• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
Ahoj holky, dobré ránko. Tak jak si Vás tady čtu, řeší se postýlky a tlak. S tím tlakem bych se asi zašla zeptet na internu. A postýlku dobře vyberte aby byla funkční a hezká. Já budu mít jen jednu, dřevěnou. Má kolečka, tak si jí převezu do obyváku a večer zase do pokojíčku. Jinak bych se tady nepohla ... to by tady byla samá postel a gauč :grinning: . U bábin nepředpokládám, že by mimino spalo, tak to ani nepotřebujeme.
Včera mi psala švagrová, ptala jsem se jí proč mě tak bolí ta děloha, tak mi na to odpověděla, že to je díky těm mým 2 operacím, že jí mám asi v tom místě slabší a navíc mi tam kope mimino ( mám jí stále na jednom místě a tam mi dává zabrat ). Tak už tomu chápu a divím se, že mě to nenapadlo taky. Je to logické. Tak doufám, že kvůli tomu nepůjdu také na císaře. Prim. zmiňoval asi tak v polovině těhu, že to vypadá, že budu rodit normálně po sonu. Říkal, že děloha vypadá dobře. Ale mě bolí jako blázen. Dneska jedu na KO tak jsem zvědavá co mi poví.
5. kvě 2011 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 no hlavně v porodnici být musím a musím to nějak vydržet,ale takhle,když jdeme na návštěvu,tak je to mazec.

A teď jedna perlička :grinning: Manželova sestřenice dneska porodila přesně o 1 měsíc dříve chlapečka a ten má přes 4kg...

Včera jsme byli na chvilku u ségry,potřebovali tam něco od manžela s elektrikou a malej se po mě furt plazil a chtěl tahat,večer když jsem lehla do postele,tak mě pěkně bolelo břicho,tak jsem se docela lekla.Manžel mi furt říká,ať ho netahám,přece jen už má přes 10 kilo,ale co s dítětem,které samo nechodí,jen za ruku a věší se vám venku po noze a plače že chce pochovat? No přeci ho tam nemůžu nechat broučka. Dneska jedu na pár hodin hlídat toho druhýho,ale teda tahat ho už nebudu.

Já jsem zvědavá,kolik bude vážit ta naše princezna,jdu až za dva týdny necelé,naposledy mě dělali odhad ve 26tt na 760g,tak teď už bude mít o kilo víc :slight_smile: Už bych ji chtěla mít u sebe,ale když si uvědomím,že nejpozději za dva a půl měsíce rodím,tak si říkám,jen ať tam ještě chvilku je :slight_smile:
5. kvě 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 žíí jo, tak to je mazec, švagrové moc gratuluji. To snad musela mít spočítaný špatně termín nebo co. Ale bavila jsem se teď v týdnu s tou známou z toho dětskýho obchodu a říkala mi že teď je období kdy se rodí spousta dětí velkých, že to dřív tak nebylo. Po tom upozornění doktora že se mám vyhýbat sladkému aby nebylo mimčo moc velký se teď snad budu bát něco slupnout. A to jsem dneska koupila holkám sušenky s tím že se počítá že je možná stihnu sníst dřív já. Hned mě na ně chuť přešla. Jak to není doma tak je to v poho, ale jak vím že tam něco je, vybavím si tu chuť a jdu na to. Jdu žehlit, určitě si pak odměnu dám a nebudu jančit, ale je to fakt něco..

Jinak přeji příjemné ránko, tady je mlha jako hrom ale myslím že bude odpol krásně. Vezu dceru na flétnu, musím si udělat seznam co dokoupit no a už na sebe budeme muset být holt opatrné a těšit se na tu naši drobotinu
5. kvě 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 a vy víte že to teda bude holčička? nechali jste si to nakonec říct?
5. kvě 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka to jsou teda vyhlídky s tím porodem viď. Jestli jsi měla operace myslím že ti dělohu budou sledovat, asi by to byl důvod na císaře, přeci jen to pak je tlak na tu dělohu ale uvidíš, je to jak kdy. Asi bych se císaři nebránila i když to je zásah do těla, ale zas ta jistota že ti řeknou kdy a jde se .. :slight_smile:
5. kvě 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no ptali jsme se jen jednou,tak uvidíme. Ale tak já tak nějak počítám s tím,že na 3D utz by to poznat měli :grinning: Ale do růžova každopádně nenakupujeme,všechno neutrální. Mám jen jedny růžové punčošky. Akorát mě štve,že když je někde super akce,tak je většinou vše růžové nebo modré,v dnešní době už se počítá s tím,že každý ví co čeká... Já mám ráda zelenou,oranžovou,žlutou... Neutrální barvičky.
5. kvě 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,přeju krásné ráno,u nás vykukuje sluníčko,ale je tam zima....
@misi.21 ty jo,to abych já taky neskončila jako sestřenka tvýho manžela,když tedka na ultrazvuku je odhad skoro 2 kila a to ješte 2 mesíce do porodu,to se ješte váha zdvojnásobí.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Jo přesne jak píšeš,je staršne málo věcí neutrálních,sama o tom vím,pretože scháním jenom neutrál....zelená,oranžová,žlutá občas je,ale je ich strašne málo...
5. kvě 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem tak u nás svítí sluníčko, ale žádné teplo. Doufám že odpoledne bude tepleji.
Dnes mám teda super den. Ráno jsem zavedla Honzíka do školky a volala mě kámoška že potřebuje pohlídat v sobotu syna. Tak to bylo v pohodě, ale když jsem spolu domluvili tak jsem někde v autě položila telefon a nemůžu ho najít. Zastavila jsem se ještě u kámošky tak mě asi vypadnul s auta a telefonu prostě není. Už jsme prohledali auto i parkoviště a nikde nic. Když se daří tak se daří. :angry: :angry: :angry:
5. kvě 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21
@tasmailla1 no přesně, u nás to samé. na tu mojí druhou byly barvičky fialová, žlutá, zelená, s medvídkama, pomalu se prodávalo všechno neutral a teď jsem z toho byla docela dost v rozpacích, pomalu nikde nic není. Trpíme doma na modrou takže to bude holt v modrým ať je to co je to, ale body máme i růžový, oranžový a zelený, ale to se povedlo sehnat moji mamce na trhu jen jednou. pak co je krásný obchod sice docela luxus ale dělají často výprodeje a tam mají oblečení růžové, modré a pak bílé což já nemůžu protože máme železitou vodu a nebo takové to béžové s těmi medvídky. To je krása, tam se ještě chystám. Když jsem tam byla naposledy bylo chladno a na léto tam neměli ještě nic.
5. kvě 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 hmmm tomu říkám smula.....
@lebapa ale zas si říkám,že po porodu,až budu vedet,co to je,se bude omnoho líp nakupovat, bud na holku nebo na kluka,ale hlavne aby byl čas,nekam chodit po krámech i s miminem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ....ale takhle je to boj.....
5. kvě 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 čas bude podle toho jak si to zvládneš naorganizovat. Když se pak naučíš kojit nejen doma, tak si myslím že to půjde, teda já to tak asi budu muset mít protože musím do města dojíždět autem. Hned po porodu to asi není nic moc, ale když budeš mít první mimčo tak můžete jet podle sebe, jak už jich je víc jako třeba mají holky jedno menší tak to asi chce víc umu vyladit. fakt si to užívám že budou akorát prázdniny, budu se slunit a když nebude mít manžel dovolenou tak se budu cpát k našim, tam mají holky super rozběh po zahradě a maminka mi i uvaří, ale na noc asi zas pojedu dom, přeci jen doma je doma. jedna kámoška se držela "tabulek" holku kojila po dvou nebo dvou a půl hodinách, max. 15 min.za chvilku se na to naučily obě dvě a bylo to v poho. Druhá nemohla dítě slyšet ani kňournout a hned ho cpala k prsu takže byla spíš jak kojná a neudělala total nic jinýho ani se s klukem pomalu nehnula z baráku. Ale to je na povaze maminky a na to přijdeš až se to narodí, předem se říká lehce budu taková a taková..já si taky plánuju a může to být jinak. :slight_smile:
5. kvě 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa No práve po porodu to nebude o tom ,co chceme my,ale o tom ,co chce mimino,všechno se bude muset podřídit jemu,ale tak doufám,že to je jenom o zvyku,i když ze začátku to bude všechno určite těžké a než se človek zabehne,tak to chviličku potrvá...jojo teorie by byla,ale prax je už jiná,to se pak uvidí....
5. kvě 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezký den všem holky:slight_smile:) dostala jsem pro malého od babi autíčka už:slight_smile:)) na hraní a už je zabavil přítel hm tak budu mít doma ne jednoho ale dva malé chlapečky hihi

lebepa: jinak blahopřeji manželově sestřenici to je radost o měsíc dříve:slight_smile: to já bych neměla nic nachystané hihi tak asi už začnu raději:slight_smile:))
5. kvě 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 hmmm taky se toho celkem bojím co všechno se změní ale asi to bude tak nějak přirozeně že se s tím snadno všechny srovnáme....záleží jaký má kdo styl života do ted no :slight_smile:
5. kvě 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatunka84 poznám nekteré maminy,které po porodu se nechteli vzdát toho,co meli pred porodem....a i s miminem všechno krásne zvládali....tak proč my bychom to nemeli zvládat taky..... :wink: :wink: :wink: :wink:
5. kvě 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa ahoj, s tou velikostí miminek nevím - já jsem třeba teď už 31 - 32 týden a dr. mi v úterý na prohlídce řekl, že je malá spíše menší - měla necelých 1500 g a prý budeme rádi, když do porodu nabere aspoň něco kolem těch třech kil a to se sladkým cpu, jak nikdy v životě, takže je to asi u každého jiné.
5. kvě 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 já se taky nechci tím,že se narodí miminko přivázat doma jako moje ségra,malýmu už je rok a oni nebyli nikde jinde,než nakoupit. A navíc ho naučila kojit v leže,takže se do teď nenaučil jíst v sedě,takže to je pro mě takový odstrašující případ. My s manželem pořát někde jezdíme na výlety a tak,tak bych u toho chtěla i zůstat. Je jasný,že to nebude tak často jako teď,ale když nakojím v autě,tak je to všechno jednodušší. Mě obě ségry říkají,počkej až budeš mít svoje... Ale já nechápu. Chtěla bych mimi od malinka zvykat v autě,aby neplakalo. Synovec řvaal a řval,dokud ho z auta nevyndali.A taky si myslím,že je to pro mimi rozhodně lepší,než sedět furt doma. Někam jet na výlet a být na čerstvím vzduchu.Ale to se mi to teď plánuje,uvidíme jak to bude za dva měsíce :slight_smile:
5. kvě 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marci81 no vidiš, asi to bude opravdu jak u které. Ale i tak tě může váha mimča překvapit, při měření mimča postupuje každý doktor trošku jinak a hned je tam váhová odchylka. Mě to spíš doktor zatím říkal jen podle posouzení břicha, ale tím že jsem prcek tak jsem vyvalená jak hrom :slight_smile: a zas můžu být plná vody. No necháme se překvapit co si na nás ty dítka připraví :sunglasses:
5. kvě 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 s určitým temperamentem se dítka rodí a s tím nic nenaděláš, ale určitě je to i tak jak píšeš že si ho naučili sami. My doma určitě nebudeme moct být, omezení bude, ale těžko nechat doma další děti s tím že chci kojit v leže. To prostě nejde a hotovo. Sestřenka má tři děti jako budu mít já i po těch letech a s prckem zvládali i desítky km na kole a kluk jen co začal pořádně chodit čapnul přilbu a věčně jí stál u dveří Plánuju si i brusle,ale to asi nedám letos, taky v tom 6ti nedělí musíme být opatrné a taky to tělo dostane i tak zabrat.
5. kvě 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa No já jsem tak normální postavy a je fakt, že ještě v sedmém měsíci to na mě nebylo moc vidět, že jsem těhotná. jako kdo mě znal, tak mu to muselo dojít, protože normálně jsem dost hubená a teď jsem naopak dost přibraná :grinning:, ale břicho jsem moc neměla, teda mě přišlo, že jo, ale asi jen když jsem se svlíkla, v oblečení se mě ptala i kamarádka minulý týden, když jsem k ní po dlouhé době přišla na návštěvu, kde mám břicho :grinning: Moc už se na malou těším, už jen 59 dní...
5. kvě 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj těhulky, tak jsem po probdělé noci zavolala přímo doktoru, co mi ten lék napsal :angry: :slight_smile:, opět na mě vytahoval latinské odborné názvy a že je to jen v letáku od farmat.firmy, aby se kryli.. a že lepší než nepříjemná druhá varianta píchání injekcí kaaždý den (nějaký jiný přípravek) no ke slovu mě moc pustit nechtěl, přesto jsem mu sesumírovala svůj názor na to a nakonec jsme se domluvili, že anopyrin brát nemusím, když stačí zatím dopegyt..
Od 2h jsem nespala-migréna a starosti a mimi jakoby to vycítilo, doslova se tam vztekalo v bříšku ať jsem ležela jakkoliv, chudáček malý.. nakonec mě napadlo, jestli nemá mrně hlad-jak jsem předtím odpoledne spala, méně jsem i jedla.. tak jsem se nasnídala a do pár minut mrňousek usnul :dizzy_face: a já také :slight_smile:
Jinak už máme vyřízenou i matriku a pediatra...
5. kvě 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee čéčé on ti ten doktor snad chtel vnutit injekce clexane,co je složením heparin,ale to se dává jenom v případe poruchy srážení krve,co si myslím,že ty nemáš,tak nevím proč by sis to mela píchat každý den do břicha....a je fakt,že tahle injekce se muže dávat před cisařem a po cisáři 8 hodín.....ale nechápu,proč takhle radikálne chtel řešit tvuj vysokej tlak,je tolik tych léku na vysokej tlak a on radší pojede do tyhle varianty...no nechápu......csc a ješte nejaké tituly,jak k tomu přišel?
@misi.21 jojo já to mám naplánovaný přesne takhle,že budeme chodit taky nekam,i když ne často,ale doma sedet moc nebudu chtít,zvlášt,když bude léto a bude po šestinedelí,tak hurá nekam vypadnout z baráku...ale jak píšeš,človek uvidí za 2 mesíce....
5. kvě 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 už nevím, myslím, že ten přípravek také měl začínat na A... ale vážně nevím. říkám si, pokud by to bylo nutné a lepší než anopyrin, buď bych požádala sestru u obvodního nebo gyndy tady, jestli by mi to píchla (kdybych si netroufala) .. Nevím, z tohoto doktora mám podobně blbý pocit jako z toho, od kterého jsem odešla po 1.trimestru.. No, jsem ráda, že jsem si uhájila svůj názor - jasné, nutit mi lék nemůže..
@hradilenka tak dobře dopadněte na kontrole.. s těmi bolestmi to teď bude horší a horší, bohužel. od víkendu mám bodání v podbřišku a někdy to zajede až dozadu k ledvinám.. (člověče a přesně v těch místech jsem měla bolesti hodně dlouho po revizi...)
5. kvě 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dobrá zpráva telefon jsem našla zapadlí v autě až po 6 sedačkou. :slight_smile:
Uspořádat si čas to bude chvilečku trvat. Já jsem z Honzíkem chodila každý den po obědě ven i když mrzlo. Pokaždé mě zarazilo že maminy které rodili ve stejnou dobu byli doma zalezlé a nikam nechodili. Já bych to teda nevydržela být jenom doma. Honzík jízdu autem miluje už od narození. Možná je to taky tím že jsem od narození dojížděli do Brna do nemocnice tak byl zvyklí cestovat. Když jsem ven nestíhali tak spal aspoň v kočárku na balkoně. Od 1 roku u nás funguje školička pro děti do 3 let tak jsem tam chodili 2* za týden. Když měl 8 měsíců tak jsem poprvé vyrazili na dovolenou na Slovensko do ružomberku. Užíval si procházky a termální koupliště. Teď to bude malinko horší musíme vše zkloubit aby to vyhovovalo obě dětem. :slight_smile:

@druidee držíme palečky aby bylo vše ok
5. kvě 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se odpoledne stavila v lékarne a koupila nejaké veci do tašky a kosmetiku pro mimi a to byl teda pruvan v penežence,nechala jsem tam 1400 kč a to jsem ješte ani neskončila s nákupama.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: na to abych mela komplet zabalenu tašku,potřebuju ješte pár drobností pro mne....
5. kvě 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
To by chtelo hodnýho strejčka z Ameriky,co by nás zasponzoroval..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. kvě 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jujda, to byl fakt vítr.. co jsi vše kupovala? já včera koupila 2x vložky a kalhotky a platila jsem 150,-...
@micka1 tak jsi mobil našla? :slight_smile: to je dobře.. Jj, jak píšeš, také bych nerada kejsla s mimčem jen doma..
5. kvě 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee 2x vložky porodnicky,2x vložky do podprdy,digitální teplomer,kosmetiku Sebamed pro mimi-micí emulze a telové mléko,maliníkový čaj,2x magnesium,dubová fura v gelu,Bepanthen,Rybilka a štetičky do uší.....ješte ale musím dokoupit odsávačku na hleny,na to jsem zapomnela a nejakou lahvičku pro mimi,to zatím nemám....
5. kvě 2011 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee ono jenom ty blbý vložky do podprdy stojej 89 kč...a jedny ty poordnické vložky stojej kolem 50 kč....já kalhotky nekupovala,mám je zadara ty sítovaný z práce a ty si si kupovala ty sitované,nebo nejaké bavlnené?
5. kvě 2011 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 tak to jo, to už byl větší nákup.. vložky do podprdy mi ještě chybí. kalhotky jsem zvolila takové papírové (je to klasický střih, né s nohavičkama) a jedny teda síťkované-pratelné. bylo to narychlo včera, když mě strašil, že můžu kdykoliv na cs... že.. tak jen abych něco měla, zbytek pořeším v DM nebo v lékárně tady..snad zítra.
Jakou odsávačku budeš kupovat? na vysavač nebo ruční?
5. kvě 2011 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek