• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
Ahoj holky,tak mě dneska probudil telefon od manžela,jeho táta spadnul v práci ze štaflí a má zlomenou ruku,navíc se praštil do hlavy tak ho ještě hnali na nějaký jiný vyšetření,no snad to bude v pořádku,ale jsou to teda šoky. Navíc včera večer manžel vrtal stůl a tříska mu spadla do oka,nemohli jsme to dostat ven,tak jsme šli na pohotovost,tak má dost poškrábanou rohovku,měl si to nechat zalepený,aby se mu tam neprášilo,ale kdepak on by si to nechal. Tak to snad taky bude dobrý. Je to děs. Doufám že už nás nic špatnýho nečeká.
4. kvě 2011 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka Ahoj, no já jsem s Hartanem jezdila po obchodě a byl fakt moc super. I když se mi líbí víc ty hladký tvary jako má třeba teutonka tu pevnou korbu,tak tenhle když na něj člověk šáhnul naživo byl fakt super. taky myslím že jsou vychytaný a určitě jste zvolili velice dobře, byl fakt lehoučký. U toho espira co byl u mě ve výběru se mi líbila konstrukce, v obchodě prodává známá a říkala mi že opravdu není poruchový, ale byl taky polsko, jenže to je asi co mi přijde tak 80% trhu, jako x-lander, toho má snad u nás každá druhá.
@druidee no vidiš,tak to mám radost. Budeme moct porovnávat :slight_smile: Já to mám i s tím obalem, kočárek mám teda ještě v praze u šváry, ale myslím že vydržím max týden a jestli sem nepojede on tak tam dojedeme my. Brácha bydlí kousek ode mne,tak už mám u něj připravené místečko a doma si nechám zatím jen autosedačku. Mám k tomu i bázi a netuším jak s tím manipulovat, musím mít čas si to prozkoumat. Na modrýho koníka jsem se dostala právě kvůli diskuzi o těchto kočárkách a myslím že jsme udělaly dobře. Barvu jsem vybírat nemohla to bylo mínus, ale myslím že tahle je praktická, v pevné korbě mám takovou tu béžovou a i jsem koukala na bazaru že paní prodává ten kytičkovaný vnitřek, ale už nesmím utrácet, to by asi chlapa kleplo. :pensive:
@misi.21 to jsou teda taky radosti. No určitě si to tchán s manželem vybrali za tebe, vzali to do třetice. S tím okem to je kaskadér to ti povim, ale známe, jak uznají že je to dobrý tak už doktory nepotřebují. No vybavilo se mi a to jsem vlastně byla taky těhu s tou druhou jak bráchovi vlítla do oka kovová špona když opravoval náklaďák, operace (půl roku byl doma) a pak jsme se vozili navzájem po doktorech :grinning:
4. kvě 2011 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no on to s tím okem nemá poprvé,ale když mu řeknu ať si na to vezme brýle,tak mi řekne,že to je už jen na minutku,ale tohle je pak hned. Má prostě svojí hlavu...
4. kvě 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa děkuji no taky doufám, že až bude v plném provozu nebudu mít výtky:slight_smile:) jako my jsme z města a nějaké šílené terény překonávat nemusím klasika chodníky a autičko mám takže to je taky ok tak nepotřebuji si myslím nějaký náročnější kočárek uvidíme no to se vše ukáže:slight_smile:

4. kvě 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky u nás je už líp jak včera, ráno svítilo sluníčko, tak jsem šla s hafíkem do parku a teď zase zalezlo za mráčky, tak jsme šly domů.
@lebapa jj no s tím kočárem si povíme až s tím něco najedeme :grinning: Tady holky taky jezdí s takovými těmi poláky do 5tis. a ten x-lander je tady taky dost rozšířený , pak ještě Patron, ale to je česká výroba.
4. kvě 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak si představte,že tchán má zlomené zápěstí a zítra jde na operaci :frowning2: Už to asi před 3 lety měl,taky spadl v práci a to mu to rovnali,teď už mu to musí operovat,aby to dali dohromady. :unamused: Ach jo. Hned si ho tam nechali,tak odpoledne jede manžel s mamkou se na něj podívat a dovézt mu věci,já jet nemůžu,asi bych se tam skácela. Naposledy když jsem byla v nemocnici za dědou,který byl na hadičkách a my ho jeli psych. podpořit,tak se tam starali o mě. Na mě nemocnice strašně špatně působí,hned jsem bílá a je mi na omdlení,tak to v těhu nechci vůbec riskovat. :unamused:
4. kvě 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka na patron jsem taky koukala na netu, ale zrovna možná jen náhodou jsem pak viděla asi tři jak s nimi maminy jezdí a přišli mi vyšisovaný.Novou teutonku bych si dovolit nemohla, určitě s Hartanem budeš jezdit bez problémů. Ony ty kočárky máme stejně tak na rok - rok a půl a pak budeme rády že budeme moct jezdit s lehkýma golfkama. Ty ho pak ještě užiješ na další když budete chtít. No a do kočárku do 5 tis bych asi neinvestovala, taky tady jsou takový maminy, je to určitě podle každého vkusu a hlavně finanční situace, ty kolem 10 tis jako ten espiro nebo x-lander si myslím že už jsou v poho, spíš je to jen o tom na co se povede narazit. Většinou si je chválí, kamarádka má e-lander a nejsou nadšený z koleček, musí se holt počítat s tím že to není kočár na brusle.
4. kvě 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,přeju krásnej den...dnešní poslední ultrazvuk dopadnul dobře,malej nebo malá má kolem 3O cm a váhový odhad 194O g,tak si myslím,či já neporodím nejakýho obříka,ale duležité je to,že mimi je v pořádku a už je otočené hlavičkou dolu,tak doufám,že takhle zustane až do porodu....poté jsem byla v poradne....a další kontrola v poradne bude už za 2 týdny,už to začíná,budu tam chodit už častěji....nabuduce me naberou kultivaci,tak doufám,že pak vyjde negativne.....a říkal mě gyndař,že kolem 30 května bych už nastoupila na mateřskou....poté jsem byla za holkama v práci na pokec,pak s manžou na velkým nákupu a mám už toho pro dnešek tak akorát dost.....
@misi.21 ty jo holka,tomu říkám smula,tak hlavne at všechno dobře dopadne...jsem se musela smát na tom,jak máš strach ze špitálu...a copak budeš delat,až pojedeš do porodky?to tam budeš muset nejak vydržet...... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@hradilenka
@lebapa no u nás taky holky májí převažne X-lander....
4. kvě 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jéé, tak to gratuluju, to už máš hezký mimčo. No já jdu na ult až za 14 dní možná dýl, už bych taky ráda zas slyšela jak je asi veliký. Mám slíbený ult 2x, zatím bylo vždycky o malinko větší, uvidíme jak to nakonec dopadne. Dneska jsem se dozvěděla že nejdýl v sobotu mi přivezou kočárek, už se nemůžu dočkat i když ho zas odvezu dál, ale bude po ruce. A tašku z tou autosedačkou už z ruky nepustím. Dneska jsem vymýšlela dekorace do toho pokojíku, manžel na mě koukal že je přeci času dost. Včera jsem se ale docela rozrušila a nepřidalo mi to dvouhodinový lítání venku v tom dešti a hned jsem chytla nerva že nemám vypráno a vyžehleno, nemám ani prostěradlo do postýlky a kdybych teď lehla .. to by mi fakt vadilo být závislá třeba na tchýňce. Zítra kupuju prášek na praní, u nás ho neměli, a jdu prát :slight_smile:
4. kvě 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa děkuju.... :wink: :wink: :wink: :wink: no já zítra asi skáknu do lékarny si koupit vložky do podprdy a porodnické vložky a kosmetiku pro mimi,at si mužu schranovat veci do tašky,abych aspon neco mela,no a kosmetiku taky pro mě..... :wink: A co se týče praní,už se taky musím do toho dokopat.......ale u nás je ješte zima,tak čekám,až bude lepší počasí.....to máš dobrý,že tvuj manža říká na všechno,že je ješte čas...to na rozdíl ten muj zas pořád říká,už máš uchystanou tašku do porodky?co kdyby neco...... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale zatím taky gyndař říkal,že to vypadá dobře,zatím se neotevírám,což jsme mela obavy,to bych pak opravdu musela lehnout a vše nechat na manžoj......to by teda dopadlo,no nevím,jak by si poradil s praním a žehlením pidi věciček......
4. kvě 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 no mě přijde že na mě ti chlapi kolem mě koukaji jak na blázna že času je..švára mi s tím kočárem dneska taky říkal že ho málem přivezl dneska, ale tak co, ještě nerodíš tak pohoda ne. postýlku mám ještě u známých, vyjednávala mi jí mamka a jediný co vím že má atypické rozměry, takže netuším jaké a jaký rozměr prostěradla pořídit. Zítra přivezu s dcerou matraci do té cestovky, na tu si hned něco koupím. Do šestého měsíce jsem se bála cokoli koupit kdyby se náhodou něco stalo a fakt včera mi došlo že to miminko tady s námi prostě bude a i když teď jsem fit, zítra to může být jinak a budu raději pak jen ležet. No a začít si balit tašku, to by na mě ten můj koukal jak blázen, musela jsem mu vysvětlit že termín mám za 10t, když se miminko narodí za 8t tak bude v termínu a tím že to je moje třetí může se stát cokoli a bude chtít juknout na ségry ještě dřív :slight_smile:
4. kvě 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jojo zatím je to pohoda,ale až to příde,tak bude po tý krásný pohodě.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a na co budeš používat cestovku?na cestování,nebo doma?to my ji budem pořizovat taky,ale co jsem koukala u nás v kráme ji mají,ale stojí 19OO kč a me to přijde moc,ale zas na druhou stranu si říkám,že radší koupit lepší než nejakej šmejd...stejne my ji budem mít jenom na cestování,když pojedu k rodičum na slovač a peřinky do ní kupovat nebudu,to budu mít peřinky z postýlky.....kolik si budeš pořizovat povlečení do postýlky?já mám dvoje a mám obavy,či me to bude stačit,či si nemám dokoupit ješte jedno povlečení s prosteradlem....a říkáš že budeš kupovat matraci do cestovní postýlky?já myslela,že tam potřeba není...no nemám skušenosti,protože jsem jí moc neskoumala.....
4. kvě 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa blbe jsem se vyjádřila,já myslela,že matrace do cestovní postýlky je součástí nákupu ty postýlky....a ne že se musí dokoupit samostatne.....
4. kvě 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky... tak z dnešní kontroly jsem opět rozčarována a ... :frowning2: :frowning2: :frowning2: nevím... Byl tam dr. co minule, už teda nepovídal o tom, co bylo včera v TV, ale o mém tlaku, že ho musíme snížit za každou cenu, ať vydržíme aspoň další 3týdny, abysme nešli na akutní cs ještě dříve.. tak mi napsal ANOPYRIN (že prý rozšíří cévy-sníží se tím tlak) , pak mě poslal ještě na utz, tam vše ok :dizzy_face: a na urgent na internu, jakože co s tím tlakem (tam kroutil hlavu nad anopyrinem a co tam vlastně chci, no nic)...
Vyzvednu v lékárně léky, koupím omegu 3 (prý také pomůže?) a raději už i kalhotky a vložky do porodky a tradá domů s vyklepaným pocitem, že rodit můžeme kdykoliv...
V příbalovém letáku Anopyrinu čtu, že se v žádném případě nesmí užívat ve III.trimestru ((vážné poškození plodu) a také že snižuje účinek léků na vysoký tlak.. (kt.užívám)... :frowning2: :cry: nevím, co si myslet, ale tohle brát nebudu..
4. kvě 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jj, matrace u cestovky je, ale jen cca 1,5 cm. Na občasné použití stačí uplně v pohodě, jenže já tu cestovku budu mít rozdělanou abych měla mimčo v patře a v dřevěné bude spát v ložnici asi jen na noc,tak chci aby spalo na kvalitní matraci. Postýlku jsem koupila novou, tuším za 1300,- kouknu na značku, mám to od té známé a chválila jí že je opravdu kvalitní, že na ní nejsou reklamace a je bytelná. Dá se z boku i rozdělat a používá se pak i místo ohrádky. Dělají se i s vyvýšeným patrem, když je mimčo malé, ale už tím že tam dám tu klasika matraci bude ještě výš a za tři měsíce bych jí stejně dávala pryč
4. kvě 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee no prosimtě co ti to říkali. Asi vím oč jde, kamarádka kvůli tlaku rodila prvního kluka tady císařem, je to 14dni co se jí narodil druhý chlapeček a ač už bylo těhu normal přistoupili opět na císaře. Napíšu jí sms jestli jedla tento prášek co píšeš. Do zítra to snad vydrží a zavolej si na gyndu, taky bych z toho teda byla jelen. Ale je fakt že v praze na special plicním mi pro dceru napsali léky které byly s varováním jen pro dospělé a má je jíst 3x denně a x měsíců.Z těch příbalových letáků se člověk kolikrát spíš vyděsí.
4. kvě 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee Hlavne holka,no nevím nevím,ale anopyrin se nemá brát před žádnou operací,protože spusobuje zvýšené krvácení,třeba u nás na oddelení,když nejakej pacoš bral anopyrin,tak se neoperoval a poslal se domu a
1O dní pred operací mel vysadit tenhle lék...takže cisař je taky operace a že by ji provádeli pod clonou anopyrinu,to se me nezdá......to bych se poptala nekoho jinýho,či ho brát nebo ne......
@lebapa ty jo,tos pořídila za dobrou cenu,já tedkja koukala na krtečka na nete a maj taky pekný výber postýlek a vypadaj na obrázku bytelne,tak se zajdem podívat do krámu,at je vidíme na vlastní oči.....
4. kvě 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 postýlku jsem našla na netu, dokonce i za pěkné peníze. Jde opravdu dobře skládat a prý se kloubky nezasekávají, tak jako třeba u jiného typu co má ta známá na krámku. Holky vybraly zrovna tuhle barvu, menší miluje zelenou a starší modrou, i když tahle je hodně tmavá
http://www.babyhit.cz/cestovni-postylka-zopa-caravan-green/d-72953/
4. kvě 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no přesne tuhle postýlku maj i v krtečku,tak jsem na ni koukala a stojí tam 11OO kč....a prej že je nejprodávanejší ze třech postýlek....
4. kvě 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee kámoška mi napsala že si myslí že brala vasokardin, zkus kouknout na netu jestli o tom něco nepíšou. No anopyrin asi bude na ředění krve nebo tak, asi to má pak za výsledek že krev proudí lépe a nezvyšuje právě ten tlak na cévy. Ale to fakt nevím. Já mám opačný problém, tlak mám nižší i když vyběhnu dvě patra k doktorovi a funím pak jak blázen.
4. kvě 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 ten druhý typ co měli na tom krámku byl krásný, měl pěkné obrázky, ale už na pohled měla slabší tyčovinu a holčina mi říkala že se i jí na tom krámku už sekl kloubek a to je nová. A když jí chci takhle často používat nemůžu riskovat. Budu jí vozit k našim, bude výhoda že na ni bude mimčo zvyklý. Určitě bych jim to tam u tebe taky věřila a dala na jejich radu. S tím patrem vychází asi o necelé dvě stovky dráž, musí se zavěsit na poutka a na to ta matrace. Postýlku jsem i už půjčovala kámošce a říkala že malá v ní spala spokojeně celou noc.
4. kvě 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee jak píše lebapa jojo anopyrin je na ředení krve a jak píše o vasocardinu,tak je na snížení tlaku,ale i na upravu pulzu....teda když máš rychlejší pulz,tak tenhle prášek to znormalizuje....a je jasné,že se nesmí vysadit,to znamená,když máš dobrej tlak,tak kvuli pulzum by se mel brát stále.....
@lebapa no práve nejlepší je to videt na vlastní oči a hlavne aby prodavači byly vstřícní a meli chut neco vysvetlit a doporučit neco,co je lepší a ne doporučovat neco,co stojí za prd,já jako laik,pokud to není vyditelné,tak ty poruchy na postýlce nevidím,tak uvítám,když me to nekdo v tom kráme pekne vysvetlí....
4. kvě 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 @lebapa jj holky, máte pravdu.. já anopyrin znám od babiny - je to na ředění krve (má problémy se žílami) a také vím, že se nemá dávat před ope právě proto - to mě vše tak mate, už jsem chytla pořádnou migrénu :frowning2: . ráno zajdu sem na gyndu optat se.. nepříjde mi to normální. ... mi dá lék, který vlastně v žádném případě nemám brát (jak kvůli císaři, kt. může přijít kdykoliv, tak kvůli plodu..) :fearful: :unamused:
4. kvě 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 právě, doporučit ti může zdatný obchodník zrovna to co potřebuje prodat, proto jsem byla ráda že mám info od někoho známého. Nechala jsem si jí ukázat na prodejně jak se skládá, i jsem to říkala tý kamarádce co si jí narychlo půjčovala a dala jí návod, Samo že nejdřív zacvakla dno, které se má dorazit až poslední, tak z toho byla chvíli neštastná, ale když jí skládala tak si asi konečně ten návod pročetla a říkala že super. Pak se pochlub jakou jste nakonec vybrali.
Pomalu si nemůžu lehnout, jak to udělám tak hůdě začne řádit, přes den jsem v klidu pracovala, šila a uklízela a to byla spokojenost. Přišel večer a jak když se mi musí pořádně připomenout. Četla jsem holčičkám jak máš miminko už veliké tak juchaly že to naše bude podobně a hned mu to musely povykládat.
4. kvě 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee zítra napiš jak jsi nakonec dopadla. Aby jsi to jedla jen že ti to dali to nemá smysl. Třeba ti to tvůj doktor vysvětlí a budeš aspoň klidnější. Nejde jen o tebe a nejsou to lentilky. Migrénu zkus zaspat, když mě chytne tak si hlavu mažu pamenolem, naštěstí v těhu má u mě ta migréna lepší průběh a měla jsem jí naposledy v prvním trimestru. Ale po těhle nervech co máš se není co divit. Hlavně odpočívej, ten tlak je pěkná potvora.
4. kvě 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee jojo jen se běž optat,aspon budeš moudřejší.....me příde ten tvuj mudr jak nejakej šarlatán,vubec me přijde že nic neví.....kdoví,jak vystudoval medinu.... :unamused: :unamused: :unamused: :unamused: takovýho doktorra bych u porodu nechtela mít,ješte by neco zčubil.... :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :confounded:
@lebapa jojo pak se určo pochlubím....a jo jak píšeš,já už taky nevím,jak si mám lehnout,me přijde že na zádech to už vubec nejde,protože me to mimino tlačí až nekdy na plíca a já nemužu se nadechnout a na boku,to moc taky nejde,nohy mám skrčený a to se miminu asi nelíbí,začne hned kopat...no se nekolikrát za noc vzbudím,si říkám,že už se pořádne určo nevyspím,a když i mimino spí,tak zas potřebuju na WC.....a pak až přijede na svet,tak se zas nevyspím kvuli miminku,ale to me až tak vadit nebude.....jsem koukala na fotky tvých holek,no jsou krásný po mamince,sluší jim to a to budou velký ségry-ochranitelky.... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
4. kvě 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee hlavne mít takovýdleho doktora,tak aby te nepřivedl k předčasnýmu cisaři.....tak hlavne odpočívej,poptej se i jinam a hlavne klídek....tedka ke konci se nesmíš nervovat....
4. kvě 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nic,holky mejte se,jdu juknout,co dávaj v telke,papa a dobrou noc..... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
4. kvě 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa @tasmailla1 holky díky. já odpoledne celé prospala a tedy nepila-z toho asi taky ta migréna.. No, ten dr má za jménem Csc a cosi kdesi.. já nevím, jsem zvědavá, co mi řeknou zítra.. hledám na netu nějaké rady atd, jestli to někdo bral..
4. kvě 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee člověk nikdy neví co je zrovna v kurzu. Jednu chvíli doporučují to, pak za pár zjistí že to nebylo nic moc a zase doporučují to co před tím hanili a tak to zkouší asi i s léky. Uričtě tě chytla hlava i tím že jsi nepila, koukni na net a raději pak do postele. Ale chápu že teď máš naspáno. Studuju tady taky net, holky chrní a půjdu brzo za nima. Holčičky se na mimčo těší moc, sice mají kolem sebe i malý děti ale uvidíme jaká bude realita. Naučí mimčo že se mu pořád bude někdo věnovat a až budou ve škole tak doma neudělám nic. Ale asi mi to snad ani nevadí, už to beru s poklidem...teda zatím :slight_smile:
Holky dobrou a zas zítra pa
4. kvě 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek