• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
PS:chtěla jsem sem dát o víkendu bříško, ale nějak mi to nešlo???
Byla porucha na mém PC nebo tady???Nevíte?
18. led 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbucha81 Ahoj, mojí švagrové už řekli pohlaví ve 13tt u screeningu (a trefili se :wink: ) mě neříkali nic a ani jsem se neptala, spíš jsme tím ultrazvukem celou dobu naháněli mimíska ať se správně natočí a změří se NT :slight_smile: původně jsem to vědět nechtěla, přítel ano. Ale čím dál víc jsem zvědavější (a taky zda nakupovat do modra či růžova!), tak to chci vědět co nejdřív to půjde... :grinning:
18. led 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mrazíky už jsou zpět :frowning2: minulé dny bylo tááák krásně :sunglasses: a dnes zase brrrrr, vše schované pod jinovatkou. Taky mi není nejlíp, i oběd jsem vařila zase ze židle u sporáku, pořád jdu do mdlob.. a to jsem chtěla dnes k bývalému doktoru pro kartu - tak tam budu muset jít zítra na poslední chvíli (zítra bych u něj měla poradnu) ale sotva se plazím tady doma :confounded: .
Změnila jsem doktora gyndu, protože jsem vůbec nebyla spokojená - nic sám neřekne, když se člověk zeptal, tak si připadal jako největší hlupák, výsledky všech testů (i genetiky) - vždy jsem to z něj musela tahat a vyptávat, nic ho nezajímalo-vysoký tlak a ledviny řešil můj obvodní doktor, díky tomu jsem i včas dostala léky... a rychle přešla k jiné gyn. a jsem mnohem klidnější těhulka, jednají se mnou hezky, vše vysvětlí atd.... nedá se to srovnávat... :slight_smile:
Máte někdo takovou zkušenost?
18. led 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbucha81 ahojky, co se týče nemocenské, já jsem na nemocenské a údajně tak dostanu 4letou variantu rodičáku automaticky, bez výběru (z čehož nadšená naprosto nejsem) ještě se v těch věcech tak moc nevyznám, a také vlastně nevím, z čeho mi mateřskou budou počítat...
18. led 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee s tou čtyřletou to tak určitě není,budeš si moct vybrat na kolik to chceš,to by bylo hrozně nespravedlivé... A nevím to úplně jistě,ale počítá se to z platu,který jsi měla normálně,ne z neschopenky,to už by bylo úplně v pr...i,kdyby to počítali z těch pár peněz,co ti dají ze sociálky. Nevím jak jste na tom vy holky,ale já bych si nemohla dovolit jít za 3800 nebo kolik to je na 4 roky,to je fakt almužna a žít od výplaty k výplatě se mi fakt nechce...
18. led 2011 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee Ty jo, to jsi mě překvapila. Já jsem taky na neschopence (už od 12.11.). Nikdy jsem předtím nebyla nemocná, tak postupně zjišťuju co a jak. Vůbec jsem např. nevěděla, že musím každý měsíc odevzdat do práce nějaký papír na peníze (myslela jsem, že to stačí vyplnit jednou). Taky jsem předávala neschopenku z nemocnice ke gynekologovi (taky mám nového, kvůli dojíždění). Sestra mě strašně seřvala, že se musí odevzdat do 3 dnů. V nemocnici jsem se ale ptala a nic takového mi neřekli.
S tou mateřskou by mě fakt naštvali. To bysme si nemohli vybrat? Jen kvůli tomu, že jsme nemocné? Fakt úžasný systém. Celý život jsem zdravá (kvůli chřipce si beru v práci dovolenou), pracuju a pak.......Raději budeme myslet na něco veselejšího.

Já jsem se právě vrátila z procházky. U nás dneska bylo ještě pěkně. Jinak mě od rána trápí nevolnosti - snažím se do sebe něco dostat, ale moc se nedaří.....

@misi.21 gratuluju :slight_smile:, já taky všechno moc prožívám. Břicho mě do nedávna hrozně bolelo, ale už je to 3 dny o moc lepší. Byla jsem z toho nervozní, ale prý to je tím že mám pevné břišní svaly. Třeba se Ti to taky zlepší - a pak budeš nervozní, že už tě nebolí (jako já). :slight_smile: My čekáme dvojčátka po IVF a doufám, že to dopadne všechno dobře. Mám o ně veliký strach. Vůbec si neumím představit, že bych to musela absolvovat znovu (bylo mi strašně blbě OHSS).

18. led 2011 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werty úplně tě chápu,já OHSS přepila,takže jsem byla na kapačkách jen jednou,ale celkově do IVF už by se mi moc nechtělo... :unamused:
18. led 2011 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werty Ahoj, no já jsem z toho též úplně špatná, možná - doufám, že jsem jen blbě informovaná - mě o tom přesvědčovala skálojistě jedna těhulka v poradně v čekárně, a na jednom webu na diskuzi to také takhle psali maminy, že to tak je... ale doufám, že je to kachna, já se chystám obejít UP a sociálku a doufám, že se snad něco dozvím, co mě vlastně čeká... Taky jsem nikdy předtím nemarodila a s těmi papíry také zírám, co je za obštrukce.
18. led 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 ahoj, no já to četla v jedné diskuzi na netu a taky mě přesvědčovala jedna těhulka u lékaře, že to tak prý je. Ale jak to bude v reálu... Chystám se obejít UP a sociálku a poptat se (no, snad senajde nějaká ochotná paní, co poradí?) ale ještě se tam dokopat... Jestli o tom někdo ví stopro jak to je, budu ráda...
18. led 2011 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nedalo mi to a zeptala se kamarádky co je na mateřské, tak snad by měla být u nemocenské volba mezi 4 a 3letou variantou. Omlouvám se za zmatky, sama jsem byla uvedena v omyl...
18. led 2011 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee pokud máš normálně zaměstnavatele,tak si můžeš volit délku rodičáku.To bys musela být nezaměstaná,abys si volit nemohla.Teda,aspoň to tak bylo u Šimonka,to jsem taky byla na nemocenský celé těhu a nevím o tom,že by se v tomhle směru něco měnilo.
18. led 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 aha, tak to bude ten rozdíl-mě totiž chystají výpověď.. marodím od půlky prosince a výpověď mě čeká ke konci ledna..
18. led 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee ale i tak by to mělo být v pohodě.Tuším je tam ochranná lhůta 180 dní.Pokud do té doby nastoupíš na MD,co ž nastoupíš,tak bys měla mít nárok na výběr let
18. led 2011 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
co se týče rodičáku, tak u nás je to tak, že mě čeká těch mizerných 3800,- :angry: od 10.měsíce stáří miminka...chjoo..

Když jsem otěhotněla s Nikčou, tak jsem chodila do práce do 7.měsíce a pak mi za 2 měsíce končila pracovní smlouva - měla jsem na dobu určitou. Vybrala jsem si mateřskou na 3 roky, no ale v podstatě se nemám kam vrátit, takže jsem nezaměstnaná, no a tím pádem budu mít automaticky rodičák na ty 4 roky... :angry: ....no jsem naštvaná, protože člověk počítá každou korunu a co teprve teď...takže asi tak...

18. led 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veve21 to jde obejít, nesmíš podepsat fialový papír ze socky o délce rodičáku- neučiníš volbu, po šestinedělí nastoupí na dva dny manža na rodičák, učiní volbu na tři roky a převede zpátky na tebe :wink:
18. led 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee Začal mluvit docela brzo úplně první bylo "mam! a to měl asi tak 9 měsiců. Teď jsem na měkko když příjde a řekne "maminko já tě miluji! nebo "maminko ty jsi geniální"
@veve21 taky to miluji když tak příjde. Neboj u nás se to taky nestává moc často. Není moc mazlivý.
18. led 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veve21 s tím rodičákem jsem na tom úplně stejně. Teď jsem ještě do konce března na pracáku a ještě mě budou chybět 3 měsíce do porodu. Přemýšlím že bych šla už teď na neschopenku. Uvidím jak se domluvím v pondělí s paní na pracáku.
18. led 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka ..jojo, už jsem o tom taky slyšela, akorát se obávám, že do tý doby, než to bude aktuální, tak se to změní, protože, co jsem slyšela, tak to tak hodlá udělat strašně moc lidí.. :wink: ..no uvidíme...

@micka1 ..jojo, je to kráásný...to já jsem "máma, maminka" slyšela až v 18měsících!!!..vyjmenovala všechny členy rodiny, včetně tet, strejdů a mě prostě neřekla... :sweat_smile: ..pak jednou to vyslovila, viděla jakou z toho mám radost a od tý doby slyším furt a neustále..."maminkooo, mamííí"... :grinning: :grinning:

Holky, koukám na diskopříběh a bavím se tu...ta móda a tak...no to byla fakt pecka... :grinning: :grinning: zlatý časy... :grinning: :grinning:
18. led 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda zdravím vás všechny stále se mi pletete :zipper_mouth: zvlášť prvomamči :zipper_mouth:
taky jsem čučla na Diskopříběh, super film
18. led 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
add ten rodičák, holky mají pravdu pokud jsi zaměstnaná v době kdy nastoupíš na neschopenku tak máš nárok si vybrat 3 nebo 4letou variantu rodičáku i když máš smlouvu na dobu určitou, takže pokud ještě nejsi na neschopence a čeká tě výpověď tak hurááá k doktorce a na PN :slight_smile: u druhého dítka po těch 2-3 letech když jsi teda už vlastně nezaměstnaná bohužel na výběr není, leda to udělat tak jak psala @myschka , to jde a funguje to už několik let ale je to poměrně dost papírování a složitostí, ač si myslím že to stojí za to, páč jako já bych se se 3800 mohla jít klouzat a stejně bych musela po 3letech jít do práce ab ychom trošku žili, takže vlastně bych přišla o hodně peněz od státu
18. led 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás se taky mluvilo dost pozdě, ale pro změnu neuměla říct strašně dlouho táta
18. led 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska by mi měla volat známá ze sociálky, tak Vám napíšu jak by to mělo být.
To je hrozný, pořád jen počítám a počítám :angry:
19. led 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky,nemocenská se vyplácíhrubá mzda za posledních 12 měsíců/365 a výjde vám vyměřovací dení základ.První tři dny nic, do 14-tého dne 90% zaměstnavatel a 60% sociálka.Pozor, pokud jste měli nadprůměrné výdělky, tak se tyto částky redukují, což se nedá lehce spočítat!
Rodičovská se vypočítává za posledních 12 měsíců před nástupem, tedy i nemocenská!!!
Nejprve zase 90% poté 70%, pokud je to ze mzdy, tak které by opět byly nadprůměrné, tak se tyto částky redukují.
Snad jsem to napsala srozumitelně:o)))
19. led 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdarec babenky těhulky :dizzy_face: Tak koukám,řešíte finanční situaci, taky přidám něco málo do debaty. Moje momentální situace je docela divoká. Zaměstnavatel ukončí činnost (v průběhu pár týdnů možná měcíců-rozhodně ale letos!) a je možné že mne to zastihne jako pracující, tzn.před nástupem na mateřskou. A já těď řeším, počítám, přemýšlím... jak to udělat abych jednak dostala odstupné, ale také abych měla nějaký příjem po dobu než budu moct na mateřskou. (už jednou jsem se vlastní hloupostí připravila o odstupné, podruhé bych nerada :sweat_smile: )Ať počítám jak počítám, bude to muset být neschopenka, jelikož po novele na pracáku nic nedostanu. No a teď: nastoupit na neschopenku před koncem prac.poměru, nebo po skončení prac.poměru...jak to udělat. A další věc, nikdy jsem nebyla na nějaké "historky" takže vůbec nevím jak v případě nutnosti dotlačit gynekologa k tomu aby mi vystavil neschopenku :confused:

No a momentálně těhu stav: ustoupil pocit žaludku na vodě, tak jsem ohromně ráda :slight_smile: ale zase jsem se začala jako šílenec pořád sledovat a mám pocit že mi ani bříško neroste, ani nic...už z toho blázním, tak ráda bych měla krásné těhu bříško. To je poprvé co si přeju aby mi narostl břich :grinning: Nemůžu se dočkat kontroly u gynekologa a hlavně ať už vím, že je mimi a VŠE úplně v pořádku. Chjooooo

cheskej den :slight_smile:
19. led 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@duppe no já teda nechci aby mi rostlo břicho už teď,jen tak tak dopnu starý kalhoty :slight_smile: A stou mateřskou,aby nám to do té doby než půjdeme ještě nezměnili,chytráci :unamused: Je to na prd,koukám že jste tady dost nezaměstnané nebo vás to čeká,tak to jsem na tom o trochu lépe,ale kdoví co mě ještě čeká... A neboj,všechno bude v pořádku,kdy jdeš na kontrolu?
19. led 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 Kontrolu mám až na 26.1. , se mi to zdá jako hodně daleko jak na to pořád myslím :unamused: .
Já taty pracuju přes 5 let a myslela jsem, že to asi bude zaměstnání na hodně hodně dlouho (docela mě ta práce i baví) ale bohužel, šéf bude končit.... :unamused: a zrovna když já se rozhodnu otěhotnet :sweat_smile:
19. led 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jo a co se týče kalhot, ta ty já nedopnu už asi měsíc :grinning: :grinning: dávám si ale pásek a knoflík pod nim je rozepnut :grinning: takže pohodička :wink:
19. led 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pásek já jsem dávno zahodila,ale mě se spíš ty moje špeky ještě nafoukly a postupně tvrdnou :slight_smile: Za chvilku to na mě každý pozná :slight_smile: Já jdu až 8.2,takže to je ještě o dost déle! S tou prací je to blbý,zvlášť když každej potřebuje každou korunu. My třeba potřebujeme koupit nové auto,tohle už se nám pomalu rozpadá :slight_smile: Tak jsem zvědavá,jak to dopadne...
19. led 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 Já už měsíc nosím těhu kalhoty. Nebyla jsem schopná zapnout ani zip u největších kalhot. Jen nevím, zda mám tak veliké břicho z mimísků nebo z vaječníků. :slight_smile: Není to tedy nic úžasného, už teď mě bolí záda. Jinak ted jsem utekla od jídla kvůli nevolnosti a cucám lízátko. Já jdu na kontrolu až 9.1. :frowning2:.....
19. led 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek