• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
no tak ted kakam magi v kostce takze si stejne nevyberes proste bud te strihnou a nebo ne to je sranda :slight_smile: :slight_smile:
25. únor 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka ty máš možná dobrý,že budeš mít druhý a věčšinou napodruhé je porod rychlejší. a možná i mín komplikovaný...no toho se taky bojím,jak to bude po porodu,človek bude cejtit dlouho jízvu a při sexu to si umým představit,e to ze začátku nebude nic moc.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. únor 2011 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka a co říkáš na epi-no?
25. únor 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 přemýšlela jsem o něm ale co jsem četla tak stejný efekt má i ta masáž :wink: no jen aby to druhý nebylo ještě větší :grinning: :zipper_mouth:
@pepsilight jásný, my to zvládnem nemá cenu se nervovat :wink:
25. únor 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka no já jsem nad tím přemýšlela,ale odradila me cena za tu soupravu...ale co psali holky,tak když to používali,tak nebyly nastřiženy...a jaké přípravky se dávaj na tu masáž?a jak se to provádí?to se jenom nekolikrát za den masíruje hráze,nebo jak?Druhý a věčší?tak to snad ani ne....ale jak si psala,že tvoje mamina mela vás věčších,tak to klidne muže bejt.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. únor 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka No vidíš to ... on to myslel dobře jak jsem psala :grinning:
jo a holky nebuďte už jakýsi protivný na ty svý polovičky :sweat_smile:
25. únor 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka a bude hůř... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. únor 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka porodní plán? kde? co? jak? co to je? necci nástrih ani roztrhnutou..... :zipper_mouth:
25. únor 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miliO1 porodní plán,to si sepišeš věci ješte doma před porodem a do poordnice si ho vezmeš sebou a odevzdáš jim to tam...v nem si sepíšeš všechno,jak by sis představovala,aby se porod vedl,ale i to,co bys nechtela,aby počas porodu provedli...třeba,že nebudeš chtít nastřižení,jenom pokud by to bylo opravdu nezbytne...třeba ,že nebudeš chtít být vyprazdnena klistýrem,že si přeješ klidné prostředí a vstřícnost ze strany zdravotníku...třeba že odmítáš přítomnost mediku u porodu,nebo podávaní leku počas porodu....no proste si tam mužeš napsat vše,co uznáš za vhodné,aby se počas porodu provedlo....
25. únor 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se nehorázně přejedla bramboráků, co jsme si společnými silami s přítelem udělali, vyrochnila ve vaně, namazala bříško...no pohoda :slight_smile: . pak sednu sem, koukám, co je nového a valím očia z toho tématu...mi jdou zase hned nohy křížem-nástřih apod :grinning: :grinning: :grinning:
A je na ten porodní plán nějaký vzor či formulář? totiž vůbec nemám představu, co chtít a co ne, aby se tam tomu třeba personál nechechtal :grinning: :grinning:
Asi mě přepere mlsná a půjdu fakt pro nanukáč...
25. únor 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 jojo, jak píše Marťa, ale ne vkaždý nemocnici to s radostí příjmou :slight_smile: což na jednu stranu chápu, proto jsem si našla porodku kde to třeba není potřeba, ono je dobrý pročíst recenze porodek, když má člověk třeba možnost někam dojet nebo jich má víc podobně daleko.
25. únor 2011 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky my to jdeme zalomit :slight_smile: tak se hezky vyspěte, dobrou
25. únor 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
já budu čerpat z tohodle... hodně vypustím je to sepsané od klasické pipky(pozor to není hanlivé označení tak si říkají alternativní matky:grinning: )
Porodní plán

Termín porodu: ......2009
Rodiče: .................., r. č. xxxxx/xxx, .................., r. č. xxxxxxx/xxxx, tel. xxxxxxxx
Zdravotní pojišťovna rodičky:
Gynekolog: MUDr.
Dětský lékař: MUDr.
Jména pro miminko: ......., .............

Zcela si uvědomuji, že mohou nastat situace, kdy tento plán nemůže být uskutečněn, přesto ocením Vaši snahu o jeho dodržení. Prosím personál, abych byla předem informována o veškerých prováděných vyšetřeních, zákrocích a jejich výsledcích, o možných alternativách a aby mi byl ponechán čas se rozhodnout.

První porod
První dceru jsem porodila po bezproblémovém těhotenství spontánně, šest dní po termínu. Při porodu jsem nevyužila žádných medikamentů, po porodu jen oxytocinovou injekci. Dcera měla Apgar 10/10/10, zcela zdravá, bez novorozenecké žloutenky. Můj stav byl po porodu výborný, o dceru jsem se hned starala a bez potíží kojila. Z porodnice jsme odešly 27h po porodu na reverz. Nevzniknou-li zdravotní překážky, ráda bych opět rodila obdobně.

I. doba porodní
Nepřeji si uměle vyvolávat ani urychlovat porod s výjimkou ohrožení zdraví a života mého nebo dítěte. Nepřeji si dirupci vaku blan nebo podání oxytocinu pokud nenastane medicínský důvod. Souhlasím s klystýrem. Upřednostnila bych volnost pohybu a volby poloh a možnost použít sprchu. Velice ocením možnost volně pít a jíst lehká jídla, použít vlastní aromaoleje a případně i hudbu. Budu raději, pokud bude počet vaginálních vyšetření a pohyb omezujících monitorů snížen na minimum. Vyhovuje mi spíše klid a samota.

II. doba porodní.
Upřednostňuji vedení porodu porodní asistentkou za co nejmenší účasti dalšího personálu, lékařů, studentů apod. Velmi ocením možnost svobodné volby polohy pro vypuzování. Uvítám pomoc při vedení porodu tak, aby byla co nejméně poškozena hráz, od 34tt jsem prováděla pravidelnou masáž a tréning s balonkem epi-no. Preferuji porodit bez nástřihu, pokud zjevně nehrozí rozsáhlejší poranění hráze a okolní tkáně a pokud to nebude nutné pro bezpečí dítěte. Při velmi malém natržení preferuji nechat poranění srůst přirozeně. Pokud bude ze závažného důvodu nutný císařský řez, upřednostňuji epidurální či spinální analgezii.

Po porodu
Ihned po porodu bych si přála položit miminko na mé břicho, kde by mohla proběhnout i nezbytná vyšetření. Podání vitamínu K preferuji orálně, nikoliv injekčně. Budu ráda, pokud miminko nebude měřeno a budu jej moci co nejdříve chovat a přiložit k prsu. Přeji si nechat pupečník před přestřižením dotepat. Pupeční pahýl chci nechat seschnout a samovolně odpadnout.

Šestinedělí
Ocením plný rooming-in. Protože zamýšlím výhradně kojení, přeji si, aby mi nebyly podávány jakékoli léky nebo prováděny procedury, které by mohly kojení ohrozit. Nepřeji si, aby miminko dostávalo dudlík. Pokud bude potřeba dokrmovat, preferuji před umělou výživou mateřské mléko a před krmením z lahve alternativní metody, např. prst, injekční stříkačku nebo lžičku.

Ráda bych byla propuštěna cca 4 hodiny (nebo následující den, dle denní doby) po zcela normálním vaginálním porodu, pokud to zdravotní stav můj a miminka dovolí. Mám zajištěnou porodní asistentku na poporodní návštěvy domů i pediatra, který dítě převezme do péče. V případě, že z jakýchkoliv zdravotních důvodů v porodnici setrváme více dní, nepřeji si nechat dítě očkovat proti TBC čtvrtý den po porodu. Dostavím se s ním na kalmetizaci později, během zákonné lhůty šesti týdn
25. únor 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee hmmm tomu říkám mnamka na večeri,my meli zapečené bolonské špagety a dorazila jsem to sušenkama a tedka se už nemužu hejbat... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no na nete je plno plánu,co si sepsali maminy a nekteré me přijdou až moc přehnane...třeba prvorodičky nemeli plán a když byly podruhe tehotné,tak si je napsali,pač meli špatnu skušenost z prvního porodu,že jich pořádne neinformovali,špatnej přístup,že jich nastřihli,i když třeba nechteli,ale nemeli to nikde zapsané.....
25. únor 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka hmm dost dobrý,ale nekteré veci jsou až moc přiškrcený za uši...a mela si plán i u prvního porodu?
25. únor 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 je :grinning: proto jsem psala, že z něj budu čerpat a, žeje od pipky ale většinu věcí nebudu řešit, líbí se mi ale ten úvod :wink:
právě, že já ho neměla a litovala jsem :rolling_eyes: měla jsem rodit jinde a bohužel jsem přenášela a má porodnice malovala a měli zavřeno a já zkončila v porodnici kam jsem od začátku nechtěla :rolling_eyes: a věděla jse proč
25. únor 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka no jo,ale malování nemužeš ovlyvnit...a proč te nepřijali v jiný porodnici?to te tam vezla RZP nebo partner?A porod byl teda hroznej i z toho důvodu,že nenaslouchali tvým přáním?ono ale nemusíš mít napsanej plán,když jim řekneš,co si přeješ,nebo oni to neposlouchaj a delaj si,co chtej__?
25. únor 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee juuu takova dobrota na bramboraky jsem mela taky dneska chut a nakonec jsem mela uplne neco jinyho

porodni plany jsou na internetu a jsou nektery dobry ze vypadaj jako dotaznik to co chcete zakrouzkujete a to co ne tak zaskrtnete ja ho musim mit moje porodnice si bez nej neumi poradit no proste praha zacinam tu nadavat proc vsechno nemuzete rict az kdyz tam pojedete vdyt na to je cas ne nakou tu hodinku tak butete ne ? tak se te budou ptat a ty jim vsechno reknes ale asi pro ne je to unavujci se o nas starat jj čr chapu
25. únor 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight no uplne si to neumím představit,jak by si too všechno zapamatovali,kdyby ty plány neexistovali....a hlavne ,nevíme,jak u porodu budeme vypadat,třeba budu jak v tranzu a nic by ze mě nedostali... :grinning: :grinning: :grinning: a když maj za den víc porodu,tak asi by to nezvládli si všechno zapamatovat....
25. únor 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight a taky nevím,proč ty plány se maj odevzdat do porodnice nejaké 2 mesíce pred porodem....co z toho tam maj...ale nevím,či je to takhle všude...a pak,když jede ženská do porodnice,tak si to opet bere sebou....
25. únor 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 myslela jsem maj nakej dotaznik a jen si skrtaj nikdo si dneska nic nepamatuje a kor v nemocnich furt chodej z deskama a nebo maj pocitac ne? a myslim ze kdyz rodis tak se te ptaj na veskery udaje a rodinou anamnezu takze si stejne musis vzpomenout jaka teta a babicka co meli a jestli to s tim souvisi tak by si tohle mohli pridat.nic jinyho jsem po nich nechtela co ctu na jinech diskuzich tak se kolikrat o ty rodicky ani nestaraj nechci strasit to nee ale vadi mi ten pristup tak kdyz je to nebavi tak at to nedelaj ale at si to nevybijej na nas
25. únor 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jo s tema papirama to taky nechapu proc tak brzo pak te to chytne a budou mit stop stav a ty budes muset do jiny porodnice kde tvoje doklady nemaj takze ty musis odevzdat tam a mit u sebe jeste jedny no divny
25. únor 2011 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight třeba švagrová rodila a už přijela do porodky opravdu na poslední chvíli a oni ji tam spovídali,brali si rodinnou anamnezu a ona to malem nevydržela..tohle se me třeba nelíbí,když je žena v takovýmdle stavu a oni se ji ptaj na anamnezu...u nás na oddelení se tohle řešilo až třeba po operaci,pro nás bylo duležité alergie,leky co bere a kontakt na rodinu a třeba onemocnení v rodine,ale sesbíráni anamnezy sme se snažili,co nejrychlejc,aby pacoši netrpeli.....a pak se ti na boxu objevej medici,to fakt bych je asi prokopla...nesnáším,když se do všeho serou a jsou strašne chytrí...znám to z práce...takže,mne by vadili hlavne medici u porodu....
25. únor 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight to je pak pešek,když malujou,nebo maj stop stav...to já jsem zvedavá....až budu rodit,či nebudou taky malovat,pač vždy v lete u nás porodku malujou...to se pak musím optat....
25. únor 2011 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jo tady ma bejt to malovi taky tak jsem zvedava :grinning: :grinning: s tema lekama souhlasim a nemas taky vsechno napsany v prukajde a v tech papirech v nemocnici kdyz tam chodis na prohlidky nechapu ze to nepisou z ni. a ty medici tak to nevim nikdy jsem nikoho nepotkala ale rozumim co pises tak nevim jestli je teda chci u porodu jestli se do toho az moc prdej a ja chytnu svoji tak je poslu do pryc :slight_smile:
25. únor 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 no já jsem měla vybranou porodnici kde bych porodní plán nepotřebovala, mám tam doktora a všechny znám a všichni si jí chválí ale měli zavřeno tak jsem musela do fakultní nemocnice a to byla hrůza. Nikdo se se mnou nebavil, když jsem se ptala na co jsou léky co mi píchali do kapačky tak mi sestra řekla, že mě to nemusí zajímat :astonished: :angry: fakt hrůza. Já byla jako prvorodička vystresovaná a strašně unavená pač jsem už dva dny předtím nespala a jediné co mi šlo byl pláč. Po tom co přijel Míra a pustili ho na sál to bylo o trochu lepší ale ten byl zase vyjukanej, že i když věděl co chci a nechci tak nedokázal reagovat.
tady stačí odevzdat porodní plán před porodem na přípravně s papírama.
Já doufám, že tentokráte stihnu rodit než se bude malovat :grinning: :grinning: tam co chci pač do fakultky mě nikdo nedostane to raději porodím doma :grinning:
25. únor 2011 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jdu spát, dobrou těhulky :wink:
25. únor 2011 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight no přesne ulehčili by si taky prácu.,kdyby bylo všechno napsáno v prukajde,třeba nemoci v rodine,alergie,leky atd....taky by to přijímání rodiček odsejpalo a byly by aspon dřív už pod dohledem zdravotníkov.....a ne se ješte stresovat před porodem a rozmejšlet co která babička mela za nemoc....jako me osobne by se líbilo,jenom si u přichodu do porodky podepsat informovaný souhlasy a ubytovat se na pokoji......a přežít první dobu poordní a tešit se na tu druhou....
25. únor 2011 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka dobrou.... :wink: :wink: :wink:
25. únor 2011 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka no takto by me mohlo,takovejdle přístup,jako prvorodička budu taky vyjukaná,ale že me budou odbíjet a nebudou me chtit odpovedet na otázku,já bych se asi neudržela,ale to říkám tedka a kdoví jak budu říkat,až budu rodit...a třeba taky říkaj,že se líp chovaj k rodičce pokud je s partnerem než sama....no to všechno posoudím až po porodu....zatím plán si psát nebudu,ale pokud to bude hruza u prvního porodu,tak před druhým si ho pak určo napíšu.... :wink: :wink: :wink:
25. únor 2011 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek