• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@tasmailla1 nazdáár :slight_smile: pár těhulí jsem potkala, ale tebe ne e, koupili jste něco? My prolezli jen tržnici a nábytek a jeli jsme pápá, máme to pět minut cesty, tak zaskočíme až bude teplejc a víc stánků :grinning:

holky měli tam asi jen tři krámky s dětským a ani mě to nijak nenadchlo, jen po povlečení jsem pojukovala, jedno se mi docela líbilo za 1100, ale je to celá sada, já už chci jen na výměnu, tak ještě uvidíme. Koupila jsem takovou dečku z jedný strany bavlněná s proužkou do zelena a z druhý čistě bílá chlupatka s vytlačeným obrázkem, za 230kc to spíš jen abych něco koupila, když už jsme tam byli :grinning: a hlavně jsem si koupila polský karamelky :grinning: ty já miluju.
@akrimala gratulace k chlapečkovi, to je paráda :slight_smile: a držíme palce na výsledky.
26. únor 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee pipky jsou alternativní matky :grinning: látkujou, šátkujou, řeší očkování a výchovné metody: respektovat a být respektován. neočkujou-většinou, rodí doma atd. některé jsou vegetariánky a člvěk od nich získa zajímavý pohled i když se vším nesouhlasím ráda čtu jejich diskuze :wink:

my byly s Aduškou bruslit, je tu krásné a to sluníčko člověka úplně nabíjí :sunglasses: :slight_smile: :slight_smile: jen jsem si trošku namohla bříško jak jsem Aduš pořád zvedala :sweat_smile:
26. únor 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy :grinning: já si klystýr taky chválila :sweat_smile: :grinning: nástřih komentovat nebudu :wink:
26. únor 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka :grinning: V Mamince mi přišel leták na ten gel Dianatal - už tady o něm probíhala diskuse, tak se na něj chci v pátek na kontrole dr.zeptat. Nevím, jestli, když jsem byla poprvé nastřižená, tak jestli je automatické, že nástřih bude podruhý znova - ten gel tomu má prý trochu zabránit. No za zeptání nic nedám :slight_smile:
26. únor 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka @druidee no já zas nepotkala ani jednu tehulu,ale maminek s kočárkama tam bylo docela dost i v tý zime.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no já si koupila do zásoby 4 balení sladkých tyček,už jsme se honem do jednych pustila,už je mám skoro celý zjedený a ty slaný chrumky ve velkým balení...pro mimi dvoje polodupaček-žlutý a zelený a overálek zelený..pak ješte rychlozavinku a zelenou soupravu-čepička,šálek a rukavičky...a mě se tam docela ty krámky pro mimi líbili...jen ich tam bylo málo...a taky máme v plánu,až bude teplejc, znova tam vyrazíme...koukala jsem i po povlečení do postýlky,ale meli malou velikost ,koukala jsem pak i po povlečení do kočárku,a to taky se me moc nelíbilo....ale tebe se tam nikde nevidela....no od nás to je hodinka cesta....tak sme se pak ješte stavili na obed v Český Skailici a to tam jsem se pořádne přecpala....ale jinak jako výlet dobrý...tak jsem si musela trošku odpočinout.....
26. únor 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy jo zkus to ... mi řekli, že to jsou vyhozený peníze ...
26. únor 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy někdo se už ptal a prej nic moc, spíš psychická pomoc. Já jsem domluvená se svým dokterem v nemocnici, že pokud to nebude absolutně nezbytné, že mě nestřihnou. Ten jen aby jsem rodila ve své porodnici a ne jako posledně, kdy malovali a bylo zavřeno :angry:
26. únor 2011 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka Tak uvidíme, nebo se budu spoléhat na šikovnost porodníka :grinning:
26. únor 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka - no poprvý jsem rodila v Budějcích teď v Praze, tak uvidíme :grinning: Říká se, že v Podolí, porody nebolí - jsem zvědavá, jaký to bude podruhý :slight_smile:
26. únor 2011 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy necchápu proč te odmlouvali od porodního plánu,já myslela,že je to už tedka normální,že to maminy píšou....jasne ,že se vše odvíjí od porodu,ale myslela jsem,že jsou rádi,když ho žena má napsaný....takže amsírování hráze nepomáhá?tak to nebudu delat...taky proč,když by to nemělo význam....já nechci klystýr,já budu mít yal.....jo?klystýr to všechno ulehčí?
26. únor 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy to já taky, docela se těším :sweat_smile: říkám si, že vím do čeho jdu a už nebudu tak vyjukaná :sunglasses:
26. únor 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy jestli se to rika tak se tam tesim jsem tam zaregistrovana tak doufam ale jak jsem cetla diskuze v podoli tak je to uplne stejny jako v ostatnich porodnicich
26. únor 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
holkyv vim ze je to blba otazka ale jakej je mezi tim rozdil mezi yal gelem a klystyrem nikdy jsem nemela ani jedno jen cipky a ty byly spolehlivy verte mi :grinning: :grinning:
26. únor 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight klystýru je víc co dávaj aje to jenom voda a přípravek yal je asi 2OO ml tekutiny...podá se to do konečníka a je to pro střeva šetrnejší i rychlejší a snadná manipulace.....
26. únor 2011 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 a to davaj v porodnici nebo si ho musis koupit v lekarne ?
26. únor 2011 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 - doktoři to prý nemají moc rádi, když si maminka přinese porodní plán. Nech to na nich, jenom o tom nástřihu jim řekni, budou Ti během porodu masírovat hráz, pokud už jste jí předtím masírovali doma. Někdy masáž pomůže, někdy ne, záleží na tom, jak je mimčo velký, jak máš širokou pánev apod. No klystýr Ti uvolní ty cesty kolem - mimču nic nebrání. Yal gel není tak spolehlivý, i když doktoři jsou připraveni na všechny "nehody", ale klystýr Tě vyčistí úplně. Takže já jsem se rozhodla pro klystýr a naprosto spokojená - nebolí to a cítíš se lehčí - když se to tak dá říct :grinning: :wink:
26. únor 2011 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight nevím jak v podolí,ale u nás si ho musíš koupit,dá se sehnat v lekarne,ale nevím za kolik...já ho budu mít z práce,pár let jsem ho dávala pacošum,takže to bude pro mne zadara.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. únor 2011 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka :slight_smile: To si říkám taky:slight_smile: Jsem strašně zvědavá, jestli bude mimčo aspoň trochu jako Matýsek - podobou, povahou apod:slight_smile:
26. únor 2011 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight - jojo vím, měly bysme tam rodit asi 2dny od sebe:slight_smile: Nebo možná i ve stejný den :grinning:
26. únor 2011 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 - ty jsi porodní asistentka? :slight_smile:
26. únor 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy třeba tam,kam pojedu do porodnice nevím,či dávají klystýr,práve že chtej po mamine,at si přinesee sebou yal....takže já si vezmu yal...je fakt,že lepší efekt má klystýr...kéžby jsem mela rychlej porod,kde by se nestihl dát ani klystýr...to bych asi moc chtela.... :grinning: :grinning: :grinning: a čím sis masírovala doma hráz?ono se to musí začít nejak 6 týdnu před porodem masírovat,že?já jen že jsem o tom neco četla a že na masírování používali slunečnicový olej....
26. únor 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy nee jsem zdravotní sestra
26. únor 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 - no....my používali masážní olej ze Sexshopu :grinning: :grinning:
26. únor 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy taky dobrý :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. únor 2011 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy a ty sis masírovala sama,nebo ti pomáhal partner?
26. únor 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 - právě že partner, takže jsme to nikdy pořádně nedomasírovali :grinning: :grinning: Tentokrát budu asi masírovat radši sama :grinning:
26. únor 2011 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 - chodím na cvičení na míčích a tam má vždycky porodní asistentka školení pro prvorodičky, tak radila, pokud chceš použít Yal gel, zavést si ho sama doma, než pojedeš do porodnice, vzít si ho sebou a poprosit je, aby Ti místo klystýru ještě zavedli jednou ten Yal gel. Ať je to prý 100%, když klystýr nechceš.
26. únor 2011 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
26. únor 2011 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy jasne rozumím....že radši si bude masírovat sama... :grinning: :grinning: :grinning: to cvičení na míčích,jak na tom cvičíte,jenom hopsáte,nebo i neco jinýho?no já práve mám doma gymnastický míč a jenom na nem hopsám... :grinning: :grinning: :grinning: takže abych mela 2 yaly?jeden bych už doma dala a druhý v porodnici?já myslela,že jeden stačí...i když vyprazdnení není po nem okamžitý,jak po klystýru,to je pak fičák...... :grinning: :grinning: :grinning:
26. únor 2011 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 no zvlášť, když po klystýru Tě ještě nechají tak 5 minut chodit,to už skoro nevydržíš a pak letíš :grinning: :grinning: Na míčích to není jenom hopsání, ale různý posilovací cviky na pánevní dno a břišní svaly, který budeš nejvíc potřebovat. Ale buď klidná, poprvý jsem byla jenom na předporodním kurzu, kde nás učili 3 druhy dýchání - pak jsem si stejně dýchala tak, jak mi to pomáhalo nejvíc. Ale pamatuju si pejska a mašinku, ten třetí nevím :grinning: Na cvičení chodím až teď.
26. únor 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek