• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
Já už jsem se lekle že jenom já mam velké břicho. Svoje kalhoty nedopnu už asi tak měsíc tak jsem musela vytáhnout těhu oblečení. Na váze jsem přibrala jenom kilo. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Nevolností jsem ani moc netrpěla. Jedina věc bylo že jsem se nemohla ráno najíst protože jsem neměla na nic chuť. Takže snídám až když zavedu HOnzíka do školky. To je až tak kolem 9.
19. led 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 já jsem nezvracela,jen mi bylo blbě,to je mi pořát,ale už né každý den,ale třeba každý druhý. Jím normájně,občas,když mě to chytne tak se i pořádně přejím :slight_smile: a na váze nepřibívám,teď už jsem 3kg zhubla...
@werty já už mám doma taky těhotenský kalhoty,ale připadám si v nich tak divně,jak mi nedrží ten špek jak normální... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. led 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 tak s těmi kalhoty to mám stejné. a to se mi první náznak bříška vyhoupl až po vánocích (jsem řekla tchýni, že za to může její výborné cukroví, co poslala :wink: ) a druhé vyhoupnutí bylo tak před týdnem a to už na mě kalhoty drží jen nohavicema :sweat_smile:.
Tak to docela závidím, já si užila od 7 do 12tt takové stavy, kolikát jsem nemohla vidět ani sklenku vody, i teď na to nerada vzpomínám. Naštěstí zabíral zázvor atd, ale jen krátkodobě. Naštěstí už je to za mnou.
19. led 2011 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, přidávám se do party :slight_smile: taky už jedině těhu kalhoty. možná bych ty normální ještě oblékla, ale určitě bych v nich nevydržela celý den sedět v práci. Takže jsem přesedlala na těhu s tou gumou v pase a o těch ani nevím :slight_smile:
jinak v únoru se chystám na ples a vůbec nevim co n sebe a nemůžu ani ted nic koupit, protože nevím jak mi to bude v únoru :fearful:
19. led 2011 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta3 tak to tě obdivuju já bych to asi nevydržela si to nenechat říct :slight_smile: jsem naplá jak kšandy celá rodina až na taťku chceme druhou holčičku,dnes jsem začala 17tt a už se těch pohybů nemůžu dočkat,to čekání mi přijde nekonečné :unamused:
19. led 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinda85 my máme jít taky na ples. Naštěstí mám jedny kalhoty od kostýmku které zatím ještě obléknu a mám v nich ještě celkem místo a k tomu jsem si koupila těhu tuniku. Tak jenom doufám že mě ty kalhoty ještě těch 14 dní než bude ples vydrží.
19. led 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, kdy začnete nakupovat věci pro mimi? Jak jsem doma, tak mě to děsně láká......:slight_smile:
19. led 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky jdu vás dočíst :slight_smile:

@werty tak nakupuj :slight_smile: teď už snad nic nehrozí a pokud vůbec nic nemáš tak začni, je to ho dost a je to pálka :zipper_mouth: tak čím dřív tím líp
já kupovat nebudu skoro nic, vše mám, jen kdyb y se poštěstil chlapeček tak jedno modré povlečení a nějaké hadříky, jinak mám vše po Niky
19. led 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@duppe být tebou tak jdu na nemocenskou rozhodně ještě jako zaměstnaná, protože to jsi v ochranné lhůtě a i když tvůj zaměstnavatel skončí máš nárok si vybrat zda chceš jít na 3 nebo 4 roky na mateřskou, teda aspoň to tak bylo, určitě bych se na to poptala a u gyndaře stačí říct že tě hrozně bolej záda, máš křeče do nohou ze sezení apod. a nebo pokud je fajný tak mu to říct na rovinu
19. led 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werty když máš chuť tak nakupuj. Já toho moc kupovat nemusím mám všechno schované po HOnzíkovi. Jedině kdyby to byla holka tak musíme něco málo nakoupit. Do 3 měsiců mám univerzální barvy, protože jsem u Honzíka nevědla co to bude. Jinak kupujeme nový kočár.
19. led 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
tak já mám zatím stejný kalhoty, zatím mi ještě jsou a ani moc neškrtí...ale zrovna jsem říkala, že si půjdu nějaký těhu kalhoty brzy koupit, sice dvoje kalhoty z minulýho těhu mám, ale to jsou letní a v těch by mi byla zima... :sweat_smile:
No a jinak jdu na krev posledního ledna a pak týden na to do poradny a to si myslím, že už by mohlo být vidět třeba pohlaví... :wink: ..jsem totiž hroooozně nedočkavá... :grinning:
Joo a pohyby už cítím pár dní, takže krááása...je to kouzelný, přesně stejný, jako u Nikči...akorát tentokrát to cítím o pár týdnů dřív.. :slight_smile: ..takže to bude asi další ďáblík, jako Nikča... :sweat_smile:
No a ohledně nakupování, jen nakupujte...já bych taky nakupovala, ale fakt toho mám tooolik, že nevím, kam bysme to dali...no akorát, jak už psaly holky, tak jestli to bude opačný pohlaví, tak se bude muset pár věciček koupit..protože v sytě růžový kombinéze by nám chlapeček asi nechodil, nebo spíš by to vypadalo blbě... :sweat_smile:
A máte jinak třeba nějaký tušení, co by to mohlo být? :grinning:
19. led 2011 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veve21 tušení co to bude mám úplně stejné jak u Honzíka. Navíc mě to dr tak trochu potvrdil i když jsem to vědět nechtěla. Zase ale s praktického hlediska by to bylo lepší. Přece jenom oblečení mám na kluka a chybí nám jenom pár triček s krátkým rukávem. Honzík se narodil na zimu. Mě je vcelku jedno jedno jesti to bude kluk nebo holka jediné co chci aby to mimčo bylo zdravé. S Honzíkem jsi si do 1 roku užívala jenom sádru, nemocnice a nemoci. Tak bych byla nerada kdyby se to zase opakovalo.
20. led 2011 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,já toho naštěstí taky nebudu muset moc kupovat,obě ségry mají prcky,tak většinu budu mít. Něco nového si určitě pro radost koupím,ale celkově ušetřím hromadu peněz. A s tím pohlavím,já od začátku říkám,že to bude kluk,ttak uvidíme. Já ani nemám potřebu to vědět,ale manžel jo...
20. led 2011 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup děkuji, za radu asi to na gyndaře zkusím, ale ještě trošku počkám :wink:

Holky co se týče hadříků, výbavičky a všeho, já bych taky nejradši vyběhla po krámech a začla s mánií :grinning: zatím se ale držím zuby-nechty :dizzy_face: a čekám až jak dopadnou všechna vyšetření a to pak budou nálety, obchůdky třeste se :grinning: Mám taky štěstí, že budu dědit věcičky od sestry, takže jediné co asi bude potřeba, je kočárek a hygienické potřeby a nějaké ty hračičky, jinak na prvních pár měsíců budeme mít snad vše, ale samozřejmě si neodpustím nekoupit něco :wink:

Co se týče pocitů..., všichni mi říkají, že mi to nějak víc sluší :slight_smile: a to prý bývá když to má být kluk :slight_smile: , tak jsem zvědavá jak jsou babské řeči pravdivé :wink:

Těhu kalkoty zatím nemám ale objednala jsem si těhu pás, jelikož přez nohy a zadek vše obleču tak abych jen schovala ten rozeplej knoflík a časem taky pupendo až začne růst a vykukovat zpopod triček.

20. led 2011 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@duppe no já taky doufám že se nebudu moc roztahovat do šířky :slight_smile: Zatím jen bříško,jenomže kdoví jak budu vypadat za pár týdnů :grinning:
20. led 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 já se určitě budu, jsem totiž typ "hruška" a když už nabírám na váze tak hlavně na zadku :angry: , sice mi teď porostly prsa ale ten zadek zatím vede :angry: . A taky jsem praštila s kouřením, jak mi gyndař potvrdil, že je tam mimíšek takže nabírám 2krát tolik co nekuřačky :unamused:
Ale co nejsem tlustá ale těhotná ať si kdo chce co chce říká :slight_smile:
20. led 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@duppe přesně tak :wink:
20. led 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak oběd uvařený a pádím pro Honzíka do školky. Od 15 hodin nebude HOnzík doma tak bud mít klid na žehlení. Má dnes návštěvu u svého táty.
20. led 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@duppe super že jsi praštila s kouřením :slight_smile: a jj jsi těhotná ne tlustá
já se taky rozvaluju do všech stran, stehna boky, zadek chjo, ale co no to se vstřebá a pak se budu muset vrhnout na hubnotuí
20. led 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werty ahojky, na prcka nakupuju postupně, už od té doby co přešly nevolnosti a přehoupli jsme se do II.trimestru. kdybych to sečetla dohromady, asi si sednu na zadek :unamused: a to kupuju půl na půl nové a z bazárků. velká pálka jsou plíny samy o sobě-rozhodla jsem se látkovat. ale věci jako kočár,kyblík, postýlka necháme na později.. pečlivě vybíráme :slight_smile:

Nechystáte se někdo na veletrh pro děti do Brna? http://www.bvv.cz/prodite :slight_smile: nebo byli jste tam?
20. led 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee Já s nevolnostmi pořád bojuju. Možná jsem, ale dneska zjistila že zvracím vždycky po těhotenských vitamínech. Dřív mi to tolik nevadilo, ale teď mám podezření na nějakou souvislost. Zítra se zeptám v lékárně.

Užíváte nějaké vitamíny? Já jsem nejdříve jedla Babyplan a teď Mamavit. Problém mám s Mamavitem.

Včera jsem našla v bazaru docela pěkné postýlky pro dvojčata - ale pořád nevím, zda není brzo.... Chtěla jsem začít nakupovat až po 20tt. Do Brna to mám bohužel dost daleko. Četla jsem, že budou mít vystaneno okolo 30 kočárků pro dvojčátka.
20. led 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werty ahoj, já vitamínky nejím - jen zeleninu a ovoce, občas šumák kalcia nebo magnezka, takže nevím. Každopádně Ti přeji, ať nevolnosti brzy přejdou, pak už si člověk to těhotenství fakt konečně užívá :wink: Také jsem chtěla nakupovat až mnohem později, ale neodolala jsem :slight_smile:
Jinak ještě jeden veletrh je v Praze, koncem března :slight_smile:
20. led 2011 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee já byla na tom veletrhu tak před 2 lety to jsem sháněli sedačku do auta. Byla jsem spokojená. Teď se chystáme zase.

20. led 2011 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky co jídlo jak se krotíte, nebo nekrotíte? Já bych řekla, že možná dřív jsem jedla víc než ted, ale přibírám furt pěkně :unamused:
20. led 2011 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

@druidee ..na veletrh do Brna se nechystáme, je to docela z ruky.. :grinning: ..ale byli jsme asi před 2 roky v Praze a koupili jsme tam tenkrát jídelní židličku a ještě za slušnou cenu, takže spokojenost.. :wink: ...no a naštěstí my ty největší pálky, za postýlku, kočárek, autosedačku..atd..nebudeme..ale samozřejmě nějaký ty oblečky a tak určitě kupovat budu... :wink:
@werty ..vitamíny žádný neberu, u prvního těhu jsem brala přesně jak píšeš ty, ale myslím, že po 4.měsíci jsem přestala, slyšela jsem, že i ty děti jsou pak větší a tak..(nevím, třeba je to blábol), ale je fakt,že tenkrát jsem byla ulítlá na ovoce, takže vitamínů jsem měla hodně, no a teď mi taky chutná čím dál víc ovoce.. :wink:
Jo a nakupovat jsem u Nikči taky začala až někdy po trriple testech..no a teď asi taky tak.. :wink: ...ale nevylučuji, že jakmile něco uvidím a budu to "nutně" potřebovat, tak to nekoupím... :grinning:
20. led 2011 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinda85 ..no a jinak, v jídle se nekrotím...ale je fakt, že mi přijde, že nejím asi tolik, jako před tím... :slight_smile: ..spíš mám občas chutě...ale ne na sladký a za to jsem moooc ráda... :grinning:
20. led 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
vitamíny taky nejím jen listovku a teď co jsem nachcípaná tak Céčko
veletrh v Brně musí být super, kámoška tam nakoupila tenkrát za super ceny většinu výbavičky, na vystavené kusy maj fakt velký slevy tak kdo máte možnost určitě tam zajeďte :slight_smile:
20. led 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky těhulky :slight_smile:

dlouho jsem se tu neukázla - nějak nestíhám koníkoat - Marťa, jak nás vidí u PC, tak chce hned maškat knoflíky a posunoat myš...takže PC ani nezapínám a večer pak doháním resty nebo odpočívám...a když je doma manža, tak PC nehrozí vůbec...(teď má odpolko).

Já byla v sobotu na plese - ještě mi jsou moje věci a do 5. února být musí - jdu na další ples...a bylo to super, dokonce jsem si i pěkně zatancovala a byli jsme úspěšní v tomble. Martínek byl u mojí mamky a v neděli jsme se tam nahlásili i na oběd, takže to bylo taky super :grinning:
Dnes jsem byla v poradně, mimís je velikostně 14+5, což je asi o den míň než dle TP(podle utz). Jinak já mám v průkazce TP dle ms i dle UTZ, myslím, že utz je přesnější a moje dr. se řídí dle utz. Ale ono je to asi spíš orientační - Martínek byl jendu chvíli o 10 dní menší - navíc teda v průměru, protože každá naměřená hodnota (hlavička, bříško a stehenní kost) odpovídala jinému stáří...nakonec se narodil pro mě nečekaně o týden dřív. Neměla jsme před tím žádný příznaky, žádný problémy, nic...plodovka mi odcházela postupně, takže ani to jsem nepoznala (myslal jsem, že to je součást zátky, která mi shodou okolností odešla taky ten den)... trochu doufám, že by to i podruhý mohlo být tak...Já se totiž připravila na přenášení a každýmu jsem sice řekla termín porodu, ale že rodit budu tak o týden dýl..a nakonec to bylo o týden dřív a všichni byli překvapení :grinning:. myslím, ež je to pro psychiku lepší nachystat se na přenášení, protože pak je z toho člověk akorát nešťastnej, že pořád nerodí a že termín už byl....to je moje teorie :grinning:

k neschopenkám a volbě rodičáku - já na neschopence byla a šla jsem na dvouletý rodičák...ale nevim, jestli to nezměnili...volit si opravdu nemůže maminka, která je nezaměstnaná, ta musí automaticky na 4-letou. To se dá obejít, jak někdo psal, že nastoupí na rodičák tatínek. A taky je ta ochranná lhůta, takže tam je pak ten výběr možný, jako by maminka zaměstnaná byla.

ad vitamíny - taky žádné nejím, jen nepravidelně listovku...to o velikosti je asi pověra - někde tu na koníku je o tom anketa...ale já je nejedla taky z toho důvodu :grinning:

zup - díky za info o porodnici...jak píšes, oni se asi průšvihy stávají všude... :frowning2:
20. led 2011 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky..dýl jsem tu nebyla,mám opět trochu problém.V úterý jsem jela narychlo k dr,páč jsem začala krvácet.V ordinaci mi to zastavil,bylo to naštěstí jen z čípku,nemělo by to ohrozit mimčo.Tak zase ležím a nic nedělám.Včera jsem byla v nemocnici na UTZ,byl tam můj známej doktor,uklidnil mě,že z čípku by fakt nic hrozit nemělo,zvlášť,když to není moc silné krvácení.Doropučil mi hodně klidu,což teda dělám.Jinak ale vypadalo vše v pořádku,ukázal mi,kde co mimčo má a na tom přesnějším UTZ se ukázalo,že jsem o týden dál,než jsem myslela podle UTZ u mého doktora.Takže už mám rozdíl mezi UTZ a MS jen 3 dny,což je zanedbatelný.Jsme moc ráda,teď ještě,kdybych přestala špinit.Přes den to bývá dobrý,ale ráno a večer je toho víc...
Jinak,já teda vitamíny beru a brala jsem je i u Šimonka.Nevěřím moc pověrám,že se rodí velké děti,páč šimonek se narodil na termín a měl 2,82:slight_smile:,takže žádej obr..Jím dost sladkýho,což normálně nemusím,mám chutě na hranolky,klobásky,hamburgery..a už taky zvládnu i těhu kalhoty,ale mám i jedny svoje-dost nízké,které jsem nosila celé minulé těhu a teď je nosím taky.
21. led 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo,a už mám konečně i fotku mimča,ale neumím to sem dát...:frowning2:
21. led 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek