Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

Holky jste tu některá? 🙂 Já jsem se sem do těhu diskuzí nejdříve bála nakukovat, o jedno miminko jsme už letos na jaře přišli v 7tt. Ale dnes jsem po kontrole a vše vypadá v pořádku a přesně odpovídáme 8tt a tlouklo nám srdíčko x-). Na miminko jsme čekali dva a půl roku. A dneškem nás tedy i "propustili" z péče CAR k obvodnímu gynekologovi. Tak teď už věříme že bude vše jen a jen dobré 🙂. A nakouknu sem a tady červenec ještě vůbec nevidím 😃, tak snad se brzy nějaké nastávající maminky přidají 😉.
hradilenka
21. dub 2011
Tak jsem se ptala prim, a říkal že si tam ještě bude poskakovat a měnit polohy že ta hlavou dolů není konečná. JJ magnézko piju 2x za den ....
msevy
21. dub 2011
@hradilenka - tak se hlavně opatruj a nepřepínej. Mě to magnézko moc pomohlo, taky ho pořád piju 1x denně a malej už je jenom nahoře. Zato ty kopance jsou pořádný 😃
msevy
21. dub 2011
@tasmailla1 - no to teda děkuju 🙂 Měli jsme pozvanýho architekta, co nám dělal náš starý byt - tenkrát to udělal ze známosti zadarmo, teď naplánoval celej novej byt, ale tak že to bylo nepoužitelný a naúčtoval si za to 12tis. Na Jak se staví sen se občas koukám a někdy tam jsou dobrý vychytávky - např. ty průhledný plastový jídelní a barový židle - jsou neskutečně pohodlný a v malém prostoru jsou super. Tak ty mám už vybraný 😃 😃
hradilenka
21. dub 2011
@msevy jj uvidíme , potíže nemám jen ty záda a klouby sem tam křeč do nohy 😃 😃 😃 kopance moc nejsou, jen vždycky nějak povyskočí ... asi od radosti 😃 😃 😃
Jsem zvědavá na kolik Tě vyjde ta kuchyň ... spotřebiče si už počítala na kolik vyjdou? Do jaké půjdeš značky spotřebičů ?
hradilenka
21. dub 2011
@msevy Já bych do těch platovek nešla, jsou hezký jen když jsou nové , vem si když si tam někdo sedne a na zadku bude mít zip a nebo knoflíky ... rifle jsou toho příkladem.... je to pak podřené a nevypadá to vůbec hezky ... viděla jsem to na vlastní bulvy 😃 😃 😃
msevy
21. dub 2011
@hradilenka - tak díky za upozornění - to mě nenapadlo. Právě mi poslali kalkulaci z kuchyní Katalpa - neslyšely jste některá na tyhle kuchyně recenze? Docela mě to zaujalo, je to střední a vyšší třída, ale chci si ještě zjistit jak jsou lidi s nima spokojený. Zatím jsem na netu nic nenašla.
petrus77
21. dub 2011
ahoj holky můžu se přidat? já mám taky termín v červenci, přesně 23.
hradilenka
21. dub 2011
@petrus77 Ahojky jasný :-N

@msevy no jak říkám myslím si , že ty židle nejsou ani nic levnýho a pak to vypadá hrozně :-|

O těch kuchyních jsem neslyšela, tak nemůžu ani říct jak jsou na tom s kvalitkou .... a jak ty spotřebiče? Ptala jsem se a Ty si to asi zasklila 😃
misi.21
21. dub 2011
Ahoj holky,tak na diabetologii v pohodě,řekli mi přesně to, co jsem si přečetla na netu. Takže dieta,počítat sacharidy a žádný hrozny a meloun,což mě štve nejvíc. Jinak si musím ze začátku 3x denně testovat moč a jestli ji budu mít OK tak pak už jen jednou a 3 dny v týdnu si 4x měřit cukr. Na kontrolu jdu příští pátek,tak uvidím co a jak... Jíst musím aspoň 5x denně a jestli budu mít v moči něco(zapomněla jsem co 🙂 ) tak budu muset přidat pozdní večeři v devět hodin. Takže 6x denně jídlo a pravidelně. Ale myslím si,že bych u týhle stravy mohla zůstat i po porodu,jen bych si k tomu občas přidala něco nezdravého. 🙂 Musím se naučit pít čistou vodu,protože ta mi fakt nechutná :-S
micka1
21. dub 2011
Ahojky všem 🙂 tak už druhý den lítám jako urvaný vagón. Pořád po mě někdo něco chce, aby jela něco vyzvednout, zařídit a zavést. Včera jsem stačila zajít večer s kamoškou na kafíčko tak to byla jedna z příjemných věcích. Jinak dnes jsem měla předporodní kurz. Zítra odjíždíme do Tater 🙂 🙂 🙂 jupí už se těším

@petrus77 vítej mezi námi
micka1
21. dub 2011
seznam do porodnice co nám dnes dali v kurzu: toaletní potřeby, toaletní papír, dětské mýdlo, porodní vložky 4*,
pomádu na rty, porodní kalhotky 3*, kojíci podprsenku, vložky do ní,
a běžné věci které jsou potřeba při pobytu v nemocnici.

pro mimčo.: jenom plenky, jinak dostaneme všem v porodnici. Pokud chceme tak vlastní kosmetiku a bodýčka tak si máme vzít.
To nám bylo doporučeno u nás v porodnici. 🙂
mili01
21. dub 2011
@misi.21 s tím melounem a hrozny takhle před létem je to na prd.... ani žlutý nemůžeš? a co nektarinky, maliny, jahody?to by šlo?
Jíst 5x denně je fajn,máš pravdu, že bychom se to měli naučit a rdodržovat to i normálně i bez nějakých potíží. Myslím, že posledně jsem takhle papávala, když na mně dohlížela maminka.... Tak snad se nmi to s dítkem taky vrátí... a budu jíst i svačinky, kromě "žádná snídaně, oběd ve 14.00 a pak večeře od půl devátý do cca desátý - dle obsahu lednice" 😃
Těhu mě už naučilo snídat, tak dítko mně snad naučí jíst pravidelně 🙂 Vždyť je to jenom pro naše dobro, abychom pak s těma ratolestma byli tady co nejdýl 🙂
Tak držím pěsti, ať to zvládneš...
mili01
21. dub 2011
@micka1 Díky na seznam, jsem zvědavá, co nadiktují mně. zarazila mně ale pomáda na rty... proč?? Já ji normálně používám a mám furt v kabelce, ale že je tak důležitá k porodu????
mili01
21. dub 2011
@msevy Katalpu mají naši sousedé, dávali si dělat před rokem a půl, když jsme se stěhovali (jsme novostavba) - a jsou spokojení, alespoň jsem neslyšela slovko stížnosti, ale speciálně se Ti na to mohu zeptat 🙂
Je i hezká, mně se líbí - vybrali si docela nezvyčejnou kombinaci, ale vypálilo to moc dobře. Myslím, že bych se nebála do toho jít, pokud nabídka vyhovuje finančně.
micka1
21. dub 2011
@mili01 hodně se při porodu vysušují rty.
mili01
21. dub 2011
@micka1 hm, tak to budu muset udělat polovičce instruktáž 🙂 jak mi mazat rty.. když se tedy nakonec rozhodne, že u toho bude... zatím se tvárí všelijak.... jednou se mu do toho chce, pak něco slyší a už tolik odvahy nemá.... 😃
zup
21. dub 2011
ahoj mamči jak se máte?
msevy
21. dub 2011
Ahoj holky, tak jsem zase zpět - nějak se mi zasekl počítač, začalo se tam něco načítat, asi vir - naštěstí fotky zůstaly. Vůbec netuším, jak se to mohlo stát. Od pěti odpol.jsem se nemohla vůbec připojit na PC.

@hradilenka - ty spotřebiče - skoro všechny studia mají nějaké výhodné akce - hodně na Electrolux - netuším jak je kvalitní - většinou 20%. Když si koupíme svoje, vyjde to levněji, ale neručí za kvalitu. Namontují, zapojí ale nic víc pokud budou naše, což je pochopitelný. V Katalpě nám udělali docela dobrou nabídku na spotřebiče, ještě mi zbývá zítra Hanák kuchyně a od JN interier návrh na celou kuchyň včetně obýváku. Do příštího týdne se musíme rozhodnout, aby jsme dostali ty slevy - jak na nábytek tak na spotřebiče.

@mili01 - díky za info, když se zeptáš, budu ráda. Zatím vypadají nejzajímavěji.
msevy
21. dub 2011
@hradilenka - myčku asi dáme Bosch, jinak nevím. Kamarádka doporučuje Miele, ale to je hodně peněz. Hodně nám vychvalují ten Electrolux, tak nevím. Jaký bys doporučila ty? Varnou desku, troubu a mikrovlnku?
micka1
22. dub 2011
@mili01 neboj nás je to to samé. Jednou že půjde pak zas že nepůjde. Nedávno vyslechl Martin rozhovor dvou těhulek že chlapa u porodu nechcou a keci kolem toho tak řekl že nikam nejde. Tak jsem zvědavá jak se rozhodne. 🙂
micka1
22. dub 2011
Těhulky užíjete si velikonce a pěkný víkend. 🙂
My vyrážíme dnes do Tater tak se ukážu až v úterý. Mějte se pěkně. pa pa
tasmailla1
22. dub 2011
Ahoj holky,přeju krásné ráno,venku opet hezky,to se pak jinak vstává,než když prší.... 😉 😉 😉
misi.21
22. dub 2011
Dobré ráno,já teď budu vstávat podle budíku,protože se musím nejpozději do 8h. nasnídat a vzhledem k tomu,že beru léky po kterých půl hodinky jíst nesmím,tak to bude asi masakr,to abych si ho dala na půl sedmou,když budu testovat moč a měřit cukr. Jinak dneska moč OK,tak snad to tak nude i pokračovat.
Včera mi manžel řekl,že se mnou bude držet basu a než jsem s mamkou nakoupila,tak zblajzl langoš a přikusoval k tomu zmrzlinu 🙂 Tak jsem mu popřála hezké posezení na hajzliku a slíbila,že k obědu mu udělám o víkendu nějakej blaf 🙂
U nás je zase krásně a sluníčko,tak jdu něco uklidit a pak hurá do města a po o chtějí ségry zase hlídat prcky,tak jedu k mamce,ať tam ne ně chudák není sama,to by skončila v blázinci z těch raubířů 🙂
Zítra se dáme do těch oken,v neděli pojedeme vymrskat babičky a po návštěvách když jsou ty velikonoce a v pondělí hurá do ZOO,už se těším... Má být nádherně.
msevy
22. dub 2011
Krásné ránko, jdu lítat po kuchyních, poslední studio mi zbývá Hanák, přes Velikonoce se musíme rozhodnout kterou vezmeme. Dneska odjíždíme k našim, vracíme se v pondělí, takže v úterý ahoooooj!!! A krásné Velikonoce všem!
petrus77
22. dub 2011
msevy k těm spotřebičům.. nejlepší ale bohužel i nejdražší je Mile potom BOSH a AEG. Záleží kolik do čeho chcete investovat. Třeba u varné desky, trouby bych si vybrala levnější tam si myslím, že nemůže být zas tak velký rozdíl. Ale u myčky a pračky a ledničky bude rozdíl stoprocentně. Ale je to jen o tom, že tam máš různé probramy nastavení nizká hlučnost atd. Jinak prádlo bude vypraný stejně 🙂))
hradilenka
22. dub 2011
@msevy Ahojky , tak k těm spotřebičům. Strýc je chlaďař a povídal a sám doma má lednici Elektrolux , nějakou dvoufázovou, že dole máš zeleninu krásně čerstvou a nevadne ti a nahoře normální jídlo. Nevím co to je za typ musela by ses zeptat. Já kdysi dávno měla myčku Whirpool tu bych nechtěla ani zadarmo a ani pračku. Rovněž mám od této značky varnou desku a troubu a s tím jsem spokojená. Myčku jsme kupovali asi před 4 roky novou a vybrali jsme Bosch , v té značce mám rovněž lednici, kterou jsem kdysi dávno cca před 12 lety vyhrála a jsem s ní max. spokojená.
Ale pokud bych měla dneska dělat novou kuchyň , tak si tam dám jistě ne varnou ,ale indukční desku. Trouba by mi stačila levnější jen horkovzdušná... ta má má jakési funkce a nikdy jsem se nevyužila 😃 😃 😃 Šla bych do značky Siemens , má lepší kvalitu jako Bosch .... v podnikové prodejně to paní vysvětlila a zlehčila tak, že Siemens se dělá na ranní směně a Bosch na odpolední 😃 😃 😃 Ještě na některé věci je dobré i AEG ale jak na co. Já bych se snažila vzít vše od jedné značky. Miele, je sice kvalitní značka, ale ne zase tak aby stále jednou tolik 😃 Toď můj názor. Mikrovlnka by mi byla úplně fuk, ohřívám v ní jen knedlíky místo pařáku ... tam se z knedle žádný vitamín neztratí. Jinak je to podle mě jen velká pohodlnost, ale jídlo z MT nestojí za nic co se týče vitamínů, vše tam zlikviduješ. Snad jsem pomohla ... ale rozhodnutí je na Tobě 😉 Tak přeju dobrou volbu a krásné velikonoce !!! 😉
hradilenka
22. dub 2011
Ahoj holky, pěkné ráno raníčko 😃 Tady je úžasně ... kdyby nebylo toho břuchu, tak se jdu někde vyvalit na trávu v plavkách 😃 😃 😃 Všem přeju hezké velikonoce x-)
tasmailla1
22. dub 2011
@hradilenka Jojo přesne jak píšeš,kdyby nebyl břuch,tak se človek jede nekde vyválet v plavkách.....ale i takhle me to vyhovuje,pujdu na procházku se psem anebo si sednu na balkone s kapučínkem.....
Jinak taky přeju všem krásné Velikonoce....já dopoledne stihla upíct Lida řezy se želatinou a tvarohem,tak až to stuhne do zítra,mnamy to bude mnamka,už se na ne moc teším....Jinak k obedu bude smažená ryba a brambor,protože dneska mám půst,tak žádný maso......
hradilenka
22. dub 2011
@tasmailla1 zelený čtvrtek byl včera ne? 😃 😃 😃 😃 A ryba není maso? Od kdy ? 😃 😃 😃 😃 Já dopeču štrůdl a taky valím ven, přijela nám rodinka, tak jim ho vezu ke kévě po obídku. Dneska jsem přesazovala kvítka už to chtělo a navíc je jaro ,,, nějak moc mi rostou 😃 Asi to bude tím, čím větší zemák tím hloupější sedlák 😃 😃 😃 .
Lída řezy s čím to je? Já dělám něco podobného s broskví , ale nedělám klasickou želatinu, ale pudinkovou. Ta klasická mi ještě nikdy neztuhla a bylo to jak plpa 😃 😃 😃 .
tasmailla1
22. dub 2011
@hradilenka hihi na zelený čtvrtek se má jíst zelené jídlo-třeba špenát a na Velkej pátek zas bezmasá jídla a ryba je jediný pokrm,i když to je maso,co je povolené jíst....ty poslouchej,ty každej tejden deláš jenom štrúdl,ne? 😃 😃 😃
přesazovala si kvítka v byte?ty jo,to bych taky mohla,ale ješte mám čas...já včera zasázela jenom muškáty na balkon....lida řezy to je kakaové testo,pak nápln tvarohová a navrch pomerančová želatina.....a to taky není klasika želatina,ale z pudingu,tang pomeranč,a vody....a tohle hezky stuhne a druhej den se to krásne krájí..... je to takový osvěžující recept....

Začni psát odpověď...

Odešli