• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@slena - Michal je taky v užším výběru :slight_smile: Nejhorší je, že si vždycky spojíš to jméno s nějakou konkrétní osobou a je konečná - např.Filip. Martínek měl být první chlapeček, ale máme Matýska a to by se pletlo. Líbí si mi i Patrik, ale Matýskovi říkáme Máťa a aby byl k tomu ještě Páťa - jako Pat a Mat - to nejde. Jakub byl taky ve výběru, ale mám ho taky kolem termínu porodu, takže nic. Nejvíc se mi zatím líbí Honzík. Ale s konečným vybíráním jména chci počkat, až jak dopadne kontrola v pátek. No, nebude to jednoduchý...... :slight_smile:
13. dub 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak dneska to mám za rovných 100 :grinning:
13. dub 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, že probíráte co do porodnice. No taky teď nevím. V Budějcích jsem nepotřebovala vůbec nic, jenom noční košili, pantofle, ručník a župan. Všechno ostatní tam měli. Na prsa nám davali takový "mušle" na zachytávání mléka, ale mě se stejně udělalo až těsně před odchodem domu, takže jsem je nepotřebovala. Tady v Praze nevím, musím si to taky zjistit. Jinak dubová kůra je skvělá na hojení po nástřihu.
13. dub 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy taky ti to pekne utíká,už jenom 1oo do porodu.....no já práve slyšela o ty dubový kure,.a tak si ji koupit,nebo neco v porodnici dávají?jako koukám,že v každý porodke to maj jiný,nekde neco dávaj a nekde zas nedávaj nic....
13. dub 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy já už jenom 89 :grinning: :grinning:
13. dub 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 no jednu podprsenku budu mít na zkoušku od ségry a jednu asi dokoupím. Já si pak až přijedu z porodky a prsa trošku splasknou :slight_smile: ,tak si chci koupit nějakou pěknou podprsenku vyztuženou,oni jsou mnohem dražší,ale ty prachy do toho dám. Po doma a na noc unosím ty obyč,ale když někam půjdeme,tak bych chtěla pod tričko nějakou pěkně tvarovanou. Ale s tím počkám,páč nikde není psáno,že kojit budu. A košile aspoň tři to chce,musím je začít schánět. Ty si hubeňoučká,u číňanů seženeš velikost v pohodě,horší bude sehnat s propínáním. Aspoň u nás ve městě je to nadlidskej výkon. Na porod budeš mít erár a pak už nebudeš mít takový břicho. O tom dětským mýdle jsem taky hodně slyšela,že je nejlepší po šití.
13. dub 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 hmmm no už tak hubenoučká nejsem,tehotenstvím jsem toho hodne nabrala a taky nepočítám,že po porodu to pujde tak lehko dolu,takže nejakou věčší košili by to chtelo....no oni ty kojenecký košile maj zapínání po boku,takže u čínanu takový nemaj,jenom zapínaní vepředu,takže to by me mohlo stačit....a pak když budu doma,tak mužu mít na spaní už cokoliv,za modelku se doma hrát nebudu,budu ráda,až popri mimču budu mít se kdy aspon učesat... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. dub 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 - v každý porodnici je to jiný. Dubovou kůru si koupíš normálně v lékárně - na sedací koupele. Ale pozor - hrozně špiní, takže používej na utírání nějaký starý ručník - nedá se to vyprat. V Budějcích jsem si nemusela nosit ani oblečení pro mimčo, to tam všechno měli, takže jenom na odjezd domů. Dokonce jsme dostaly hromady dárků - plínky, knížky, apod. Ale zato mě pak ještě asi půl roku otravovali prodejci, ať si objednám další věci. Ale tady v Podolí si musím brát asi všechno.
13. dub 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám 4 košile od číňana vel XXL po 110,-Kč /ks pak mám místo kojící podprdy lambádu po 59,-Kč/ks je pohodlnější na spaní nikde netlačí . Vložky si beru jak do podprdy, tak i jinam :sunglasses: . Co se týká těch jednorázovek kalhotek tak jsem se na to ptala švagrové a ta říkala, že je to zbytečný ať si vezmu nějaké které pak vyhodím co mám starší a nebo zase od číňana za pár korun. Prý ty jednorázové jsou úzké přes stehna, že dřou a stejně je musí každé ženské nastříhávat podél aby se do nich vešly i prý těm štíhlým. Tak já bych se do nich nevešla tím tuplem. Kosmetiku pro mimi mám už koupenou tak tu beru taky + tu zdravotní sadu pro mimi. Pak plíny pro mimi. Jinak na oblečení z porodnice , dupačky s dlouhým rukávkem a na to když tak mikču.
13. dub 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka a co si koupila za kozmetiku pro mimi?od čínanu máš noční košile,co se zapínaj vepředu,nebo jak ty kojící se zapínaním po stranách?a zdravotní sadu?to jsou nužky,hřeben a tak?
13. dub 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy si myslím,že tedka v dobe krize už žádný balíčky nebudou dávat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. dub 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 - v Budějcích ještě jo :grinning: :grinning: Ale když porodím v Podolí 5000 mimčo, tak dostanu nákupní košík plenek :grinning:
13. dub 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 kosmetiku jsem koupila Jonsons, tělový mýdlo hodí se i na vlásky, pak olejíček na tělíčko a pudr na prcinu z lidlu mám zase krémy jak na tělíčko , tak na prdelku.
Košile od číňana mám na rozepínání vepředu, ale měli tam i takové ty rozporkové co jen vytáhneš prso a pak ho zasuneš :grinning: :grinning: :grinning:
Jo zdravotní sadu , hřebínek, kartáč, nůžky,pilník, kleštičky, odsávačka a teploměr ... vše jsem koupila v jednom
13. dub 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj těhulky, jak se dnes máte? Valašsko i Olomóc hlásí hnusně a zimu :slight_smile: . Nakoupili jsme barvy a nářadíčko na malování, díra na závěs křesla je vyvrtána, vyprala jsem 2pračky a čeká ještě 1, trocha poklidila a teď jsem KO naprosto.
Jen z kontroly jsem rozčarována.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: úúúúúplně nový doktor (jehož jméno jsem zjistila až poté z razítka), no, příjemný a výřečný to byl.. jen mě jaxi nenechal domluvit, jak často mi tvrdne bříško a hned mi dal rady:polehávat, koupit si čípky na tvorbu a podporu kys.mléčné a omega 3 vitamíny papkat :confused: .. pak nějak nahodil téma na nějaký seriál, dozvěděla jsem se, kdo s kým hrál včera fotbal a že chelsea prohrála.. opravdu přínosné pro mě :angry: :angry: haha, a zápisky tlaku si prohlídl asi půl vteřiny a prý dobrý (hm 140/100 dobrý..??) takže tohle vše jsem se dozvěděla za 2min. v ordinaci, před kterou jsme proseděli hodinu a půl :grinning:
břísko mi pak tvrdlo skoro celou cestu domů zase, aspoň, že prcek dneska dělá přemety non-stop a nebolí to-kope hezky nahoru :dizzy_face:
13. dub 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee - ty jo, tak to byl nějaký rychlík - se Ti nedivím, že jsi z kontroly rozčarovaná. Takhle vysokej tlak a to je normální? Tak si radši zajdi ještě ke svý obvoďačce. Vitamíny Ti sice neuškodí, ale prý jsou pak mimča velký - alespoň se to vždycky tvrdilo a některý maminy to i potvrdily. No a polehávání není vůbec špatný - občas neuškodí nechat se obskakovat - o tom můžu v poslední době vyprávět :grinning:

Já jdu v pátek na kontrolu, tak jsem zvědavá, co doktor řekne. Mimčo je už pěkně nahoře, tlaky ustoupily nebo jsou jenoom občas a minimální. Ale zato záda.............bez komentáře :unamused:
13. dub 2011 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 dětské mýdlo pro mě bylo lepší vůbec neštípalo. Ten imtimní gel mě štípal. Ty vložky Samu drželi v těch síťovaných dobře. na doma jsem používala vložky tak jako jsem byla zvyklá před těhu. Těch vložek je tam myslím že 20 v baličku.
13. dub 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee ty jo taky dobrá skušenost s dr....asi chtel bejt za každou cenu zajímavý,že má ve všem přehled,ale předci tehu maminku nezajíma,jak si stojí futbal,nebo takový podobný veci....a tlak asi ani moc nevnímal,pač dobrý to až tak není...ale asi se moc tím nechtel zatežovat.....
13. dub 2011 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 dík za info... :wink:
13. dub 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 a kolik si mela balíku vložek?
13. dub 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy ahoj, byla jsem beze slov. na to polehávání jsem pak řekla, že polehávám už od prosince :grinning: :grinning: :grinning: aby si nemyslel, že nějak běhám nebo pracuji.. (neboj, doma jsem rozmazlována až až :wink: :grinning: ) vitamínky odmítám - přesně jak píšeš, také jsem to slyšela a četla.. piju jen Gravimilk občas a občas zobnu ještě listovku, co jsem si kdysi koupila v prvním trim. :slight_smile: já jdu v pátek na cukr, tak ať Ti dobře dopadne poradna-kontrola. je supr, že miminko se přestěhovalo nahoru :slight_smile: taky záda? mě už se začínají ozývat čím dál častěji, ale stále jsem mobilní, tak to jde..

@tasmailla1 měla jsem nohy natelké jen jednou-když jsem celý den byla v poklusu.. pak to do dvou dnů zmizelo-zkus dávat nožky nahoru při odpočinku :wink:
13. dub 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 myslím že 3 balíky mě na 4 dny v porodce stačili.

@druidee pan dr chtěl být asi hodně zajimají. Na ten tlak se ani nepodíval. :frowning2:
13. dub 2011 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky už pár dní přemýšlím, že sbalím tašku... hlavně, co mi pořád tak tvrdne bříško.
skopnu sem seznámek od kamarádky a z netu, možná pomůže:

kojící či rozpínací košile (cca 2 a více), kojící podprsenka + vložky, toaleták, kalhotky+vložky, župan, ponožky, pantofle, ponožky, kapesníky
ručník, žínka, kosmetika (šampon, kondicionér,intim.gel,sprcháč, antiperspirat, pasta+kartáček, oblíbený krém, šminky, pilník na nehty atd atd -vše pro osobní pohodlí prostě), hřeben
nabíječka na mobil, dobít kredit :grinning: , žvejky, brýle, kniha, foťák a různé nepotřebnosti.... :slight_smile:
pleny pro dítě, ubrousky na zadeček, kalciovka (nebo sudocrem či bepanthen atd), oblečeníčko..
Potřebné doklady:
Těhuprůkazka a papíry k ní, papíry z matriky (pro svobodné), občanka, rodný list, kartička pojištění, adresa pediatra
co se týče množství všeho-prý raději víc..
13. dub 2011 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee snažím se pořád mít tedka nohy nahoru....tak až tak nateklý nejsou.....jsem ráda....
@micka1 tak si koupím ty 3 balíky....
13. dub 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee a gyndař ti na to tvrdnutí břicha nepředepsäl hořčík?se divím,že ne....
13. dub 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 já se také divím, že mi neřekl magnézium, ale začal s kyselinou mléčnou, omega 3, listovkou a poleháváním... :confused:
fotbal mě nebere, celkově na TV téměř vůbec nekoukám..

Holky, prosím, nevíte jaké kalhotky do porodky když je císař? prý se ty síťkované jednorázové vadí za stehy.. tak jestli mám vzít raději nějaké bavlněné vysoké (přes jizvu) třeba starší a pak vyhodit????
13. dub 2011 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1
@druidee - taky si říkám, proč ten horčík nenapsal. Piju 1x denně a pomáhá to. Ale to by měli snad i normálně prodávat v lékárně - bez předpisu. Ale nejsem si jistá.
13. dub 2011 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy horčík prodávaj i bez předpisu jak tablety,tak i pití,mne dr poradil,že si ho teda mám koupit a bud polykat,nebo pít 2 krát denne....

@druidee si myslím,že bavlnený budou lepší kvuli tým stehum,kde by se sítovky jenom zadrhovali a bylo by to nepříjemný....
13. dub 2011 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy já piju hořčík, ten rozpustný, z lékárny, už asi od 4.měsíce. i kalcium občas.. nevyznám se v doktorech. předminule mi ten můj dr. pod kterým jsem tam napsaná říkal, že zbytečně vitamíny brát nemusím.. tenhle zase tohle.. to samé s dopegytem-jeden že můžu vysadit, pokud bude tlak dobrý, tenhle dnes že mám pokračovat v medikaci bez vysazování.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: dnes už jsem fakt zmatená jak včela z nich
13. dub 2011 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee Dopegyt byla tvoje medikace i před tehu,nebo až když si otehotnela,tak si ho začla brát?vysazovat je blbost,pač ten dopegyt ti udržuje tlak v norme...kdyby si ho vysadila,tak by dlho netrvalo a tvuj tlak by vylítnul ješte víc,než je tedka.....
13. dub 2011 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 dopegyt až s těhu. ono totiž když jdu na nefrologii, tak mi naměří vzorný tlak 120/70, nebo co si měřím a zapisuji, občas se mi takový zadaří i doma a tak mi všichni dr říkali, že pokud si během dne naměřím tohle, můžu třeba polední dávku vynechat (beru 2-2-2) abych pořád neměla závratě, jak mívám....
no a dnes mi ten nový řekl opět tohle...
13. dub 2011 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek