• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@micka1 no já právě přemýšlela jestli mám koupit Lovelu,ale spousta maminek říká,že se v tom nevypere vše...
Jo a jen tak pro zajímavost,u nás chumelí...
13. dub 2011 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy Jj skrz tu tchýňu to bude jiné jméno :sunglasses: na kluka se mně líbí Daniel a Filip, to by to taky šlo krásně k příjmení Ševčík (je to takové pěkně neutrální). Máš pravdu, že Lukáš ani Tomáš to nepůjde - končí to na š a příjmení začíná na š... Ale třeba Michal, Martin... enom si vybrat, a hlavně se shodnout s protějškem - což je u nás zatím problém. Můj by bral i Jakuba, ale termín mám kolem 24.7. a Jakub má myslím 25. svátek - tak jsem nechtěla, aby to bylo tak blízko u sebe, jinak je Jakub pěkné... tak teď už vůbec nevíííím..
13. dub 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky , u nás kosa jak z nosa a začíná poletovat snížek s kapkama vody :grinning: Dneska dělám špenát , brambůrek a volské oko :wink: Co Vy? :confused:

@misi.21 já prala většinu v lovele jak tekuté, tak prášku a teď jsem si koupila v akci persil sensitiv zase jak tuhý tak tekutý. V lovele vypereš vše do té doby, než budeš dávat příkrmy. Aspoň tak to říkají jiné maminy. V persilu prala švagrová a byla spokojená.

@slena jj se jmény je problém něco vybrat ... :slight_smile: taky to znám ... zatím v tom není jasno :sunglasses:

13. dub 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
S těma jména jsem měli taky problém. Tatínek chtěl kluka Martin a na holku Martina. Jelikož to bude holka tak jsem mu to rozmluvila že kdybychom třeba měli ještě jedno dítě a byl by to kluk tak už by bylo blbé kdyby jsem měli podobné jména na dvě děti. On by chtěl ještě kluka a Honzík taky začal že by chtěl ještě bráchu. Takže holka bude Michaela. :slight_smile:
13. dub 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 Míša je moc pěkné jméno, taky se mně líbí. My jsme se na holku shodli hned a na kluka ne a ne :sunglasses:
13. dub 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1
@slena mě se taky každej ptá,jestli to bude Michala po mamince,já bych to v životě nedala,ale já jsem bez "e"
manžel po sobě chce a mě se Petr vždycky líbilo,takže kluk by byl jasnej. Holčičku jsem chtěla Dominiku a byli jsme domluvení,pokud by byly dvojčátka,že by mi to prošlo,ale když je jenom jedna,tak to bude Simonka,Dominika je moc dlouhý mi bylo řečeno :slight_smile: Taky jsem chtěla Klárku,ale to zase nechtěl manžel,že by jí ostatní děti jméno komolili,no prostě si prosadil svou na celé čáře :grinning: Navíc kdyby chuděra ráčkovala,stačí že máme ER v příjmení :slight_smile:
13. dub 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 bavili jsem doma jestli právě může být Michala. v kalendáří jsem našli jenom Michaela. Já po sobě nechci vůbec to by byla Ivana. Na kluka Martin po tatínkovi to se mě líbí, ale už jich v rodině dost. Děda, můj, švagr a synovec jsou právě se jménem Martin. tak jsem ráda že to bude holka, ale nevím pokud bychom to třetí tak to u kluka nerozmluvím. :slight_smile:
13. dub 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 jojo,v kalendáři nejsem,ale může to být. Slavím na Michaela... Mě by vadilo,že by každej říkal mladá a stará :grinning:
13. dub 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já jsem dneska tak strašně znuděná,že já blbec jsem si neskočila do té knihovny hned v pondělí,v tomhle počasí se mi vůbec nikam nechce... :unamused:
13. dub 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak já dneska taky nic moc nedelám,práve sme se vrátili z nákupu,tak už dneska nebudu vynakládat žádnou aktivitu,ešte když venku prší a je zima a ráno taky snežilo,naštestí to nezustalo.....Ráno jsem volala gyndařoj,že me druhej den natejkaj nohy a on že je to normální,pač tlak i moč jsem mela pořád dobrou,tak snad to preeklampsia není.... a za druhé jsem se ho ptala,že každou noc mám křeče do lýtek a on,že by to možná bylo na návštevu gyndy,ale já,že pokud se dá horčík nakoupit samovolne,tak to skusím brát a když me to nepomuže,tak za tejden se tam ukážu.....taky máte otejkání nohou a křeče do lýtek?já se jednou za noc musím vzbudit na křeč v noze a musím to roztancovat po pokoji,fujjj je to peknej hnus.....ešteže máme svíčkovou z víkendu a já nemusím nic vařit,odpolko si asi lehnu,pač to počasí me zmáhá.....
Ste řešili jména,my už máme vybraný a menit se už nebudou-Matěj,Šárka...I když tedka,jak tady byla mamka,tak se ji moc Šárka nelíbí,nejak si na ni nemuže zvyknout,ale jenom proto,že my na Slovači tohle jmeno nemáme,ale mne i manžoj se proste líbí,tak si na to hold musej ,kdyby to byla holka,zvyknout....Mě se hrozne líbila Dominika,ale přijmení máme dlouhý,tak tohle jmeno nebude.....
13. dub 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
A prát budu v Persil sensitive gelu,už ho mám koupenej,tak až bude líp,tak se do toho pustím,no moc času už nezustavá...a jak píše misi.21 je načase řešit tašku do porodky,až me tedka přijedou penízky,tak už si pujdu koupit vložky do porodky,vložky do podprdy a takovýdle věci do lékarny,to zas bude pruvan v peněžence....a noční košile a teplomer detský rychlobežku a já už ani nevím co ješte.....no je toho ješte hafo,co nakoupit a čas se neuprosne krátí..... :unamused: :unamused: :unamused: :unamused: :unamused: :unamused: :unamused:
13. dub 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jdu příští týden zase na kurz těhu tak nám bude dávat seznam co do porodnice tak jsem zvědavá jestli se to od minulého těhu nějak změnilo. V lékárně jsem narazila na balíček do porodnice. Byli tam kalhotky, vložky, myslím že i vložky do podprsenky, přebalovací podložka pro mimi. Nevím teď přesný počet kolik tam toho bylo. Cena byla něco kolem 200,-. jak půjdu do města tak se na to ještě mrknu.
13. dub 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 já občas taky mívám křeče,ale jen po větší námaze,nebo tak. Roztancovávat to nemusím,hodně rychle jsem se naučila lítko propnout a a prsty tlačit spátky k tělu,to mi fakt pomáhá,hned to přestane,nestačí se pořádná křeč ani rozjet. Občas taky otíkám,hodně jsem četla,že pomáhá pravidelná chůze a hlavně nohy nahoru když sedíš. Aspoň na stůl a dám si pod ně ještě pár polštářů,já kdybych je cpala víš,tak si je zlomím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Hořčík koupíš v každé lékárně,ale podle mě to moc nepomáhá. Spíš to mám vsugerovaný,já ho přestala pít a jsem v pohodě...
A k tý tašce do porodnice,já si musím hlavně sehnat seznam,co všechno vůbec s sebou. :slight_smile:

Holky přemýšlely jste už,v čem povezete mimi z porodnice,pokud budou 30 hice?? Jaké oblečení??
13. dub 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 Holky jestli vydržíte tak seznám vám příští týden písnu. Ve čtvrtek mám kurz tak se to dozvím. :slight_smile:
13. dub 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 no magnezko už mám,tak skusím a uvidím jak to pomáhá...piju taky vodu magnezku....no,když pojedem z porodky,tak mám tričko,svetr a dupky a čepičku...ale nevím,pokud budou hici,co na díte dát,si myslím,že v porodce sestry určo poradej a taky nevím,či má pak cenu ješte na autosedačku dávat deku,to asi ne,když budou hici....
13. dub 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 jojo to by bylo dobrý,kdybys to sem pak napsala.....třeba u nás nic nevyžadoujou na mimi,ani pleny,jenom pak oblečení pro malé z porodnice....ale já si stejne vezmu jedno balení plínek,co kdyby se to do července zmenilo....a co odsávačku na mlíko,tu taky vzít do porodky?
13. dub 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 nad olečením už jsem přemýšlela. Jelikož si takové malé mimi ještě neudrží teplotu těla tak máme tenší bodýčko s dlouhým rukáme a k tomu buď dupačky nebo mám letní kalhoty. Ještě jsem uvažovala nad overalkem. Tak uvidime. Ještě mám všechno prát tak jak to bude žehlit tak si to pomalu nachystám.
13. dub 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 odsávačku určitě neber. to na dětském v porodce mají.
13. dub 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 no já nad tím právě furt přemýšlím,abych ji chuděrku hned neupekla...
@micka1 tak nám ho pak pošly,ať jsme chytřejší,ale ono nic moc extra potřeba nebude. Hlavně spousta vložek :slight_smile: Musím zjistit,jestli v porodce dávají plenky,nebo ne.A taky nevím,jak je to s kosmetikou,ale to jsou takový drobnosti,to uvezu ikdybych to tam nepotřebovala...
13. dub 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 já jsem měla plenky svoje. Na komstiku se zeptám v kurzu co je potřeba na mimi.
13. dub 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky,co me dali v poradne,tak vám napíšu seznam do porodnice...i když me přijdehodne stručnej...ale sestra me říkala,že tohle me bude stačit:hyg.potřeby
pantofle
kojenecké podprsenky
spodní kalhotky ty jednorázovky
ponožky,telefonní karta,drobné na telefon
knihy ,časopisy
No ale me to přijede strašne málo,třeba u nás davají jako erár noční košile,ale já si asi u tongu koupím pár nočních košil...A co se týče kojeneckých podprsenek?kdy se maj kupovat?už tedka,nebo tesne pred porodem?to abych tedka nekoupila a pak se me prsa nalejou a já už by sem se do ní nevešla?poradíte???

13. dub 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1
@tasmailla1 pozor na to,třeba ségra odsávačku v porodnici neměla a ani tam jí ju nepůjčili,takže se hůř rozkojila... radši všechno zjistit. Já prostě když zjistím že něco chybí,tak volám manžela... stejně bude mít dovolenou,prý si chce užít poslední dny klidu :slight_smile:

Včera se v práci bavil se šéfem o nějaké zakázce jestli se stihne než půjde na dovolenou a manžel mu řekl,že rodíme 24.8,tak že v pohodě. To že se o měsíc sekl mu došlo až o dost dýl :slight_smile:
13. dub 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmmm co me udivilo,tak tam vubec není napsáno vložky do podprsenky nebo porodnické vložky,ale ty si stejne zakoupím,pač si neumím představit,jak manža behá a schání po lékarnách vložky.....jojo jak píšete tá termoregulace...to je veda,aby sme ty deti moc neupekli....
13. dub 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Si to budu muset všechno zjistit a radši i tu odsávačku za pár kaček koupit a do pordky vzít....já se radši stavím v lékarne příští týden a poradím se tam i s nima,snad nebudou skoupí na slovo a poradej tam taky....snad nejsem jediná tehula v okolí,co si nakupuje veci do porodky.....a už taky vidím manžu jak mi kupuje odsávačku v lékarne,tohodle ho chci ušetřit,ale hold když se na neco zapomene,tak mu nezbude nic jinýho....
13. dub 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 no stím mám taky problém,protože prsa se ti nalejou až po porodu,ale většinou co jsem četla,tak kupujou o číslo větčí,ale mě se dost už zvětšily teď,tak nevím. A košile si taky koupím. Jednorázovejch kalhotek nevím kolik,jedna ségra je měla první den,pak svoje a prý to bylo mnohem pohodlnější a druhá je nosila ještě doma,že dobře drží,tak nevím. A přemýšlela jsem o županu,ale v červenci tam bude asi na padnutí...
13. dub 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 oni někde vložky dávají,někde omezený počet a zbytek máš svůj,ale tyhle věci se upotřebí... radši pořádnou zásobu,než mít málo..
13. dub 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 tak to jsi mě dostala. U nás v porodce odsávačku mají. :slight_smile: Hledala jsem seznam co jsem měla u Honzíka ale nenašla. Něco málo si pamatuji. Měla jsem vložky SAMU myslím že 3 balíky, kalhotky 4, vložky do podprsenky, kojící podprsenku, dětské plenky, dětské mýdlo pro sebe na umývání po šití, a pak běžné věci které jsou potřeba. Tu podprsenku jsem si kupovala měsíc před porodem. Nakonec jsem si využila minimálně. Mléko jsem neměla a Honzík byl na nutrilonu.
13. dub 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 detské mýdlo na umývaní po šití???ono nestačí mydlo na intimní hygienu,nebo taky hodne říkaj o dubový kure,nebo nejak tak se to jmenuje,se to používá na oplachy....no já vložky budu kupovat ne Samu,pač nekteré maminy říkaj,že jsou krátky,ale si koupím Batist flower,že jsou delší a na noc lepší,at v porodce nenadelám nepořádek.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale nevím,maj tyhle vložky lepení,nebo držej na tých sitovaných kalhotkách jen tak?a 3 balení me stačí?já že asi pak až budu doma,budu stejne používat asi alwaisky......
13. dub 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 a kolik vložek do podprsenek?
13. dub 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jojo radši víc,nežli mín.....ty jo u nás v kráme jsem koukala na ty kojící noční košile,ale neodvážila jsem se kouknout na tu cenu,pač jsem v tom kráme schánela nejaký tehu oblečení a třeba mikina tam stála 900 kč :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: takže kojící košile tam bude určo taky pekne drahá,práve rozmejšlím,že si je nakoupím u čínanu ve velikosti aspon XXL nebo XXXL,já fakt nevím.....a taky nevím,kde sehnat kojící podprdu,pač v kráme se spodním prádlem bude určo pekne drahá....no co hold,asi budu muset zacvakat víc penez za tohle ...a kolik třeba budeš kupovat podprsenek a košil?já jsem rozmejšlela,že podrpdy asi 2 a košile,pokud budou od činanu aspon 4....
13. dub 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek