• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@tasmailla1 propíchnutí vody nebolí vůbec, ani jsem o tom nevěděla. do porodnice jsem jela protože jsem měla kontrakce a už potom i docela často, ale dokud nepraskne voda tak je docela času dost, vyplatí se asi počkat doma dokud nezačnou pravidelněji. přenášela jsem týden, doktor mě prohlídnul a říkal že bych se měla rozrodit, že i tou prohlídkou mi to asi trošku uvolnil, jinak jsem měla mít nástup ráno. Asi těma nervama jsem odpoledne jela do porodnice. Tenkrát už měli vanu, natočili mi vařící vodu co to šlo a potom se mi ten porod krásně rozjel a než jsem šla tlačit seděla jsem na míči, ten byl super, záda mě pak bolela mnohem míň jak při prvním porodu při kterém jsem jen ležela. Takže se nebojte ptát a říct si co by jste chtěly zkusit. Kontrakce určitě poznáš, i ty slabší. Já je měla jako šimrání směrem od páteře dopředu do břicha, nevím jak to měly jiné holky, ale si to bude podobné
26. dub 2011 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 a čo ti ešte chybí na dokoupení?
26. dub 2011 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa tys mela oba porody přirozene?dá se to vydržet?a ty si rodila ve vode?ty jo to bych chtela taky,ale co jsem se dočetla,v naší porodce to nedelaj.....
26. dub 2011 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 tak jo, jsem zase klidnější, asi má dnes spací den. :slight_smile:
a s tím balením do porodnice, začnu, až mi dají v porodnici seznam, co si tam mám vzít, takže až za měsíc. výbavičku pro miminko taky ještě celou nemám, chybí mi toho ještě spousta, prostě ještě mám před sebou dva měsíce, tak si říkám času dost :slight_smile:
26. dub 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 mě se malá nehýbala celé odpoledne a druhý den dopoledne tak jsem raději jela k dr. Udělal mě UTZ a poslal na KTG. Malá se pohnula ani na UTZ¨, ale srdíčko bilo pěkně. Až na KTG se začala hýbat. Pokud si nejsi jistá tak zajeď k dr. Jistota je jistota. Teď mívám pohybu po ránu když vstávám a pak když sedím v klidu tak se někdy pohne a někdy se jí nechce. Nejvíce řádí večer a v noci.
26. dub 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
A odkdy se chodí už na kontroly do porodky a ne ke svýmu gyndaři?to tam delaj monitor a co ješte?
26. dub 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 oba jsem měla přirozený, ani epidural mi nepíchali. Ten druhý nebyl nic moc, zapotili se tam nademnou asi všichni, ale jsem důkazem toho jak to máme nastavený a šla jsem do toho do třetice. Malá byla ještě asi 14 dní před porodem hlavou nahoru, netušila jsem jestli nepůjdu na císaře, ale pak se otočila hlavou dolů...a podrobnější info raději zašlu až v srpnu, to už budeme mít všechny mimča v kočárkách :sunglasses: Ve vodě jsem nerodila, při příjmu jsem ty kontrakce měla nepravidelné, proto jsem si lehla do vany, měli rohovou, takže jsem si tam krásně lebedila. Ta horká voda uvolní svaly a všechno se to urychlilo. Pak jsem byla na tom míči a když už jsem byla otevřená jak bylo potřeba šla jsem klasika rodit, takže žádné expedimenty.
26. dub 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa tobe nenabídli epidurál,nebo v tý dobe ješte nebyl tak oblíbenej?podle toho co tady píšeš,tak se to zvládnout dá,ale radši podrobnosti napiš až v tom srpnu,at se dopředu nestresujem...to pak napíšeme svoje zážitky všechny.....
26. dub 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslím že mi ho ani nenabídli, nevím jak u první ale u druhé už určitě byl, kamarádka si ho vyžádala a píchali jí ho do páteře, to bych si určitě pamatovala. Prý ji to píchli a okamžitě cítila velkou úlevu.Dávali mi jen kapačku a do té látky na urychlení porodu, ale na bolest to účinek nemělo. Určitě se to dá zvládnout a když si říkáš že víš že mimčo vyleze a bude po bolesti tak se s tím i líp smiřuje :dizzy_face:
26. dub 2011 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem rodila ve 38tt. Den předtím jsem byla v rizikové poradně a dr mě uklidňoval že určitě porodím v termínu. Když mě na druhý den ráno uviděl že jsem na přijmu tak se začal smát. Ráno když jsem vstávala tak mě odtekla plodovka. Exmažel vstával zrovna do práce tak mě odvezl do porodky. Celý den čekali jsetli se porod nerozjede sám od sebe, ale nic se nedělo. Na další den mě dali ráno tabletky na vyvolání a v poledne ještě jednu. Kolem 16 hod začali slabé kontrakce. Využívala jsem hodně právě balon a exmanža mě masíroval kříže. Ani mě nestačili napíchnout epidirál a Honzík byl na světě. Narodil se po ve 20.10. Porod probíhal v pořádku. Myslím že ta bolest u porodu se dá zvládnout i bez epidurálu, ale každá máme jiný prách bolesti.
26. dub 2011 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo holky vy aspon už máte neco zaa sebou,äle my prvorodičky nemáme ani šajnu do čeho jdeme.....a tak brala bych tabletku,párkrát zatlačit a mimi by bylo na svete.... :grinning: :grinning: :grinning: nechtela bych tam strávit a rodit nejakejch 24 hodin.... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
26. dub 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 já mám na papírku z registrace napsáno, že od 36. týdne už budu chodit jen do motola. už mi zbývají jen dvě kontroly na gyndě. jedna za měsíc a druhá hned po čtrnácti dnech.
@micka1 ok, no asi ještě počkám. ale určitě jsem mnohem radši, když se mi tam mrská jak divej :slight_smile:
@lebapa hezky se to čte, ale už aby to bylo za náma :slight_smile: ten pocit, že člověk neví, co ho čeká je děsnej. asi jako když má člověk jít ke státnicím, to mi bylo podobně, nevěděla jsem co a jak to skončí :grinning:
26. dub 2011 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 no a nakonec to šlo viď , akorát tady ti nedají reparát kdyby něco :grinning: Já jsem v klidu a spíš dumám abych nezapomněla něco dokoupit, třeba vložky do podprdy, ty jsou potřeba hned. Radili mi v porodnici ať si tam dám případně plínu ale s tou bych si připadala hrozně, hlavně nevím ani kam bych jí cpala :slight_smile:
26. dub 2011 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa si človek musí napsat pořádnej seznam,at na neco nezapomene.....
26. dub 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no nakonec to ani nebolelo :grinning: :grinning: :grinning:
26. dub 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 jů, další krásné albíčko :slight_smile: určitě parádička.
holky, sluší vám ta bříška. mě teď zase hodně poskočilo ven. malej si ho pravidelně roztahuje a prokopává prostor :slight_smile:
Jinak jsem četla, že mimi touhle dobou spolyká až litr plodovky za den, tak se snažím pít, abysme měli oba dostatek tekutin a on tam pak chudák nebyl na suchu :grinning: :grinning: :grinning:
Koupila jsem si kojící noční košili.
Je tu počasí teda na nic, docela zima.
26. dub 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee chudák fuj bleee,tolik vody spolykat.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jojo a to bříško už bude jenom nadále poskakovat ven.....
26. dub 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: viď? snad jim ta voda aspoň chutná :grinning: :grinning:
26. dub 2011 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee no jo se ho pak zeptáš až se narodí,či mu to chutnalo,nebo ne :grinning: :grinning: :grinning:
26. dub 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 pěkné fotky něco podobného je i u nás na Moravě v Rožnově skanzen :slight_smile:
Já si beru asi origoš i koupii OL.
@micka1 taky pěkné fotečky :wink:
26. dub 2011 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 Na to že máš 16 nahoře tak to není vůbec vidět ... :slight_smile: na mě je těch 10 vidět víc :angry: a břicho si myslím, že mám taky větší :grinning: zatím si štíhlá kočka :dizzy_face:
26. dub 2011 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jee dekuju,pochvala vždy udelá radost...:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jojo vím o tom vašem skanzenu,protožte když jedem na slovač,tak poprinom jezdíme.....
26. dub 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka a vlastne ten skanzem,co myslím,je ve Valašským Meziřičí.....
26. dub 2011 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka kecám to je skanzem v Rožnově.... :grinning: :grinning: :grinning:
26. dub 2011 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 nemám vložky,ani do podprdy,kojící podprsenky taky nemám,jednorázové kalhotky mám troje,tak nevím jestli ještě balení nekoupím a taky boty z umělé hmoty do sprchy...
26. dub 2011 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 ve Valmezu žádný skanzen není,a ten v Rožnově je 15min chůze ode mě!! :grinning:
26. dub 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1
@tasmailla1 já třeba do porodnice vůbec na kontrolu nepůjdu,pokud bude vše OK. Ozvy dělá moje doktorka a já se nemusím v porodce ani registrovat. Až to na mě přijde,tak tam přijedu,odrodím,a je to :slight_smile:
Mě teda vůbec nevadí,že nevím do čeho jdu,páč si neumím pořádně představit tu bolest. A přesně jak píšete,tak na konci z toho je miminko,takže dostatečná odměna. Navíc se říká,že vyvolaný porod bolí víc,tak jsem ráda,že nemám s čím srovnávat :slight_smile: A těch pár hodin bolestí musím vydržet,když už jsme se s manželem tak snažili :grinning: Ale asi budu nadávat,až se tam budu kroutit :slight_smile:
26. dub 2011 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee ale je to ten skanzen,co je za řekou v parku ne?ty si z Rožnova?
26. dub 2011 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 no já se v porodce taky nemusím registrovat...jojo musíme to vydržet....
26. dub 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 tak tak, to je on :wink: jsem z Rožnova :slight_smile: tak až pojedete na Slovač, víš, kde dát pauzu :wink:
26. dub 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek