jako dle MS... :wink:

Jo a ještě ohledně tý krevní skupiny...tak já mám tedy rh- a vlastně vím, že Nikča má úplně stejnou, jako já...takže asi proto mi nic nepíchali...tedy myslím.. :wink:

A holky, šup sem s bříškama... :wink: ...je fakt, že tam zatím nic moc nemám...v podstatě stejně, jako s Nikčou... :wink:
13. led 2011 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem se právě vrátila z NT. Obě mimča jsou v pořádku a screening negativní. Jen to bylo trošku náročné - strašně sebou mleli. Trvalo dlouho než jsme je přemluvili a nechali se změřit. Krásně jsme je viděli, všechny ty ručičky a nožičky, taky jsme poslouchali srdíčka Jen mě pořád hrozně bolelo břicho. Jinak já jsem nic neplatila. Zítra jdu ještě na kontrolu k mému doktorovi.
Na další vyšetření do nemocnice jdu v 16tt (prý jedna hodnota z krve se blížila hranici, tak raději.....).
Jsem zvědavá, jakou mám krevní skupinu. Manžel má 0+. Všechno bych se snad měla dozvědět zítra.
13. led 2011 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě na NT poslal můj dr na soukromou kliniku a tam jsem za to platila 1400,- pak jsem se dozvěděla že v krajské nemocnici to dělají grátis, ale bohužel je tam pořád narváno. Příští týden jdu na krev pro kontrolu. a do poradny 2.2. Jinak jsem se přihlásila na cvičení i s kurzem. tak už se těším zase na cvičení.
Přitom to těhu mě připadá že mě břicho bylo vidět snad okamžitě. Na váze mám jenom 2 kila nahoru, ale vlastní rifle už nedopnu tak jsem musela vytáhnout těhu oblečení. Možná je to taky tím že při první těhu jsem měla asi tak o 20 kilo navíc, které jsem shodila po rozvodu a taky jsem chtěla se sebou konečně něco udělat.
13. led 2011 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. led 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbucha81 ahojky, já bych se ničeho nebála, určitě ti krev nabere MUSÍ v prvním trimestru se zkumá krev na skupinu, faktor, HIV, žloutenku + někteří doktoři dělají ten NT skrínink vývojových vad, avšak ne všichni na to mají tak dobrý utz, takže ho ani nenabízejí, kdybyses ale informovala tak ti o tom určitě něco řeknou a třeba ti doporučí kam byses na to mohla objednat. U nás ho dělají (soukromá klinika) a chodí tam i těhulky co tam v podstětě dr. nemají, to samé se 3D, platí se 1500 a jim je jedno zda jsi jejich "pacient" nebo ne. Každopádně kdy nepůjdeš na NT půjdeš stopro ve 16tt na tripple testy, ty jsou malinko míň spolehlivé (často kecají že je něco v nepořádku přitom není) a na všechny ty další odběry, tak se ničeho neboj, ale určitě se zeptej na všechno co potřebuješ, na to máš p rávo :slight_smile:
14. led 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
všem gratuluji k úspěšným kontrolám :slight_smile:
14. led 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

taky všem gratuluji k úspěšným kontrolám :grinning:

@barbucha81 - určitě bude vše OK :wink: a klidně se doktora ptej, lepší je se ptát, než to pak zjišťovat různě a pak ty info můžou být zavádějící - tak to spíš ta sestra myslela...

@veve21 - pokud máte s Niky stejnou, tak to je úplně v poho, to je jako bys zase rodila první :grinning: (teda z hlediska tý krve a těch + a - :grinning:

já byla na NT taky u "cizího" dr., protože moje dr. ho nedělá, ale řekla mi tom, dala tel. číslo a nebyl problém se tam objednat. Stálo mě to sice 1000,- ale na triply už ani nejdu...
14. led 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj..jdu vás jen pozdravit,nic novýho se neděje.Ve čtvrtek jdu na UTZ,snad bude vše ok,pak další týden poradna a genetika v Ústí nad Labem.Mám totiž určitý genetický problém,tak mě sledují.Budou snad dělat mimču UTZ srdíčka.Možná by už mohli vidět i pohlaví,nevím,jestli není brzo..Kamarádce se ve čtvrtek narodila holčička,tak se chystám do porodnice na návštěvu-možná zítra,těším na čerstvý mimčo:slight_smile:.Mějte se krásně
15. led 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím Vás :slight_smile: Ráda se k Vám přidám. TP mám na 30.7. :slight_smile: (zatím, dle MS) Min.týden jsem byla na odběrech krve, hezky mne vycucli (4-ampulky) :sweat_smile: . Na kontrolu jdu až 26.1. a předpokládam, že mi bude dělat NT. Modlím se aby bylo vše ok, a testy dopadly na 1*.
Přeju krásný week těhulky :dizzy_face:
15. led 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj spolutěhulky, ráda se připojím do vašeho klubíku. Čekám první mimi, TP máme 14. 7., první screening dopadl dobře, brzy nás čekají tripple testy a další kontrola (26.1.) a také dojíždění do odd.pro rizikové těhu do Olomouce (poprvé tam jedem 25.1.) mám vysoký krev.tlak (beru Dopegyt) a další, ale jinak jsme v pořádku a každý ultrazvuk nám mimísek předvede nové kousky. :slight_smile: a dnes ráno je památeční den, co jsme si zapsali do kalendáře, neuvěřitelné, ale první kopanečky :grinning: ! hezky těhulkujte :slight_smile:
15. led 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@duppe tak vás tady vítám
@druidee já mám taky vysoký a bere dopegyt zatím na běžných kontrolách mám tlak celkem ok. Při první těhu jsem začala chodit do rizikovky až od 28 týdne to jsem měla tlak 160/90 tak mě můj kardiolog poslala si poležet do nemocnice. Tak jenom doufám že to tlak bude celé těhu ok.
JInak vám gratuluji k dobrým výsledkům.
15. led 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju za přivítání :slight_smile: a přeji hodně zdravíčka po celou dobu těhotenství vám oběma. Můj vysoký tlak (160/115 atd) je od ledvin-proto jsme tak rizikoví. Někdy mi naměří 120/70 ale většinou právě spíš megavysoký tlak... Dopegyt mi dal ze začátku pořádně zabrat (bylo mi pod psa a omdlívala jsem :confounded: ) ale teď už lepší.. :slight_smile: momentálně řeším, že jsem poprvé v životě chytla kopřivku! tak se tu "drbu jak opice" :grinning: :grinning: - a to mi ta kapie taaaak chutnala... :wink: tak snad to rychle odezní... hezký večer
15. led 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

@petrunka01 ..jéé, teprve dneska jsem si všimla, že jsi z Děčína, tak to máme blízko...zarazila jsem se, že jsi napsala, že jedeš do ÚL..jestli půjdeš na srdíčko miminka, tak buď k dr. Satrapovi, nebo dr. Homolovi...nelekej se, nejsou oba až tak příjemní, ale jsou to kapacity!.. :wink: ..držím pěsti, ať je vše v pořádku...no a jinak rodit chceš u vás, nebo v u nás v ÚL?jsem slyšela, že u vás je to taky nový a pěkný..

@duppe vítám tě nová těhulko...určitě bude vše ok... :slight_smile:

@druidee těbe taktéž vítám..já měla v prvním těhu taky dost vysokej tlak..ale abych pravdu řekla, já to vůbec nepociťovala..nic mi nebylo...den před porodem mi naměřili 150/110 a řekli, že ráno půjdu na císaře...no, ale jak kdyby to prďola slyšela a ráno v šest mi praskla voda...takže řekli, že půjdeme rodit normálně...a byla jsem za to ráda...mrzelo by mě, kdybych přišla o ten nejkrásnější zážitek v životě, jak Nikča vylezla.. :sweat_smile: ..jo a už jsem měla počáteční preeklampsii, měla jsem i vysokou kys.močovou...(jestli si to pamatuju dobře :sweat_smile: )..no a taky jsem brala dopegyt..a ještě nějaký prášky...ale pár týdnů po porodu se vše urovnalo..a teď u druhýho těhu jsem zatím v poho, tlak mám ukázkovej... :wink: ...tak držím pěsti, ať je vše v pořádku... :dizzy_face:
15. led 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veve21 ahoj, tak to je super, že to tenkrát dopadlo dobře a teď je vše jak má :slight_smile: vysoký tlak je pěkná potvora. mě už doktoři připravují na to, že půjdu na císař. tak jsem byla chvíli dost zklamaná, ale v podstatě...hlavně, ať je mrně v pořádku :slight_smile: jinak taky bych ho na sobě během dne nepoznala. Jenže kvůli ledvinám jsem věděla, že to musím hlídat... a od 9tt to šlo strmě nahoru.. mávat se mnou začal až Dopegyt :grinning:
15. led 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těhulky s Dopegytem, napadá mě, nevíte, jak je to pak při kojení? Pokud se nemýlím, s Dopegytem se kojit nesmí...přesně je tam uvedeno "kojící ženy musí přestat kojit" mám se předem rozloučit s kojením, nebo mi dají jiné léky? máte zkušenost, co už jste maminkami?? děkuju :slight_smile:
15. led 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veve21 díky za informaci o doktorech.Jinak rodit se chystám u nás v Děčíně.Byla jsem tu i u Šimonka a v podstatě jsem byla spokojená..
15. led 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee ..hele, mě dopegyt dávali i po porodu a kojila jsem...(tedy myslím...protože já brala těch prášku několik, ale myslím, že ten dopegyt mi nestáhli)...

@petrunka01 ..nemáš zač... :wink: ..no a jinak jsem slyšela od několika holek, že v Děčíně je to o dost lepší, co se týká přístupu a tak...tady je to holt taková jakoby "továrna", takže přístup nic moc.. :unamused:
16. led 2011 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veve21 můžeš mi dát ještě nějaký další info o těch doktorech?Důležitý je,že jsou to kapacity,to je jasný,ale ,že nejsou moc příjemní,to mě celkem děsí.Jsem totiž docela citlivka a na přístup dám docela hodně.Abych se nebála na něco zeptat..
Místní porodnice je myslím opravdu docela fajn.Zrovna dneska si to jdu okouknout,jdu na návštěvu za kamarádkou,kouknout na její malou holčičku..:slight_smile:
16. led 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
já zase bojuju s nízkým tlakem (v pátek 80/60). Taky to není žádná sláva - často mám pocit, pokud si okamžitě nesednu, tak omdlím.
Taky mi doktor řekl, že už mě nepustí do práce. Krevní skupinu mám A+, tak jsem ráda. Jsem trošku nervózní z hraniční hodnoty v krvi, ale doufám, že vše bude ok. Na ultrazvuku bylo vše v pořádku. Doktorka je sledovala docela dlouho.
16. led 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 né, nechci tě strašit, to určitě ne...hele, já jsem taky citlivka a já měla na srdíčko konkrétně toho Satrapu a ten nebyl nějak hroznej...některý ženský teda říkaj, že je nesympatickej..no ale prostě spíš jde asi o to, jak se zrovna vyspí a jakou má náladu..ale jako, mě tedy určitě nějak nevadil...to spíš, co vím z doslechu, asi jsem měla štěstí na dobrou náladu...no a dr. Homola je primář a už je to dost starej pán, takže takovej ten starouch noo.. :grinning: ale mám pocit, že už to srdíčko dělá i jeho syn a ten je tedy moooc milej a i moooc hezkej... :grinning: :grinning: ..on je to manžel naší dětský lékařky, která je na mateřský, takže jí i zastupuje u nás na dětským, takže toho znám..a tam tedy můžu říct,že toho bych ti přála nejvíc... :grinning: :grinning:
16. led 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek