• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
čekám, kdy se přijde na to, jak se to obchází, ale fakt je, že i ženský na sociálce mají rozum a jsou mámy a tuhle vyriantu ti nabídnou, je to papírování, ale stojí to za to, neumím si to představit, to i nájem budeme platit víc než to co bych dostávala. Zatím jo, po zkouškách přeruším, dnes jsem byla v HK :slight_smile: myslela jsem, že budu i dál, ale... nemá to cenu stresovat se kvůli třem měsícům, abych dodělala ročník, radši budu mít klidný miminko, co má klidnou maminku, kterou vytočí jenom tatínek :grinning: a co děláš ty? :wink:
24. led 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 viz výše :grinning:
24. led 2011 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka No ale to k tomu nejak patří,že když otehotníš,tak si pomaly závišlá na partnerovi,já od začátku,jak jsem zistila,že jsem tehotná,jsem na neschopence,už je to 2 mesíce a ty prachy za neschopenku teda nic moc,to je fakt almužna.....spíš človek kouká a počítá,co si muže dovolit a ne mít všechno......takže od konce listopadu jsem doma,pracovala jsem ve fakultce jako zdravotní sestra,ale práca me vubec nechybí.....chodíš na vejšku do HK?
24. led 2011 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 to je pravda, ale tak taky se snažím schrastit každou kačku, můj chlap přišel s tím, že by byl radši, kdybych s penězma hospodařila já :grinning: tak zkusím od mamky převzít ten talent "udělat z prdu kuličku" :grinning: aha, tak zase si to těhu víc užiješ a hlavně když budete zdraví. To je ono, teď jsem si chtěla objednat krásnou, ale drahou sadu povlečení a v tu ránu si řeknu jak je to zbytečný, že ty nebesa stejně půjdou dolů za pár týdnů, co mrňous začne koukat po světě... že to co se mi tolik nelíbí taky splní účel, miminu je to jedno a je o polovičku levnější... a takhle se to ve mě tluče pořád. Tak to je taky náročný povolání, budeš rodit v Hradci? Jojo, dělám v HK peďák.
24. led 2011 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka Tak asi si hodne šikovná ve spoření...to by te melo tešit..ale já taky dokážu vyjít,jen ted to bude trošku težší,když budu mít málo...ale práca me za to nestojí,to bych nemohla makat n aoddelení v 3-směnným provozu,to si radši užívam doma v klidu.....ale tak on doktor me od začátku dal na rizikové,tak som rada....občas chodím s kámoškama na kafčo,tak sa až-tak doma nenudím....no já jsem taky koukala na ty nebesa a je tých stránek víc,ale všude me přišli strašne drahý...takže si nakonec koupím polštárek,peřinku,na ne povlečení a mantinel a prosteradlo,stejne toho človek bude potřebovat aspon 2-krát,kdyby se to znečistilo,aby mohl převlíknout. a pak ješte peřinku a polštářek do kočárku...to zas bude penez... :grinning: :grinning: :grinning: jojo budu rodit v Hradci,chodím i do špitálu na kontroly,takže budu tady rodit a pokud bude zavřeno a budou malovat,tak me určite zavezou do pardubic a co ty,kde budeš rodit?
24. led 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
To právě ještě nikdo neví jestli jsem šikovná na spoření, ale je fakt, že teď víc hlídám sebe i jeho ikdyž jdem nakupovat jen jídlo. Zatím mě nějaký šetření nikdy netrápilo, na to co jsem chtěla jsem si na brigádě vždycky vydělala, ovšem miminko je trošku větší investice :grinning: no to je jasný, to by nešlo, je dobře, že jsi doma. Můj táta si pořád myslí, že si ještě seženu práci... holky co otěhotněly na škole nechodili ani na brigádu a když jsem mu řekla, že by mě asi vzali ve školce na čtyři hodiny denně, tak prej: "Jen na tak málo, jo?" Fakt se musím smát, těhotenství sice není nemoc, ale člověk je dost utahanej a neohrabanej a to dětem ve školce teda najevo dát nemůžeš a nejsem si ani jistá, že bych to třeba v tom červnu ve vedrech ještě zvládala, a on si představuje, že se o mě poperou všude a že já budu kvůli pár měsícům šaškovat a shánět práci... Jo přesně tak, povlečení a mantinel a dvakrát minimálně. Mamina mi přidá půlku na kočárek, tak jsem moc ráda a on pak člověk i spoustu věcí dostane, ale do toho nevlezeš co a kdy. Ovšem zamilovala jsem si bazary, tam těch dětskej věcí je a krásnejch a za pár peněz, ono taky... co s tím, že jo a ty děti nemají ani šanci to za tu chvíli zničit. Já asi u nás v Náchodě a uvažovala jsem i nad Vrchlabím, ale nevím... když budou malovat... tak jsem v háji :grinning: když jsem se narodila já, tak se malovalo a jelo se do Broumova, tam už to nefunguje, tak nevím co vymyslej, to zas bude jak na běžícím páse :grinning:
24. led 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 ... já to vždycky zapomenu :angry:
24. led 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka A vy ste plánovali,nebo neplánovali mimi?jseš dosti mladá....ale nic ve zlým.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: No já práve se desím tych veder,jak každej rok jsou červen-červenec,ješteže sály ve špitálu jsou klimatizovaný a doufám,že i gynda pokoje jsou klimatizovaný..tak je to nová budova,tak doufám,že to tak bude....A ty si přímo z Náchoda?A nakupuješ už neco pro mimi,nebo jenom koukáš po nete?no já si myslím,že bazary jsou dobrý,ale když dáš ješte za poštovní,tak si myslím,že to bude stát,jako kdyby si nakupovala v tescu,tak nevím,či do toho pojedu,objednávat z netu....Ty jo,tvuj táta si to všechno představuje dost jednoduše,ale až bude teplo,už budeme mít bříška,budeme hodne rychle unavené,tak nevím nevím,jak bys makala... a jak to budeš mít s mateřskou,když si studentka?nastoupíš 6 až 8 týdnu před porodem?tak to si oddechneš a pak nebudeš muset makat...až do porodu.....No nám kočárek koupí tchýne,tak budem vybírat 3-kombinaci...a taky moje máma už pomalu nakupuje.....
24. led 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 Neplánovali, neblázni :grinning: možná jsme sebevrazi, ale těšíme se, bereme to sportovně :grinning: je sice pravda, že jsem nikdy neplánovala první dítě ve třiceti, ale doufala jsem, že aspoň tu školu dodělám, ale tak rok a půl sem, rok a půl tam :grinning: :grinning: :grinning: právě ty vedra... doufám, že moc nepřiberu, jinak to bude peklo. No jsem kousek od Náchoda, ale za dva měsíce se budeme stěhovat přímo do Náchoda. Koupila jsem pár oblečků, protože jsem neodolala, ale jinak zatím spíš koukám, kupujeme každý měsíc balík plín :D oni se neztratí :D ono jde o to co chceš kupovat, jasně, že když koupíš jedny dupky, tak se to většinou nevyplatí, ale větší věci, jako ty khoupačky, nebo nosítka třeba a nebo pak víc oblečků od jedné maminy, aby to poštovné tak nebolelo :slight_smile: já teď objednala knížku Něžná náruč rodičů i s poštovným za 250kc v knihkupectví je za 500, tak to je pak znát, ale musíš dobře vybírat. Mamina už plete a taky nakupuje, jsem ráda, že má radost, starší brácha děti mít nemůže, tak je fakt, že se všichni už těší na vnouče :slight_smile: a "tchýně" se zatím zdržuje, ale ona je taková, že pořád nic nic a pak přijde s nějakou peckou, tak jsem zvědavá... je to pravda s tou prací, teď si to neumím představit, každý to snáší jinak a ono i deset kilo v létě navrch je sakra kus práce na tahání na víc :grinning: ještě přesně nevím jak to je, kamarádka dělá na sociálce, tak mi tak nějak osvětlila, jak to musíme udělat, ale po zkouškách mi prý přiveze formuláře a sepíše to se mnou, abych vytřískala ze státu co nejvíc, což mě docela těší, sice jsem maturovala ze sociální péče, ale když v tom člověk nedělá, tak ví prd. Ta brigáda co teď mám je v pohodě, když nemůžu zavolám den předem, je nás tam víc, tak se to vždycky nějak spytlíkuje, jinak se těším na předělávání bytečku, chvilkama si říkám jestli si to budu umět vůbec udělat hezký, ale snad jo. A 3-kombinaci chci taky, už mám vybráno, ale musíme ho ozkoušet někde v obchodě.
24. led 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
téééda, tady se to rozjelo...jsem dočítala pomalu dvacet minut... :grinning: :grinning: ..ale je to dobře..jen tak dál..šup sem s informacema... :slight_smile:

S těma čtyřma rokama je to fakt na nic... :rolling_eyes: ..to si taky neumím představit, jak budeme vycházet s penězma...teď jsem na mateřský na tři roky, jenže měla jsem pracovní smlouvu na dobu určitou a tím pádem se nemám kam vrátit, no a s druhým dítětem musím na čtyřletou variantu... :frowning2: :angry: ..ještě se taky optám na sociálce, jak je to hodně složitý ohledně toho, kdyby šel manžel na mateřskou...uvidíme... :wink:

No a s těma nákupama na prcky, tak to já neřeším...máme toho fakt hodně po Nikče - kočárek, postýlku, oblečení..atd...ale samozřejmě pak něco ještě pokoupím...jo a holky, nepřehánějte to s oblečkama, protože jich ještě dost dostanete od příbuzných, kamarádů a tak..tedy aspoň u nás to tak bylo...a pak nějaký oblečky měla nikča jednou na sobě...

Jo a v HK ségra taky studovala pajďák..
:wink:

24. led 2011 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka ..teď jsem koukla k tobě do pasu a opravdu jsi mlaďounká, ale coo... :wink: ...jo a jaký kočárek máš vybraný?
24. led 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka No vy ste takový nejaký dobrodruzi,brát to sportovne...to je dobrej přístup,i když to mimi je peknej závazek....ale brát to takhle jak ty,to je dobře.....a budeš mít nárok na porodní,nebo ne?no já ho nemám,protože se máme tak nejak dobře.... :grinning: :grinning: :grinning: to jsou takový svinky,že to porodní sebrali....tak vy se budete stehovat?nbo my sme taky před dvoma rokmi kupovali byt,ale na predelávaní tedka není ani pomyšlení,když je na ceste mimi,ono i tá hypotéka je teda sílaaaa.....No jo plíny,to je taky jiná kapitola,je jich potřeba a ne vždy si díte zvykne třeba na huggies,takže já budu kupovat menší balíčky,protože kdyby nejaký nevyhovovali,tak by sem je mohla rovnou vyhodit....já už mám taky vybranej kočárek,ale ješte jsem nikde nebyla v prodejne,abych si ho vyskoušela...protože to,co je na nete,to pak v reálu se me nemusí až tak líbit....ale nejaký za 3O-tisíc fakt nechci....to bych byla sebevrah....
Doufám taky,že moc nepřiberu...to jo,vedra bych pak nemusela přežít.... :grinning: :grinning: :grinning:
24. led 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veve21 no já nebudu až tak moc kupovat,protože me kupuje taky segra,vždy jedeme spolu,takže si vyberu a taky máma nebo tchýne a stejne ono to miminko pak strašne rychle ze všeho vyroste.....
24. led 2011 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veve21 bude to dost protivný papírování, ono totiž stačí, když se manžel přihlásí jen na jeden den, vybere si tu tříletou variantu a pak zažádáš zase ty, je to takový naprd, ale já bych doma opravdu nemohla být čtyři roky, chceme stavět, přítul sice nevydělává nějak šíleně málo, ale šíleně moc taky ne, sice by se to zvládlo, ale když se platí hypotéka, hodí se opravdu každá koruna. Až budu mít formuláře, tak vám je třeba i nafotím s tím co se musí vyplnit, (někde jsou na sociálce dost protivný) tak by to třeba ulehčilo práci. To je fajn, když jsou věcičky po sourozenci, tak my taky něco podědíme, ale zas tak moc toho nebude, je pravda, že se nevyplatí nic moc kupovat, něco pěkného do poradny a na návštěvy a pak ty nejoblíbenější věcičky stejně člověk pojede pořád dokola a bude řešit akorát jestli je to pohodlný a není v tom moc teplo nebo zima. Hradeckej pajdák to je legenda :grinning: znova bych tam nešla :grinning:
24. led 2011 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka no my taky nic nepodedíme,to co si nekoupíme,tak nebudeme mít....u nás v rodinee to je už pár let,co naposledy bylo mimi,takže žádne věcičky nejsou,o to víc mne to baví kupovat pro moje....a že pro babičky to bude první vnouče,tak jsou z toho celé pryč...... :grinning: :grinning: :grinning:
24. led 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 teď jsi mě s těma plínama vystrašila, je fakt že před huggies jsem varovaná, teď k upujeme jen pemprsky, dokud na ně je :grinning: dobrodruzi... víš co, co mám dělat, stavět se na hlavu a šílet, že budu mít dítě? Vždyť je to krásný a nemyslím, že bych byla neschopná se postarat, mamina měla bráchu v sedmnácti, přítelova mamina jeho bráchu v osmnácti a oto z nich nejsou hroší lidi :slight_smile: tak si pak hold budeme užívat to co jsme nestihli až na starý kolena, vidím to na tchýni s tchánem :grinning: ty si výletujou, všude možně jezděj, choděj, už na to maj :grinning: :grinning: :grinning: kluci jsou ženatý a nebo budoucí otcové :grinning: ono všechno má svoje pro a proti. O domácnost se starám tři roky, co se mamina odstěhovala a táta opravdu není schopnej vzít ani vysavač do ruky, na tož vařečku a tak se těším, až budeme ve svým, tak bude i větší klid, teda než se to narodí zřejmě :grinning: @veve21 s tím kočárkem, já mám strop 10tis a vešla jsem se, oni ty trojkombinace za tuhle cenu jsou všechny dost podobný, mě šlo o nafukovací kolečka, větší korbičku, né moc přeplácanej :D aby ta manipulace nebyla tak těžká, šlo přehodit to držadlo a sporťák aby šel dát do lehu, kdybych v půl roce toho šmudlu v zimě už do tý korbičky náhodou fakt nedostala... vybrala jsem camarelo Q12 ale taky jen na netu, takže uvidíme v reálu, jak to půjde, či nepůjde... ještě je čas :grinning:

a že to bereme sportovně :slight_smile: to už si dělám srandu, protože je spóóóusta lidí, co by šli raději na potrat a mají mě za blázna :slight_smile: ale já k tomu fakt nemám sebemenší důvod, aspoň mám ještě dost energie :grinning: a teď to vůbec nemyslím tak, že bych měla pocit, že vy taky, to jen tak pro osvětlení s čím se občas potýkám :wink:
24. led 2011 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 ono když je to první mímo, tak je to nakupování fajn, viď? :grinning: člověk se těší, jak si to nachystá, načančá, jóó jó, ale po příchodu z porodnice si myslím, že to bude stejně všechno jinak, vytáhnu ty nejstarší deky a poděděný zavinovačky, protože se v nich mrňousovi bude nejvíc líbit :grinning: uplně to vidím, ale ten pocit, že to máš krásně nachystaný... a s tím bytem, kdyby to nebylo potřeba, taky se do předělávání nepohrnu, ale někde bydlet musíme a upřímně, radši sami za víc peněz než u rodičů, ať jsou sebelepší
24. led 2011 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka Všechna čest a sláva,ale když máš takovouhle školu,tak to musíš zvládnout,i kdybys to nechtela,no my sme furt mimi odkládali,furt jsem si připadala na to mladá a ejhla chybička se vloudila a stalo se,ale nelitujem,protože už 2 roky jsem vdaná a tak nejak sme už to oba chteli.....věčne mladá nebudu a mít mimi ve 4O,jsem fakt nechtela.....no já jsem práve i na pampersky slyšela,že nejsou až tak moc dobrý,takže nevím,co budu kupovat,třeba říkaj,že v DM-drugerii jsou dobré plíny a koelgyne me taky řekla,že v Lidlu kupovala a že byla s nima moc spokojená.....to si človek nevybere,spíš to mimi si na nejaké plíny bud zvykne nebo taky ne.....a na potrat bych ja teda nikdy nešla.....
24. led 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 a porodný nás zřejmě taky mine, prý to jde udělat tak že otce zapíšeš až měsíc po porodu, ale to jde teda jen pokud nejste oddaný a pak má taky v porodnici na tom lístečku příjmení po matce, takž to by Ondráš nepřežil a nebudeme dělat, že není táta, kvůli třinácti tisícům, prý to třeba ještě nějak vymyslí se šéfem, ale to se uvidí, o tu mateřskou mi jde víc. Sice by to byla příjemná infekce za odměnu :grinning: ale co se dá dělat, když nás takhle oškubali a jestli se má dobře, každej, kdo má pro dva lidi nějakejch třináct tisíc na měsíc, tak to mám chuť říct tomu chlapoj, co to vymyslel, ať zvedne svůj chlupatej, vyžranej zadek a jde si to na půl roku zkusit platit hypotéku, obstarat rodinu a to ne za víc jak 13tis měsíčně... blb!
24. led 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka jojo pekne načančat a připravit....už máte vybranou postýlku?a to si kupujete novej byt,nebo je po rodičích a je ve strašným stavu,že potřebujete předelávat?Ale psala si taky,že chcete stavet...a s rodičema bydlet,ani náhodou,to by nedelalo dobrotu.......
24. led 2011 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jůů, no tak s nákupama plínek zbrzdíme, radši :grinning: takže taky neplánovaně? :slight_smile: tak hlavně že chtěně :wink: , to já jsem teď jen zvědavá jestli se vdám, řekla jsem že nechci, aby chudák neměl pocit, že něco musí, nebo že by měl, ále pravda je, že jsem vysondovala (pár facek bych zasloužila) že má doma prsten s kamínkem... vybíral ho s mojí kamarádkou, tak aby seděl na levej prsteníček, tak uvidíme co se bude či nebude dít, jen si tak říkám... snad nebyl pro jinou. A ty jsi na mímo akorát :slight_smile: aspoň na tebe lidi nebudou blbě koukat, já si připadám divně i v poradně, málo kdy narazím na maminu, které není přes třicet a která na mě blbě nekouká.
24. led 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka nejaký porodný je me ukradený...mateřská pak taky nebude nic moc,ale pak ten rodičovskej příspevek,to bude neco,ho dostávat do 3 let,jsem zvedavá,kolik to bude.,......a ty si vdaná,nebo ne?tak ono se to každemu hezky říká,žít z tak málo penez,ale kdyby jim dali an měsíc pár korun,tak by nevydrželi vzhledem ke svým nárokum a spusobu života.......a to máš i s tím státním dluhem,my sme ho nespusobili a stejne budeme zan paltit,všechno nám seberou...hyeny jedny....
24. led 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jdeme do podnájmu, teta má byt, kterej pronajímá, jelikož je to tedy v rodině budeme platit jen vodu, plyn, elektriku, je tam potřeba předělat podlaha a takový maličkosti no a zařídit, což asi obstará Ikea :grinning: :grinning: :grinning: postýlku ještě ne, snažím se vybrat hezkou, ale ne drahou a nějak to nemůžu sloučit dohromady :grinning: ty už jsi vybrala?
24. led 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 tak to víš, že to vždycky odprdnou obyčejný lidi... nejsem, nejsem, nespěchám na to, ale byla bych ráda, kdyby šel proďola do školky a měli jsme už všichni stejný příjmení, teď na svatbu není čas, myšlenky, ani moje tělo nebude ve stavu ve kterým bych ho chtěla vdávat :grinning: :grinning: :grinning: ale vdát bych se chtěla, přece jen budeme rodina, snad se taťka časem taky vyjádří :slight_smile:
24. led 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka ježiši a nebereš si to tak trošku osobne,že na tebe furt jenom koukaj s nechápavým pohledem,vždyt nejsi jediná......ani poslední.....ty jo,tak ty takhle doma sonduješ a kolik je přítelovi let?
24. led 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka ješte jsem nekoukala moc po postýlkach,ale v Ikee mi přišli teda nejaký drahý......ty jo,tak to máte supr,že budete platit jen inkaso....aspon tak dobře na rozjezd s miminkem aspon nekde být a mít strechu nad hlavou....
24. led 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 no doma ani ne, spíš jsem viděla, že ty dva kujou nějaký pykle, tak jsem to z kamarádky vyloudila :grinning: já vím, že nejsem, myslím, že osobně si to neberu, na to zas nemám povahu, ikdyž teď jsem trochu víc vztahovačná, než předtím a pak bulím kvůli blbostem, kvůli tomuhle teda ne :grinning: ale cítíš se pak trochu nepříjemně, protože je opravdu pohledem zjišťováno kolik ti tak může bejt :grinning: a tak sama to vidíš, že nad tím, že v šesta, sedmadvaceti čekáš dítě se nikdo nepozastaví a u jednadvacítky se alespoň trochu pozastaví každý... :slight_smile: přítelovi je 24 ještě, ale až se to narodí jemu bude 25 a mě 22, to už budeme starý páky :grinning: :grinning: :grinning:
24. led 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka o postýlke mám jedinou představu,aby byla dřevená,taková normální,ne žádné čačky na ni,vždyt stejne si ji pak povleču podle svýho a díte to nebude moc vnímat,když bude malé....takže spíš takovou jednoduchou.....
24. led 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 postýlky mě v Ikee teda taky neuhranuly a mě teda nějak nikde, buď mě přijdou takový fakt fórový a nebo jsou drahý, musím nejdřív zjistit jestli ještě není u příbuznejch po mimču, jinak bychom asi nekupovali. Jo s tím bytem je to moc fajn, aspoň se bude moct dávat co nejvíc na spoření a pak vzít co nejdřív hypotéka
24. led 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla taky bych chtěla dřevěnou, nějakou světlou, nemusím moc tmavý dřevo a aby z ní bylo taky trochu vidět :grinning: dneska dělaj některý ty čela dost vyplněný, mě se to teda docela i líbilo, byl tam nějakej obrázek, ale ... zas z toho to mímo neuvidí a vůbec mi ta postýlka přišla v reálu šíleně úzká
24. led 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek